Jump to content

לוקו התנין

משתמשים רשומים
  • Content Count

0
  • Last visited

Recent Profile Visitors

125 profile views
  1. ממקום מחושב בעיקר. אנשים כ"כ משוכנעים שהנפשות הפועלות השתנו, שעה שדם הנרצחים אפילו לא התקרר. מתייחסים לכל הנושא הזה של השואה כאילו בוצע על ידי ישות שכבר לא קיימת, וכאילו זו שממשיכה אותה מנותקת ממנה לחלוטין ולא קשורה אליה. וזה לא שעבר כ"כ הרבה זמן, יש עוד ניצולים שחיים היום (רק להמחיש כמה מעט זמן עבר מאז).
  2. חייב לציין שככל שאני מתבגר ולומד יותר על השואה (ולא שלא למדתי עליה לפני כן), אני מסתכל על כל ציר הזמן מאז השואה ועד ימינו אנו (סה"כ 75 שנה עברו מאז, כלום זמן בראייה היסטורית), וזה נראה לי פשוט הזוי שיהודים/ישראלים נוהרים למדינה ששחטה את אבותיהם בצורה מתועשת לפני כ"כ מעט זמן. ואני לא אומר את זה ממקום של הפרטיוט הגדול שדוגל בהתיישבות יהודית בארץ ישראל בכל מחיר, ובהחלט מבין כאלה שבוחרים בחיים נוחים וטובים יותר בחו"ל. זה פשוט לא מתיישב לי עם ההיגיון. ומדברים על כמה שהגרמנים פתוחים ושונים היום, אבל זה לא שבימים שלפני העלייה הנאצית הגרמנים היו איזה שבט אפריקאי אוכל אדם. ברלין הייתה גם א
  3. אני לא צריך להיות בעל ניסיון כדי לזהות דברים מובנים מאליהם, ומאחר שאני לא מעוניין להרחיב בדיון הזה יותר מדי, אני אמנע ממתן דוגמאות. חוץ מזה, בוא, זה לא שאני לא רואה כיום הורים שנוהגים אחרת עם הילדים שלהם. הבן של בנדוד שלי בן 10 וחצי וקנה סמארטפון כלשהו לאחר שעזר לאבא שלו בחנות כל בוקר בזמן החופש הגדול, וחסך שקל אחר שקל. אז תחסוך ממני בבקשה את עניין הניסיון. פרט לכך אין לי מה להוסיף. כל אחד שיחנך את ילדיו כפי שהוא רואה לנכון, לא כזה איכפת לי, זה לא התיק שלי ברוך השם ולא עול שאני נדרש לשאת על כתפיי.
  4. אין, איך זה רלוונטי? ולא, אני לא באמת צריך שתענה על השאלה שלי, כי אני יודע מה תהיה התשובה. העניין הוא שזה פשוט לא רלוונטי.
  5. סליחה שאני סוטה מהנושא, אבל אנשים פה מהווים מראה לאיזה הורים דבילים יש היום; ויותר מזה, מלמדים למה הילדים כ"כ קקות.
  6. הג'וקר מעולה ודי עושה בית ספר באיך מפתחים דמות בצורה איטית (אך לא מדי) ומשכנעת. כל התהליך של הפיכת ארתור לג'וקר היה לא פחות ממופתי בעיניי. כמו כן, חייבים לציין את הפסקול ועבודת הצילום המדהימים בסרט שהעבירו את האווירה הקודרת והייאוש שבחייו של ארתור בצורה לא פחות ממושלמת. עם זאת, יש כמה דברים שאני כן שואל את עצמי: איך ארתור, שלא נראה אדם מבריק מדי, יהפוך בהמשך לאחד הנבלים המבריקים ביותר בתרבות הפופולרית. כן הצליחו להעביר מעולה את המהפך שלו מלוזר שלא מהעולם הזה לאדם חסר פחד ומצפון, אבל כן צריך לשכור כותבים משובחים במיוחד שיוכלו לתאר באופן משכנע, כיצד הדמות שראינו כאן הולכת
  7. אמנם קצת באיחור, אבל תראה את סדרת סרטי אפוקליפסה: מלחמת העולם השניה.
  8. מהתיאורים פה זה נשמע העתק של קייב.
  9. לכאורה החוק בא לאזן את חו"י: כבוד האדם וחירותו, אבל בפועל ברור ששופטי בג"צ ימשיכו לעשות מה שבזין שלהם. אממה, אל תזלזלו בחשיבותו ההצהרתית של החוק. מדובר בשלב ראשון מיני כמה אשר בסופם בית המשפט העליון ירוסן.
