Jump to content

snufkin

משתמשים רשומים
    4
  • Last visited

6 Followers

About snufkin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

1. https://images.app.goo.gl/YyQo8QF9HMfdinsK8 פרופיל מנג'ר. נראה די טוב
  2. מצד אחד אני מבין את התסכול בלשלם סכומים גבוהים כשהסחורה לא שווה את זה. אבל, אם מטרת העל היא הצלחת הקבוצה הבוגרת, אין תריק אחר. אולי הקצנתי כשאמרתי לקנות חצי ליגה אבל שחקנים איכותיים (ומאמן איכותי) יביאו תוצאות ב 90% מהמקרים. הסיטי היו קבוצה תחתית-אמצע עד ששיח שפך שם כסף על רכש איכותי והיום היא קבוצץ גמר אלופות. כנל פ.ס.ז, צלסי ועוד... אתה חושב שמיץ' מאזן בין האסכולות?
  3. יש בכדורסל סכומי העברה ויש משכורות גבוהות יותר מהכדורגל. אבל זה העיקרון. קח אוהד מכבי רנדומלי, תשאל אותו אם הוא היה מיליארדר, והיה קונה את מכבי, האם היה עושה שופינג של כוכבים לבוגרת (מהליגה ולא מהליגה. לשאלתך זה לא חייב להיות רק בתוך הליגה) או משקיע באקדמיה (על מה היה שם את הכסף הגדול)
  4. יכל להיות שזו דרך לעקוף, גם הפינגווין זו דרך לעקוף. ברור שהוא שם גם בבוגרים, אין ספק. אני רק אומר שזה שהוא בוחר להשקיע באקדמיה עשרות מליונים במכוון, יכל להעיד שהנושא של אקדמיה, ערכים וקהילה הוא בראש מעייניו יותר מהצלחה של הקבוצה הבוגרת (שגם זה חשוב לו, אבל פחות). הבאתי לדוגמא את פרשת מיכה ואצילי, אני לא חושב שיש הרבה בעלים שהיה מוותר על הצלחה מקצועית בסיטואציה הזאת
  5. זה לא משנה כמה מהכיס. התקציב בנוער הוא כ 30. אני מתכוון שאם המטרה היא הצלחה מיידית של קבוצת הבוגרים, הרבה יותר עושה שכל זה לשים את ה אותו הכסף כל שנה על רכש ויש לך קבוצה מפלצת ברמת הליגה. כל שנה. ספונסרים שהם ידה הארוכה של הבעלים זה משהו שקיים בכל העולם. וזה שמיץ לא ישתמש בזה למרות שזה יבטיח לו (עש כמה שאפשר להבטיח בכדורגל) הצלחה מקצועית מלאה, רק מחזק את מה שאני אומר, הוא מוכן לוותר על ההצלחה המקצועית בגלל הערכים שיותר מעניינים אותו. כאוהד מכבי, אם היית מליארדר ברמת המיץ' והיית הבעלים של מכבי, היית עובד כמו שמעון או כמו מיץ'?
  6. אפשר לקנות חצי ליגה גם עם הפייר פליי. לא חסר דרכים, עם ספונסרים שהם בעצם היד הארוכה של הבעלים וכו'. מיץ' משקיע בנוער כל שנה כ 20-30 מליון ש"ח, לא חושב שזה עסק משתלם כלכלי אם המטרה היא הצלחת הבוגרת
  7. כנראה שנמשיך לא להסכים. *לדעתי* כמובן שהוא ווינר אין ספק. אבל ההגדרה של מהי המטרה שהוא צריך להשיג כדי "לנצח", היא לא בדיוק מה שאתה חושב. הוא הגיע לכאן כתורם, פילנטרופ, מליארדר יהודי שרוצה לתרום ולעשות טוב לעם היהודי במדינת היהודים. אם הדבר היחיד שהיה מעניין אותו בתרומה שלו היה לקחת תארים בבוגרת, הוא בקלות יכל להיות שמעון. לקנות חצי ליגה ואת החצי השני להושיב בספסל. מבחינת כסף זה לא יעלה יותר מעשרות המליונים שהוא משקיע כל שנה באקדמיה וזה יבטיח לך שליטה כמעט מוחלטת בליגה. בטווח הקצר וגם אם תמשיך לרכוש את כל מה שזז וקצת כישרוני- בעתיד. אבל אני חושב שהוא לא שם, זה פחות מרגש אותו ממה שזה היה מרגש אותי ואותך
