Jump to content

Hararihr

משתמשים רשומים
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

401 profile views
 1. הבוגד ובועל קטינות הזה שחקן גדול, זה היה ידוע עוד כששיחק אצלנו. אבל די, הוא כבר היסטוריה ולא מעניין בשיט. הגאורגים מביכים את ההגנה שלהם פעם אחר פעם, שימו לב. חיפה מוכיחה שחוץ מהבועל קטינות, אין בה כלום. פשוט כלום. אני עד היום בעצבים איך קבוצת הפח שלהם גנבה לנו אליפות.
 2. התקציב הגדול שלך הולך למחלקת הנוער, שכר השחקנים הנוכחיים שיש לך (כמו הארכת חוזים שעשו לאחרונה לסאבוריט וטננבאום) ותחזוקת המועדון. בשנים האחרונות מכבי לא באמת שמה כסף על קניית שחקנים, כך שתקציב המחלקה הבוגרת לדעתי, כפי שאני רואה את הסכומים שחיפה וב״ש שמות, הוא לא יותר גדול מהתקציב שאלונה מפרקת הקיץ על ב״ש ועל ״מחנה האימונים הטוב מזה עשור״ ברכש ״המפוצץ״ שעשה שחר בחיפה. כך שלא, אתה לא באמת עם התקציב הכי גדול בליגה בכל הקשור לרכש וחוזי שחקנים. זו סתם המצאה של התקשורת. ואגב מקום שני, אתה תכוון להאבק על האליפות עם חיפה. האם זה יספיק? רק הזמן יגיד והמינימום של המינימום זה לחכות לסוף הקיץ ולראות איזה סגל ייסגר פה בפתיחת העונה. ואגב, גם באיירן ופאריז מאבדות אליפות מדי כמה שנים. תוסיף את העובדה שהן יכולות להביא כל שחקן מאירופה ללא שום הגבלה (ועוד 6 זרים לא מהיבשת) כאן יש משמעות מאוד גדולה לתקציב וחסכוני הכסף שאתה שם על רכש. הרי אם תחשוב לעומק, אתה תבין שדן ביטון לא באמת שווה פאקינג 1.1 מיליון יורו וצ׳יבוטה עם כל הכישרון לא שווה 1.3 מיליון יורו (הבנאדם לא באמת קרע זוג נעליים, ערן זהבי הגיע מפארלמו ב-500 אלף דולר, סתם לשם השוואה). נמאס שכל ישראלי שיודע לתת פס ומועלה על נס בידי התקשורת ישר מעלים את המחיר שלו לכיוון המיליון יורו. בעולם שבו בישראל אין מגבלת זרים, דין דוד שווה 200 אלף דולר ותו לא. ושליטה, אתה שולט בליגה הזו. מתוך 9 שנים רצופות אחרונות לקחת 5 אליפויות ושתיים הפסדת רק במחזור האחרון (תחשוב מה היה קורה אם גם את שתיהן היית לוקח, 7 מ-9 אליפויות, מזמן ההתאחדות וכל הליגה היו מחזירים את שיטת הקיזוז ומקשיחים את מגבלת הזרים ל-4 בלבד). זה המחיר שאין כאן זרים בלי הגבלה, כל דין דוד אחד למשנהו עולה מיליון יורו. אני שמח שמכבי החליטה ״עד כאן״ ולא משתתפת בפסטיבל הקיץ כמו שקורה בחיפה ובאר שבע. ראיתי מה שווה חיפה ״המאסיבית״ של בכר אחרי הקיץ הזה, באה קבוצה קצת אגרסיבית שלא דופקת להם חשבון בגלל שהם ״מכבי האמיתית״ ומעיפה אותם בכאפה חזרה למציאות ישר לקונפרנס-ליג. אני מעדיף לחכות לראות מה מכבי יביאו ואז להסיק את המסקנות המתבקשות. שם של דוגמנית רוסיה בנושא לואיסנה, לא? מכבי לא תכוון למקום 2-3, מכבי תכוון להתמודדות על האליפות לפחות עד הפלייאוף, אם היא לא תהיה מספיק חזקה לרוץ עד הסוף. לא צריך מכל דבר להיכנס לפאניקה. בינתיים חיפה חירבנה במכנסיים ברגע הכי חשוב שלה הקיץ ובבאר שבע הכל יקום וייפול על דור מיכה. אם הוא יהיה טוב ויצליח לחבר את כל השחקנים האלו, הם יעשו לנו צרות. אם לא? רכש מפוצץ וכישלון מפואר שיסתיים שוב במקומות 3-4. מכבי תסיים את העונה במקומות 1-2. איזה מהם? רק הזמן יגיד, נחכה מינימום לסוף הקיץ לראות איזה סגל סופי יהיה כאן.