  10. "רק אומרים אם הוא תואם לחוק..." אחלה, פשוט נהדר. זה בדיוק המקום שיש להימנע ממנו, בגלל שהתדיינות בסוגיה כזאת בהכרח מובילה לשאלות של "סבירות", "מידתיות" ועוד כל מיני מושגים מעורפלים וערטילאים, שמי שיוצק בהם תוכן הוא בית המשפט העליון (מי אם לא הוא?). לפני 160 שנה בערך קבע בית המשפט העליון בארה"ב שעבד שחור אינו בעל זכות עמידה בפני בית המשפט, כיוון שלשחורים, כמי שאינם עומדים שווה בשווה עם שאר "בני האדם", אין זכויות אדם. הוא גם זרק על הדרך שכל חקיקה נגד העבדות עומדת בסתירה לחוקה האמריקאית (אותה חוקה שקיימת גם היום). הכל הכל הכל ב"חסות החוק". וכן, הקצנתי בכוונה על מנת להמחיש כמה הטענה החוזרת ונשנית
  11. אגב, אין לי נתונים בידיים, אבל התחושה שלי היא שאין לאנשים מושג כמה עבירות מין מתרחשות בין כתלי הכת החרדית. ומי יכול להאשים אותם? התנזרות מנשים בכל מובן (מגע, שמיעה, ראיה) היא חד וחלק התנהגות שמנוגדת בצורה מוחלטת לטבע שלנו כבני אדם. הם פשוט נלחמים ביצרים הטבעיים ביותר של האדם, ובוחרים לפרש אותם כ"יצר הרע". ואם במנהיגי הציבור החרדי נפלה שלהבת מה יגידו נערי הישיבות עתירי ההורמונים?? בואו נגיד שלא זו הדוגמא הטובה ביותר (בלשון המעטה) לטענת החרדים לפיה הדת וההלכה היהודית משולים לרכב שמגיע עם הוראות היצרן, שמילויין יבטיח את תקינות הרכב. דבר נורא בהחלט אצל החרדים באותו הקשר הוא לאו דווקא הנטייה
  12. דת יכולה להיות דבר יפה ובהחלט יש דברים יפים מאוד ביהדות. מנגד, כשאני רואה את החרדים אני מבין כמה הדת יכולה להיות הרסנית בו זמנית. בנוסף, נושא החרדים מוזר לי. חרדיות היא מושג שנכנס לתודעה מאירופה בכלל, ולמרבה הצער כל עדות המזרח משום מה בחרו לאמץ אותו בחום. הקהילות היהודיות בארצות ערב לא היו קיצוניות (והיו יחסית מכילות) כמו הקהילות האשכנזיות. האשכנזים הביאו הנה את המנהג הזה ש"תורתו אומנותו" ביחס לכל אדם שמעוניין ללמוד גם אם הוא טיפש כמו נעל. דבר נוסף שחשוב להדגיש הוא שמי שחושב שבקהילה החרדית מספיק שאתה שומר תורה ומצוות בכדי להסיר ממך רגשות לחץ ותחרותיות שיחשוב שנית. ברור לי שרבים מתייחסים לעול
  13. בכל מצב אחר הייתי באטרף שריאל יפסידו היום. אבל בגלל המחבל הבדואי של ליברפול אני מקווה שריאל יתנו להם בראש, ואם אפשר אז שבסוף המשחק סלאח יקבל שבץ מוחי ויוזן באמצעות קש עד סוף חייו.
  14. הוראות פתיחה באש מעוגנות בפקודות מטכ"ל. השאלה היא לא אם יש מקור חוקי להן, אלא האם ההוראות הללו לא עומדות בקנה אחד עם חו"י כבוד האדם וחירותו. עצם הדיון בשאלה הזאת הוא דבר שלא יעלה על הדעת, כי זה מוביל אותנו לדיון בשאלות של "סבירות". מה זה בדיוק "סביר" מי זה בכלל שופט שיקבע מה זה "סביר" בנושא שאינו בתחום מומחיותו?
  15. בג"ץ התערב כבר בסוגיות בטחוניות, למשל בשאלת הסיכולים הממוקדים. אמנם לא ביטל את הנוהל לחלוטין אבל הגביל את השימוש בו. כנ"ל לגביי "נוהל שכן" שבוטל. וכיום הוא דן בעתירה נגד הוראות הפתיחה באש של צה"ל. גם אם בג"ץ בוחר להשאיר את המצב כמו שהוא (כלומר לקבל את עמדת המדינה), עצם העובדה שהוא מקיים דיון ודורש את תגובת המדינה מהווה התערבות בוטה. אלה מסוג המקרים בהם העתירה צריכה להידחות על הסף מבלי להידרש לתגובת המדינה. מי שמך, כשופט, לדון בענייני ביטחון??
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.