Jump to content

פראנץ הורבאט

משתמשים רשומים
    1
  • Last visited

Recent Profile Visitors

1,185 profile views
  1. להגיד שאנחנו פחות פוגעים בשנתיים האחרונות וזה לא נורא.. זה קצת להיתמם ולשקר לעצמך. אפשר לעשות מסאז' קטן לנתונים וזה לא יהיה שקר להגיד שלקחנו 2 אליפויות ב 7 השנים האחרונות. ואפשר גם להגיד שב2 האליפויות האלו זכינו בדור מעולה של שחקני בית שלא קורה הרבה + פגיעה נחמדה ב3-4 זרים, ומאמן נוקשה שידע לשמור את כולם קצר. לדעתי ההתנהלות המקצועית שלנו כבר גרועה הרבה הרבה שנים. ואנחנו לא ממצאים פיפס מהפונטציאל של המועדון. זוכרים שבהצלחות שלנו, התקשורת הפח והיריבים היו בוכים 'אליפויות של כסף של הקנדי הפראייר', וכולנו הסתייגנו וידענו שזה מעבר לכסף. שצריכה להיות דרך, ניהול מקצועי ותקין, חזון מקצועי.. אז נראה שכל זה נעלם. זה שבעל הבית מוכן לשים 1-2M על שחקנים - לא מביע כלום על איכות הניהול והחזון להגיע למקומות גבוהים. יותר נראה כמו ניהול קבוצה בתחילת שנות ה 2000. אנחנו עומדים במקום. הסגל ברמה של מקום 3-4 כרגע. יש מלא קשרים התקפיים ומלא חלוצים ,שוער עם פוטנציאל , וסבוריט שלא בשיאו, וזהו. קשה להודות אבל צריך לפרק ולבנות מחדש את כל מחלקת ה'ניהול מקצועי' שלנו. ממנהל מקצועי, עד לסקאוטים ואנליסטים, מאמנים.. נתקענו מאחור. מקווה שלמיץ' עדיין יש מספיק אש ורצון לעשות מהפכה שנייה אחרי מה שהוא עשה ב2012. אנחנו זקוקים לזה כי נלך לתקופה לא טובה אם זה לא יקרה.
  2. הממממ פתחת פה דיון מעיניין שלחלוטין יש לי דעה לגביו. לא בטוח שהוא 'מיצה את מכבי'. סליחה אבל אני פחות מתחבר להגדרות של 'פילנרופ' ו 'שם מלאאא כסף בלי לקבל תמורה'. הוא מקבל תמורה. הוא יושב בשולחנות משאי ומתן בצפון אמריקה, ששם קהילה יהודית חזקה ומשפיעה, עם טייטל 'בעלים של הקבוצה של המדינה של ישראל'. אני ממש לא חושב שהכל ככ תמים ונחמדי ומחבק עצים פה. הוא יודע מה הוא עושה, ואת משמעות הדימוי בעולם העסקים של היום. אני דיי חושב שה20-30 מיליון שקל שהו שם בשנה חוזרים לו בענקק בעסקיו האישיים כשהוא מוכר בתור אחד שתורם לחברה ולתרבות בישראל. לדעתי זה לגיטימי. ואנחנו ככ ככ הרווחנו מזה. היה פה שיתוף אינטרסים ששני הצדדים הרוויחו בענק ( גם אנחנו עם התארים, וגם מה שאומרים בפורבס ) . אני חושב שהבעייה התחילה עם הסיפור של הפיירפליי. אני לחלוטין חושב שהוא נפגע מזה אישית, שחשבו שהוא הפראייר של הששכונה ששופך כסף וכולם פה מסתלבטים עליו. ג'ורדי תרם רבות לנושא..... אני חושב שהפיירפליי פגע בו אישית ולגמריי גרם לו לקחת צעד אחורה בכל הפרוייקט הזה, ובאמביציה של לבוא לקדם את כל הארגון הזה קדימה. סתם, זה מחשבות שלי. לא יודע באמת מה קורה ומה קרה ומה השפיע על מה. ככה אני קורא את הסיטואציה וזה נשמע לי הגיוני
  3. אני חושב שהבעייה היא עמוקה יותר. אין לי דרך לדעת את זה, אבל להערכתי המושכלת, אין מצב שמיץ' בכלל צופה במשחקים של מכבי. הוא בעצמו מודה שהוא מאוד עסוק. הוא לא יודע ולא חווה את החוויה של לגרד ניצחון בשיניים מול הפועל ירושלים בתצוגת איימים. הוא לא רואה את המהלכים העצובים של טל בן חיים באגף. הוא פשוט לא בעניינים. המינימום שאני מצפה מבעלים והאיש הקובע במכבי זה שיהיה לפחות 3-4-5 פעמים בשנה בארץ ויראה בעיניו איך דברים מתנהלים. המציאות רחוקה מכך. באמת שאני פחות בלרדת על יצחקי או שרון תמם, התפקיד שלהם במועדון זו בדיחה אחת גדולה ולא צריך להיות גאון גדול כדי להבין את זה. הכל מתחיל ונגמר בקודקוד. גם בהצלחות וגם בכשלונות. נראה שהקיץ אנחנו ממשיכים עם ההתנהלות הליצנית הזאת, ואני מניח שככה זה גם יראה על הדשא. לטווח בינוני\ארוך החלטורות לא עובדות. צריך להתנהל נכון כדי להצליח. באסה.