  8. בעיניים שלי ושלך כאוהדי כדורגל וכאוהדי מכביסטים - ברור! אני טוען שזה לא מה שמניע את מיץ'. הוא לא איזה בעלים שרוף על המשחק או על הקבוצה. ולא בעלים שמחפש פרסום. אני רואה לאיפה הוא מנתב את הכסף ושומע על מה הוא מקבר בראיונות. מה שנראה שמניע אותו יותר זה הקניית ערכים, ציונות, החיבור לעם היהודי, בניית קהילה ונוער, מצויינות ארגונית וכו'. כמה בעלים בעולם אתה מכיר שהיו חותכים ליריבות את 2 השחקנים הכי מוכשרים שלהם עוד לפני שהמשטרה סיימה חקירה (וכשכבר נראה שזה הולך לסגירת התיק מחוסר אשמה). ברצלונה היו חותכים את מסי וגריזמן בגלל פרשה כזו? יובנטוס את רונאלדו וקייזה? מי כן? יש תקדימים בעולם ובדרך כלל קבוצות קודם כל חושבות מה ייטיב איתם מקצועית וכלכלית. מיץ' לא כזה. שוב, לא אומר שהצלחה מיידית של הבוגרת לא מעניינת אותו אלא שזה לא בראש סדר העדיפויות שלו.
  9. לא אמרתי בשום שלב שהמגמה התחילה בחלון הזה, כך שכל ההודעה שלך לא רלוונטית, להיפך, רק מחזקת את הטענה שלי, את מיץ' בשנים האחרונות נראה לכאורה שמעניינת האקדמיה, הקהילה, הערכים וקצת פחות ההצלחה המיידית של הבוגרת. על מה זה מבוסס? פילוח התקציב. בדרך כלל משקיעים יותר כסף איפה שמעניין ויותר חשוב ופחות איפה שפחות מעניין ופחות חשוב. זה לא דיכוטומי ולא קיצוני. לא שהוא לגמרי לא מתעניין בבוגרת, לא זה מה שאני אומר (חכן גם יפטר כמובן מאמן שלא מתרומם).אני כן חושב שסדר העדיפויות שלו שונה מסדר עדיפות של אוהד ממוצע (הצלחה מיידית של הבוגרת כמטרת העל)
  10. לא. בגלל זה אני כמעט בטוח שיגיע חלוץ זר (לא בטוח ברמתו ולצערי לא מצפה למשהו מפוצץ מידי). זה ואולי דן ביטון אם יצליחו לקפל את הבולגרים. זה עדין לא ישנה את ההנחה שלי שמיץ' בחר במודע להשקיע את הכסף הגדול באקדמיה וההצלחה המיידית של הבוגרת פחות קריטית בעיניו
  11. אנחנו בתחילת אוגוסט, אם היינו בסוף מאי תחילת יוני הייתי חושב אחרת, אולי. כרגע, שיחקת 2 משחקים רשמיים עם סגל חלש שאני לא זוכר מאז לוני (יותר חלש מסגל איווניר לדעתי). כרגע זה "אם", אם יגיעו 3 שחקנים בהשקעה גדולה נדבר אחרת אבל זה "אם" רציני. אני מהמר על אחד, בהשקעה סטנדרטית לשנים האחרונות יאולי יצליחו להשאיר גם את דן ביטון לקראת סוף החלון.
  12. החבר'ה בחיפה לא מעניינים אותי. יש לנו עיניים ושכל ישר. המשאבים מופנים בעיקר לאקדמיה והרבה פחות לסגל הבוגרת. אם היה מנהל מקצועי בעל שיעור קומה (ג'ורדי, מנספורד), אין מצב שההשקעה בסגל הבוגרת היתה כזו שמכבי ץעמיד סגל כל כך מוגבל עם כל הכבוד ויש כבוד לכל השחקנים הקיימים.
  13. פחות מעניין כנראה, אחרת קשה להסביר את ההתנהלות בגזזר הרכש ובניית הסגל ששווה במקרה הטוב מקום 2-3 או נמוך מכך
  14. ההחתמה של ברגה מחזקת אין התיאוריה שמיץ' נותן דגש על האקדמיה. מיץ' לא "נטש" ולא "רדום". אני חושב וחושש שהוא שואב את הסיפוק מהאקדימה, מהערכים מהקהילה וכבר פחות מרגש או מעניין אותו ההצלחה המיידית של הבוגרת, אחרת היה מפנה את המשאבים לרכש ופחות לאקדמיה
  15. מקוונ שאתה טועה אבל אם אתה צודקב אין סיבה להביא לשם זר. ראקוביצנ או מלמד יספיקו
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.