Jump to content

BIGBEN

משתמשים רשומים
    1
  • Last visited

Everything posted by BIGBEN

1. יש בסגל 3 שוערים טובים מקליימן ועוד 2 במועדון - שורה ושי הס.
  2. אני, כמו גם הרוב, דואגים מהכשירות של יעקב לא פחות משל מאור.
  3. ורד היה מאוד רוצה להגיע למכבי, זה ממקור מאוד אמין.
  4. ראה גם ראה באופן רציף עד סוף נובמבר. אם אני זוכר נכון אז נפצע ולמעשה לא חזר לשחק עד המעבר למכבי. בכל אופן, היה ראוי ליותר דקות בזמן שריקן (גב) וגולסה סוחבים פציעות וסובלים מעומס.
  5. דווקא נראה לי שזה מהלך שכן יכול לצאת לפועל, בעקבות היחסים של נימני עם אברמוב ואבוקסיס. לגבי מה שכתבת בהמשך, מסכים לגמרי. כששכטר סירב להאריך חוזה בבית"ר, היו כמה פרסומים שאברמוב מוכן "להתאבד" עליו. אין בשוק יותר מידי שחקנים ברמה של שכטר או עטר, בטח לגבי בני יהודה(תקציב). לדעתי חובה לשחרר אותו. הוא שבע במכבי, בדיוק כמו שהיה בחיפה. שחקן במעמדו עם האגו שלו לא יוכל להמציא את עצמו מחדש אצלנו בתור שחקן רוטציה שבקושי רואה דקות וזה לא ישתנה אצל מאמן חדש זה או אחר. אתה לא יכול להושיב שחקנים מהסוג של עטר, שכטר, ברק יצחקי וערן לוי על הספסל חמישה שישה משחקים ולצפות שיקרה נס והם יהיו אלו שיצילו אותך. צריך דם חדש, שחקנים רעבים.
  6. שיחק אצל שוטא 14 משחקים, ממוצע של 73 דק' בהם כבש שער אחד.
  7. פיקנטריה: ריקן וגולסה עושים גוטמן וקהינדה. על סף השריקה לתחילת המחצית השנייה ריקן אומר לגולסה "או אני או אתה לוקחים את 6" (יובל אשכנזי).
  8. באופן הכי פשוט, מועדון כדורגל לא יוכל להוציא יותר ממה שהוא מכניס. במילים אחרות, מה שמועדון מוציא בהעברות שחקנים, משכורות וכל הוצאה כספית אחרת שלא קשורה למתחמי אימונים או פיתוח נוער, לא יעלה על מה שמועדון מכניס ממכירות כרטיסים, זכויות טלוויזיה, ספונסרים, מרצ'נדייז, מכירת שחקנים וכספי זכייה. בשלוש השנים הראשונות (2012-2015) "מסגרת האשראי" של כל מועדון הייתה 45 מיליון אירו. בשלוש השנים שאחרי (2015-2018) המסגרת היא 30 מיליון אירו והמטרה היא שבמרוצת השנים המסגרת לא תרשה למועדון להיות בהפסדים. כענישה למועדון שחורג ממגבלות אלה, אופ"א רשמה שמונה עונשים (בסדר החומרה שלהם) שיינקטו כנגד המועדון: תחילה המועדון יקבל אזהרה. לאחר מכן קנס כספי, הורדת נקודות, מניעת כספי זכייה במקרה רלוונטי, איסור על רישום שחקנים חדשים במועדון, הגבלת מספר השחקנים שהמועדון יכול להחתים, פסילה מתחרות אירופית נוכחית ולבסוף פסילה עתידית וארוכה ממפעלים אירופיים. בשנת 2012 מכבי נתניה הייתה אחת מ-16 המועדונים שהיו קרובים מאוד לאבד כספי זכייה כתוצאה מחריגה מחוקי הפייר פליי. כתבתי לא מזמן לגבי מה שמיץ' יכול לעשות בדומה לחיפה למשל או לקטארים: להזרים כספים מחברת פינגווין (קבוצת השקעות) שעד לא מזמן הייתה ידועה כקבוצת "סמארט סנטרס". מדוע הוא לא פועל כך? יכול לשער שאולי ענייני מיסים או משהו דומה. הדוגמא הבולטת ביותר מתקשרת להעברה הכי גדולה בהיסטוריה, זאת של ניימאר. הסכום האסטרונומי של 222 מיליון יורו חולק ל-5 תשלומים וכך למעשה הסכום שירד מחשבון הפייר פליי של פ.ס.ז' העונה הוא 44 מיליון. כך גם בארבע שנים הבאות. את המשכורת שלו שאני מניח שהיא באזור ה-25 מיליון יורו, הקטארים לקחו על עצמם וכך בעצם "חסכו" לפ.ס.ז ונתנו להם מרווח נשימה בכל הקשור לפייר פליי.
