Jump to content

עמית7

משתמשים רשומים
  • Content Count

299
  • Last visited

About עמית7

• Birthday 13/07/1992

Recent Profile Visitors

2,732 profile views
  1. חוסן לישראל היא, עושה רושם, מפלגת מרכז וככזו היא שואפת לשאוב את קולות המרכז בנוסף לקולות מימין ומשמאל. המהלך של גנץ, במידה וההסכם ייושם, נותן תיק בערך לכל ח"כ ברשימה ויביא את גנץ לבחירות הבאות כראש ממשלה מכהן - יתרון לא קטן כפי שניתן לראות - כשבתרחיש סביר ביבי כבר לא יהיה שם להתחרות איתו. הממשלה האחרונה שהוקמה ע"י מפלגה שאינה מפלגת ימין הייתה ב-2006, אז קדימה ניצלה משבר גדול בימין ודרסה את הליכוד וביבי עם קולות מהימין, אפילו שהרשימה כללה חברי כנסת בולטים מהשמאל כמו פרס, רמון ודליה איציק. בהיעדר ביבי, גנץ יגיע כפייבוריט ברור. ואם ביבי עדיין יהיה רלוונטי, גנץ יבוא לבחירות מעמדת כוח מעצם היותו ראש הממשלה ויוכל לגייס שוב את המרכז-שמאל במידה והבייס שלו יהיה מספיק גדול, כי פשוט לא תהיה להם ברירה. הוא גם יכול להתרסק, אבל זה בהחלט סיכון ששווה לקחת כי לתקרת הזכוכית הנוכחית שלו הוא הגיע, וזה עדיין לא מספיק לו בשביל להקים ממשלה בלי ביבי. הדיבורים על החלפת גנץ היו בעיקר בשידורים שלאחר המדגם אם אני זוכר נכון, אולי אחפש מאוחר יותר.
  2. אכן יש פה בעיה, כי גם לאחר 3 מערכות בחירות גנץ עדיין לא אמר שום דבר פרט ל"רק לא ביבי", ובכל זאת הוא הצליח לסחוף אחריו גוש שלם ולמעלה ממיליון איש שהצביעו לו. מה הוא רוצה לקדם או לשנות עוד לא ברור, אבל הוא לא הגיע כדי להחליף את ביבי ולהתפנות מיד אחריו בגלל שזה מה שנוח לשמאלנים. אתה מוזמן לחזור לערב הבחירות, לקריאות להדיח אותו, להדלפות ולמקורבים. הויתור על הרוטציה היה לפני כן, כשעוד היה על מה לשחק (והגיע רק כדי לקושש עוד כמה קולות) ולכן לא רלוונטי. להשתיק את קולם של כחצי מאזרחי המדינה בעזרת חוק פרסונלי זה לא רק קפיצת מדרגה בניצול הדמוקרטיה למען מהלכים דיקטטורים ופתח למשטר כזה בעתיד, אלא גם יכול להיות פתח למלחמת אזרחים. כמובן שלחלק גדול מאותם "מגני הדמוקרטיה" הנאורים זה לא מפריע, אבל מתברר שלחלק זה כן מפריע. מעבר לזה, גם עם חוק פרסונלי זה או אחר, ההתרסקות של גנץ הייתה בלתי נמנעת. אני מבין שאותך מעניין הרבה יותר הרק לא ביבי מאשר עתידו של גנץ וזה בסדר, אבל כשאתה מנסה להסתכל על עתידו של גנץ - תעשה את זה מנקודת המבט שלו ולא של מצביע העבודה. בשבילך, המטרה של גנץ זה להעיף את ביבי ואז הכושי עשה את שלו, מבחינתו יש גם את היום שאחרי ביבי, ולאחר 3 מערכות בחירות ניתן לומר שבשום קונסטלציה אחרת לא הייתה לגנץ היתכנות להקמת ממשלה שיכולה להחזיק מעמד, היום או בעתיד.
