Jump to content

עמית7

משתמשים רשומים
 • Content Count

  299
 • Joined

 • Last visited

About עמית7

 • Birthday 13/07/1992

Recent Profile Visitors

2,907 profile views
 1. על מנת לקבל פנסיה מהנ.ב.א, שחקן צריך להשלים 3 עונות בליגה (לא זוכר אם התנאי הוא כ-20 משחקים בעונה או פשוט להיות חלק מהסגל במשך כמות חודשים מסוימת) והוא מבטיח סכום של כ-57 אלף דולר לשנה החל מגיל 62, ללא קשר לסכומים שהרוויח. ככל שהשחקן יהיה יותר שנים בליגה - כך הפנסיה תגדל, עד למקסימום של 195 אלף דולר לשנה לאחר 11 עונות. לכספי, אגב, הייתה חסרה עונה אחת כדי להגיע לסכום הזה, אבל כך או כך הוא יקבל פנסיה מפנקת.
 2. כן, באמת היה מבאס לתת רביעיות, חמישיות ושישיות בעונת אוסקר.
 3. היו כאן מאמנים גדולים והיו לנו קבוצות איכותיות יותר, אבל אף מאמן לא הצליח למקסם את היכולות של סגל השחקנים שלו כמו איביץ'.
 4. לא ראיתי שאנשים פה מהללים את בלקמן ולא שמקללים את צ'יקו, כך שלהגיד שהוא "הכתובת לכל העצבים" זה מצחיק. נראה שיש פה קונצנזוס די רחב שצ'יקו אחלה שחקן, אבל לא בטופ לבל של הזרים שהיו פה בשנים האחרונות. חלק מסתפקים בזה וחלק מצפים ליותר טוב מזה. מפה ועד להגיד שהוא שעיר לעזאזל הדרך עוד ארוכה.
 5. ובראש סדר העדיפויות צריכה לעמוד השאיפה להתקדם ולהשתפר איפה שריאלי לעשות את זה. אנחנו יכולים וצריכים להביא זר יותר טוב מצ'יקו, נקודה. אם יש זר אחר שמקומו לא במכבי (ונתעלם כרגע מענייני החוזה), זה לא סותר אחד את השני, אלא פשוט אומר שצריך להביא שני זרים ולא אחד.
 6. צ'יקו אחלה שחקן, אבל אנחנו יכולים וצריכים לשאוף ליותר מזה. להגיד "אבל ניקוליץ'" לא יהפוך את צ'יקו לשחקן טוב יותר או פציע פחות.
 7. חייב להתייחס לעומרי חיון שהוזכר פה. עד לא מזמן השם שלו לא אמר לי הרבה. מדי פעם היה קופץ לי איזה פוסט בפייסבוק שבו הוא הורג סלב רנדומלי, אבל אף פעם לא התייחסתי לשטויות האלה. לפני כמה שבועות יצא לי להיכנס לעמוד הפייסבוק שלו ו-וואלה, גם אם תקחו את כל ההנפצות של כל כתבי הספורט בארץ במהלך חלון העברות שלם, לא תגיעו לכמות החארטות שהוא דופק שם ביום. מה שאני לא מבין, זה למה לעזאזל אנשים עדיין עוקבים אחריו? אם אתם רוצים לקרוא כתבות שקריות לכו לוואקו, שם לפחות יוצא להם מצחיק לפעמים.
 8. חוסן לישראל היא, עושה רושם, מפלגת מרכז וככזו היא שואפת לשאוב את קולות המרכז בנוסף לקולות מימין ומשמאל. המהלך של גנץ, במידה וההסכם ייושם, נותן תיק בערך לכל ח"כ ברשימה ויביא את גנץ לבחירות הבאות כראש ממשלה מכהן - יתרון לא קטן כפי שניתן לראות - כשבתרחיש סביר ביבי כבר לא יהיה שם להתחרות איתו. הממשלה האחרונה שהוקמה ע"י מפלגה שאינה מפלגת ימין הייתה ב-2006, אז קדימה ניצלה משבר