  9. עכשיו פסלו למכבי גול, מישהו יכול להגיד אם היה חוקי?
  10. לדעתי, הקומבינה נעשית שם בקטע של ההעברות יותר מאשר החוזים עצמם, מול ג'קי והלוזונים בעיקר. מאז פרשת שיר צדק, אני משתדל לא לשכוח את מילת הקסם... לכאורה.
  11. מאוד מקווה שלא יתחילו כאן עירבובים ומלחמות על חשבוננו מצד סוכנים. עכשיו איליה איביץ ייכנס לתמונה ואחיו זה מן הסתם מינוי של אנגלידיס, יש את מנספורד שהוא במקור סוכן שחקנים כשברקע יש ללא הפסקה את הקצבים ונימני.
  12. בבקשה המלצות ל- STARTUP... הסידרה כמובן.
  13. שאלה בעצם שתיים, האם WADA מודעים לעובדה שב"ש כמועדון והבעלים כמובן ניסו להתנער מהפרשה, יותר נכון מהאחריות וגילגלו את האשמה לעבר רופא הנבחרת, כל זאת לפני בדיקה או משפט? האם ב"ש בכלל התנצלה בפני רוסנובסקי או מי מטעם ההתאחדות?
  14. אוקיי אז לשיטתך או לראייתך יש כאן חצי הרכב לפחות לא מחוייב?
  15. תפסיקו תמיד לחפש את הרע. אשכרה אוכל לפרימו ורז זהבי. אצילי יצא גבר ונתן לו לבעוט כדי להחזיר לו את הביטחון, למרות ההוראה של ג'ורדי. לך תראה מה היה בפנדל של אשדוד ותבין על מה דיברתי.
  16. בסה"כ אתה צודק. ממה שאני יודע, השתנה לטובה גם בנושא יחסי האנוש לעומת העונה שעברה. כתבתי לא מזמן תגובה באחד הנושאים, נדמה לי מושאלים, מצד אחד עונה כזו לא הייתה במחלקת הנוער שנים רבות כפי שהזכירו לפני, אליפות כמעט בכל שנתון וכאן אוסיף שהקבוצה השנייה של נערים ג' מכבי אילן ת"א עלתה לגמר הגביע נגד ב"ש. עם זאת, אני מסתכל על מכבי חיפה שלמעט העונות של עמיר תורג'מן, לוקחת דאבל קל בנוער ולא מצליחה לייצר שחקן אחד ראוי להרכב, שלא לדבר על כוכב. מחפש המון שנים את התשובה שאיך לעזאזל נימני, איציק זוהר, ברקוביץ, רביבו גם אפשר לכלול את אמסלם ואבוקסיס לקחו אליפויות, דאבלים בגיל 17-19 והיו לא רק שחקני הרכב, אלא פקטורים משמעותיים בקבוצות שלהם. אני מבין שהכסף הגדול ובנוסף התערבות של הבעלים גורמים לרצון של תוצאות מיידיות פלוס מעמד המאמן שנמצא בשפל והוא חושש להעלות בהרכב שחקן בגילאים האלה. יחד עם זאת, כן הייתי רוצה שמכבי תלך בכיוון שאיזי שירצקי מתכנן בשנה הבאה. התגובות כאן לגבי המושאלים לרוב הן: "הוא צריך להתחשל עוד עונה או שתיים בבית"ר ת"א/רמלה או בני יהודה" ואז אותו שחקן נותן שני מחזורים טובים או גול והתגובות מתהפכות ואנשים כאן כן רוצים לראות את אותו שחקן בסגל של שנה הבאה. (גם אני חוטא לעיתים בנושא זה) צריך שנה הבאה להחזיר (גם בהתאם לירידה הצפויה בתקציב) 3-4 מושאלים ואחדד שוב, לא רק יכולת, אלא למי שיש ביצים של שור להתמודד עם הלחץ הקיים במכבי. מבחינת מחוייבות לבטח לא נתאכזב.
