Jump to content

המפלצת מלוך נס

משתמשים רשומים
  • Content Count

0
  • Last visited

Recent Profile Visitors

164 profile views
  1. מעצבן אותי חוסר השקיפות של הממשלה. כשהחילו הגבלות נתניהו ידע יפה מאוד לעמוד כמעט כל ערב ולת ת את נבואות הזעם על עשרות אלפי מתים. לאור ההפחדות שלהם נותר מצב שההקלות נראות פזיזות וחסרות אחריות כאשר כל אחד מנסה לדאוג להקלות בתחום אחריותו ומצליח. מן הראוי היה שנתניהו יסביר גם את השיקולים מאחורי השינוי הדרמטי בגישה.
  2. משחקים ללא קהל - כולם מתו.
  3. יותר ויותר אני רואה בלי מסכות בכלל. עם של חארות, לא חמורים.
  4. אם ככה אין שום פתרון חוץ מלקוות לאחד משני ניסים - מציאת חיסון או לקוות שאיכשהו הוא ייעלם. ההבדל במספר המתים בין התפשטות מהירה לאיטית יהיה רק אם ההתפשטות ההמונית מביאה את מערכת הבריאות לקריסה, אחרת מספר המתים אמור להיות זהה (בהנחה שמספר הנדבקים יהיה זהה). נקודה נוספת היא שככל שמשך חיי המגםה ארוך כך יהיה קשה הרבה יותר לשמור על אוכלוסיות בסיכון. כדי כן להגיע למצב של חסינות עדר בצורה מבוקרת יחסית אין ברירה אלא לעבוד באיטרציות של סגר ושחרור עד שתיווצר מאסה קריטית של נדבקים ובשביל זה כדאי מאוד שיהיו בדיקות סרולוגיות.
  5. שאלת השאלות היא האם אכן הגוף מפתח נוגדנים לוירוס המזדיין הזה. ואם כן למשך כמה זמן. בשבדיה הלכו אול אין על ההנחה שכן. אם זה נכון, חסינות עדר היא פתרון ריאלי הרבה יותר מאשר ציפייה לחיסון ובשביל זה בכל כל מדינה תצטרך לדאוג להדבקה של רוב האוכלוסיה ובמצב של סגר זה פשוט יקח הרבה הרבה זמן. ספציפית לגבי שבדיה, בהתחשב בכך שחלק משמעותי מאוד ממקרי המוות בשבדיה מקורו בבתי האבות זה מראה שהתזה שלהם הרבה פחות גרועה מהמימוש שלה. בסופו של דבר גם בשבדיה נטולת הסגר מערכת הבריאות לא הגיעה לאיזור של קריסה. מצד שני בשבדיה גם בחיים הרגילים יש להם מידה לא מבוטלת של ריחוק חברתי... מספר המתים הוא תעלומה, כמו שאין ממש הסבר מדוע בלגיה עם אוכלוסיה בסדר גודל שלנו סופרת מתים באלפים.
  6. אז איך עכשיו הוא הולך לשחרר בכזאת קיצוניות (יחסית)? עזוב שאני סקפטי לגבי זה, מאמין שעד אז משרד הבריאות יצליח להלחיץ את ביבי מחדש.
  7. אני פשוט לא מצליח להבין את הקוטביות הזו בין הילוכי האימים של משרד הבריאות לבין הדיבורים על שחרור כלל המשק ביום ראשון. האם מספרים לנו הכל? זה משחק לי במוח החרא הזה.
  8. מה זה בדיוק סגר מלא? כיום מוקדי ההדבקה האפשריים העיקריים הם סופרים ואלו ימשיכו להיות פתוחים גם במקרה של סגר מלא.
  9. די בוטדאות אני מכיר את הציבור החרדי יותר ממך - באתי משם מהלב של המגזר. כל מה שכתבת שטויות, אין לי דרך יותר מכובדת, מצטער. זה בכלל קטע שעכשיו אסור להעביר שום ביקורת על נחרדים מבלי להיות מואשם בשנאת חרדים גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה? עובדה שכשהרבנים הודיעו להם להשאר בבית הם נשארים עמו גדולים. מה גם שלרגע לא נשמעה הטענה הזו אלא שהתורה שומרת על העולם, סה טו. מי שמסלף עובדות זה אתה. ובוקר טוב, עכשיו באמת זה מיעוט (גגול יחסית) אבל מה שהלך בריכוזים החרדיים עד לפני ימים ספורים זה היה הרוב המוחץ של המגזר. ושוב, כל המשפחה שלי חרדים, אני אוהב אותם ובעיקר דואג להם וכועס על המנהיגים שלהם שהובילו אותם כצאן לטבח ועל הדרך גם העמידו בסיכון הרבה לא חרדים וקצת גם כועס עליהם שהם מוכנים להתנהג בכזה חוסר שכל ולא להיות מסוגלים לקבל בעצמם החלטות שנוגעות לבריאות ולחיים שלהם ושל הסובבים אותם.
  10. אתה משקר במצח נחושה. כשסגרו לכלל המדינה את בתי הספר החרדים התעקשו להשאיר את תלמודי התורה והישיבות פעילים כסקרם. את בתי הכנסת הם נלחמו לא לסגור. אפילו לגבי המקוואות לגברים הם נלחמו עד הרגע האחרון לא לסגורלמרות שכנראה אין מקום עם סיכוי הידבקות גבוה מזה. אני לא מצדיק את ההתבטאויות האלו אבל לטעון שזה מיעוט זו זריית חול. כן, עכשיו זה מיעוט כי עכשיו הם רואים מולם כמות נדבקים אדירה אצלם. אפשר לא לשנוא אותם או לאחל למותם ועדיין להודות שהם נהגו בחוסר אחריות שגובל בפשע ובעזרתו האדיבה ביותר של ליצמן.
  11. למה לא סופרים את הפועל ב"ש כהרוג ה 15 מהקורונה?
  12. אתה די טועה, תבדיל בין חרדים שגרים בבני ברק וירושלים ושאר ריכוזים חרדיים לבין חרדים שגרים בערים מעורבות ואורח החיים שלהם הגיוני יותר (עובדים למשל).
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.