Jump to content

שי123

משתמשים רשומים
    0
Everything posted by שי123

1. בסופו של דבר זה אינטרס שלנו לסיים את השלב הזה של הלחימה בהקדם האפשרי. ברגע שנסיים לנקות את צפון הרצועה, זה יאפשר להחזיר אזרחים צפונה, ואז יהיה יותר קל לטפל בדרום.
  2. קודם ההרג של קסטלמן ועכשיו הטירוף הזה. אני מקווה שבן גביר מרוצה שמיישמים את הקריאה שלו לשנות את הוראות הפתיחה באש.
  3. משחק אדיר של כולם. היה יכול להיגמר גם עם חמישייה.
  4. באמת ברוב המקרים שמזהים מחבלים בבניין, חיל האוויר או טנק מרככים קודם. לא ברור למה ארבעת החיילים נכנסו שם לבניין כשהם היו לבדם.
  5. זה מה שהתכוונתי. הנפילה עם החוזה היתה שהוא הסתיים בשלב שכבר כל הכוח היה בידיים של גלוך.
  6. איך נפלנו עם החוזה של גלוך. היה ברור שעוד שנה פה הוא שווה לפחות פי 3.
  7. לא מבין מה אתה רוצה. מה שרשמת זה הזיה. איך אפשר להתייחס לזה בכלל ברצינות?
  8. דובר צה"ל מאשר שהיתה הזזה של כוח עתודה מעוטף עזה לאיו"ש לפני השבת השחורה.
  9. השיטה שבה מפלגה קטנה מהווה לשון מאזניים היא דפוקה בכל מצב. החרדים כתבו על זה פטנט. כל עוד לא שונתה השיטה, זה מבורך שבאה מפלגה שמפסיקה להתעסק בפלשתינים ומנסה לטפל בבעיות היום יום של המצביעים שלה. בהחלט יש מקום למפלגה כזאת בקואליציה.
  10. מכירים את המשחק הזה שאסור להגיד מילים מסוימות? אז אם לביבי יהיה אסור להגיד "אני", הוא הופך לאילם.
  11. תוסיף לזה עבר של 0 דיווחים על אלימות במשפחה + מערכת שמאפשרת פניה דיסקרטית של בן משפחה שמתנגד למתן הרישיון.
  12. הלך הרוח הוא ממש לא בגלל אלאור אזריה. אלאור אזריה הוא רק דוגמה קיצונית להלך הרוח הזה. בכל מקרה כשאני דיברתי על חלוקת נשקים, לא התכוונתי לדו"צ, אלא שזה רק עניין של זמן עד שמישהו מאלה שקיבלו את הנשק בקלות רבה מדי יירה בבת הזוג שלו או במישהו בגלל ויכוח בכביש.
  13. הגישה הזאת לא התחילה עכשיו. זה נתיב ארוך שאנחנו צועדים בו כבר שנים רבות. יש הבדל בין לירות כדי לנטרל את האיום, לבין להמשיך לירות על בן אדם שכבר לא מהווה איום. לא שיש לי בעיה מוסרית עם זה בהקשר של מחבלים, אבל מה שקרה עכשיו זה תוצאה של הגישה הזאת. עריכה: אולי באמת המילה היותר נכונה (כמו שכתב אקיטה) היא פופוליזם ולא מיליטנטיות.
  14. את הקישור בין חלוקת הנשקים למקרה הזה אתה עשית, לא אני. אני רק ציינתי את העניין כדוגמה נוספת לגישה המילטנטית ששולטת כרגע, ושיהיה לזה מחיר.
  15. זה המחיר של הנוהג ל"נטרל" מחבלים שהפך לסטנדרט. כשיורים כדי להרוג ואחר כך שואלים שאלות, יהיו גם תקלות וטעויות בזיהוי. בדיוק כמו שיהיה מחיר לחלוקת הנשקים החופשית של בן גביר. זה רק עניין של זמן.
  16. הכוונה היא לא כיבוש עזה והחזקה בשטח, אלא משהו דומה לשומר חומות בג'נין. לכבוש את השטח, להרוג מחבלים, ולנקות את השטח מכלי נשק ותשתיות לחימה. המטרה היא להגיע למצב שכוח יחסית לא גדול יוכל להיכנס לכל מקום בעזה לפעילות נגד טרור.
  17. לא נראה לי שבגיל של ביידן הוא מתרגש מהמפלגה שלו. בכל מקרה אתה מדבר על ביידן כהנהגה, אבל הוא לא באמת מתעסק באסטרטגיה של המלחמה. במסגרת של הדברים יש הסכמה מלאה בין הממשל כולו בכארה"ב לקבינט בארץ. זה לא רק ביידן.
  18. זה נכון שזה לא מסתדר כרונולוגית, אבל מבחינת הרגשה זה עדיין מרגיש ככה. בכל מקרה גם לדעתי הפרשנות שלך לגבי ביידן היא מוטעית. הוא כבר אמר מאה פעמים שחמאס לא יכול להישאר בשלטון בעזה בסוף המלחמה, כולל בימים האחרונים. הויכוח היחיד הוא על הנזק האגבי שייגרם בדרך להשגת המטרה הזאת. ופה כמו שכבר ראינו, לא באמת שמים עליו, כי אנחנו לא מוכנים לסכן חיילים בשביל להוריד את הלחץ הבינלאומי על הממשל בארה"ב.
  19. הם עדיין מחזיקים בתינוק בן 11 חודשים וילד בן 4 בשבי, ומסרבים להחזיר אותם בכל מיני תירוצים עלובים. לכן מה שרשמתי מדויק.
  20. אתה עדיין מדבר על הרתעה אחרי ה7/10. מבחינתי המילה הזאת לא רלוונטית. לא מעניין יותר הרתעה, מעניין כיבוש כל עזה ופירוק החמאס.
  21. "להפסיק לחשוב בצורה מערבית" זאת סתם סיסמה חסרת משמעות. תכלס אין שום דרך במדינת חוק דמוקרטית לקבל החלטות מהסוג הזה, כי אין לאף אחד סמכות כזאת. וטוב שכך.
  22. זה לא "להוציא להורג" כאולטימטום. זה ידרוש לקיים משפט לכל אחד מהם שייקח שנים עד לגזד דין מוות. ודרך אגב, לא צריך חוק חדש בשביל זה. יש כבר כמה דרכים שונות בחוק הקיים לבתי משפט שונים לגזור דין מוות במקרה כזה.
  23. איזה כיף זה לתת עצות מגניבות כאלה כשאפשר להמציא תרחישים בדיוניים. עכשיו שרק יסביר לנו איך במדינת חוק דמוקרטית אפשר להוציא להורג מחבלים שיושבים בכלא כאולטימטום.
  24. הנה הסיפור שלך מותאם למצב הנוכחי: אחרי שאתה אומר 10 דקות הולכים הביתה, פתאום באים מחבלים, חוטפים לך את הילדים וגוררים אותם איתם לבריכה. לא תקפוץ אחריהם למים?
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.