Jump to content

forza

משתמשים רשומים
    2
  • Last visited

Everything posted by forza

1. האם יש עוד כתב בתקשורת שכל כך שונא את הקבוצה שהוא "מסקר"? הכוונה כמובן לצנציפר. תסתכלו כמה הוא מלקק לחיפה ("המנהל המקצועי גל אלברמן הלא מיוחצן") וכמובן שלל כתבות מחמיאות על חבריו ניסנוב (שכן צנצי אוהד הפועל תל-אביב). מנסה לחשוב על כתב אחד של מכבי חיפה שמסקר בכל כך עוינות את חיפה ולא מוצא. לא צריך כתבים כלבלבים כמו בן-דור, אבל בחייאת, כל כתבה של צנציפר על מכבי מטובלת בכל כך הרבה רוע שאפילו אולטרס הפועל לא כותבים ככה.
  2. זה טיפה מטעה כי זה לא לוקח בחשבון ניקוד שנצבר היום (רביעי) ומחר (חמישי).
  3. זה המצב כרגע. להבנתי בעליה לליגת האלופות (בניגוד לאירופית וקונפרס) הקבוצה מקבלת בונוס של 4 נקודות ותוכל לצבור ניקוד כבר בתיקו/נצחון הראשון. זה בניגוד לקונפרס/אירופית שם מקבלים בונוס של 2 נקודות, אבל עדיין צריך מעל נצחון או 2 תיקו לכל ניקוד נוסף. בשנת 2020 סיימנו מקום 9 באירופה (לא היה קונפרס אז, אז פחות נקודות בכלל "העוגה" באופ"א). שנה שעברה (2021) היינו מקום 15. מניח שהשנה נעשה (ישראל) לפחות 7 נקודות (רק עליה של ב"ש תביא לנו עוד 2 נקודות), מה שאומר שכנראה נסיים שוב במקומות 14-15 במינימום. קמפיין סביר של ב"ש (4-5 נקודות) ושל חיפה (3-4 נקודות) יביא אותנו כבר למקומות 9-10 באירופה. אם מכבי עולה כבר אפשר לפזור למקומות 7-8 (אוסטריה בשנה שעברה סיימה מקום 8 עם ניקוד של 10.4).
  4. משהו טיפה חיובי - חייבים לחשוב גם על האפקט של הדירוג המדיני. ממקום 14 (והשנה היה ממקום 15 בגלל שאין קבוצות רוסיות) מחזיקת הגביע מתחילה משלב הפלייאוף בליגה האירופית, מה שאומר שגם אם מפסידה היא במקום מובטח בשלב הבתים. בנוסף, יש 2 נציגות במוקדמות האלופות (אחת במסלול אלופות ואחת במסלול לא-אלופות) ועוד 2 נציגות בסיבוב השני של הקונפרס. גם בעונה "סבירה" בליגה (מקום שני עד רביעי) - יש סיכוי סביר שנגיע לאירופה וככה נוכל לשמור על הדירוג שלנו + הכנסות. זה בעצם סוג של מעגל קסמים (אירופה -> הכנסות -> יצירת פער בליגה -> אליפות -> אירופה...). לדעתי מה שיקרה זה שמכבי וחיפה יפתחו פער ענק על שאר הליגה מבחינת כספים והישגים. כבר השנה רואים את זה, גם אם לא נעלה לשלב הבתים.
  5. לא חסרים אוהדי הפועל בתקשורת אבל הוא ממש אובססיבי למכבי.
  6. לפי המאמן של ניס במסיבת עיתונאים לפני המשחק הוא מתכנן רוטציה עם 4-5 חילופים בהרכב.
  7. לפי האתר שלהם יש עוד מלא כרטיסים לקנייה. אולי הם כמו אוהדי בית"ר - קונים ביום המשחק בקופות...
