Jump to content

pirlo_21

משתמשים רשומים
  • Content Count

7
  • Last visited

7 Followers

About pirlo_21

• Rank
    shiiiiiiiit

Recent Profile Visitors

1,347 profile views
  1. נוסא ודור פרץ הם שחקנים עם תנועה נהדרת לעומק, הם מצטרפים נהדר מקו שני. הבעיה הגדולה היא שיכולת הסיומת שלהם לא קרובה ליכולת הנהדרת שלהם להגיע למצבים ולכן אבדו לנו לא מעט שערות בראש בגלל ההחמצות המרובות של הצמד.
  2. אני משתוקק לכך שבג"צ יפסול את ביבי (או לפחות את ההסכם). התחושה שלי שאולי חוץ מגנץ ומצביעיו, כולם רוצים שבג"צ יפסול את ביבי. ההגיון אומר ששופטי בג"צ לא יתערבו, ולא מהסיבה הברורה שחוק היסוד חד משמעי בסוגיה, זה ממש לא מעניין אותם כפי שלמדנו להכיר. אלא שלא יקבלו החלטה שככל הנראה תביא בחירות נוספות והתגברות מכורח הנסיבות או אף התגברות בלי בחירות כרגע. אבל הפקטור הנוסף בהתייחס לשופטי בג"צ בשבתם למשפט היא התחושה של היותם האמת, האור בני האלוהים החיים שעל פיהם ישק דבר. זהו פסק דין שישפיע יותר על גורל בג"צ עצמו, מאשר על גורלו של נתניהו. לכן, לפי כל הגיון בג"צ היו אמורים להעיף את העתירה מכל המדרגות בנוגע לעניינו של ביבי, עצם הדיון ועוד בהרכב של 11 שופטים מטורלל. מרגע שהחלו הגלגלים לנוע קשה מאוד לחזות מה יחליטו קיסרי הבג"צ. כולי תקווה שיעצימו את האבסורד ויפסלו את נתניהו, מה שיהיה בבחינת הקש ששבר את גב הגמל. מה שישחרר אותנו סוף סוף מכבלי הבג"צ ושלטונו באופן פרדוקסלי ומופלא.
  3. אין אהבות כאלו בעולם קינג ראדה
  4. המהלך הזה מנע מעודה להיות ראש האופוזיציה למיטב הבנתי.
  5. אם יוצאים מהפריזמה של הרק לא ביבי מבינים שזוהי עסקה מדהימה עבור גנץ ודי היחידה עבורו אם חפץ חיים פוליטיים הוא. עדיף לו ציפור אחת ביד כשהיא פתוחה והוא נתון לגחמות הציפור שלא תברח לו מאשר 2 ציפורים על העץ, רק מה שהעץ לא נמצא אפילו באותה הפלנטה.
  6. אבל הם יכולים עדיין להצביע בניגוד לדעת סיעתם והאופוזיציה בעתיד או שיוטלו סנקציות עליהם? כי הם גם ככה שרופים במפלגה. ותחושות ממש מעורבות, בימים האחרונים התחזקה אצלי התחושה שאל לנו ללכת לדבר כזה, הזמן יגיד אם זה היה נכון לנו בסופו של דבר.
  7. מרגיש לי שפגע בול בנקודה. לפחות אלו תחושותיי ושל עוד הרבה שמדבר איתם.
  8. נפסלו 18 חוקים, עובדה נכון. לא הרבה בכלל. אבל מה שאני אומר שהם לא צריכים לבטל חוקים בשביל להתוות את מדיניותם, הם עושים את זה בדרכים אחרות מבלי שירשם בסטטיסטיקה שביטלו עוד חוק.
  9. לא לא נהיה בשוק, הדמגוגיה לא מפסיקה. בג"צ לא צריך לבטל חוקים, הוא פשוט שולח את המחוקק לתקן אותם ובעצם לעקר אותם מתוכן עד שיתאים להשקפת הבג"צ. או שהוא משתמש בצווי ביניים, או משוט 'ממליץ', העיקר שהסטטיסטיקה תמשיך להשאר נקייה כמעט וחוקים לא יבוטלו. בשביל שאנשים יוכלו להמשיך לטעון את הטיעון האווילי הזה. בג"צ במידה רבה מתווה פה את המדיניות לצערי הרב.
  10. הכל נכון, באף אחד מהמקרים הנ"ל לא הייתה הפרה בוטה ואלימה של הפרדת הרשויות כמו שבגץ מתירה לעצמה כרגע.
  11. רלוונטי היום יותר מתמיד ואף אחדד גם לא חירום ולא הקפאה. ממשלת מעבר עד הבחירות שיבואו עלינו במהרה ונאמר אמן.
  12. אי אפשר להשליך מכאן לאדם הפרטי. אדלשטיין בהחלטתו לא לכבד את פסק בגץ לא פועל כאדם פרטי אלא כיו"ר הכנסת הסוברנית, אשר בגץ רומס כל עקרון של הפרדת רשויות וכופה עליה לבחור יו"ר על אף שהתקנון מתיר לבצע הצבעה כזאת עד שתוקם ממשלה, כשר אבל מסריח. אדלשטיין התפטר, כחול לבן יוכלו למנות יור בהקדם, אז מה כל הבעיה פה? הבעיה שכחול לבן חייבת להעביר במהרה חקיקה פרסונלית נגד ביבי ובגץ תופסים צד באופן מקומם ומנסים לקדם את המהלך הזה כל עוד הוא בר היתכנות. שבגץ יזכרו את טיעוני קדושת הרוב שלפתע שלפו כאשר הרוב משרת את השמאל בעוד כמה חודשים. לאחר ששנים ביטלו פה את דעת הרוב עם כל מיני טיעוני סבירות ומידתיות.
  13. מודה לאל כל יום שאני לא בצד של עודה הנבלה ותומכיו.
  14. בג"ץ לא קיבל החלטה לטובת הימין, הוא דחה את העתירה בטענה שהיא תאורטית לאותו הרגע, אך בו בזמן קבע שהיא שפיטה ויהיה על מה לדבר כשיהיה רלוונטי. ואף אחד מהימין לא הילל את בג"ץ לאחר אותה פסיקה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.