Jump to content

Mtamir

משתמשים רשומים
    3
  • Last visited

Everything posted by Mtamir

1. לא הבנתי ב"ש דוהרת לימיה הגדולים של לפני 2015 שהם היו קבוצת תחתית-אמצע טבלה ? לא רלוונטים.
  2. חחחח לא מאמין שחשבתם שהרעיון הוא לשים את הכובע ביומיום ולא לאחר תחילת אירוע...דיי להיות פה עדר שחושב מהתחת. אגב יכולתם לדעת שאפילו מסתערבים שדופקים מכות לכמה עצורים שולפים כובעי משטרה (מקופלים היטב) בפנים של ערבים מחבלים כדי שחיילים שלנו שגם מהימס/דובדבן לרוב, ונמצאים כמה מאות מטרים מהם (ויודעים שהם הולכים לפעול) לא יטעו בזיהוי...אם אני לא טועה גם בפיגוע בחדרה שהיה לפני לא הרבה זמן אלה היו 2 חבר'ה מהימס שניטרלו את המחבלים והם היו עם כובעי משטרה על הראש באירוע, רעיון לא רע כל כך הכובע דווקא. עריכה לגבי הפיגוע בחדרה, לא טעיתי : https://www.israelhayom.co.il/news/defense/article/9484588 "רפ"ק י' שחזר בשיחה עם "ישראל היום": "שמענו את הירי. הגענו לאכול במסעדה ועוד לפני שהצלחנו להיכנס שמענו קולות ירי. בעל המקום חשב שזה כיסאות זזים. הבנו שזה ירי יצאנו מהחנות שמתי עלי כובע לזיהוי והתחלתי לרוץ. פחדנו מדוצ"ים (ירי דו-צדדי; א.ס). זה החשש הראשון - שכוחותינו לא ירו עליי" "
  3. הוא לא מנסה להסתיר את זה אפילו, מטורף.
  4. ועוד מוציא אותם למתפרצת על זה בלי בושה.
  5. מילסון מזעזע בינתיים, אבל כל השלישייה מקדימה חלשים להפחיד עד כה...רדומים.
  6. סתם שאלה היופתטית, אתה קונה עוד שבועיים וחצי הפסקת אש רצופה תמורת שחרור כל החטופים ?
  7. הרי זה ברור שהחלאה ששוחרר בעסקה שהרגה אלפי ישראלים (סינוואר) בעזרת ניצול חולשה של העם שלנו, מכיר את החולשה הזו הכי טוב מכולם וידע לשחק עליה באופן מאד מדוייק מבחינת ל"פ ומשא ומתן, כרגע לצערי זה לא נראה שהוא טעה בהחלטה שקיבל ב7.10, עזה לא קרובה לחורבן וכך גם חמאס, אני חושב שכנראה לא "ננצח" ניצחון מוחץ שם בעזה אבל מקווה להתבדות, לדעתי אם אני צריך לסכם חודש וחצי מבחינת התמונה הגדולה ורווח והפסד זה לא נראה טוב בכלל. בינתיים המספרים לא קרובים למספרים של נזק משמעותי ותמידי לחמאס, וזו גם לדעתי אחת הסיבות שחיזבאללה רק "מציקים" בינתיים, אבל נראה לאן זה יתפתח...
  8. בעיניי המזרח התיכון הפסדת היום במערכה שם, זה נותן גם לאיראן וחזבאללה (ולבנון) את התחושה שגם אותם לא תגמור עד הסוף אם הם יחליטו שהם פותחים עלינו מלחמה כוללת. איזו נאיביות, מדהים ומפחיד באותו זמן.
  9. סיטואציה לא פשוטה עבורו אבל זה לא כל כך מעניין אותי, חייב לגנות את מה שקרה ב7.10, מדברים על שינוי דיסקט אחרי האסון הכי גדול בתולדות המדינה, ואז אני רואה פה תגובות של "אוף נו מה אתם מביאים עוד צלחת לחיפה", אנשים הזויים, אותי אישית זה כרגע לא יושב בראש בכלל כי הוא חייב לגנות.
