Jump to content

שי123

משתמשים רשומים
  • Content Count

0
Recent Profile Visitors

157 profile views
  1. כל כך נכון. אני זוכר שחשבתי לעצמי במשחקים בשנה בשנה שעברה שאיזה ביש מזל יש לנו שכל בעיטה של היריבה נכנסת לשער. רק אחר כך הבנתי שזה לא ביש מזל, זה יאניוטיס. אי אפשר לעבור משחקי נוקאאוט עם שוער כזה.
  2. לא מבין מה אתה מנסה להגיד. ברור לך שהיה יותר ממודל אחד גם במרץ וגם מספיק אנשים בתחום שחשבו שהמודלים שביבי בחר להסתמך עליהם מוגזמים, אבל שוב, זה לא מעניין מה שהיה במרץ. בקשר לזה תצטרך להכריע ועדת חקירה, ואני בטוח שיהיה לה הרבה מה להגיד בנושא. בסך הכל הבאתי את מרץ בתור דוגמה לרצף המודלים המוגזמים עד הזויים שמשרד הבריאות בחר להסתמך עליהם, וכשלו שוב שוב בצורה מביכה.
  3. נו באמת.זה ממש לא מעניין. אתה זה שממשיך לדבר על מרץ ואם ההחלטות שם היו סבירות. אני בסך הכל הבאתי את ישיבת הממשלה ב23 במרץ בתור דוגמה קיצונית למודלים ההזויים של משרד הבריאות. אין טעם להתעכב על זה, כי משרד הבריאות וביבי ממשיכים להסתמך על אותם גורמים לא מקצועיים גם בשבועות האחרונים. זה כשל שחוזר על עצמו כבר חודשים, וכולנו סובלים בעקבותיו.
  4. אתה לא מבין, כי אתה כל כך עסוק בהגנה על הדעות שלך, שאתה אפילו לא שם לב על מה הדיון. הדיון היה בכלל על המודלים הגרועים של משרד הבריאות שבגללם התקבלו החלטות על צעדים הרבה יותר מדי קשים ממה שהיו דרושים באמת. זה היה בחודש מרץ (רק נתתי את הישיבה ב23 במרץ בתור דוגמה), והמשיך גם בחודש יולי עם תחזית של 3200 חולים קשים תוך חודש. בעקבות התחזית ביולי הוחלט לסגור את המסעדות, מכוני הכושר, הבריכות, וגם המציאו את סגר סוף השבוע. למזלנו הפעם יש כנסת מתפקדת, וועדת הקורונה ביטלה את רוב המגבלות המיותרות עליהן החליטה הממשלה.
  5. מבחינתי זה מתחלק ל2 עניינים נפרדים. מקצועית לגבי השנה הקרובה, בכל מקרה הייתי שולח אותם לשנת התאווררות בקפריסין או משהו דומה. לא נראה לי ששניהם מספיק בוגרים להתמודד עם מה שעבר עליהם בתקופה האחרונה, ועם הלחץ שיופעל עליהם מצד התקשורת והקהל. מצד שני עצוב מאוד שהם עוזבים את הקבוצה בצורה כזאת.
  6. שוב, ב23 במרץ ישראל כבר היתה בסגר דה פקטו, לא על זה הדיון. אתה מוזמן למצוא עוד מדינה שהמשיכה להחמיר שוב ושוב את הסגר בזמן שהיו לה 0-1 מתים מקורונה.
  7. בוא נחזור חזרה לנושא שהתחיל את הדיון בינינו היום - המודלים של משרד הבריאות. מספיק היה שמשרד הבריאות ישתמש במודלים יותר רציניים כדי שלא נגיע לסגר כל כך קשה עם השלכות חמורות על מיליוני אנשים. אין כאן קשר לדעה מהצד.
  8. מי דיבר על ניחוש? וגם מעולם לא טענתי שהיה צריך להתעלם מהקורונה. הטענה שלי (ולא רק שלי) היא שהצעדים היו מוגזמים לאחר שכבר היינו בסגר חלקי. ואני לא מדבר על חכמה בדיעבד, אלא בזמן אמת. אינטרס פוליטי והיסטריה משתלבים ביחד מעולה.
