Jump to content

שי123

משתמשים רשומים
    0
Everything posted by שי123

1. תקרא לזה כמו שקראת לממשלה הנוכחית. אין באמת הבדל מהותי בין הממשלות מבחינת ימין/שמאל. הליכוד הרי מזמן כבר לא מפלגת ימין אמיתית. עסוקים שם בעיקר בג׳ובים. אני אצטט את מתן כהנא כי הוא כתב את זה יפה: "נכון, הממשלה הזו כנראה לא תהיה ממשלת החלומות של הימין. אבל... הממשלה הזו גם לא תחתום על הסכמים מסוכנים כמו אוסלו, לא תשחרר אלפי מחבלים, לא תחבק רבי מרצחים כמו ערפאת, לא תמסור את חברון, לא תצביע בעד בגירוש יהודים מביתם, ולא תעשה הרבה מאוד דברים שעשה.... כן - בנימין נתניהו".
  2. איזה ביטוי חסר משמעות - ״ממשלת שמאל״. כמו שנקרא לממשלות של ביבי ב12 השנים האחרונות ממשלות חרדים.
  3. אחת ההודעות ההזויות שקראתי בפורום.
  4. לא למדתם כבר לא להאמין לאגודל? פרץ בהרכב.
  5. זה ברור, אבל מה יהיה עם הלב? אסור לשכוח לקחת את הכדורים להורדת לחץ דם לפני המשחק.
  6. איך עוד פעם משחק של 4:0 הופך למותח בסיום?
  7. מי אמר שחייבים להגביל את הכהונה לשתי קדנציות? אפשר להגביל נניח ל8 או 10 שנים, כאשר המגבלה רק בתוקף לגבי הרכבת הממשלה לאחר הבחירות. אף אחד לא חשב הרי שנגיע למצב כזה שיהיה ראש ממשלה במשך למעלה מעשור שיעסוק בצורה אובססיבית במשך כל הזמן בביצור הכיסא שלו תוך סילוק כל גורם שעלול לחשוב בצורה עצמאית, וסגירת דילים עם מפלגות אחרות שמנוגדים לאינטרס של המדינה. אמנם הסיכוי שיקרה דבר כזה שוב הוא לא גבוה, אבל עדיף לא להשאיר אפילו סיכוי מזערי שנגיע שוב למצב כזה.
  8. כל מה שהוא רשם נכון עובדתית. ובוא לא נשכח את חלקו של טראמפ בהסכמים. ודיברת על מנהיגות - איזו מנהיגות בדיוק נדרשה מביבי בשביל לחתום על ההסכמים? זה לא שנדרש פה מהלך כואב שדורש מנהיגות כמו פינוי סיני.
  9. הצהרה בומבסטית שאין לה כיסוי. שניהם היו ראשי ממשלה בתקופות הרבה יותר מאתגרות ותרמו הרבה יותר לקידום המדינה. אז יואיל בטובו ביבי, ששוב נכשל במשימה שלו, לפנות את מקומו עד אחרי המשפט שלו, ולשחרר את האחיזה בגוש שלו שלא מאפשרת הקמת ממשלה אחרת.
  10. ביבי יכול לצחצח לבן גוריון ובגין את הנעליים. שוב, המאבק נגד ביבי הוא לא בגלל צבע העיניים שלו, אלא בגלל שהוא עומד למשפט. לא מסע ולא שנאה. עקרון. הרוב הזה לא מצליח להרכיב ממשלה מאותה סיבה שביבי לא יכול להרכיב ממשלה כרגע - הוא מורכב מחלקים שונים שלא מוכנים לשבת ביחד. אחד? רק מחיפוש קצר מצאתי דברים של הנגבי, זוהר וביטן שדיברו בעד מהלך כזה.
  11. מדהים איך עניין עקרוני של חוסר נכונות לשבת תחת ראש ממשלה שעומד למשפט הופך אצלך למסע שנאה. זכותם של אנשים לא לרצות שביבי יהיה ראש ממשלה, ומה לעשות שכבר 4 מערכות בחירות הרוב מצביעים נגד האפשרות הזאת. והכי מצחיק שאתה מתלונן על עסקאות עם ״רשימת תומכי מחבלים״ בזמן ששרים מהליכוד כבר התחילו להכשיר את דעת הקהל בשליחות ביבי להקמת ממשלה בתמיכת רע״מ.