  10. דיברת עם ביידן והרמטכל והם אמרו לך לרשום את השורה השניה ? איזה שטויות אנשים רושמים בחיי... צה"ל לא מפעיל את כל כוחו בעזה זה נכון, אבל גם לא בדיוק שלח לשם כוח תגובה מהירה עם 2 נושאות מטוסים מתוך 13, לבנון זו סקאלה אחרת לגמרי וגם שלא סתם רשמתי שהקושי בעיקר יהיה בעורף, אבל גם לצה"ל כאשר זו לא הזירה היחידה שהוא נלחם בה, אין מה להתווכח על זה בכלל. ושאתה צריך כמויות חימושים לכמה עשרות אלפי מטרות בלבנון בכמה ימים בודדים, אתה לא מסוגל לעשות את זה לבד (זו כמות המטרות במידה ושנינו רוצים ניצחון מוחץ על חיזבאללה). דובר צה"ל הוציא אתמול הודעה על תקיפת למעלה מ11000 מטרות טרור מתחילת הלחימה (26 יום), בהחלט מספר מרשים מאד, זו כמות המטרות שתצטרך לתקוף בלבנון בכמה ימים בודדים כדי להכאיב לחיזבאללה באמת וכדי שלא יגמרו לך המיירטים אחרי שבועיים.
  11. קודם כל לא מבין מאיפה הבאת את הנתון הזה שלרוב מורידים אותם אחרי הפעולה, לא מבין איך אנשים פה מתבטאים בנחרצות על דברים שכל הידע שלהם בנושא זה שהם עשו עם עצמם 1+1 בראש, ואם לא הבנת שהנאום של ביידן נועד למנוע מלחמה כוללת ולא התגרויות בגבול הבעיה היא לא בנאום עצמו. מן הסתם ארה"ב יודעת שאנחנו יכולים להתמודד עם מה שקורה כרגע בצפון לבד עם נזק מינימלי עד אפסי, ולא מתערבת כדי לא לפוצץ את העסק או אפילו כדי שהוא לא יסלים ל"התגרויות" לאיזורים יותר דרומיים עם טילים מדוייקים, זה משרת אותנו כרגע כל עוד החזית בעזה אפילו לא בהיקף מלא.
  12. לי זה נראה שאנשים פה פשוט מפריזים ביכולותיו של צה"ל ובעיקר של העורף (כלכלית, מוראלית ותשתיות חיוניות) להתמודד עם כל החזיתות בו-זמנית, יתמודדו עם חמאס בעזה עד שיכירעו את היכולות הצבאיות שלו, יכילו (איך לא) את ההתגרויות של חזבאללה על הגבול (וגם בסקאלת ההתגרויות חזבאללה מסוגל להרבה יותר וכולם יודעים את זה), ובהמשך יתפנו לטפל בהם. ארה"ב פה גם כדי להרתיע את חזבאללה בסקאלת ההתגרות שלהם, לדוגמת מטח טילים מדוייקים לנכס אסטרטגי בארץ שיוביל למלחמה.
  13. והנה חזר הדלק, עוד שלב בהתפוררות המדינה הזו. *פייק* שיזהרו שם.
  14. ועוד 100 מיליון דולר סיוע "לפלסטינים ברצועה ובגדה" (ילך לחמאס וארגוני טרור), כמו שסוייר כתב ככה גם אני חושב בימים האחרונים, אנחנו גמורים. איבדנו את הריבונות והמלחמה הזאת לא תלך לניצחון מוחץ.
  15. זה ברור לכל בר דעת שהוא מבין שהוא גמור והוא מנסה לגסוס את דרכו החוצה דרך המלחמה הזאת יחד עם גנץ.
  16. התשובה היא כן לשניהם כי אין ברירה אחרת. זה או אתה או הם. וזה אפשרי כי זה לא הטאליבן אחרי ה9.11 שהאמריקאים היו צריכים לרדוף אחריהם 20 שנה בהרי אפגניסטן העצומה, כולה רצועה של 20 ומשהו ק"מ על 8 ק"מ יקח שנים אבל זה שווה את זה כי כל המזרח התיכון מסתכל עליך עכשיו.
  17. עוד לא, התחממות בגבול, נראה ב24 שעות הקרובות, אם לא תהיה התלקחות לא יהיה כלום.
  18. "הכי מסווג לפני שו"ס" זה דבר מגוחך לומר... אי אפשר לשלול את זה לגמרי כמו שמאמין שלא ישללו כלום על מנת לחקור לעומק, אבל אתה רשמת את זה בהקשר ביבי ובביטחון רב וזה בעצמו הזוי. יחקרו וימצאו את המחדלים הגדולים, מעדיף לא לשלשל מהפה דיסאינפורמציה מסוכנת לפני שעושים את זה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.