  3. גנץ רצה להיות ראש ממשלה. מעולם לא הפריע לו לשבת עם הימין והחרדים, ולא משנה איך תהפוך את זה - הוא הלך על הסיכוי היחיד שלו להיות ראש ממשלה ליותר מחודש. לא ממשלה אידיאלית, הימור, יכול להתרסק - הכל נכון. ועם זאת, האופציה השניה הייתה התרסקות ודאית ובעיטה בתחת מאותו גוש שמאל, שכבר עם פרסום תוצאות המדגמים אשר הראו תחילה כי לגוש הימין יש 60 מנדטים, הלכו וגברו הקולות להחליף אותו. השמאל עבר מהעבודה לכחול לבן, ויחד איתו גם הסכינאות. הויתור על הרוטציה היה הרבה לפני, לא מבין מה הקשר. כל פוליטיקאי רוצה לשמור על הכיסא שלו, על אחת כמה וכמה ראש ממשלה. אם אתה חושב שזאת המטרה היחידה של ביבי - שיבושם לך, אני הרי לא אשנה את דעתך. כך או כך, זו ממש לא ממשלה אידיאלית בשבילו ובכל מקרה את הבחירות הבאות הוא היה לוקח בקלות. דווקא עכשיו, כשיש ממשלה בלי חוק חסינות ופסקת ההתגברות, זו יכולה להיות שירת הברבור של נתניהו, ואם אכן כך יהיה - גנץ יהיה חתום על זה.
  4. לגנץ מעולם לא הייתה בעיה ללכת עם הימין או עם החרדים. בסבב א הוא אפילו היה מוכן לחתום על כל דרישה של המפלגות החרדיות. הוא הפך למנהיג מחנה השמאל מחוסר ברירה, מאחר וביבי הצליח להפוך את עצמו לסמל הימין ואיחד סביבו את כל גוש הימין, שלא מעז לצאת נגדו. אם זו ממשלה אידיאלית בשבילו? כמובן שלא. גם לא בשביל ביבי, גם אם היה מצליח להקים ממשלת ימין צרה. גנץ לקח הימור, וככזה הוא עלול לא להשתלם לו. אבל כאמור, היו לו חרא של קלפים. האופציה השניה הייתה ממשלת מיעוט שהייתה קורסת אחרי חודש, אם בכלל הייתה מצליחה לקום, ולאחריה היה נבעט בכל מקרה מהנהגת מחנה השמאל (ראה את הדיבורים והסכינאות כבר בערב המדגם, אפרופו "כבוד של המחנה שייצג").
  5. כל טרנד סופו להסתיים. בפוליטיקה זה קורה כשמגיע שלב המעשים והבלון מתפוצץ. יש עוד פרט זניח שמשותף לכל המקרים שציינת - אף אחד מהם לא היה ראש הממשלה. גנץ לא רק שעתיד להיות ראש הממשלה, אלא גם להגיע לבחירות הבאות ככזה. אם הוא יפשל בתפקיד - הוא ככל הנראה יתרסק כמו שקרה למר מע"מ 0, לאיש שעשה קריירה על רפורמת הסלולר ולמפלגה שחיה על אדי אריאל שרון. אם לא, הוא יהיה בנקודת פתיחה מצוינת במה שיכול להיות עידן פוסט ביבי.
  6. הגיע הזמן. לא ממשלה אידיאלית, אבל בהחלט הרע במיעוטו. כולי תקווה (אך הרבה פחות אמונה) שזה צעד ראשון בדרך לממשלות ימין-מרכז נטולות חרדים וסמוטריצ'ים בעתיד. הרבה זמן לא נהנתי כל כך לראות חדשות. תמשיכו לספר לנו על הפאנלים המאוזנים והפרשנים האובייקטיבים, מעניין אם מישהו עדיין קונה את זה. מה שכן, לפחות זה בידור נהדר לראות אותם מתפוצצים באולפן. גנץ קיבל קלפים נוראיים בבחירות האחרונות והלך על הימור מפתיע בהתחשב בהשלכות על מפלגתו, אבל לדעתי זה הצעד הנכון והאחראי לעשות. לא יודע מה צופן לו העתיד, אבל האמירה שאין לו מפלגת בית לחזור אליה לא נכונה, שכן עוד לפני המיזוגים עם תל"ם ויש עתיד, חוסן לישראל כבר עמדה על דו ספרתי במנדטים בסקרים.
