Jump to content

וזה ברשת

משתמשים רשומים
  • Content Count

6
  • Last visited

• Days Won

1

Everything posted by וזה ברשת

1. לא הבנתי את ההסבר. למה שקבוצת נוער שלוקחת שחקנים למחלקת הנוער של מכבי זה לא רע לנו. הנה עמוס לוזון הצהיר לוואן: "תהיה מחלקת נוער הכי טובה בישראל". זה ברור שאלה התוכניות שלו. גם זה שפתח תקווה עם מחלקת נוער טובה זה על חשבוננו לעיתים.
  2. האמת? לדעתי לטווח הארוך זה רע מאוד למכבי. מעבר לזה שלוזונים זה רע לנו באופן כללי, הוא ינסה לעשות מהאזור שם מחלקת נוער מצויינת כמו בפתח תקווה וזה על חשבון שחקנים שאמורים לבוא אלינו. זה אזור שמכבי מגדלת ממנו המון שחקנים.
  3. ראיקו סבוריט קרלוס טיבי דסה אלברמן פרץ עטר זהבי מיכה פריצה כואב לי להשאיר את שרן בחוץ אבל מבחינתי הוא יותר תרם כקפטן, ודמות, מאחורי הקלעים ובחדר ההלבשה, מאשר מקצועית על המגרש לעומת הבלמים ודסה.
  4. מבחינת השקעה חוגג עושה טוב לבית"ר. השאלה היא אם אין לו מניע נסתר להשקעה הזו. אם הוא מגיע לטווח ארוך ולא מנסה לעשות את זה כדי להתפרסם אז הוא בעלים טוב למרות השגעונות האלה. אבל כן, אין ספק שזה כבר מביך. אם גולדהאר היה מתנהג ככה זה היה לא נעים. שימו לב שהבעלים הבולטים (מיץ', אלונה, יענקלה) כמעט ולא מתראיינים, קולם כמעט ולא נשמע בתקשורת. ככה צריך.
  5. אתה צודק אבל כרגע אתה מדבר על מצב שבו שחקן חותם בתחילת תקופת הבדיקה ובדיוק ל3 שנים, ויוצא שכל דמי ההעברה נחשבים. יש המון שחקנים שנרכשים שנה או שנתיים לפני מועד הבדיקה והחוזה שלהם נמשך אחרי תקופת הבדיקה, ואז לא נכללים מאות אלפי יורו, ובמצטבר על כמה שחקנים, אולי אפילו מיליוני יורו.
  6. קצת קשה להתווכח עם יוסיפוביץ' בענייני ערן זהבי, בנושא הזה הוא כנראה מכיר את כל הפרטים.
  7. לא בהכרח. ייתכן ויש שיקולים נוספים. אז כן מסכים שזה אומר שככל הנראה לא היו הצעות כלכליות יוצאות דופן. אבל היה לו ביקוש ויש לו ביקוש. ואם לא היה לו אז הוא לא היה דורש סכומים כאלה מלכתחילה. בכל מקרה אתה לא יכול להשוות בין שחקן בן 26 בשיאו שמשחק קבוע בנבחרת ומתאים גם לרביעייה הגנתית וגם לשחקן אגף במערך של 3 בלמים, ונתן עונה נהדרת, לבין אלירן עטר שכבר בן 32 ולא הרשים כששיחק באירופה. וגם אלירן עטר אנחנו יודעים כמה חשוב לו לשחק קרוב לסביבה שלו ולבית שלו, פחות מתאים לו לחיות באירופה מאשר לאחרים. אז מחלקים את הסכום ל3 שנים. אני לא מדבר עכשיו על תקופה שהפיירפליי נמדד, אלא על טענה שמה ששגרם לו זה רכישות ודמי העברות מנופחים של ג'ורדי. זה לא המצב ובפיירפליי סכום העברה מחולק. זו אחת הסיבות שב"ש מוציאה מיליוני יורו ואין לה בעיות פיירפליי. לעומת זאת כמו שכתבתי, משכורות גבוהות באופן גורף זה כבר בעיה רצינית, ובזה כן אולי אפשר לבוא בטענות לג'ורדי. לא משנה מי אחראי על זה, בשורה התחתונה אי אפשר שבתור מדיניות כל שחקן שחותם והוא לא בא כשחקן צעיר ולא מוכח, יקבל שכר של 350 אלף וצפונה. אין לדעתי בעיה שיתנו את זה לבודדים. 5-10 השחקנים המובילים, או כאלה שחייבים להציע להם יותר מהמועדונים הישראלים המתחרים. אבל ב"ש וחיפה נותנות הרבה פעמים חוזים שנעים סביב 200 אלף ומטריף אותי שאצלנו אותו שחקן היה מקבל לפחות 300. וכשזה מצטבר זה בעייתי. זה גם נכון, אבל רק מראה שלא נערכו לזה נכון.
