Jump to content

Ambition

משתמשים רשומים
    0
  • Last visited

Everything posted by Ambition

1. - לדור תורג'מן יש יכולת להטיל אימה ברמת הדעאש עם היכולות האישיות שלו. פוטנציאל מפלצתי. כמה שחקנים עם גודל כזה יכולים להשתמש בשינויי כיוון ובהטעיות גוף כמו שלו? הוא הולך לעשות טרור בליגה (ובאירופה) השנה אם ימשיך לקבל ביטחון. לא זוכר הרבה זמן התקדמות כל כך גדולה בטווח כזה קצר של שחקן ישראלי צעיר. -לא יודע על מה אבי נמני מתלונן כל השידור. מכבי מאומנת יחסית לשלב הזה של העונה בצורה שאני הרבה שנים לא זוכר. הסממן הכי גדול לזה זה הכדורגל לעומק. שחקן חוטף כדור וישר מחפש את הכדור עומק במקום עוד מסירה אחורה או לרוחב. יש גם הרבה תנועה ללא כדור ושחקנים שועטים לשער לפעמים 3-4 ביחד, מה שמקשה מאוד לעצור את זה. המון סימנים חיוביים. בקצב הזה אני מתחיל להתאהב בקין.
  2. מה הסיכוי שאנחנו יושבים חזק לסוכן של חמזה שיבלי על הראש ומביאים אותו? מכבי חיפה לא סופרים אותו והם עמוסים בעמדות ההתקפה. הוא כישרון אדיר בעיניי. יכול בכיף לפתוח בהרכב ברוב קבוצות ליגת העל כבר היום לדעתי.
  3. זה כבר משהו אחר ופה האשמה על מכבי. אבל לא מקבל את הטיעון שאי אפשר לייצר לו"ז עמוס במתחם רק כי השחקנים עצמם לא ירצו. אם מכבי רוצה לכוון גבוה, היא צריכה לייצר קרקע לזה. לייצר תנאים לשהות של שעתיים ביום גג במתחם, איך אפשר לשפר משמעותית שחקנים ככה? אנחנו לא ריאל מדריד שמקבלים שחקנים מוכנים. אנחנו צריכים להיות מסוגלים לקחת שחקנים לא אפויים אבל עם פוטנציאל גדול, ולשפר אותם משמעותית. אי אפשר לעשות את זה כשהשחקנים באים לדפוק כרטיס לשעתיים ביום וזהו.
  4. סליחה כן, אבל מה זה לא רואה מצב ששחקנים ישראלים ישבו במתחם 9-10 שעות רצוף? הערסים האלה צריכים להציב סטנדרטים למכבי או שהיא זו שצריכה להציב את הסטנדרטים של עצמה? תקבע שמתאמנים איקס שעות, מי שלא יישר קו שלא יבוא. מי שירצה להתקדם ולהגיע רחוק, יבוא גם יבוא.
  5. כבר להחליט מעכשיו שתורג'מן יהיה ירידה גדולה ברמה לעומת יובאנוביץ'? אם תורג'מן יקבל את כל הגב מקין, גם ברגעים שאולי טיפה פחות יילך בהתחלה, הוא הולך לתת עונה גדולה. יש לו את כל הכישרון שבעולם לזה.
  6. זה לא עובד ככה. מאמנים מודרניים משתמשים בפלטפורה של ראיונות בשביל להעביר מסר גם לקהל, וגם לשים מידת אחריות מסויימת על השחקנים, שיידעו לאיזה סטנדרט המועדון מכוון גם בניראות של רמת המשחק. זה לא צירוף מקרים שהגישה הזו הובילה לכך שמכבי יכלה היום להביס את ב"ש בהפרש של עשרה שערים ולא הורידה רגל מהגז. ראיון מושלם של קין. באמת אחד הטובים שיצאו לי לראות בשנים האחרונות.