  8. האיצטדיון של אריס לא נראה בינתיים מלא למשחק
  9. "הילדים עדיין מדברים עברית": גם אחרי שש שנים, ישראל היא בית שני עבור ראדה פריצה ראדה פריצה עזב את ישראל כבר מזמן, אך גם כיום עדיין רואה בה את ביתו השני. בריאיון ל"הארץ" הוא משתף בחוויות מימיו במדי מכבי תל אביב, מספר על ההתאקלמות הלא פשוטה לחיים שאחרי הפרישה, ומנתח את חזרתו של ערן זהבי לצהוב: "הגעה סופר משמעותית" "מה, כל קיץ יש אצלכם מלחמה?", שואל בחיוך ראדה פריצה ומייד מרצין, "המשפחה שלי ואני אף פעם לא הצלחנו להבין איך יכול להיות שבמקום יפה כל כך יש מציאות עצובה כל כך". אירועי סוף השבוע האחרון לא הותירו את פריצה )42,) חלוץ העבר של מכבי תל אביב, אדיש. "אפילו שכבר כמה שנים טובות לא הייתי בתל אביב, אני מחשיב את ישראל כבית השני שלי", הוא אומר בשיחה מביתו שבשוודיה, "באוגוסט 2014 ,כששיחקתי במכבי, גם היה מבצע צבאי גדול. לדעתי זה דפק לנו את העונה האירופית, היתה לנו קבוצה אדירה שזכתה בכל התארים בישראל והיתה ראויה לשחק בליגת האלופות. עד היום אני מתוסכל בגלל ההדחה מול מאריבור. מלחמה זה דבר נורא". כמעט שש שנים חלפו מאז עזב פריצה את ישראל, אבל אוהדי מכבי תל אביב טרם שכחו אותו; בקבוצת הוואטסאפ "7 זה בדם" נהנו השבוע להתפייט על גדולתו. "היה חיבור מהרגע הראשון", כתב האוהד המיתולוגי אורי משיח, "הקהל התאהב בו מהשנייה הראשונה, הוא התאקלם מדהים. מאז הימים של קוביקה בסוף שנות התשעים לא היה חלוץ זר שכל כך הצליח. אהבנו לראות שהוא לא התבייש לעשות עבירות כשצריך, נלחם בלי סוף". שרון אלגריסי, אוהד צהוב מבית שאן, קבע: "ראדה פריצה הוא ווינר. טכני מאוד. הוא היה אחראי על החותמת בגמר הגביע. על הטראבל. על העונה הכי היסטורית בתולדות המועדון". האוהד שאול שמעיה מבני ברק מתקן בנחרצות: "הוא היה אחראי על העונה הכי גדולה בתולדות הכדורגל הישראלי". "אני בדרך כלל לא נוהג לדבר", מציין אלירן עטר, חלוץ עבר צהוב, "אבל על פריצה אני תמיד שמח. הוא היה אחד האנשים הכי טובים ששיחקתי איתם בקריירה", הוא אומר, "חלוץ שמפרגן והופך כל מי שלידו לטוב יותר. הוא היה משמעותי מאוד באליפות שלנו ב-13/12 :התחלנו את העונה טוב, אבל היה חסר לנו חלוץ 'גולר' שגם יודע לשמור עם הגב. פריצה הגיע בינואר וסתם לנו את החור הזה בצורה מושלמת, הוא עשה את שני הדברים בצורה מעולה. לי באופן אישי הוא פרגן שני שערים מול שער ריק בזמן שהיה יכול להבקיע בעצמו. אני אוהב אותו מאוד". פריצה מקשיב לתיאורים והחיוך לא יורד מפניו. "התקופה בישראל היתה היפה ביותר בחיים שלי ושל משפחתי", הוא מכריז, "אלירן עטר הוא שחקן אדיר. אני מצטער שלא יצא לי לשחק איתו יותר כי שיתוף הפעולה איתו היה נפלא. האוהדים של מכבי הם הכי טובים בעולם. אני ממש מתבייש שלא הגעתי לבקר מאז שעזבתי, מבטיח לתקן את זה במהירות. אני אמנם מדבר הרבה עם ברק יצחקי וגל אלברמן, מנסה כל הזמן לעניין אותם בשחקנים, אבל זה לא באמת נחשב. יש לנו המון חברים בישראל ונגיע בקרוב. רק תרגיעו עם המצב הביטחוני, כן?". בנובמבר 2016 ,בגיל 36 ,הודיע