  17. אני מסכים שצריך לתת צ'אנס לכמה מושאלים, מה גם שכנראה לא יהיה מנוס בעקבות התקציב והמדיניות החדשה של מיטש. עם זאת, אני חושש מהעובדה שלשחק בהפועל חיפה, נתניה או בני יהודה בלי לחץ של קהל, תקשורת וכו' זה לא אותו דבר. שוב, כן צריך לשלב אבל בזהירות רבה. מכבי חיפה ניסתה לקצר תהליך בזמנו עם ריאן, גוזלן, וייסמן, נטע לביא. המשיכה עם רז מאיר, יונתן לוי, עוואד וזנטי ונכשלת בגדול שנה אחרי שנה. מעבר ליכולת, כשרון או טכניקה, צריך לזרוק למים הקרים והעמוקים רק מי שעם ביצים של שור. אז מי כן? גלזר וברסקי יכולים לתת פייט לדור פרץ למרות שלדעתי בשנה הבאה את העמדה החשובה הזאת יאייש קשר זר. שון גולדברג בהחלט יכול לפתור את בעיית המגן השמאלי, מה עוד שיכול לשחק גם בלם וכאן אני מודה שטעיתי, חשבתי שהוא עשה טעות כשחתם בבית"ר כי לא האמנתי שיראה דקות, מן הסתם, הפציעה הממושכת של הייסטר עזרה לו והוא השתלב יפה מאוד. כל השאר, חוזז, יוני וצ'יבוטה עדיין לא מתאימים ובנוסף כולם שחקני כנף וזוהי העמדה הכי פחות בעייתית במכבי. גם אליאל ואור דסה עדיין לא שם.
  18. צודק. האופציה הכי קלה הייתה בזמנו דרך SmartCentres והיום הוא יכול לעשות זאת דרך Penguin שבבעלותו. הנה משהו שקשור: אז איך העברתו של ניימאר לפ.ס.ז' קשורה לכל הבלבול הפיננסי הזה? בכל הכותרות הראשיות בעולם מציינים את המספר 222 מיליון אירו. אכן הוא נשמע מפוצץ, אך מה שלא מצוין בכותרת הוא שעל פי חוקי הפייר פליי הסכום מחולק ל"תשלומים" לאורך שנות העסקה. כלומר הסכום שירד מחשבון הפייר פליי של פ.ס.ז' העונה הוא 44 מיליון. וכך כל שנה לאורך חמש שנות החוזה של ניימאר. סביר והגיוני בהחלט לקבוצה שבעליה הוא בנוסף גם הבעלים של חברת הספורט של אל ג'זירה (beIN Media Group), הבעלים של QSI, חברת השקעות עולמית אשר רשומה כבעלים הרשמי של הקבוצה (מה שאומר שההכנסות שלה הן גם ההכנסות של הקבוצה), ובנוסף גם שר בממשלה. במילים אחרות, פ.ס.ז' נמצאת באופן עקרוני בבעלותה של קטאר. לפי השמועות, קטאר נכנסת להסכם שבו היא תהיה זו שתשלם את משכורתו של ניימאר, מה שעוד יותר יוריד מהעול של פ.ס.ז' וייתן לה מרווח נשימה בכל הנוגע לפייר פליי.