  7. הוא בא ללמד כדורגל. בניגוד לכל המתחזים העלובים שעברו בליגה הזו, קין מבין שהרמה כאן נמוכה ושהוא צריך להיות מורה דרך, מלמד, משפר. בצדק יש לו הרבה מה להגיד. הוא בא לשנות כאן דברים, לא להיות "עוד אחד". ואין זמן יותר טוב להעביר מסרים על העלאת סטנדרטים מאשר אחרי ניצחון מרשים כזה.
  8. לא רוצה לעוף מהר מדי עליו, אבל איזה מרענן זה לשמוע מאמן שמביס הרגע 6-1 את הקבוצה שסיימה במקום השני בליגה בשנה שעברה, כשהתוצאה המשקפת היתה 9-1, ולשמוע שהוא עדיין דורש הרבה יותר מהשחקנים ולא מסתפק בהופעה היום. כמה חיכיתי למאמן עם גישה קילרית כזו.
  9. אתה חושב שאם גיא לוזון היה מאמן במקום אופיר חיים במונדיאליטו הוא היה עולה לשחק התקפי מול ברזיל? אז אני אומר שעל סמך כל המשחקים שלו מאז שהוא קיבל את התפקיד, אין שום סיכוי. הוא היה מנפח אותם ובא בגישה של בונקר ולנסות לעקוץ. השחקנים שלנו היו מפחדים לכדרר וברזיל היו מריחים את הפחד שלנו ודורסים אותנו. יש קו מאוד אחיד בכל הטורניר הזה איך הוא משחק. אפילו מול יריבות שוות ערך אלינו התבטלנו במשך דקות רבות וכמעט ולא יצרנו מצבים. תראה איזה שחקנים הוא זימן למרכז הקישור, שחקנים שלא מסוגלים לתת פס פשוט קדימה. זה לבד אומר לך עם איזו גישה הוא בא לטורניר.
  10. "שוב הוכיח שהוא לא ברמות האלה" https://streamin.one/v/22cc3434
  11. תגיד לי אתה אמיתי אחי? שיחקנו בונקר מארץ הבונקרים ועדיין בנס לא הובסנו 6-0. מה השגנו בזה ואיך אפשר בכלל להגן על המאמן? תבוא לשחק כדורגל יא מאמן בונקריסט. עם דחליל על הקווים היה אפשר להיראות יותר טוב מאיך שנראינו היום. אתם נופלים למלכודת שהתקשורת טמנה לכם עם ההאדרה שלהם על אנגליה. פורטוגל ברבע הגמר נראיתה יותר טוב מאנגליה. כשמשחקים מולה בביטחון הם מאוד פגיעים. תפסיקו לנתח נבחרות לפי הערך שלהם בטרנספמרקט. 90 אחוז מההתבטלות שלנו היום היתה בגלל שמהרגע הראשון באנו מפוחדים בכל סממן קטן במשחק שלנו. תראה איך הנענו כדור בפחד, שחקנים היו קפואים. פסים פשוטים לא הצלחנו לחבר, פספנו המון נתיבי מסירה פשוטים. זה נובע מחוסר ביטחון והאדרה של היריבה. זה לא עוד מקרה של לתת את המקסימום ועדיין לא להצליח. אין שחקן אחד היום שנתן הופעה טובה יותר מהממוצע שלו, במשחק על כל הקופה. גיא לוזון מאמן כמו שאני פרופסור.
  12. נפלתי למלכודת שהתקשורת טמנה לי, שמעתי את הראיונות של גיא לוזון לפני המשחק מול אנגליה וחשבתי שאולי קרה נס והבן אדם השתנה. אולי הוא באמת הפך לאמיץ, אולי הוא באמת הפך למאמן שמאמין במשחק התקפי. ואז הגיע המשחק וכבר מהדקה ה15 אתה מבין לאן זה הולך. הבלם האנגלי עומד שעה עם הכדור ואף אחד לא לוחץ אותו. כולם עומדים סטטיים, אף אחד לא מנסה לחטוף כדורים. איזו מין תוכנית משחק זו?! אם אנחנו גם עושים בונקר מוחלט, וגם אין שום תוכנית איך לצאת קדימה, אז מה תוכנית המשחק בעצם? זה היה מופע אימון מהגרועים שראיתי בהיסטוריה. מה זה שווה שמייצרים שחקני התקפה כשרוניים כשבסוף ממנים מאמן שדוגל בלא לעבור את החצי מול כל יריבה ששווה משהו? אני רותח מעצבים על ההתאחדות. על התקשורת שרק היום העלתה 3 כתבות לפני המשחק על איך גיא לוזון הוכיח לכולם איזה מאמן גדול הוא. אוף כמה עסקנים יש כאן. כולל כאלה שמקבלים מיקרופון.