פריצה על פרישה מכדורגל. "נדמה לי שרק עכשיו אני מתחיל להתאושש ולהבין שאכן הפרק הזה בחיי הסתיים", הוא נאנח, "כשפרשתי הייתי בטוח שהחיים יימשכו כרגיל. לא התנתקתי מהמשחק: התחלתי לאמן קבוצת נוער, והייתי בטוח ששום דבר לא ישתנה. זו היתה טעות". בתפקיד החדש הוא לא מצא את עצמו כל כך. "יש פער עצום ביחס שלך למשחק כשאתה שחקן פעיל ונמצא באופן פיזי על המגרש, ובין מצב הפוך", הוא מנתח, "אתה יכול להיות מאמן מוצלח או סוכן שחקנים מוכשר, אבל נקודת ההשקפה משתנה בצורה מכאיבה". תסביר. "בתור שחקן יש סט קבוע של פעולות שאתה מבצע מבלי לייחס להן חשיבות. כמאמן, זה פשוט לא עובד ככה. כדי ששיטת המשחק שלך תצא לפועל בצורה המיטבית, אתה חייב כל הזמן לוודא שהשחקנים אכן מבינים אותך. אסור לקחת שום דבר כמובן מאליו, זה מתסכל נורא. הגעתי לאמן נוער עם המון מוטיבציה ונחישות, אבל התוצאות פשוט לא הגיעו. היום אני יודע שהשחקנים לא היו אשמים. ככל שהיית שחקן גדול יותר, כך המעבר לתפקיד מקצועי אחר קשה יותר. די מהר הבנתי שאימון זה לא בשבילי". פריצה לא יכול היה לוותר על המשחק. "זה הדבר שאני הכי אוהב לעשות בעולם", הוא מנמק, "גם כשעשיתי דברים אחרים, חשבתי ודיברתי על כדורגל. אשתי אמרה לי: 'למה שלא תהיה סוכן שחקנים?' כרגיל, היא צדקה". אחת הסיבות להמשך החיבור שלו לענף היא שני בניו, טים )20 )וליאם )17 ,)שבחלק משנותיו בארץ שיחקו בקבוצות הילדים של מכבי תל אביב. "עד היום כשהם רוצים שלא יבינו אותם, הם מדברים ביניהם בעברית", צוחק פריצה, "בעיקר מילים רעות, אגב. יש להם הרבה מאוד חברים בישראל, והם נשארו איתם בקשר. טים, כמוני, משחק בהתקפה - והשנה עבר לטירול מהליגה האוסטרית. ליאם משחק בקלאמר מהליגה השוודית, הוא שחקן הגנה". עד כמה העובדה שהם "הבנים של ראדה" מכבידה עליהם? "שאלה טובה. אני חושב שמבחינת טים זה קיים מהרגע שהתחיל לשחק, כי בדיוק כמוני גם הוא חלוץ. בשנים הראשונות זה השפיע עליו מאוד: הוא היה לחוץ, הרגיש שכל הזמן משווים בינינו. בשנה-שנתיים האחרונות הוא הצליח לגדול מזה - עובדה שיצא לשחק בחו"ל - אבל אם הוא רוצה לשרוד בעסק הזה, הוא יהיה חייב להתעלם מזה לחלוטין. ליאם, אני חושב, פחות מוטרד מזה. גם האופי שלו שונה משל טים. העובדה שהוא משחק בהגנה מצמצמת את ההשוואות". לאחר שנתיים רזות, תנסה השנה מכבי תל אביב להחזיר לעצמה את תואר האליפות. מבחינת פריצה, הצעד הראשון בדרך למטרה הושג עם צירופו של ערן זהבי. "הוא שחקן אדיר", הוא מחמיא, "הגענו יחד למכבי בחורף 2013 ,וזכינו בשלוש אליפויות ברציפות. לא משנה איזה שחקן נוסף מכבי תצרף השנה, ההגעה של זהבי סופר משמעותית". ומה בנוגע לגיל? "זה באמת האתגר", הוא מודה, "כדי שמכבי ילכו עד הסוף, ערן יהיה חייב להבין שהוא לא יכול לשחק את כל המשחקים כמו שהיה רגיל. בטוח קיימים אצלו עדיין הרעב והתשוקה, והוא בטח היה רוצה לשחק בכל משחק, אבל זה המקום של המאמן לדעת מתי ואיך להשתמש בו בצורה הנכונה ביותר. אין מה לעשות, אחרי גיל 35 הגוף כבר לא עובד כפי שהיית רגיל. לצערי אני אומר זאת מניסיון".