  4. ההתנהלות של מיץ' נהייתה חתיכת בעייה למכבי. מה שהוא עשה והביא לפני 7-10 שנים לא ככ תופס לעכשיו. הסגל לא טוב. הניהול המקצועי לא טוב. הסקאוטינג לא טוב. מצטער אבל במצב כזה יש רק אשם אחד וזה הקודקוד. לא נתקדם ולא נגיע לשום מקום עם ההתנהלות הזאת. צריך בנאדם שיהיה מעורב בארגון שהוא מנהל אותו. הלוואי שזה היה הוא, אבל זאת לא המציאות.
  5. גבי, דן ביטון, אוסקר, וגאיגון הם קשרים התקפיים, שחלק מהם מוסב לאגף, וגבי מוסב ל50-50. ההולנדי החדש עדיין לא פה ועדיין לא ידוע אם הוא טוב. אליאל פרץ הוא 50-50 וזו עמדה חלשה שלנו העונה. חייבים ללכת עליו אם יש אופציה, היו לא מעט משחקים שפיבן,ייני, או גולסה ושמיר כאשר הם בכושר גרוע, שיחקו שם, כי לא היה מישהו אחר.
  6. אליאל פרץ עם 27 משחקים, 7 שערים ו6 בישולים בליגה האוסטרית. אם יש סיכוי להביא אותו חייבים ללכת על זה. הקישור שלנו היה חלש מאוד העונה עם שחקנים שאמנם אהובים, אבל נמצאים בדעיכה ( גולסה, שרן, גלזר ). שמיר לא מספיק טוב. צריכים לחשוב על רעיונות חדשים.
  7. דוידזאדה זה השחקן המצטיין שלנו בחודש האחרון וזה אומר הכל. הקבוצה נראת רע. הגענו למצב וחצי מול פאקין הפועל ירושלים. איכשהו יצאנו עם ניצחון, אבל בצורה הזו אנחנו לא ננצח משחקים ולא נצבור נקודות וככה אי אפשר לקחת אליפות. המאמן חלש מאוד זה נכון, אבל צריך להסתכל על כל הניהול המקצועי הכושל של הקבוצה ולהבין שככה זה לא יילך. מיץ' צריך להתעשת ולעשות 'מיני מהפכה' סטייל 2013 מבחינת הניהול המקצועי. להביא אנשים שמבינים עניינים שיבנו פה קבוצה שתמצא את הפוטנציאל שלה. גררו חייב להיות באנקר. דן ביטון זה תעלומה, כביכול יש לו את התכונות להיות שחקן טוב, אבל בינתיים הוא פשוט לא מספיק. פריצה זה תעלומה, כמעט כמו קובאס. ככ בולטת העובדה שבניית הסגל הייתה פשוט שליפה אחרי שליפה מהמותן. שחקנים שדורכים אחד על השני בעמדה, חוסר איכות בעמודות קריטיות, ניצול רע ולא נכון של תקציב לא נמוך בכלל. אנחנו חייבים מנהל מקצועי רציני, לא נגיע רחוק בלי אחד כזה.
  8. אתה בסופו של דבר צריך 6-7 כאלה שיהיו ברמת הרכב. כבר לא היית רחוק ממצב כזה. יכלת עם מינוף נכון להשאיר אותם ועוד להביא 2-3 כאלה ולהביא זרים ראויים שיתאימו את הרמה הדרושה והפוטנציאל במועדון. לא עשית את זה וההפך. מסכים שיש בערך 6-7-8 שחקנים נימולים שקצת קצת מבינים את המשחק ושווים משהו. היה לך את רובם באישהו שלב, ועכשיו אין לך אף אחד מהם שבריא.