  13. יש באזז מטורף סביב אוסקר מאז הידיעה היום בגארדיאן שהקבוצות הגדולות באנגליה מתעניינות בו. נפתחו עליו דיונים בפורומים האנגליים. אם הוא יתן הצגה בחצי גמר מול אנגליה, יש מצב טוב שהוא יעבור לפריימרליג כבר העונה. משחק אחד על כל הקופה עבורו.
  14. שני אספקטים שמאוד הייתי רוצה לראות אותו משפר. בטח שמתם לב שהוא הגיע בטורניר לפחות 5-6 פעמים בדהירה קדימה לכיוון השער, אבל לא זוכר אותו פעם אחת מנסה לעבור את הבלם ולהגיע למצב של אחד על אחד מול השוער. במקום זה הוא בד"כ ימהר מדי ויבעט מ25 מטר, בעיטה שגם השחקנים הטובים בעולם לא מכניסים אותה באחוזים גבוהים. לשחקן עם טכניקה כמו שלו יש את כל היכולת שבעולם לעבור שחקן שעומד בינו לבין השוער כשהוא בא בתנופה מולו. הוא חייב חייב לעבוד על זה. דבר שני, להיות הרבה יותר דינמי בהתפנות למסירה. לפעמים זה מרגיש שאם שומרים עליו קצת צמוד הוא יסכים להיעלם במקום להתאמץ ולזוז כל הזמן כדי להתפנות. יאללה אוסקר תיישם את זה מול אנגליה.
  15. באחד הרגעים במשחק מול גיאורגיה מסרו כדור לא קל לתורג'מן שהיה מוקף גיאורגים. מה שאתה רואה מחלוצים בגודל של תורג'מן במצב כזה זה או שהחלוץ מאבד או שהוא עושה פעולה מסורבלת. תורג'מן השתלט עליו כל כך יפה, ומיד לאחר מכן עשה הטעיה עם היד סטייל יוסי בניון ופשוט ניער את השחקנים מעליו. אחת התכונות הכי מוערכות ונדירות אצל שחקן התקפה זה היכולת לנער מעליו שומר. לתורג'מן יש את החוש הטבעי הזה. עכשיו תמצאו לי שחקן עם הגודל שלו, עם יכולת טכנית כזו, וכוח מתפרץ. יש לו סט נדיר. לא אגזים ואומר, תורג'מן הוא מסוג הכשרונות שיגיע רחוק באירופה עד כמה שהוא יחליטו שהוא רוצה להגיע.
  16. גדל כאן דור מיוחד. אני דבק בזה שעם מאמן איכותי ולא טרמפיסט כמו גיא לוזון יכולנו להגיע הכי רחוק שיש בטורניר הזה אבל דרך כדורגל טוב, ולא בכדורגל שמבוסס על ניסים. יש כל כך הרבה צעירים מוכשרים מתחת לגיל 20, חלקם הגדול בכלל לא זומן לטורניר הזה. למקין בלם על. דויטאשוילי מס' 7 של גיאורגיה היה אחד משחקני הטורניר עד עכשיו, והוא נוטרל לגמרי היום הרבה בזכות למקין שעשה עבודת הגנה שהיא שוות ערך לעבודה של 3 שחקנים. אם הוא לא פותח בהרכב מול רומניה, לטעמי זה מחדל. יש לנו בעיה קשה מאוד בקישור האחורי. גיא לוזון זימן לשם ערימות של נגרים שלא מסוגלים לייצר טיפת שקט בהנעת כדור. תורג'מן וגלוך, בעוד הופעה שמראה שהם שחקנים מהטופ של הטופ בגילאי 23. זה די בלתי נתפס ששני ילדים תוצרת מחלקת הנוער של מכבי הם שחקני טופ בגילאים האלה. כל כך מבאס שהדור הזה נפל על המוטיבטור המתחזה הזה. כדורל שמוציא את הנשמה ולא משאיר לך דופק עד השנייה האחרונה. אנחנו שווים יותר מזה וחבל שהעסקונה בהתאחדות מונעת את זה.