  10. אחלה ראיון עם ראדה פריצה בהארץ: https://www.haaretz.co.il/sport/israel-soccer/2022-08-08/ty-article-magazine/.premium/00000182-7cb1-dd4c-a9cb-7ef99bf10000
  11. חיתוך לפני נקודות דירוג - כמו שאופ"א עושים.
  12. מניח שהצמצום של הקונפרס יגיע אי שם בסופ"ש או עד שני בבוקר. אני מחלק את הלא-מדורגות שאפשר לקבל ל4 קבוצות דירוג (זה לא אופ"א - זה רק לפי הערכה שלי). בצמצום נקבל קבוצה אחת מכל אחת מהקבוצות הבאות, ולצערנו ב"ש נמצאת בקבוצה הגבוהה של הלא-מדורגות עם הניקוד הגבוה, מה שמשאיר אופציות אחרות קשות בקבוצה הזו. שימו לב שגם בדרג הנמוך יש הרבה סקנדינביות.... לטעמי ההגרלות הכי נוחות זה טארנבה / לבסקי סופיה / שקנדיה. קוניאספור כנראה יעברו את ואדוז בסיבוב השלישי, אז עדיף לא להגריל אותם. הכל כאן מניח שהפייבוריטיות יעברו את הסיבוב השלישי. POT 1 ( כאמור אי אפשר להגריל את ב"ש (או לוגאנו) למרות שהיא באחת מהקבוצות הלא-מדורגות בקבוצה עם הניקוד הגבוה) אנטוורפן (או לילסטורם משוודיה) ניס אנדרלכט POT 2 פארהבר (הונגריה) וולפסבורג (אוסטריה) גיל וינסנטה (פורטוגול) גומרייש (פורטוגל) POT 3 סצקא סופיה טוונטה (הולנד) שקנדיה (מקדוניה) (או AIK משוודיה) טרנאבה (סלובקיה) (או ראקוב מפולין) POT 4 ואדוז (ליכטנשטיין) (או קוניאספור) ויקינג (נורווגיה) ויבורג (דנמרק) דיורגארדנס (שוודיה) לבסקי סופיה (בולגריה)
  13. פאוק, אסטנה ובאטה (כולן מדורגות) הודחו. רייקה (לא מדורגת, אבל היתה קרובה להיות מדורגת) הודחה גם. מה שאומר שפיורנטינה, קלן וככל הנראה אנטוורפן יהיו מדורגות בפלייאוף ואם נעבור את אריס לא נוכל לקבל אותן. מצד שני, קוניאספור הטורקית שלא מדורגת נראת כמו מכשול קשה (עברה את באטה 5-0 בסיכום שני המשחקים). ניס ואנדרלכט גם הגרלות קשות מאוד (ואין סיכוי שיהיו מדורגות).