  7. באמת חוצפה. חוצפה שאתה מעז להתלונן על יו"ר הכנסת, שמנסה למנוע חקיקה פרסונלית אשר תפסול את המועמד היריב של כחול לבן מלהתמודד לראשות הממשלה, ובסוף עוד מאשים את הליכוד בדיקטטורה. המהלך של יולי אדלשטיין הוא מהלך פוליטי מכוער שמגיע בתגובה למהלך פוליטי מכוער פי כמה מצד כחול לבן. חוץ מזה, אם יש להם רוב - בכבוד, תקימו ממשלה ותמנו יו"ר כנסת חדש.
  8. אז עכשיו ביבי גם הפיץ את הקורונה?
  9. לא הייתי כאן בסופ"ש, כך שזה לא ריאלי להגיב לשלל ההודעות ההזויות והספק מטומטמות להחריד ספק מטרילות של סרח וקומץ שותפיו, אז במקום זאת אביע את דעתי הכללית על הרשימה המשותפת, היהודים האוטואנטישמיים שמצביעים להם והיהודים קלי הדעת שמוכנים לראות אותם בקואליציה או להיסחט על ידם מבחוץ. הרשימה המשותפת מורכבת ממפלגות שנעות בין שמאל רדיקלי-קומוניסטי, לימין רדיקלי-לאומני-פלסטיני (מה שהופך את הצבעת היהודים סולדי הימין הישראלי לאבסורד רציני). לאורך השנים יצאו ממנה כמות מדהימה של תומכי טרור, חלקם אף הצליחו - למרות הניסיונות הרבים ללטפם ולהעלים עין - להיכנס לכלא או לברוח לקטאר בגין עבירות ביטחוניות או חשדות כאלו. בנושא זה אין צורך לפרט כי כתבו על כך מספיק. דבר נוסף שהגדילו לעשות לאחרונה חברי הכנסת מטעם הרשימה המשותפת, ומשום זוכה להתעלמות מאלו שתומכים בכניסתם לממשלה או בהישענות עליה, זה להצהיר שכל עוד זה תלוי בהם, ישראל לא תוכל להגן על עצמה בעזרת כוח צבאי. תקראו את זה שוב - חמאס יכולים לשגר 1000 רקטות, אם נצא למבצע צבאי - אין ממשלה. אני קורא לזה גיס חמישי, אבל אולי זה רק אני. ועם כל זה, הדבר שהכי פסול מבחינתי, זו גישת 2 המדינות שלהם - מדינה פלסטינית ומדינת כל אזרחיה. כל מי שתומך בגישה הזו או סתם לא רואה בה דבר פסול (בניגוד לחוק עצמו, אגב), צריך לחזור להיסטוריה של העם שלו - למה בכלל הוקמה פה מדינת ישראל? למה במשך כל כך הרבה שנים שאפנו לחזור לפה ולהקים מדינה? בשביל מה כל כך הרבה אנשים יצאו להיהרג בקרב? אני לא דתי, כך שאת הטיעונים הדתיים אשאיר בצד ואתמקד בעיקר מבחינתי - המדינה הזאת הוקמה כדי להיות מדינת העם היהודי. היא הוקמה מתוך הצורך שהיה במדינה יהודית, לא צורך במדינה דמוקרטית, כאלו כבר היו. כמובן שהמדינה צריכה להיות דמוקרטית עד אחרון ימיה, אבל היא קודם כל מדינת הלאום היהודי, מדינה שהוקמה למען המיעוט היהודי הנרדף, בשביל אותו יהודי-צרפתי/פולני/מרוקאי/אתיופי/וואטאבר שחי בפחד ובהשפלה ויודע שיש לו בית נוסף ובטוח שאליו תמיד יוכל לבוא. מדינת כל אזרחיה, כפי שדוגלים בה ברשימה המשותפת, היא לא רק תחילת הסוף של מדינת ישראל