Jump to content

סלבה

משתמשים רשומים
    57
  • Last visited

Posts פורסם על ידי סלבה

1. ההצעות להרכבים שמציעים כאן רק מראות כמה כל המחשבה מעוותת לחלוטין ותוצאות לא טובות גורמות לאוהדים לשכוח לגמרי כדורגל.

קארצב מופיע כאן במלא הרכבים על חשבון פרץ כשהבחור הפך עם השנים לפשוט 6 אגרסיבי ומטומטם. למה? ככה.

עידו שחר מוזכר כאופציה לבלם (!), כשהבחור הוא יותר 10 מ-6, 8 התקפי מאוד.

2. 19 דקות לפני, המכבייה said:

יש עוד עניין. כשמכבי היתה פרשית, היא לחצה בטירוף, עשתה המון התקפות קצרות, היתה אגרסיבית ובכושר מעולה. מין הסתם קשה לתחזק את זה לאורך זמן ומכבי איבדה נשק התקפי חשוב. 

בוודאי, אני חושב שהכל נשען אחד על השני.

התקפות קצרות זה פונקציה של רמת ביצוע, בשלבים מוקדמים של העונה פרץ, ביטון, רביבו וכהן תקתקו כדורים במעט נגיעות עם זהבי וקניקובסקי סביב הרחבה - היום פרץ מאבד מלא כדורים בנגיעה ראשונה, ביטון חזר לעשות דריבל וחצי לפני כל דבר, רביבו מתפזר בהצטרפות להתקפה ואבישי כהן כשחקן פחות איכותי לא מסוגל לקחת על עצמו.

מדובר על יסודות - אלה היסודות. לשיטת משחק כזו צריך רמת ביצוע. אפשר לטעון שבמצב כזה צריך לשנות וללכת על דברים פשוטים יותר, זה גם די נכון, אבל זה עושה הנחה לשחקנים ואני לא חושב שכך צריך לפעול במכבי.

3. 34 דקות לפני, snufkin said:

לגבי ההתקפה - התבנית הזאת של מגן מחכה באמצע/פינת רחבה יוצרת עומס באמצע ומשחק לא מרווח. למדו אותנו זה מפרגן כי לא קשה לסגור את זה בעיבוי האמצע ואז אתה תקוע ומתפלל לאיזו יכולת מסירה אישית פנומנלית. לרוב זה נגמר בתוך הקיר של ההגנה היריבה באמצע. אתה עושה להם חיים קלים. למה לא לעשות עקיפה, לתת אופציה לריווח עד קו הרוחב ואז להוציא החוצה לקו שני? ככה זה עובד ברוב העולם. יש לך שחקנים מספיק טובים לזה. הקבוצות של בכר עשו את זה באומנות. הרבה יותר קל להשיג יתרון בצדדים מאשר לנסות בכוח דרך האמצע.

גם בחלק גדול מהניצחונות זה הפסיק לעבוד ונצחנו בזכות פעולה אישית אחת או איזה כדור נייח מושלם של זהבי.

יודע מה? נניח וזה עבד בהתחלה . מאז המשחק נגד הפועל חיפה זה פשוט לא עובד, 10 משחקים בערך, למה לא לשנות ולחזור ליסודות הפשוטים של כדורגל? לשחק דרך האגפים במקום להיתקע באמצע ולהתפלל לפעולה אישית מפתיעה שלא מגיעה?

לגבי ההגנה - זה לא רק יכולת אישית וביטחון. הקבוצה פשוט מאומנת רע. העמידה ההגנתית גרועה ורואים את זה הכי חד בנייח הגנה, כל נייח כזה הוא חצי גול
    טוכמן כתב אתמול שהמצב לא משתפר בנייח התקפה כי מכבי קבוצה לא טובה בנייח הגנה אז אין מול מי להתמודד באימון.. לא יודע עד כמה זה נכון אבל אני לא מכיר הרבה מאמנים רציניים שהיו נותנים לקבוצה שלהם להיראות ככה הגנתית לאורך הרבה זמן

עושים עקיפה, גם בתחילת העונה וגם עכשיו, עכשיו היא פשוט לא מבוצעת טוב, אז במשחק מתנקז למרכז. זה הרבה על אימון הקבוצה, תמיד ככה, אבל אני רואה את זה יותר על יכולת אישית גרועה של השחקנים הרלוונטיים. השחקנים שאחראים לריווח במשחק של מכבי נחלשו מאוד - פרץ את ביטון, רביבו, אבישי כהן.

מאוד בולט שקין דוחף לזה שהבלטה הכי משמעותית מהצדדים תהיה פינת הרחבה ולא קרוב יותר לקו הרוחב. אני חושב שזו לא מחשבה מופרכת ויש בה המון היגיון גם עם זהות השחקנים שלנו, והרבה גולים באו משם (מסירות של ביטון לרוב, דאבל פאסים של רביבו).