  17. מצד שני כמה חלוצים ישראלים אנחנו מכירים שהופכים את המסירה של אוסקר למצב של אחד על אחד מול שוער כמו שהוא עשה? ראינו במהלך הזה עד כמה הפוטנציאל שלו "שלם". עצירת כדור עם טכניקה ברמה גבוהה, גוף חזק לשים את עצמו לפני הבלם החסון שעמד לידו, ומהירות להקדים אותו עד 5 מטר מהשער. היו לו גם כמה כדורים שנשלחו אליו ש99% מהחלוצים הישראלים לא מצליחים לעשות איתם שום דבר, ועם תורג'מן איכשהו הוא מצליח לא רק לשמור על הכדור אלא גם ממש לנער את השומר ולייצר יתרון מספרי. בין אם בסיבסוב או בהטעיות גוף. אין מילים לתאר כמה אני מתמוגג מההתקדמות שהוא עשה במונדיאליטו ועוד יותר עכשיו, בתחרות ברמה גבוהה כמו יורו עד גיל 21. התקרה שלו יותר גבוהה משל יובא. בכיף אהיה עם סיטואציה שהוא חלוץ שני בהיררכיה שמתמודד על מקום עם ערן. תורג'מן זה חלוץ עם טכניקה וכוח מתפרץ של שחקן כנף.
  18. אוסקר של היום היה הכי קרוב למה שראינו ממנו במכבי. ברוך השב ילד. זה כאילו שנבחרת ספרד שלפה איזה ילד כוכב גנרי והשאילה אותו לנבחרת שלנו. רק תיהיה יותר אסרטיבי, תיהיה יותר רעב למספרים, רעב יותר לדרבל לכיוון השער, ואין הרבה שחקנים שיכולים לעצור אותך כשאתה במיינדסט הנכון ולא אדיש. למרות גיא לוזון, וואלה ממש שמח על הניצחון הזה. תורג'מן זה כוכב-על. אני בהלם לאיזה מפלצת הוא הפך להיות בזמן כזה קצר. נבחרת צ'כיה היו נראים כמו להקת ג'ז והוא היה נראה לידם כמו כוכב רוק. זה חלוץ עם ניחוחות של החלוצים הצעירים שאנחנו רואים בנבחרות כמו אורוגוואי או בבנפיקה. הגיע הזמן להכניס אותו לטריטוריה של העילוי, וזה עליו, בזכות עבודה קשה, לוודא שהוא לא יוצא מהאיזור הזה. צריכים לפרגן ולהגיד שלמקין זה בלם שהרבה זמן לא צמח כאן. טכני, אתלטי מאוד, רואה משחק טוב, קורא כל מהלך צעד קדימה. שחקן שחקן. יהיה כיף לראות כמה מהצעירים המוכשרים בנבחרת הזו במשחק מול גיאורגיה מול משהו כמו 55 אלף איש ואווירה של גמר. הם מקבלים הזדמנות של פעם בחיים לעשות לעצמם שם אפילו גדול יותר בכל אירופה.