 3. אחרי חשיבה עמוקה על הקיץ הזה והסתכלות מלמעלה (אחרי שהסתכלתי חודש על רזולוציות קטנות כמו ״אין רכש, צריך שחקן לצד, צריך שחקן יצירתי, צריך 10, צריך 8…״ וכן הלאה) אני הבנתי כבר את הלך הרוח במכבי. מכבי החליטה שהיא הולכת לבנייה חדשה כמעט מאפס. בנייה שהיא קודם כל שחקני בית צעירים תוצרת מחלקת הנוער, חיזוקים נקודתיים של כמה שחקנים בודדים שנמצאים בשיא הקריירה וחיזוק של זרים. כרגע, השלד של מכבי אמנם לא מספיק, אבל הוא עדיין לא גמור. צריך לחכות לסוף הקיץ (תחילת ספטמבר) ולראות מה ינחת כאן. בינתיים מהשלד שנבנה יש לנו: טננבאום ג׳ראלדש - נחמיאס - הרננדס -סאבוריט ייני - קארצב (גולסה וגלזר פצועים, לכן כרגע אני לא מחשיב אותם) יונתן - גררו. צריך 2 שחקנים לקישור, אחד גרזן סטייל פרץ / גלזר ועוד אחד יצירתי סטייל מיכה / דן ביטון. צריך חלוץ שפיץ - רוקאביצה / חלוץ זר. ואם באמת תהיה בנייה חזקה - שחקן ווינגר בצד ימין. כשמסתכלים על השלד, בידיעה שהוא עדיין לא גמור, המצב שלנו לא כזה נוראי כמו שהרבה אנשים חושבים כאן (ואני הייתי ממש מהפסימיים, בעיקר ביום שטיבי סיכם בב״ש). נכון לכרגע, אני מאוד אוהב את מה שמכבי עושה. הקבוצה האדירה של ולאדן איביץ׳ כבר התפרקה, 8 שחקנים עזבו אותנו בשנה וחודש (גם בגלל אותה פרשה ארורה וגם בגלל החלפת שחקנים טבעית) לכן, זה פשוט טבעי שתהיה כאן בנייה כמעט מאפס ואני מאוד מרוצה שמכבי עכשיו בונה על הנוער שלה. זו ההחלטה של המועדון שיותר לא משלמים מיליון יורו על פאקינג דן ביטון וגבי קניקובסקי, אלא מגדלים אותם אצלנו בצורה נכונה וגם לא נותנים להם ללכת בקלות (מקרה דור פרץ, צ׳יבוטה וקניקובסקי הם היוצא מן הכלל ולא הכלל, גם מהם המועדון ילמד לעתיד). יש לנו נוער אדיר! אנחנו הולכים לשנתיים שבהן ככל הנראה לא ניקח את האליפות. אני בסדר גמור עם זה כי אני יודע שעם בנייה נכונה, יהיה לנו את הסגל הכי מפחיד שנבנה כאן בעשורים האחרונים, אפילו יותר ממכבי הגדולה של איביץ׳. לכן, תהיו אופטימיים ותחכו לסוף הקיץ, בשביל לעבור את סוייסטקה (מקווה שרשמתי נכון) גם הסגל הנוכחי יכול לעשות את העבודה.
 4. אין ספק, צודק ב-100%. ההגנה הטובה בהיסטוריה, בגלל זה אני לא כזה תופס מחיפה הנוכחית, אם הם יעשו אליפות שנייה זה רק בגלל חולשת מכבי (נכון לנקודת הזמן הנוכחית, אולי עד סוף החלון זה ישתנה). בגלל זה אני עצבני על החלון של מכבי, 3-4 שחקנים לקישור ולהתקפה ואתה תתמודד על האליפות עד הסוף ואם הרכש הוא איכותי - אתה גם תחזיר את הצלחת הביתה. הבועל קטינות היחידי שעושה שם משהו בהתקפה, החיסרון של רוקאביצה בולט מאוד שם.
 5. איזה עונג, עוד עוד עוד עוד עודדדדדד!