4. 15 דקות לפני, snufkin said:

אני חייב להתעכב על זה כי אני מחזיק ממך. מכבי משחקת כדורגל? ברורות לך הכוונות שלו?  אשמח שתסביר לי מה אתה רואה. 
    אני רואה קבוצה לא מאומנת כמעט בכלל בהגנה, קין אומר שהוא מאמין באישית בנייח הגנה ובפועל לא לוקחים אישית, לא לוחצים את המרים במשחק שוטף, שומרים עם הפנים לכדור במקום עם הפנים לשחקן, לא פותחים נכון לחץ, לא עושים תנועה נכונה לעומק, לא משחררים ארוכים כדי לשחרר לחץ. בהתקפה אני רואה חוסר בתבניות מסודרות ומגנים שנכנסים לאמצע ונתקעים ברגליים של הכנף, במקום שיעשו עקיפה כמו ברוב הקבוצות שמשחקות התקפית. רואה שמנסים לבנות על יכולת אישית של הכנף להתמודד עם שמירה כפולה וחוץ ממילסון אין אף אחד שמצליח (וגם לו קשה), רואה חוסר תרגול נייח התקפה. רואה ניסיונות עקרים וחוזרים על עצמם של הגעה לפינת הרחבה, מסירת רוחב רחבה, עוד מסירה, עד שמאבדים (ואז קל לקבוצה השניה לצאת קדימה למעבר עם הפנים) או במקרה הטוב מרימים בלי כתובת. 

דברים מאוד בסיסיים של כדורגל אין לנו. זה לא רציני לבנות קבוצה שלמה על יכולת אישית של שחקן אחד. אני באמת אשמח להבין, מה אתה רואה?

אני רואה את אותן התבניות מתחילת העונה, ושחקנים שפשוט מבצעים רע. הקטע עם המגנים היה גם בתחילת העונה ויצר יתרון מספרי מול הגנות מעובות, בשמאל זה עובד רע עכשיו כי אין את מילסון ורביבו צנח ביכולת, בימין זה לא עובד כי דור פרץ (בתחילת העונה היה מחליף תפקידים עם דן ביטון, אחד מהם היה מרווח לאגף והשני רץ לעומק באמצע עם מגן שמתגבר מאחור וגם דוחף למרכז הרבה ולא נצמד לאגף) ודן ביטון נראים מזעזע גם בלי קשר לזה שאבישי כהן חזר למימדיו הטבעיים.

כשהשחקנים שעליהם נשענת שיטת המשחק שלך משחקים רע זה יוצר כדור שלג, ההגנות פחות עובדות סביבם וזה מאפשר להן לסגור טוב יותר שחקנים אחרים (זהבי פרח בתחילת העונה כי גם שחקנים סביבו ידעו לנוע למקומות הנכונים, וכי הייתה רמת ביצוע גבוהה מאוד של מסירות מהירות. היום הוא גמור, רק קניקובסקי נשאר). אפשר לומר שלמדו אותך, זה במידה מסוימת הרבה זה, אבל אני רואה בעיקר שחקנים שלא עומדים ברמה שמצופה מהם.

בהגנה יש בעיות מתחילת העונה, וזה גם המון ענייני פציעות וביטחון (וגם ירידה פרסונלית, כאמור על רביבו ואבישי כהן). היום הזרקור על טעויות של לוקאסן, אני מזכיר שהוא לא היה בהרכב כשביטון וסבוריט היו כשירים וכששיחק נראה טוב מאוד. הוא כנראה לא בנוי להוביל הגנה. הוא מזכיר לי בזה את איתן טיבי שליד קרלוס ואמאדור היה אליל וליד בלמים סטנדרטיים יותר היה מוכר, בלם חיפוי קלאסי שהאמת שלא בטוח שצריך לוותר עליו בכזו קלות, אבל עם מגבלת הזרים זה יהיה מובן.

5. אני עדיין לא גומר את רובי קין ועדיין חושב שממהרים לחתוך אותו.

הטענה הגדולה ביותר שלי אליו היא סוגיית עידו שחר. אני חושב שהנפילה של מכבי היא קודם כל פרסונלית קודם כל סביב דור פרץ, שבמשחק שלו הוא ברומטר לקבוצה. בתחילת השנה הוא היה הכי טוב בליגה, עכשיו הוא מזעזע. זה יכול להיות מטושטש עם יותר דקות לשחקן הכי דומה לו בסגל, שהוא בעצמו שחקן לא רע, אבל הוא מיובש סתם ודור פרץ בקושי יורד מהדשא.

מכבי כן משחקת כדורגל, כן ברורות לי הכוונות שלו, אבל השחקנים מבצעים בחודש וחצי האחרונים ברמה מאוד נמוכה, ובעיקר טועים המון ברמה שלא מתאימה למכבי. אני בכנות חושב שהטעות של דור פרץ בגדול השני של חיפה היא הגדולה והמטומטמת ביותר שראיתי משחקן כדורגל בחיים שלי, וראינו את פידלף במכבי ובליגת העל שיחקו לאורך השנים שחקנים שלא מבינים את המשחק ברמה הבסיסית.

