Jump to content

daniel616

משתמשים רשומים
    9
  • Last visited

Everything posted by daniel616

1. אחי הם נכנסו עם נשק אוטומטי לבניין ממשלתי. באיזה עולם אנשים כאלה הם "good people"? הריי ברור שאם הם היו שחורים/ לטינים/ ערבים הוא היה קורא להם טרוריסטים. נכון, אבל אם הרשימה הזאת באמת נכונה אז יש פה לפחות חשד סביר שמדובר בגזען. מה במקרה הוא ירה ב-3 בני מיעוטים? הנקודה היא שיש לו היסטוריה בעייתית מאוד כשוטר, בין אם אתה בוחר לראות אותה כגזענית או לא. אפשר היה להמנע מכל הסיפור הזה אם היו מעיפים אותו מהרחוב. אני לא מחפש בכוח. תלך עמוד אחד אחורה, הגבת שם לניר על התמונה עם הכובע האדום. אני זה שרשם שזה פייק.
  2. זה מראה על ההבדל ביחס ללבנים ושוחרים. אגב הנה ההיסטוריה של השוטר. מזהה מכנה משותף?
  3. הרמת לי להנחתה עם המשפט הזה. הנה טראמפ מגיב למפגינים לבנים עם נשק במישיגן: הנה טראמפ מגיב למפגינים במיניאפוליס:
  4. מפה הבאתי את הנתון של מקרי הירי. כשאתה מסתכל על זה ועל הייצוג שלהם באוכלוסיה הכללית זה נתון חריג. הם מיעוט יותר קטן מההיספנים (שגם מבצעים יותר פשעים מלבנים) ועדיין נהרגים יותר שחורים מהיספנים. כמובן שלא כל המקרים הם בגלל גזענות ויכול מאוד להיות שרובם המוחלט מוצדקים, זה עדיין נתון חריג ביותר. זה מראה, לדעתי כמובן ואתה יכול לא להסכים עם זה, על יד קלה על ההדק כלפי שחורים. בכל אופן לגביי הטענה הכללית שלך, אתה מתעלם מההיסטוריה של ארצות הברית. מדינה שעד לפני 200 שנה היו בה עבדים ועד לפני 60 שנה הייתה בה הפרדה בין שחורים ללבנים בחלק מהמדינות. גזענות זה משהו מושרש אצלם. אני יכול להבין את הטיעון שלך בהקשר של ישראל (גם אם אני לא מסכים איתו) אבל ארה"ב זה סיפור אחר לגמרי.
  5. אז הניחוש שלך לא נכון במקרה הזה: שחורים נכנסים לכלא פי 5 יותר מלבנים. השנה נהרגו 370 לבנים מירי שוטרים ו-235 שחורים. 72.4% מהאנשים באמריקה לבנים, רק 12.6% אפרו אמריקאים. ספציפית לגביי מיניאפוליס, מתוך כתבה של הניו יורק טיימס: לא הצלחתי למצוא חלוקה של תלונות על אלימות משטרתית בארה"ב לפי מוצא אתני, אני אנסה לחפש מחר.
  6. עובדתית מה שעשו עד עכשיו לא עזר. הדברים היחידים שבאמת שינו לאורך ההיסטוריה של אמריקה זה מלחמת אזרחים ומרטין לות'ר קינג. ברור שציוצים בטוויטר לא ישנו כלום. צריך מעשים, החרמות, שביתות. דברים רציניים. ציוצים לא שווים הרבה.
  7. דרכי הפעולה זהים כל הזמן. שחור נרצח או מוכה ע"י שוטרים לבנים -> התפרעויות. מה שבאמת עבד להם זאת מחאה שקטה שמובלת ע"י אישיות פופולרית מאוד ומשפיעה, מרטין לות'ר קינג. גם אם יש תוצאות מסויימות מההתפרעויות האלה הן בדר"כ מינוריות ונקודתיות מאוד. כדי שישתנה משהו באמריקה צריך מחאה לגיטימית שיובילו אותה משפיענים. קאפרניק ניסה, ה-NFL השתיקו אותו מהר מאוד. אגב זה לא קשור לטראמפ בשום צורה. הוא אמנם לא עוזר למצב אבל אמריקה הייתה גזענית לפניו ותשאר גזענית אחריו. גם כשאובמה היה נשיא היו מקרים כאלה (טרייבון מרטין, אריק גרנר). רק שבארה"ב זה קורה לגזע מסויים בצורה לא פרופורציונלית.
  8. זה פייק, זה לא הוא. הסרטונים ממה שקורה במיניאפוליס הזויים. אישה נכה שומרת על אחת החנויות עם סכין ומנסה לדקור כל אחד שמנסה להיכנס. מתיזים עליה עם מטף כיבוי אש ומרביצים לה. מטורף מה שהולך שם.
  9. מה לעשות שבספורט מקדשים את הניצחון, בטח בחברה האמריקאית. אתה מבין שריי לואיס אשכרה רצח מישהו והוא חבר היכל התהילה?
  10. לא רבים יודעים אבל מייקל תכנן לקרוא לבן שלו פליקס אבל ברדה לא אישר לו
  11. הלך הוואן פלוס 7 פרו. לתקן מסך עולה כל כך יקר שאני מעדיף לשלם יותר ולהביא חדש. בדקתי קצת על ההבדלים בין ה8 הרגיל לפרו ובתכלס עם כמה שבא לי על טעינה אלחוטית (מחכה שנים שיכניסו את זה) זה נראה שעדיף להביא את הרגיל. מה דעתכם?
  12. גרסימוב ששלח את מיכה לבית"ר רמלה. דווקא העונה הוא נעלם.
  13. אל תבקש כרטיס לדרבי הקטע שהם דיברו על עוביידה חאטב פרייסלס
  14. באותה מידה אני יכול לתת את הסטטיסטיקה שלו בגמר 2011
  15. זה השידור הכי פארטייה שראיתי.
  16. עזוב רגע את הויכוח שלך לגביי ההגנות וההתקפות שאני לא מסכים איתו חלקית (מסכים לגביי ההתקפה לא מסכים לגביי ההגנה). אתה לא יכול לומר שהבולס היו מגרדים פלייאוף כי אם השחקנים ששיחקו שם היו משחקים היום הם היו עוברים את אותה האבולוציה שהליגה עברה.
  17. בלי קשר ללברון נגד מייקל וכל הויכוחים האלה, לפעמים לא שורקים לכוכבים על דברים ברורים.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.