  12. לא הבנתי מה הקשר בין הטענות שלי לביבי לבין העובדה שאח שלך הצביע לו. מצפה ממי שהמדינה חשובה לו, ואמור להבין כבר שהוא לא יכול להרכיב ממשלה כל עוד הוא עומד למשפט לתת למישהו אחר הזדמנות.
  13. כי הם לא ראשי ממשלה כבר 12 שנים ברצף ולא עומדים למשפט. וכמו שכבר אמרתי, פרישה שלהם לא תשנה כלום. מי שיחליף אותם עדיין לא ישב תחת ראש ממשלה שעומד למשפט.
  14. אף אחד לא בא בטענות למצביעים. הטענה שלי היא כלפי ביבי. בנאדם שהמדינה כביכול חשובה לו כבר היה פורש מזמן ומאפשר הקמת ממשלה יציבה.
  15. זה לא משנה כמה פעמים תמשיך לחזור על המנטרה הזאת. יש רק אדם אחד שעומד למשפט ופרישה שלו תאפשר הקמת ממשלה יציבה. בצד השני גם אם תחליף 3 ראשי מפלגות, עדיין אנשים ימשיכו להצביע למפלגות שמתנגדות לשבת תחת ראש ממשלה שעומד למשפט באשמת שוחד.
  16. משפט שמסכם הכל. כיסא ראש הממשלה לא שייך לביבי ואף אחד לא מעיף אותו. מקימים ממשלה שבראשה עומד מישהו אחר. אני יודע שזה בלתי נתפס, אבל פעם כבר היה ראש ממשלה שלא קראו לו ביבי. כבר 3 מערכות בחירות ברצף יש רוב לאנשים שלא רוצים את ביבי כראש ממשלה.
  17. ממשלה בתמיכת עבאס זה היה סתם פיקציה. ביבי כרגיל מתקשה להבין את מגבלות הכוח שלו. גם בליכוד יש ח״כים שלא היו מצביעים בעד מהלך כזה בכנסת.
  18. לא יודע על איזה נתונים אתה מדבר. המצב הכלכלי של מאות אלפי עצמאיים הורע בוודאות, כולל כאלה שמקבלים כסף מהמדינה במסגרת רשת הביטחון.
  19. אני חושב שהמצב דומה קצת למצב טרום המחאה החברתית. המצב הכלכלי של המדינה הורע, אבל הוא לא רע באופן מיוחד. מי שבעיקר ספג את המכה אלה האזרחים, כשהמצב הכלכלי של מאות אלפים לפחות הורע בצורה משמעותית.
  20. ברור שלביבי אין שום בעיה לשבת עם רע״מ. כל ההפחדות שלו על ממשלת שמאל עם הערבים אלה סיסמאות בחירות. ביבי מצרף גם את המשותפת אם זה מה שיאפשר לו להיות ראש ממשלה. הבעיה שהקואליציה של ה״שותפים הטבעיים״ שלו פשוט לא תאפשר את זה. גם בליכוד יש ח״כים שמעדיפים הליכה לבחירות 5 על פני האפשרות הזאת.
  21. לא יודע לגבי היתר, אבל המדגם של ערוץ 12 עכשיו מבוסס על תוצאות האמת בקלפיות המדגם. כלומר שאין כבר השפעה לפתק שהאנשים שמו בקלפי המדגם. עכשיו זה כבר רק עניין של טעות סטטיסטית והמעטפות הכפולות.
  22. מכיוון שהיה ברור שבחירות 5 זה תסריט בעל סיכוי גבוה, הישארות של כחול לבן בממשלת מעבר הפכה ליעד חשוב בעיני רבים. רק חסר לנו ממשלת מעבר של ביבי והחרדים לבד.
  23. בניגוד לניסוח שלך שהוא סתם סיסמה, ההרכב שאני רשמתי הוא בדיוק הממשלה שביבי ירכיב אם זה יהיה אפשרי.
  24. בוא אני אפתור לך את ההתלבטות. אין באמת הבדל בין הצבעה לביבי או בנט. שני הפתקים הם הצבעה לממשלת ליכוד+חרדים+ימין קיצוני.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.