6. לפני2 שעות , קמחי said:

טוב זה באמת מוגזם אבל מכבי עדיין לא סיימו

מוסקרה בדרך החוצה, מחפשים זר לעמדות הקישור.

ניקולס אופוקו, בלם מהליגה הצרפתית השניה מועמד רציני לעונה הבאה, ככה על הדרך.

איזה כיףףףףף

הבאתי אותו למכבי במנג'ר 2021, היה מעולה. מפלץ פיזי ומהיר.

7. לפני4 שעות , מכביסט לעד said:

הביקורת על ביטון מוצדקת. אתמול השתגעתי ממנו במשחק. 

מצד שני הביקורת לא לגמרי הוגנת בדומה לביקורת שהייתה על תורג׳מן כשהוא שיחק באגף. שניהם שחקנים שהזיזו אותם מהעמדה המקורית שלהם ומצפים מהם לדברים שהם לא יכולים לספק. 

אז כן לשניהם היו הבלחות באגף, אבל היכולת הכללית שלהם בעמדה הזאת לא מספיק טובה בשביל לבנות עליהם לעמדות האלה. תראו איך תורג׳מן נראה כשהוא סוף סוף משחק בעמדה הטבעית שלו. 

בלי קשר לזה ביטון נמצא בכושר מזעזע. במהלך הריצה שלנו הוא היה בטופ 3 של השחקנים הכי חשובים שלנו (ביחד עם פרץ וזהבי). בתקופה האחרונה שלושתם נראים הכי רע במכבי. אולי זו עייפות, אולי זו תקופה חלשה, אולי התקופה הטובה לא הייתה מייצגת. עובדתית שלושתם לא טובים כבר תקופה וזה מתבטא בתוצאות וביכולת של הקבוצה. 

קין צריך לזהות את זה ולדעת מתי להרכיב אותם ומתי לא. מתי להחליף אותם ומתי לא. אתמול גם פרץ וגם ביטון היו חייבים לצאת ראשונים וזה לא קרה. 

אין לדן ביטון עמדה אמיתית בכדורגל, אם כבר נכנסים לזה.

כ-10 הוא לא מספיק מובהק, מתמזמז מידי עם הכדור ולא מספיק טוב בתנועה לרחבה. באגף הוא חותך מידי למרכז. כ-8 הוא רך הרבה יותר מידי למרות שמסוגל למסור טוב לעומק.

למעשה, במערך סטנדרטי הציוות האידאלי שלו הוא זה, כי מול רוב הקבוצות הוא לא מתאים במשולש הקישור. זה לא דומה לתורג'מן שהוא אכבר חלוץ מרכזי.

8. לפני13 שעות , סיריל מקנאקי said:

יש משהו יותר מאולץ ממאור בוזגלו קורא לברדה ״אליה״ בכל שאלה שיש לו?

מעבר למאולץ, למה לפנות אליו ככה בטלוויזיה? זה נהיה טריוויאלי חוסר ממלכתיות מוחלט בשידור, ואני לא מבין למה. פעם היו קוראים לכולם בשם המלא גם אם היה להם כינוי פומבי.

לפני5 שעות , Double said:

חלאיילה כנראה יעבור בקיץ

IMG-6207.jpg

ברור שיוניון ישברו את שיא ההעברות שלהם, אפילו בדי הרבה, על חלאילי. ברור.

הם קנו שנה שעברה את בוניפייס ב-6 מיליוןמ. פלצת אמיתית, אחרי שהיה שחקן מרכזי של בודו גלימט עם מספרים גבוהים למרות פציעה ארוכה, והם הגיעו לרבע גמר קונפרנס והודחו על ידי רומא. השנה נמכר ב-20.

אבל לא! חלאילי ב-7 אחרי שהציעו עליו 2.

9. לפני1 שעה , מכביסט לעד said:

טוקלומטי יותר אגף מחלוץ. 

העתיד של תורג׳מן וזהבי לא ברור עדיין (הראשון יכול להימכר בקיץ והשני יכול להחליט לפרוש). 

אגב גם מדמון לדעתי יכול להיות בינגו כ10. גם שועה בתחילת הקריירה היה חלוץ והלך יותר אחורה. הוא יודע לנהל את המשחק וטכני מאוד. 

מדמון היה עד ממש לא מזמן שחקן אגף. הוסט להיות חלוץ.

10. 22 דקות לפני, אקיטה said:

יש לו פרצוף של זבל באמת אבל

זה בול פרצוף של אדם שיידחף לך למרחב האישי בחדר כושר עם משקולות, תנועות שגויות הזויות וקולות מוגזמים.

הוא גם לא אותת מאז הטסט.

• Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.