גדול בימין ודרסה את הליכוד וביבי עם קולות מהימין, אפילו שהרשימה כללה חברי כנסת בולטים מהשמאל כמו פרס, רמון ודליה איציק. בהיעדר ביבי, גנץ יגיע כפייבוריט ברור. ואם ביבי עדיין יהיה רלוונטי, גנץ יבוא לבחירות מעמדת כוח מעצם היותו ראש הממשלה ויוכל לגייס שוב את המרכז-שמאל במידה והבייס שלו יהיה מספיק גדול, כי פשוט לא תהיה להם ברירה. הוא גם יכול להתרסק, אבל זה בהחלט סיכון ששווה לקחת כי לתקרת הזכוכית הנוכחית שלו הוא הגיע, וזה עדיין לא מספיק לו בשביל להקים ממשלה בלי ביבי. הדיבורים על החלפת גנץ היו בעיקר בשידורים שלאחר המדגם אם אני זוכר נכון, אולי אחפש מאוחר יותר.
 9. אכן יש פה בעיה, כי גם לאחר 3 מערכות בחירות גנץ עדיין לא אמר שום דבר פרט ל"רק לא ביבי", ובכל זאת הוא הצליח לסחוף אחריו גוש שלם ולמעלה ממיליון איש שהצביעו לו. מה הוא רוצה לקדם או לשנות עוד לא ברור, אבל הוא לא הגיע כדי להחליף את ביבי ולהתפנות מיד אחריו בגלל שזה מה שנוח לשמאלנים. אתה מוזמן לחזור לערב הבחירות, לקריאות להדיח אותו, להדלפות ולמקורבים. הויתור על הרוטציה היה לפני כן, כשעוד היה על מה לשחק (והגיע רק כדי לקושש עוד כמה קולות) ולכן לא רלוונטי. להשתיק את קולם של כחצי מאזרחי המדינה בעזרת חוק פרסונלי זה לא רק קפיצת מדרגה בניצול הדמוקרטיה למען מהלכים דיקטטורים ופתח למשטר כזה בעתיד, אלא גם יכול להיות פתח למלחמת אזרחים. כמובן שלחלק גדול מאותם "מגני הדמוקרטיה" הנאורים זה לא מפריע, אבל מתברר שלחלק זה כן מפריע. מעבר לזה, גם עם חוק פרסונלי זה או אחר, ההתרסקות של גנץ הייתה בלתי נמנעת. אני מבין שאותך מעניין הרבה יותר הרק לא ביבי מאשר עתידו של גנץ וזה בסדר, אבל כשאתה מנסה להסתכל על עתידו של גנץ - תעשה את זה מנקודת המבט שלו ולא של מצביע העבודה. בשבילך, המטרה של גנץ זה להעיף את ביבי ואז הכושי עשה את שלו, מבחינתו יש גם את היום שאחרי ביבי, ולאחר 3 מערכות בחירות ניתן לומר שבשום קונסטלציה אחרת לא הייתה לגנץ היתכנות להקמת ממשלה שיכולה להחזיק מעמד, היום או בעתיד.
 10. גנץ רצה להיות ראש ממשלה. מעולם לא הפריע לו לשבת עם הימין והחרדים, ולא משנה איך תהפוך את זה - הוא הלך על הסיכוי היחיד שלו להיות ראש ממשלה ליותר מחודש. לא ממשלה אידיאלית, הימור, יכול להתרסק - הכל נכון. ועם זאת, האופציה השניה הייתה התרסקות ודאית ובעיטה בתחת מאותו גוש שמאל, שכבר עם פרסום תוצאות המדגמים אשר הראו תחילה כי לגוש הימין יש 60 מנדטים, הלכו וגברו הקולות להחליף אותו. השמאל עבר מהעבודה לכחול לבן, ויחד איתו גם הסכינאות. הויתור על הרוטציה היה הרבה לפני, לא מבין מה הקשר. כל פוליטיקאי רוצה לשמור על הכיסא שלו, על אחת כמה וכמה ראש ממשלה. אם אתה חושב שזאת המטרה היחידה של ביבי - שיבושם לך, אני הרי לא אשנה את דעתך. כך או כך, זו ממש לא ממשלה אידיאלית בשבילו ובכל מקרה את הבחירות הבאות הוא היה לוקח בקלות. דווקא עכשיו, כשיש ממשלה בלי חוק חסינות ופסקת ההתגברות, זו יכולה להיות שירת הברבור של נתניהו, ואם אכן כך יהיה - גנץ יהיה חתום על זה.