  8. אלירן, זה עניין של ביקוש והיצע. בחייך.מי ייקח את עטר באירופה? מי יעניק לו שם או בארץ חוזה שמתקרב למה שיקבל ממכבי? לדסה כן יש ביקוש גדול וגם הוא שחקן בכיר בנבחרת ולכן אתה לא יכול להשוות את הסיטואציה. גם אל תשכח את הגיל, הפרש של בערך 6 שנים ביניהם.
  9. מסתבר שבמסגרת הפייר פליי, דמי העברה מתפרשים כמו שכר, כלומר מחולקים לאורך החוזה של השחקן. אז נניח רכשנו שחקן במיליון יורו והחתמנו אותו ל5 שנים, מבחינת הפייר פליי זה כאילו שילמנו 200 אלף יורו דמי העברה בעונה שהוא חתם ולא מיליון. אז לא דמי העברה על יחזקאל וכאלה הם מה שגרם לפיירפליי. בעיניי מה שגרם זה שני דברים. דבר ראשון זה משכורות גבוהות מדי. בעיניי זה פחות לגבי שחקנים ספציפיים אלא יותר הקטע הזה ששכר התחלתי לשחקן לא צעיר היה 350 אלף עד לפני שנה-שנתיים. זה הזוי. דבר שני זה הוצאות עצומות של מכבי על הנהלה, שיווק, פרסום, צוות מקצועי והרבה מחלקות אחרות. גם נוער אבל ההשקעה שם לא נחשבת בפייר פליי. כבר אמרתי שממה שאני מכיר כמעט חצי מהתקציב של מכבי הוא לא על השחקנים של הבוגרת (כלומר חוזים, סוכנים (שמקבלים הרבה ממכבי), ודמי העברהה) אלא כל השאר. אז לג'ורדי יש חלק, בעיקר בשכר שהוא הרגיל את המועדון להעניק, אבל לא החתמול שלו כמו שוינפלד, ורמוט ויחזקאל זה מה שגרם לבעיית הפייר פליי.
  10. שני שחקנים שרק רוצים להחזיק בכדור ולגעת בו כמה שיותר בהתקפה. לא מתחבר לאף אחד מהם. לשניהם רק חשובה הסטטיסטיקה שלהם וזה מגיע על חשבון ניצחונות. בעיקר במקרה של ווסטברוק. ממש ניסוי חברתי ביוסטון. צפו לפיצוץ.
  11. בספורט1 מפרטים על הפרטים של עסקת אור דסה:
  12. זו הודעת פרידה סטנדרטית כמו שהייתה לטב"ח, אלברמן ושפונגין ותהיה גם לטיבי אם יעזוב סופית.
  13. מה חריג בפוש? מכבי עשתה כאלה גם לבן חיים ושפונגין. מאוד מקווה שלא יחתום בארץ. גם מקווה שאיכשהו בעוד שנה נחזיר אותו במקום רכישה של דור אלו.
  14. גם אני בעיקר מקווה שזה חרטא של פשכצקי. אבל התגובה על אלו הייתה על אופציות אם דסה לא חותם. תאהב את זה או לא, אלו נחשב אחד המגנים הימניים הבכירים בארץ. גם אני לא מחזיק ממנו יותר מדי, אף פעם לא דחפתי להחתמה שלו וכל זה, אבל יש מציאות וצריך להתמודד איתה. אם דסה לא פה אתה צריך מגן. הוא היחיד שפנוי. זה לא טוב, אבל זה מה יש. וזה הרע במיעוטו. מה שבטוח הוא שהסיפור עם דסה נמרח יותר מדי וזה לא מריח טוב.
  15. בהתחשב באלטרנטיבות. או יותר נכון, בהיעדר האלטרנטיבות.
  16. לא חושב שמישהו מתווכח שאם דסה לא יחתום אז אלו הוא אופציה ראויה למגן מחליף לקנדיל. הקטע הוא שמה עכשיו אלו? לפני רגע דסה היה בדרך לחתום בוודאות על חוזה חדש.
  17. נשמע לי הזוי אבל אם זה נכון אז חוזר בי ממה שאמרתי... מילא סטיאווה, אבל קלוז'? הזיה