  14. כמה תוצאות שיכולות להיות טובות לנו להמשך (יריבות בפלייאוף ודירוג 1 בבתים): פאוק מפסידים 2-0 בחוץ ללבסקי סופיה (פאוק מדורגים מעל מכבי) דימנו בוקרשט מפסידים 1-0 בחוץ (מדורגים מתחת למכבי, אבל אם יעופו אז קבוצה אחרת חזקה תכנס למדורגות בפלייאוף) אנטוורפן עושים 0-0 בבית (יריבה קשה פוטנציאלית בפלייאוף שלא מדורגת) בינתייים אסטנה בפיגור 1-0 בחוץ (מדורגים מתחת למכבי, אבל אם יעופו אז קבוצה אחרת חזקה תכנס למדורגות בפלייאוף) נקווה שנתניה יעברו את הטורקים, ואז די בטוח שאנחנו דרג 1 בבתים אם נעבור את אריס וסיבוב פלייאוף
  15. ממה שהולך בטוויטר, נראה שהאוהדים של אריס גם חושבים שזה משחק קשה מול מכבי, אבל מעודדים שזהבי וביטון (?) לא ישחקו כי פצועים. מקווה שיחזירו את זהבי לפורמה מהר יותר, כי חייבים אותו.
  16. הנה - זה מגיע: הורידו את המדי משחק של שנה שעברה מהחנות באתר.
  17. עלה מידע על החידוש של הפוראבר לשנה הבאה. מניח שבקרוב יצאו פרטים נוספים על מנויים.
  18. הידיעות מברזיל אומרות שהמו"מ עם זהבי על סף סגירה. לא יודע עד כמה זה אמין - https://www.fogaonet.com/noticias-do-botafogo/botafogo-otimismo-zahavi-espera-aval-positivo-esta-semana/ https://portalfutebolnews.com.br/2022/05/31/botafogo-se-aproxima-da-contratacao-de-zahavi-ex-psv/
  19. שינויים צפויים במסגרות האירופאיות החל מעונת 2024/25 והשלכות לגבי ישראל ומכבי (מנהלים: אפשר להעביר לנושא חדש). חשוב להדגיש שאין שום מידע חדש על המוקדמות לעליה, מלבד זה שמסלול האלופות בליגת האלופות יגדל (או ישוב חזרה) ל-5 עולות לליגת האלופות, כפי שהיה שעלינו פעם קודמת מול באזל (במקום 4 עולות היום). לינקים להרחבה על הנושא למי שמעוניין: https://www.espn.com/soccer/uefa-champions-league/story/4663021/champions-league-revamp-how-the-competition-will-work-from-2024-25 https://www.espn.com/soccer/uefa-champions-league/story/4668539/champions-league-in-seismic-overhaul-with-tennis-style-knockout-change ליגת אלופות: הטורניר גדל ל36 קבוצות (במקום 32 קבוצות) כאשר אחת מהארבע הנוספות תהיה ממסלול האלופות במקודמות (יעלו 5 קבוצות מהמסלול הזה כמו שהיה עד לפני כמה שנים... טוב למכבי). במקום 8 בתים של 4 קבוצות בכל בית - הטורניר הופך לליגה אחת של 36 קבוצות, אבל לא כל קבוצה משחקת נגד כל האחרות (השיטה השוויצרית). ההגרלה תהיה לפי דירוג וע"פ "pots" בדירוג 1-4 (pot 1 יהיה עם 9 הקבוצות בעלות הניקוד הגבוה ביותר... כמו "ראשי הבית" כיום), pot 2 בדירוג השני ... ועד pot 4 של הקבוצות בדיריג הנמוך (היכן שמכבי תהיה). כל קבוצה שתוגרל תשחק בית/חוץ מול