  9. אתה מתעלם מהמציאות. הדבר המשמעותי ביותר בתמותה מהקורונה היא גודל האוכלוסייה שבסיכון. ככה זה כשגיל הנפטרים הממוצע הוא מעל 80, ובשוודיה יש פי 2 אנשים מעל גיל 65 יחסית לארץ (גם מתים שם כ90 אלף אנשים כל שנה לעומת 45 אלף בארץ). בטח כאשר חצי מהמתים הם בבתי אבות, שם אין שום משמעות לצפיפות האוכלוסין. ומה זה משנה מה צפיפות האוכלוסין כאשר בשוודיה אין סגר ובארץ יש סגר. במצב כזה הוירוס מתפשט הרבה יותר מהר בשוודיה. ועדיין הדיון שלנו הוא על המודלים הגרועים של משרד הבריאות, ועם כל הטענות שלך, איך שלא תסתכל על זה מודל שחוזה פי 8 תמותה תוך חודש ממה שקורה במציאות הוא מודל גרוע.
  10. שיהיה בהצלחה. אם הוא בא במיינדסט המתאים הוא יכול להוות תחרות רצינית לקנדיל, מה שיוציא את המיטב משניהם.
  11. זה שאתה טוען שוב ושוב את אותן טענות לא מחזק אותן. גם אם תחזור עליהן אלף פעמים, זה לא ישנה את העובדה שגם בזמן אמת המצב בארץ להתמודדות עם הנגיף היה אופטימלי יחסית לכל המדינות שאתה משווה אותנו אליהן. ישראל מדינת אי עם אוכלוסיה צעירה מאוד ביחס לאירופה, ובצעד נכון גם סגרו את הגבולות מהר מאוד. מפה ההתמודדות עם ההתפשטות הלכה והתדרדרה בעקבות תחזיות דמיוניות של משרד הבריאות וניהול היסטרי של ביבי ובר סימן טוב.
  12. הלוגיקה שלך פגומה מיסודה. אתה לוקח תחזית שלא היה שום קשר בינה לבין המציאות ואומר שבגלל הצעדים היא לא התקיימה. שוודיה היא בדיוק הוכחה למה שאמרתי, לא שצריך הוכחה כזאת, כי המודל של משרד הבריאות הוכח שוב ושוב כלא קשור למציאות. בשוודיה היו רק צעדים של מניעת התקהלות וריחוק חברתי בהמלצה. וגם עם צעדים כאלו בלבד, כישלון חרוץ בהגנה על בתי האבות שמחצית מהמתים משם, ותמותה כפולה מבארץ בשגרה, עדיין הם הגיעו לפחות מ15% מהתחזית שהיתה בארץ בשלב שהיינו כבר בסגר. אגב, חודש אחרי מקרה המוות הראשון היו בשוודיה 1258 מקרי מוות ולא אלפיים. מילא שהטענות שלך חסרות בסיס, לפחות תדייק בעובדות. עריכה: אגב, כבוגר תואר ראשון במתמטיקה, אני יכול להגיד לך שהמודל של משרד הבריאות מאז ועד היום הוא ברמה של בית ספר יסודי. הם פשוט מחליטים מה קצב ההכפלה, ואז מחשבים קדימה לפי אותו קצב כאילו אין שום משתנה אחר. אתה יכול לראות את זה במספר החולים קשה שהם חזו לפני שבועיים: 800 אחרי שבועיים, ושבועיים לאחר מכן 3200. זה בדיוק מכפלה במספר החולים קשה כל שבוע.
  13. לא מדובר רק בצעדים שיש להם נזק כלכלי. בנוסף גם מנעו מבתי החולים לבצע פעולות אלקטיביות, התעלמו מהנזק הנפשי שנגרם לאנשים מההיסטריה שהממשלה ומשרד הבריאות עוררו בציבור, אסרו פעילות ספורט בחוץ, וגם התעלמו מהאלימות בבתים של משפחות שמאלצים אותן להישאר בבית במשך שבועות שלמים. העובדה היא שמצב ההתפשטות של הקורונה בארץ היה קל מאוד יחסית למדינות שנפגעו באירופה, ואם משרד הבריאות לא הבין את זה, זה עוד יותר חמור. למעשה חוץ במגזר החרדי לא היתה ממש התפרצות במרץ-אפריל בארץ.
  14. כל זה לא קשור לעובדה שהתחזית לעשרת אלפים מתים תוך חודש בזמן שמדינה נמצאת בסגר היא תחזית הזויה. אין שום דרך אחרת לתאר אותה. גם בלי שום צעדים חוץ מריחוק חברתי זאת תחזית הזויה, כמו שהוכיחו בשוודיה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.