 6. כן אני יודע ששניהם חסרים שם, עדיין ההגנה שלהם איתם לא מתקרבת להגנה של מכבי של איביץ׳. בגלל זה אני כל כך מתוסכל מהרכש שלנו הקיץ, כולה להביא חלוץ זר / רוקאביצה, 2 קשרים גרזנים ואם התפנקנו יתר על המידה אז גם ווינגר. וזהו הגמר הסרט השלד של מכבי בסופו של דבר מאוד טוב כרגע. רק ההתקפה לוקה מאוד בחסר.
 7. אל תדאג, הם הם עפים פה הם ישר יורדים לקונפרנס, לפחות שלא יגיעו למצב של העפלה לאלופות ולא לבתים של האירופית. ככה שזה תענוג
 8. פשוט תענוג. מלח מים מלח מים מלח מים חמסה חמסה חמסה שיישאר ככה. אם רק מכבי תעשה את הרכש הנכון הקיץ בקישור ובהתקפה אנחנו נפרק אותם עם הגנה כזאת. האלופה הכי חלשה הגנתית בעשור האחרון. מכבי של ג׳ורדי ואיביץ׳ + ב״ש של בכר היו עם הגנות טובות יותר.
 9. לדעתי זו שלישיה מאוד-מאוד קטלנית בפוטנציאל שלה. יונתן כהן צריך העונה להתפוצץ אם הוא רוצה להיות אחד השחקנים הישראלים הבכירים בארץ, גררו לדעתי ייתן עונה טובה יותר ויגיע לדו-ספרתי, ורוקאביצה? אם הוא מצליח לשחזר את היכולת שלו מתחילת העונה שעברה, אני לא מרחם על ההגנות שיבואו נגד מכבי. ולגבי הסטורי של אשתו, אני דווקא חושב ההיפך, הסטורי הזה בא לצאת ידי חובה כל מנת להראות שהם עשו הכל בשביל לחזור ״הביתה״ לחיפה וחיפה לא רצו אותם. כל זה על מנת להכשיר את המעבר למכבי. אני מאמין שהשבוע נדע לאן הכיוון ואני מקווה שהוא בסוף יגיע אלינו, הוא בול מה שאנחנו צריכים כרגע.
 10. יום קשה מצפה לכולנו מחר, פשוט מגעיל לראות את דור מיכה באדום המטונף הזה. אבל עם כמו שאנחנו מכירים את דור כבר עשר שנים, אני מאמין שהוא יכבד את מכבי ולא יהפוך לזונת קהל מלוכלכת כמו הפרטנר שלו שאוהב לבעול קטינות בעודן בכיתה ט׳.
 11. זה ייקרה לא רק כי הם נמצאים בשיא שילך ויתעצם העונה, זה גם מכיוון ומכבי בירידה חדה מאז הקורונה, עם השחרורים ושינוי מאסיבי בכל הסגל. איבדנו 10 שחקני מפתח בשנה וחצי, מאז ינואר 2020. הרכב שלם לעומת תחילת עונת 19/20. אתה בבניה מחודשת וזה לא תלוש מהמציאות שלא תיקח אליפות שנה-שנתיים קדימה. זה מחזור חיים של כל קבוצה, רק אנחנו עם השחרור של מיכה ואצילי האצנו את התהליך בצורה מאוד מאסיבית. אני דווקא די שמח שמכבי עושה את השינוי המאסיבי הזה עכשיו ולא בעוד שנה, כי השנה אחרי עזיבת פרץ, אתה גם ככה בנחיתות מולם לא משנה מה אתה תביא ומה הם הביאו. הקארמה בסוף תפגע בו, הוא לא יסיים טוב שם במכבי חיפה וילך להתבזות בקבוצות יותר קטנות כשתהיה לו ירידה ביכולת. מכבי חיפה לא יודעת להיפרד משחקנים בצורה טובה וחיובית (ראה מקרה בניון, משומר, אפילו עטר, עכשיו טוואטחה), בניגוד אלינו שכל שחקן אומר רק דברים טובים על המועדון (וכמובן מסייג את מקרה אצילי ומיכה שזה מקרה יוצא דופן ונדיר בפני עצמו).