קבוצה אחרת בכל אחד מהPots. לדוגמא - נניך שצ'לסי בpot 1 - היא תשחק נגד קבוצה נוספת בpot 1, אבל גם נגד שתי קבוצות אחרות בכל אחד מהדרגים האחרים. סה"כ 8 משחקים נגד 7 יריבות שונות (במקום 6 משחקים נגד 3 יריבות שונות). מכבי לדוגמא - בגלל שתהיה בpot 4 תשחק עוד משחק נגד קבוצה אחרת ב Pot 4, אבל גם מול קבוצות ב 1, 2, 3. סה"כ 8 משחקים, כאשר תהיה הגרלת בית חוץ. הנה דוגמא (תכפילו את המשחקים ב-2, כלומר סה"כ 2 משחקים נגד שתי יריבות שונות בדרג 4, שניים נגד דרג 3, שניים נגד דרג 2, ושניים נגד דרג 1). כל נצחון - 3 נקודות בליגה, תיקו 1 נקודה בליגה. מקומות 1-8 בליגה עולות ישר לשלב השמינית גמר. מקומות 9-24 עושות פלייאוף על עליה לשמינית גמר (כמו השיטה היום בקונפרנס). המפסידות לא יורדות לליגה האירופאית (בניגוד לשיטה היום). שינוי נוסף יהיה דירוג לפי המיקום בליגה 1-24, ובעצם תערך הגרלה כבר עכשיו עד לגמר. זה מה שימנע ממקום 1 ו-2 לדוגמא להיפגש בדרך עד לגמר (כמו בטורניר של טניס). מוקמות 25-36 עפות מאירופה (ללא ירידה לליגה האירופאית). מכן שלב שמינית גמר ... עד הגמר כמו השיטה הנוכחית (אלא אם ישנו את החצי והגמר לשיטת פיינל פור ע"פ השמועות שרצות היום). ליגה אירופאית: אותה השיטה כמו ליגת האלופות (הטורניר גם גדל ל36 קבוצות) ולכל קבוצה 8 משחקים (במקום 6). הליגה תגמר בינואר במקום דצמבר. ליגת קונפרנס: אותה השיטה כמו ליגת האלופות/אירופה (36 קבוצות), אבל כאן ישמרו על 6 משחקים סה"כ (3 pots).
  20. מתחילים בסיבוב השני. צריך לעבור סיבוב שני -> שלישי -> פלייאוף כדי להגיע לשלב הבתים. מכבי עם ניקוד של 24.5 נקודות, אמור להספיק לנו להיות מדורגים כל הדרך לבתים ואולי אפילו להיות בדרג 1 אם נעלה. אופ"א אישרו שהניקוד בשלב הבתים יהיה זהה למה שהיה שנה שעברה (2.5 ניקוד מובטח, 2 נק' על ניצחון, 1 נקודה על תיקו, 2 נק' בונוס על העפלה ממקום 1, 1 נקודה על מקום שני). תאריכים: 15.6.2022 - הגרלות של סיבוב 1 + 2 18.7.2022 - הגרלה של סיבוב 3 21.7.2022 - משחק ראשון של סיבוב 2 28.7.2022 - גומלין סיבוב 2 1.8.2022 - הגרלת שלב הפלייאוף 4.8.2022 - משחק ראשון סיבוב 3 11.8.2022 - גומלין סיבוב 3 18.8.2022 - משחק ראשון פלייאוף 25.8.2022 - גומלין פלייאוף 26.8.2022 - הגרלת שלב בתים קבוצות מעניינות: אנגליה: ככל הנראה ווסטהאם איטליה: רומא / פיורנטינה / אטאלנטה ספרד: ויאריאל (בטוח מקבלים אותם בבתים אם אנחנו לא דרג 1) / בילבאו / ריאל סוסיאדד גרמניה: קלן / יוניון ברלין / פרייבורג צרפת: ראן / ניס / שטרסבורג פורטוגל: בראגה + וינסנטה הולנד: טוונטה + עולה מפלייאוף מקומי בליגה
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.