  9. זהו אז... בקטנות האלה שהן כביכול קטנות, אני פשוט לא מסכים איתך. עלי מוחמד מוכיח שנה אחרי שנה עוד מאז שהוא היה בפאקין רמלה, שהוא שחקן שלכדורגל הישראלי אין מה למכור מולו. לא מתיימר להיות מבין כדורגל גדול, אבל הוא פשוט הרשים אותי מאוד בכל פעולה ופעולה שלו ממה שראיתי ממנו. הוא מבין את המשחק, אין פה הרבה כאלה, ומי שכן, מכבי צריכה לעשות מאמצים להביא אותו. אזזז, יכול להיות שאלמוג\קראצב\שחר יפציצו מאוד ויתנו את עונת חלומותיהם ויובילו אותנו לאליפות. יכול להיות. אך אני מעדיף לעשות את מבחן המציאות ולבחון מה כל אחד מהם נתן עד עכשיו.. שזה, לא טירוף. הלוואי כן? אני אוהב ומאמין בשלושתם, אבל כרגעע. זה ממש ממש ממש לא שם ולא מה שמכבי צריכה לשאוף אליו. לא ככה משלבים שחקני נוער. זה בדיוק הטעויות שחיפה עשו במשך עשור שבנו מגדלים על שחקני נוער עם פוטמציאל ובפועל הרסו להם קריירה. אני בעד הצעירים, אבל יש דרך לשלב אותם.
  10. צ'מע, מכבד מאוד את דעתך, אך לחלוטין לא מסכים איתה. בעיקר לגבי העניין שאם יבואו 2-3 שחקנים להרכב זה לא ישנה הרבה.. כבר ראינו מספיק דוגמאות בארץ ובעולם, שמספיק שחקן אחד שבא בינגו, יכול לשנות פני קבןצה. אם זה ואן דייק בליברפול, ואם זה ברונו פרננדש ביונייטד. שחקן אחד שבא טוב יכול פתאום לחלוטין לשנות את הגישה ואת הוייב של הקבוצה. אז אתה מדבר איתי על 3 שחקנים בפוטנציאלית יכולים להיכנס להרכב? חביבי, אם קניבקובסקי ומוחמד עכשיו במכבי, הקבוצה הייתה נראת שונהה לגמרי, הכדורגל היה אחר, הגישה למשחק הייתה אחרת. אז נכון, מסכים. גם אם מכבי תהיה גרועה ותסיים מקום רביעי, לא נורא. החיים ממשיכים. כל אחד ימשיך בחייו והכל יהיה בסדר. אבל כן, באמת שלדעתי לקבוצה הזאת יש פוטנציאל, מבחינת תקציב, מבחינת בעלים עם רצון להצליח, ומבחינת מסורת מפוארת במדינה, להיות הבאזל\הזאגרב\האולימפייקוס של ישראל. אנחנו לא ממצאים את הפוטנציאל פה בשיט. כל זה נובע בהתנהלות פשוט לא טובה בגזרת הרכש ובחלונות ההעברות. זה ממש לא התחיל הקיץ, אבל הקיץ הזה הוא הגושפנקא הוודאית להתנהלות הרעה הזאת. באסה. פשוט כך.
  11. מתנצל מראש בפני כל האופטימיים, אוהב את הגישה שלכם לחיים, אבל מצב הסגל פשוט מזעזע. ההגנה+ קישור אחורי סבבה. עם זאת אין אף שחקן כרגע בסגל שיודע לתת פס חכם, אף אחד. היחידי שקצת יודע עדיין לא חתם רשמית ( ביטון ) וגם כשיחתום , הוא לבד ממששש לא מספיק. אין אף שחקן בסגל שיודע לעשות תנועת עומק. אף אחד. קצת גררו, אולי החלוץ החדש, לא יודע... היו ככ הרבה החתמות ריאליות במחירים שפויים שיכלנו להביא זיחזקו את הסגל\ההרכב, ויכלנו להביא תחרות אמיתית לחיפה. קניקובסקי\עלי מוחמד\צ'יבוטה היו על המדף ומשום מה אנחנו לא בתמונה אפילו עם אף אחד מהם. אז סבבה, נבוא לבלומפילד ויהיה פנאן. יכלו לבנות פה קבוצה הרבה הרבה יותר טובה הקיץ. כרגע אנחנו לא בטופ 2. חיפה אין על מה לדבר, ולדעתי גם באר טובה יותר. מאןד מאודדד מקווה שלא תהיה פאדיחת על ואיזה אשדוד\מכבי פתח תקווה\הפועל לא תתפוס את המקום השלישי כי זה יהיה ממשששש פאדיחה, וזה לא נראה מאוד מופרך לצערי. בהצלחה רבה העונה, ויאללה מכבי
  12. גררו זה השחקן ההתקפה הכי טוב שלנו. לא מדבר על פוטנציאל או 'גרף שיפור', כאן ועכשיו הוא השחקן הכי תכלסי ו'מבין את המשחק' מכל שחקני ההתקפה שלנו. חייב להישאר עונה הבאה. אסור לטיבי לשבת שנייה על הספסל עד סוף העונה. חייבים חיזוק רציני להתקפה לעונה הבאה.
  13. אחד המשחקים המרשימים שאני זוכר ממכבי אי פעם. שחקני הקישור וההגנה( כל ה7) הם פשוט שחקני כדורגל מצויינים בכל קנה מידה. מרגיש גאה
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.