  18. קלוז' הייתה בשלב הבתים של ליגת האלופות 3 פעמים בעשור האחרון? ברצינות?
  19. זה נתון משקר... כמה זמן אסטנה קבוצה עשירה שמתמודדת ברמות האלו? 5-7 שנים? ועוד לפני כן אני חושב שלא איפשרו לקבוצות מקזחסטן להתמודד במפעלים אירופיים. לגבי קלוז' הנתון הזה בטח הוא לכמה עשרות שנים אחורה.
  20. דווקא לי הסאגה הזו יותר מזכירה את סאגת ה"כמעט קאמבק של דאבור" אם זכור לכם... שדיווחו שמכבי מוכנה להציע איזה 2 מיליון יורו, וגם ביין ואנגלידיס או גולדהאר טסו לשם. אבל בסוף פוצץ.
  21. זה פשוט שכל פעם שאתה מגיב על דסה זה נראה שאתה תוקף אותו על היכולת שלו/הפציעות שלו/הדרישות שלו. וכל פעם אתה מדגיש כמה קנדיל עדיף בעיניך. לא יודע, מרגיש לי כאילו אתה נותן לכל אחת מהסיבות האלה להשפיע על השיפוט שלך כלפי הסיטואציה איתו. שמח שאתה כן היית רוצה שהוא ימשיך. אין ספק שזה המצב הטוב ביותר. לגבי פאקו, דיברתי אך ורק על איך היה בפועל לעומת הזיכרון של אנשים שנוטה לצייר הכל בצורה ורודה יותר. אני אוהב אותו גם ומודה לו על מה שעשה פה אבל קשה לי לקרוא תגובות שמפארות אותו מבחינה מקצועית כשהקבוצה נראתה כמו פח תחתיו, לא ניצחה משחק חוץ ארבעה חודשים והייתה עם אחוזי הצלחה שיותר מזכירים את שוטא. פשוט היינו הכי פחות גרועים (למעט משחק הגמר גביע, משחק אחד שלא משקף את שאר העונה ומשום מה להרבה אנשים הגמר גרם לזכור את אותה עונה כמו שהם זוכרים את הגמר) חבל. אולי לא עילוי, אבל הוא כן שיחק קבוע בנבחרות הצעירות וגם היה שחקן הרכב עונה שעברה בת"א/רמלה. מקווה שיש לנו ביי באק או אופציה על עידן נחמיאס או משהו.
  22. כן, להעריך. שחקן מעל הליגה הזאת, המגן הימני הישראלי הכי טוב ב15-20 השנים האחרונות ואחד הטובים שהיו. לא לנשק רגליים, אבל כן להעריך ששחקן מצוין ומבוקש שעשה שנים טובות במועדון בוחר להישאר למרות הצעות מפתות יותר. משום מה אתה לא מחזיק ממנו ולא אוהב אותו ותמיד כותב פה שאתה מעדיף את קנדיל על חשבונו. לא יודע, אולי הפציעות (הפחות ארוכות במצטבר ממה שנראה) או הדיווחים בתקשורת לגבי הדרישות שלו גרמו לך לאנטי לגביו. אתה לא יודע מה שטות ומה לא. אם טאלב טוואטחה שפחות הרשים בחיפה מאשר דסה במכבי, הצליח למצוא קבוצת בונדסליגה שתשלם עליו מיליון וחצי אירו לחיפה ותיתן לו חוזה של סביבות 600 אלף יורו, אז גם דסה יכול. אני בטוח שהוא קיבל הצעות יפות. לגבי המשפט האחרון, כנראה שלא לכל אחד מתאים ללכת להתייבש על ספסל ולנסות להוציא מגן אירופאי מההרכב. דסה הוא המגן הטוב והמוערך בארץ, פותח בנבחרת ישראל ומקבל הצעה יפה ממכבי, וכנראה שמעדיף את זה על פני ללכת לקבוצת מרכז-תחתית ולהתחיל כמגן שני כשהוא צריך להוכיח. הוא כבר בן 26 ובשיאו ואולי ההרפתקה הזו פחות מדברת אליו מאשר אחרים כי טוב לו במכבי. שאר השמות שציינת יצאו צעירים ובלי מוניטין או מעמד שמתקרב לשל דסה. גם לא הציעו להם חוזה כמו שהצענו לדסה לפני שיצאו (בגלל המעמד שהיה להם באותו זמן בארץ כצעירים לא מוכחים מספיק).
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.