  19. להלן החוקים הברורים: החוקים באופן הכי פשוט, מועדון כדורגל לא יוכל להוציא יותר ממה שהוא מכניס. במילים אחרות, מה שמועדון מוציא בהעברות שחקנים, משכורות וכל הוצאה כספית אחרת שלא קשורה למתחמי אימונים או פיתוח נוער, לא יעלה על מה שמועדון מכניס ממכירות כרטיסים, זכויות טלוויזיה, ספונסרים, מרצ'נדייז, מכירת שחקנים וכספי זכייה. בשלוש השנים הראשונות (2012-2015) "מסגרת האשראי" של כל מועדון הייתה 45 מיליון אירו. בשלוש השנים שאחרי (2015-2018) המסגרת היא 30 מיליון אירו והמטרה היא שבמרוצת השנים המסגרת לא תרשה למועדון להיות בהפסדים. כענישה למועדון שחורג ממגבלות אלה, אופ"א רשמה שמונה עונשים (בסדר החומרה שלהם) שיינקטו כנגד המועדון: תחילה המועדון יקבל אזהרה. לאחר מכן קנס כספי, הורדת נקודות, מניעת כספי זכייה במקרה רלוונטי, איסור על רישום שחקנים חדשים במועדון, הגבלת מספר השחקנים שהמועדון יכול להחתים, פסילה מתחרות אירופית נוכחית ולבסוף פסילה עתידית וארוכה ממפעלים אירופיים. בשנת 2012 מכבי נתניה הייתה אחת מ-16 המועדונים שהיו קרובים מאוד לאבד כספי זכייה כתוצאה מחריגה מחוקי הפייר פליי. ממקור מוסמך אני יכול להגיד שההתעקשות של מיץ' על בניית איצטדיון חדש (אגב, עוד לא זנח את הרעיון), נובעת גם מכל הקשור לנושא הנ"ל.
  20. https://www.stream2watch.org/live/maccabi-tel-aviv-vs-hapoel-beer-sheva-live-stream http://www.stopstream.me/a-4/12/92/a-529283.html http://cricfree.sc/watch/live/maccabi-tel-aviv-vs-hapoel-beer-sheva-live-streaming http://www.streamiptvonline.com/sports/soccer/maccabi-tel-aviv-vs-hapoel-beer-sheva http://myfeed2all.eu/watch/643458/1/watch-maccabi-t-a-vs-hapoel-beer-sheva.html http://myfeed2all.eu/watch/643458/2/watch-maccabi-t-a-vs-hapoel-beer-sheva.html
  21. לטעמי המשוואה היא די ברורה, מה שכולם רואים ויודעים (גם וידאר עצמו), יש שני שחקנים בקבוצה שיודעים להפעיל אותו, מיכה ודסה. מן הסתם הפציעות שלהם הכי פגעו בו, תוסיפו לזה את הספסול שלו לכמה משחקים ותקבלו ירידה חדה בביטחון ובתפוקה שלו. גם כשבדקתי כדי לגבות את העובדות בנתונים, הכל מתחבר לצערי..... מאמצע אוקטובר עד אמצע דצמבר, כאשר דסה נעדר מכל המשחקים ומיכה ממחציתם, וידאר בלי גול. חזר להבקיע את שער הניצחון בגמר גביע הטוטו נגד ב"ש. שבוע לאחר מכן דסה חזר מול ק"ש ואז וידאר מבקיע במשך 4 משחקים רצופים כולל 2 צמדים. דסה שוב נפצע ווידאר לא מצליח לכבוש מאמצע ינואר עד למשחק מול פ"ת באמצע מרץ.
  22. לגבי סעיף 5, אפשר גם להוסיף את טיבי בתנאי שיהיה לצידו בלם סטייל רואדה, קוויאר או תמאש. שכחת את ריקן.
  23. מה גל לייבוביץ אשם, מי שלח את הילד המבוהל הזה למשחק פלייאוף עליון? האוהד השרוף מאיר לוי. לבני יהודה לא היה שום תאוריה לתת גול במשחק הזה. בתחילת המשחק הוא עוצר מתפרצת של בני יהודה ולא נותן חוק יתרון. צ'יבוטה דקה אחרונה, אוגו גם הכשלה וגם דחיפה, אבל איך ישרוק וייתן לבני יהודה כדור חופשי מ-20 מטר.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.