  19. האמת שגם אותי זה מטריד. הוא הגיע לזלצבורג קילר שלא רואה בעיניים, ומרגיש מאוד מהוסס ומחושב פתאום. זה קרה שם בהדרגה. למשחק הבכורה עלה בטירוף כשיצר 3 מצבים בפחות מ20 דקות, אבל לאט לאט התחיל לשחק לאט ומהוסס יותר. כאילו טוחנים לו את הראש להתמקד בלא לקחת סיכונים ולשחק זהיר כשכל הקסם שלו זה הסיכונים ומשחק העומק. לא אוהב את זה ואני מקווה שבסביבה שלו עירנים לזה. הוא עדיין שחקן אדיר ורמה מעל כל השאר כן? פשוט מקווה שהוא יחזור לקילריות ולקלילות הרגליים שאפיינה אותו כי זה שחקן שצריך להגיע הכי רחוק שיש באירופה אם יעבדו איתו נכון. ההתאחדות לכדורגל התחילה כביכול איזה תהליך עם יילה חוס, פיתוח צעירים, חורשים את כל הארץ, מקימים אקדמיות, כל זה בשביל שבסוף מי שיאמן את הדור הצעיר שלנו זה מחבל כדורגל כמו גיא לוזון? מחבל כדורגל שהרכיב את רוב הסגל משחקנים שמסוגלים לשחק רק אחורה ולרוחב? למה אף גורם תקשורתי לא מתחיל לשאול את ההתאחדות הרקובה הזו על המינוי הזה? איך זה שכל הפרשנים שעושים מכל נמלה פיל שותקים דווקא בעניין המינוי הזה? לא ברור לי.
  20. את הדיון שהם פתחו על המשחק של אוסקר מול גרמניה אתה יכול למצוא כאן: https://forum.wirsansoizburg.at/d/220-rbs-spieler-in-ihren-nationalteams/2331 תגלול את הדף למטה. כל ה100 ומשהו הודעות אחרונות עוסקות בעיקר בו ובמשחק.
  21. היתה לו סגירה אחת אדירה באחד על אחד על קווין שאדה- שחקן שפירפר השנה בצד ימין כמה וכמה פעמים את מיטב הגנות הפריימרליג. כשהוא יתחיל להשתחרר בהתקפה כמו שהוא יודע, הוא פוטנציאל למגן מהטובים שיצאו מישראל. כבר היום הוא רמה מעל דוידזאדה לדעתי.
  22. האוהדים של זלצבורג עשו שרשור של 100 הודעות על המשחק הזה, כנראה הרבה בגלל שאוסקר שיחק. שלא לדבר על הפורומים האנגליים והגרמניים שבטוח שצופים במשחקים האלה ונחשפים למה ששחקנים כמו תורג'מן ודניאל פרץ עושים. כמות החשיפה שיש בטורנירים כאלה למועדונים גדולים באירופה היא מטורפת. לצערנו או לשמחתנו, תלוי כמה אנחנו חוששים שהם יתקדמו לאירופה, יש פה מאמן חובבן שמוציא את המינימום מדור הכשרונות המבטיח שצומח פה. (היה חייב לזמן את שיבלי, מדמון, קנצפולסקי, תאי עבד ופיינגולד, שכבר היום הם יותר טובים מכל הגנדלמנים, קארצבים, ארד בר, איתן אזולאים ועוז בילואים למינהם).
  23. רמת המאמנים הישראלים היתה כל כך נמוכה ב40 שנה האחרונות, שמספיק שנתחיל לעבוד פה כמו שצריך ולפתח את הכישרון הישראלי ברמה שצריך לפתח אותו (וזה מתחיל להיראות בכיוון הזה), ואתה תוכל לקחת פה אליפויות כשאתה מתבסס על שחקנים בני 18-22. הרגילו אותנו לסטנדרטים כל כך נמוכים שזה נשמע כרגע חלום רחוק. ברגע שנפסיק להעדיף אפורים עם ניסיון על צעירים עם כישרון ופוטנציאל צמיחה ורווח, אנחנו נגיע למקומות יותר טובים וגם נשחק בצורה הרבה יותר נעימה לעין.
  24. אתה מבין שמכבי פ"ת של אירופה זה שמות כמו בנפיקה, ספורטינג, אייאקס, זלצבורג, כן? מקום לא רע לשאוף אליו
  25. דור תורג'מן שחקן מאוד מיוחד. אם הוא עושה את הדברים שעושה במונדיאליטו ובצעירה בנבחרת פורטוגל ולא אצלנו, מדברים עליו בצורה אחרת לגמרי. יש לו כישרון להפוך לחלוץ טופ אירופאי אם הוא יהיה חזק בראש ורעב להמשיך להשתפר.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.