והרעיון הציוני, אלא גם פגיעה אנושה בעם היהודי כולו, ואני בז לכל יהודי שמצביע למפלגה הזאת ומפקיר את אחיו היהודים הלא ישראלים, תוך התעלמות מוחלטת מההיסטוריה של המשפחות שלנו רק דור-שניים-שלושה אחורה. מי שלא מתאים לו לחיות במדינה היהודית היחידה בעולם, מוזמן להוציא דרכון פורטוגלי ולעבור לכל מדינה דמוקרטית אחרת שירצה. צריך גם לציין שמעבר לדעה שלי על הרשימה המשותפת והלגיטימיות שלה, אנחנו חיים במדינת חוק, ולפי חוק יסוד הכנסת סעיף 7א שהובא כאן לפני כמה עמודים, הריצה של הרשימה המשותפת כלל לא חוקית מאחר והיא עוברת על בין 1 ל-3 מהסעיפים - תחליטו אתם. ורק התייחסות קצרה לכל אותם המגיבים עם קריאות ה"גזענים" - הבעיה היא לא עם הציבור הערבי, אלא עם המפלגה האנטי ציונית והלא חוקית הזאת. אם הייתה למגזר הערבי מפלגה שמכירה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, היא הייתה יותר מלגיטימית וזה לא משנה בכלל אם היא בצד הימני או השמאלי של המפה הפוליטית. כנ"ל לגבי חברי כנסת ערבים במפלגות השונות.
  10. אלו תוצאות הסקר החיוביות ביותר שהיו לגוש המרכז-שמאל בתולדות הפורום
  11. למעשה, זה כבר היום לא חוקי. גם קריאות "הומופוביות" לא היו חוקיות, המכתב של ניר רשף בסך הכל בא כדי להגיד שהפסיקו להעלים עין בנושא (בטענה מצחיקה שזו תופעה חדשה). זה רק עניין של זמן עד שיפסיקו להעלים עין גם על דברים אחרים, הכל בכפוף לרוח התקופה ולהד התקשורתי כמובן (מעניין מתי יבוא בן של זונה ויטען שאלו קריאות זונותפוביות). זה הסעיף בתקנון המשמעתי, אליו הפנה ניר רשף במכתבו:
  12. חשבתי שאתה נגד קללות. בני זונות זה בסדר?
  13. זה כבר לא באמת משנה מה ביבי וגנץ עושים - הם בסך הכל משכנעים את המשוכנעים. כשמגיעים למועד ג' תוך פחות משנה, אין באמת כמות של קולות צפים, בטח לא כאלה שמתלבטים בין הגושים.
  14. רוצים ממנו שייתן לעודד. רוצים שייתן לארגון האוהדים להוביל את העידוד אחרי גולים במקום שיהרוס את החגיגה הכי אותנטית שיש בספורט ויבזבז את כל הטירוף של אחרי גול לטובת 5 שניות של רכבת לילה לקהיר, ואחר כך עוד יוודא הריגה עם נאום כובש השער. ברור לי שהוא אוהד מכבי והכל, ברור לי שהוא ממשיך עם המופע שלו כי המחמאות מאוהדים שבלאו הכי לא בזין שלהם לעודד יותר מ-5 שניות עם מוזיקת רקע גורמות לו לחשוב שהקהל מחכה לזה, ולמען האמת גם לא יפריע לי אם אחת לכמה זמן הוא ידחוף שיר או הכרזה עם חרוזים לטובת הגיוון ואלו שכן אוהבים את זה, אבל כשזה קורה באופן קבוע, מה שהוא עושה זה לרצוח את מעט תרבות העידוד שכן קיימת כאן וזה משהו שחייב להיפסק.
  15. זה לא מדויק. הם בישלו גם אחד לשני, כך שיש יותר מ-11 שערים שנכבשו בלי מעורבות שלהם.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.