 12. זה שהוא שחקן גדול ידענו עוד כשהוא היה שחקן שלנו. יחד עם זאת, הוא לא זהבי ולא קרוב ללהיות זהבי. החלטת המועדון הייתה לזרוק אותו כי הוא אפס מאופס ובוגד מסריח. אני שמח שההתנהגות שלו הייתה הגושפנקא שזו הייתה ההחלטה הנכונה. ולגבי קארמה, בסוף הקארמה תנצח, זה שעכשיו הוא בשיא כי הוא גם בגיל שהוא חייב להיות בשיא. בוא ונראה איפה הוא יהיה בעוד 3-5 שנים ואיפה הוא יסיים. הרי ברגע שתהיה לו ירידה ביכולת ושה יתבטא במגרש, חיפה תזרוק אותו כמו הסמרטוט שהוא, שימו לב רק לקבוצת המנודים שיש להם היום בקבוצה. אז הקארמה עוד בסוף תעשה את שלה, לזה אני לא דואג. אני מקווה שהקשיים ישוו כי הם שווים פה 2 גולים לפחות.
 13. בתור אחד שאוהב עיצוב נקי וקלאסי, אני לא מתחבר לחולצה הזו, לא כזה עף עליה. נראית גנרית, גם הסמל פתאום נראה לי כזה זר וכזה לא מכבי. גם העובדה שאין כחול, יש רק נייבי בקטנה בצדדים (מתי יבינו במכבי שהצבע המשני האמיתי שלנו זה כחול ולא נייבי). לא יודע, נראית גנרית לחלוטין. קלאסית כמו שצריך, אבל חסר רגש בחולצה, קצת כחול, קצת משהו עיצובי, אולי צווארון שונה, לא יודע. משהו חסר.
 14. חודש מאז סיום העונה ואין רכש מלבד שני שחקנים שגם הם באו על עמדו בהם עזבו שחקנים. לא זוכר קיץ כזה יבש והזוי מאז תחילת הפיירפליי. אני לא רץ להסיק מסקנות כי החלון מסתיים עוד חודשיים, אבל יש כאן נורות אדומות שמכבי לא מצליחה להביא את הרכש שהיא רוצה. מכבי חיפה בינתיים שמרה על רוב הסגל שלה ועל מגן ימני וחלוץ סקורר שעזבו, היא כבר הביאה שוער מחליף ישראלי, מגן שמאלי זר, מגן ימני ישראלי, קשר התקפי, שני חלוצים ישראלים ופשןוט עיבתה את הסגל שלה. אצלנו הלב של הקבוצה וזה שסחב אותה על הגב עזב, הבלם הכי טוב ומנוסה שלנו גם עזב, והחלוץ היחידי שעוד ידע לשים כדור ברשת מעדת החלוץ המרכזי עזב גם כן, הגיעו רק מחליפים לשתי העמדות האחרונות. ההגנה, סימן שאלה גדול עם הציוות של נחמיאס והרננדס (שלא ידוע אם בכלל ישאר). הקישור - כמעט ולא קיים לאחר עזיבת פרץ ופציעות גולסה וגלזר. ההתקפה - חוץ מגררו ויונתן אין לנו התקפה. חלאילה סימן שאלה ולא הייתי בונה עליו, אילון וטב״ח שחקני רוטציה במקרה הכי טוב וחוזז חייב עוד שפשוף בקבוצה אחרת בליגה. ככל הנראה רק שני זרים יבואו, אם שניהם הולכים לקישור כי וואלה אלו העמדות שהכי נפגעו אצלנו בקיץ, אז מי יהיה בהתקפה וייתן מספרים? וזה לפני שאנחנו יודעים בכלל אם יונתן ייצא לאירופה. אנחנו נמצאים בבעיה מורכבת, אני רק מקווה שליצחקי הפתרונות ובעוד חודשיים נראה כאן סגל מלא ומאוזן. כרגע זה פשוט נראה רע, אבל לא נסיק מסקנות לפני תום החלון. אה וכמובן לא שכחתי - מה עם החולצות הרשמיות? נכנסים לתוך יולי, שחררו אותן כבר!
 15. פשוט להוסיף את הכוכבים למעלה. ומתחת לסמל: Maccabi Tel-Aviv FC וזה פשוט מושלם. בלי מסגרת, בלי מגן ובלי עיגול. בחולצת חוץ כחולה הסמל בצהוב, זה כל ההבדל. מושלם. אם מישהו יכול לעשות פוטושופ ולעשות את זה, אני אשמח. אתם תראו כמה זה מושלם.
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.