 11. לגנץ מעולם לא הייתה בעיה ללכת עם הימין או עם החרדים. בסבב א הוא אפילו היה מוכן לחתום על כל דרישה של המפלגות החרדיות. הוא הפך למנהיג מחנה השמאל מחוסר ברירה, מאחר וביבי הצליח להפוך את עצמו לסמל הימין ואיחד סביבו את כל גוש הימין, שלא מעז לצאת נגדו. אם זו ממשלה אידיאלית בשבילו? כמובן שלא. גם לא בשביל ביבי, גם אם היה מצליח להקים ממשלת ימין צרה. גנץ לקח הימור, וככזה הוא עלול לא להשתלם לו. אבל כאמור, היו לו חרא של קלפים. האופציה השניה הייתה ממשלת מיעוט שהייתה קורסת אחרי חודש, אם בכלל הייתה מצליחה לקום, ולאחריה היה נבעט בכל מקרה מהנהגת מחנה השמאל (ראה את הדיבורים והסכינאות כבר בערב המדגם, אפרופו "כבוד של המחנה שייצג").
 12. כל טרנד סופו להסתיים. בפוליטיקה זה קורה כשמגיע שלב המעשים והבלון מתפוצץ. יש עוד פרט זניח שמשותף לכל המקרים שציינת - אף אחד מהם לא היה ראש הממשלה. גנץ לא רק שעתיד להיות ראש הממשלה, אלא גם להגיע לבחירות הבאות ככזה. אם הוא יפשל בתפקיד - הוא ככל הנראה יתרסק כמו שקרה למר מע"מ 0, לאיש שעשה קריירה על רפורמת הסלולר ולמפלגה שחיה על אדי אריאל שרון. אם לא, הוא יהיה בנקודת פתיחה מצוינת במה שיכול להיות עידן פוסט ביבי.
 13. הגיע הזמן. לא ממשלה אידיאלית, אבל בהחלט הרע במיעוטו. כולי תקווה (אך הרבה פחות אמונה) שזה צעד ראשון בדרך לממשלות ימין-מרכז נטולות חרדים וסמוטריצ'ים בעתיד. הרבה זמן לא נהנתי כל כך לראות חדשות. תמשיכו לספר לנו על הפאנלים המאוזנים והפרשנים האובייקטיבים, מעניין אם מישהו עדיין קונה את זה. מה שכן, לפחות זה בידור נהדר לראות אותם מתפוצצים באולפן. גנץ קיבל קלפים נוראיים בבחירות האחרונות והלך על הימור מפתיע בהתחשב בהשלכות על מפלגתו, אבל לדעתי זה הצעד הנכון והאחראי לעשות. לא יודע מה צופן לו העתיד, אבל האמירה שאין לו מפלגת בית לחזור אליה לא נכונה, שכן עוד לפני המיזוגים עם תל"ם ויש עתיד, חוסן לישראל כבר עמדה על דו ספרתי במנדטים בסקרים.
 14. באמת חוצפה. חוצפה שאתה מעז להתלונן על יו"ר הכנסת, שמנסה למנוע חקיקה פרסונלית אשר תפסול את המועמד היריב של כחול לבן מלהתמודד לראשות הממשלה, ובסוף עוד מאשים את הליכוד בדיקטטורה. המהלך של יולי אדלשטיין הוא מהלך פוליטי מכוער שמגיע בתגובה למהלך פוליטי מכוער פי כמה מצד כחול לבן. חוץ מזה, אם יש להם רוב - בכבוד, תקימו ממשלה ותמנו יו"ר כנסת חדש.
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.