Jump to content

שי123

משתמשים רשומים
  • Content Count

0
Recent Profile Visitors

255 profile views
  1. מי שלא עובר את אחוז החסימה לא מקבל מימון בחירות עד כמה שידוע לי. אל תדאג לזליכה, הכסף לא יצא מהכיס שלו.
  2. טעות שלי. הייתי ממש עייף אתמול. לא מבין מה זה ״כמעט הקים ממשלה״. ליברמן הציג דרישות שהוא ידע שביבי לא יכול להיענות להן. בממשלות קודמות לא היתה לו שום בעיה עם החרדים. הוא הרי לא יכול להגיד שהוא לא נכנס לממשלה בגלל שהוא מתעב את ביבי. אתה מבין שליברמן היה מוכן להקים ממשלה עם תמיכה של המשותפת מבחוץ בסבב הקודם? לא לבנט ובטח לא לסער וליברמן תהיה בעיה שהעבודה ומרץ יהיו חלק שולי מהממשלה. השאלה היותר רלוונטית היא מה העבודה ומרץ ירצו בתמורה להצטרפות לממשלה.
  3. חחח. בדיחה טובה. אתה לא רואה איך סער ישב עם ליברמן, אבל הוא כן יצטרף לביבי. זליכה בכלל לא יעבור את אחוז החסימה, וכמעט בטוח שיפרוש לפני הבחירות. יש פה עניינים אישיים ואיבה של שנים. סער, לפיד וליברמן ילכו לבחירות חוזרות אם צריך ולא ישבו עם ביבי בחיים.
  4. זאת שיטת הבחירות בארץ, מה לעשות. אם לביבי ביחד עם בנט לא יהיו 61 מנדטים כולם יצטרכו להתפשר. לא רואה אותם הולכים לבחירות נוספות בגלל שלא נוח להם לשבת ביחד. כאילו אין מספיק דברים במדינה שצריך לדאוג להם עכשיו שצריך דווקא להתרכז בניגודים.
  5. על איזה ניגודים אתה מדבר? סער-בנט-לפיד-ליברמן-גנץ - אין פה הבדל משמעותי מכל ממשלה שביבי עמד בראשה ב12 השנים האחרונות. עבודה+מרץ על תקן החרדים בממשלות ביבי, שהאינטרסים שלהם שונים מיתר המפלגות בממשלה. יקבלו צ׳ופרים בדמות תקציבים חברתיים וכו׳. וכל הדיבורים על התוכנית הכלכלית של בנט, כאילו זאת לא נקודת פתיחה למשא ומתן. אם הוא מצטרף לממשלה של ביבי הוא יכול לשלוח את התוכנית ישר למגרסה, כי לביבי אין שום אינטרס להתעמת עם אף אחד בשביל תוכנית של מפלגה קטנה. אז למה שהוא מצטרף לקואליציה אחרת זאת פתאום תוכנית שלא תאפשר לשבת עם מפלגות אחרות?
  6. אתה רציני? ״הזזת מישהו מהכיסא״? כאילו ההבדל היחיד בין ממשלה של ליכוד-חרדים-ימין קיצוני לאופציה השניה הוא אם ביבי יהיה ראש ממשלה או לא. לא, זה בשם החלפת ממשלה כושלת שמנהלת בצורה ביזיונית את משבר הקורונה כבר שנה.
  7. זה בדיוק מה שאני אומר. למצביע מרץ עדיף ממשלה שבה יש עתיד והעבודה גדולות מאשר בחירות חוזרות או ממשלת ליכוד-חרדים-ימין קיצוני-בנט. לא מבין איך אחרי 3 סבבים עדיין לא נפל לאנשים האסימון. אנשים עדיין מצביעים כאילו ההצבעה לאידאלים כלשהם משנה משהו כשבסופו של דבר המפלגה שהצבעת לה נדחקת ליציע בכנסת.
  8. חבל רק שזה לא מה שרשמתי. ובטח שלא רשמתי למי אחרים מאותה קבוצה שציינת צריכים להצביע. למרות אני חושב שבקונסטלציה הפוליטית הנוכחית יותר הגיוני להצביע טקטית מאשר לפי אידיאולוגיה. מה יעזור להצביע למרץ לדוגמא, אפילו אם מבחינה אידיאולוגית אני מסכים בכל עניין איתם, אם זה מגדיל את הסיכוי שהבחירות שוב לא יוכרעו ונלך לבחירות חוזרות?
  9. אבל ביבי אמר שהוא ימין על מלא! אם מישהו חשב שמשהו ישתנה אחרי שנה של קורונה... ״הבלוק חוזר: נתניהו מחתים את ראשי המפלגות שתומכות בו על מסמך נאמנות״.
  10. בכל מקרה הדיון הזה תאורטי לחלוטין. מעשית בבחירות האלה הצבעה ליש עתיד ולתקווה חדשה היא בעצם זהה, כי אם הם ישבו בממשלה זה יהיה רק ביחד וכל ההחלטות יתקבלו במשותף.
  11. מי שעבר לגור בשטחים וקיבל קרקע בחצי חינם בידיעה שהתשתיות לא מפותחות יכול לבוא בטענות רק אל עצמו. לדעתי מבחינה אסטרטגית עדיף להשקיע את הכסף בפריפריה ולעודד אנשים לעבור לשם.
  12. אם תקרא את מה שרשמתי תבין שמה שרשמת פה לא רלוונטי. אני לא מעוניין בהגדלת ההשקעות בהתיישבות בשטחים.
  13. כי אני לא חושב שזה לטובת האינטרס של מדינת ישראל בטווח הרחוק, ובסופו של דבר זה בא על חשבון השקעת הכסף במקומות אחרים.
  14. איפה ראית שטענתי שזה הכסף הגדול? אני יודע בדיוק איך מחולק תקציב המדינה כקורא קבוע של העתונות הכלכלית.
  15. שופט פחדן. הכי קל לא להוציא צהוב שני, כי אז רק יתעצבנו עליו פה בפורום. אם היה מוציא צהוב שני אלונה וכל באר שבע היו בוכים בתקשורת שהשופט הרס את המשחק. https://debuzzer.com/greisas/47487/
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.