Jump to content

Dandelion

משתמשים רשומים
    5
  • Last visited

Everything posted by Dandelion

1. באנגליה מאד אוהבים לחזות את עתידם של כשרונות כדורגל צעירים, ולסקר אותם ללא הפסק כאשר נדמה כי עלו על "הדבר הבא". את הדיווח על חביב הביא מיכאל יוכין, שעם כל הכבוד וההערכה שאני מעניק לו (עיתונאי הספורט הישראלי הטוב בעולם) זה לא מגמתי במידה מסוימת. יש כאן אינטרס מסוים להציג את ישראל, ובפרט את מכבי תל אביב שחזרה העונה לליגת האלופות, כמועדון שיודע לטפח שחקנים צעירים. וכשמנפחים את זה עם כתיבה על הדמיון לטיבו קורטואה, צריך לקחת את המילים בערבון מוגבל. שלא תבינו לא נכון, יש דברים בגו והתשבוחות על חביב מוצדקות, עושה רושם כי מדובר שוער נפלא עם נתונים פיזיים טובים, אך רק הזמן יגיד מה יעלה בגורלו. אני זוכר שלפני מספר חודשים מצאתי כתבה מהעבר (אם אמצא אותה אעדכן) של אחד מהעיתונים הבכירים והמוערכים באנגליה, בה הכריזו בקול תרועה כי צוות המומחים של מערכת העיתון הצליחו לאתר את השחקנים האנגלים הטובים ביותר שעשויים להיכלל בסגל הנבחרת הלאומית הבוגרת בשנים הנוכחיות. הפלא ופלא, אף לא אחד מאותם 11 שחקנים לא הצליח לנבחרת הלאומית. חלקם הגיעו למספר מועדונים בפרמיירליג, אך עד מהרה הדרדרו והגיעו לליגות הנמוכות. חלקם אף הספיקו לפרוש. בשנים האחרונות הכדורגל עובר תהליך שמטרתו להפוך אותו למדע-מדויק ככל האפשר. מועדוני-על כיום נעזרים בנוסחות מדעיות ועושות שימוש באלגוריתמים שנכתבו במיוחד עבורן בכדי שיעזרו להם באיתור השחקנים הטובים ביותר (בהתאם לדרישותיהן), סטטיסטיקות מועברות על בסיס קבוע למועדונים והם מקבלים דיווחים שוטפים, במספר מועדונים פותחו אפליקציות תזונה המסוכרנות עם נתונים פיזיים של כל שחקן ושחקן, במחלקות נוער ברחבי העולם מושקעים מיליוני-יורו בכל שנה במטרה לפתח שחקנים, ולא רק במשחק עצמו אלא בתחומים הסובבים אותו. כחלק מתכנית האימונים של אייאקס אמסטרדם למשל, שחקני מחלקת הנוער משחקים משחק שנועד לבחון את מהירות התגובה באמצעות לחיצה על כפתור בהתאם לצורה המופיעה על גבי מסך מחשב (בביצועו מזכיר מאד מבחן קשב וריכוז). תם עידן השיפוט בהתסמך על ראיית-עין, וזריקת הקלפים על השולחן ו"מה שיהיה יהיה, זה כדורגל". ובכן, זה אמנם לא נכון לחלוטין, אבל יש לזה משקל. בהתחשב במצב הנוכחי, הכדורגל הוא עוד לא מדע מדויק וגם אם ינסו להפוך אותו לכזה, הנסיון ככל הנראה לא יצלח. לראייה, אתם מוזמנים לצפות בסגלים שזומנו לאליפויות אירופה עד גיל 21 בשנים 2009 ו-2011 (סביבות השנים בהן התחילה המהפכה הטכנולוגית) ולבדוק מספרית כמה מהשחקנים שהשתתפו בטורניר הגיעו למועדוני העל.
  2. שלום, אני משחק ב-PS4 ומחפש משתמשים לשחק איתם בקו-אופ בסיסנס. מעדיף קבוצות של 3-4.5 כוכבים (לא אוהב לשחק עם באיירן מינכן, ברצלונה, ריאל מדריד וכיו"ב). משחק בעיקר על החזקת כדור והנעת כדור אחורית. כרגע אני מדורג על פי הטבלה במקום ה-3000 בעולם, בעונה שעברה סיימתי במקום ה-1000 ולפני שנתיים במקום ה-300. מוזמנים להוסיף - MakHa17.
  3. cirrusandforego, אני מעוניין. ענה בהודעה פרטית בבקשה
  4. מעניין, תודה על העצה. זה יכול להעניק נקודת מבט שונה מזו שיש לי כעת על כל המשחקים של הקבוצה.
  5. אין בעד מה. מכביבול (כשעוד היו פעילים) הרבו לפרסם נתונים כאלו. עד כמה שידוע לי אי-אפשר למצוא אותם באופן חופשי ברשת (אשמח אם מישהו יאיר את עיניי) וצריך לקבל גישה אליהם. יש מספר חברות בישראל ומחוץ לה, כמו Opta ו-Prozone שעוסקות בתחום הסטטיסטי בכדורגל, וידוע לי שיותר ויותר מועדונים בישראל, ביניהם מכבי תל אביב, מקבלים ניתוחים סטטיסטיים אודות כל שחקן בסיום כל משחק. מישהו עם קשרים במועדון יכול לדאוג שהם יועברו גם אליי?
  6. מצטער, לא הייתי מודע לכך כי לא קראתי את סיכום המשחק. אם כך, אני מסתייג מדבריי ואומר כי זו לא הייתה טעות טקטית של יוקאנוביץ'. עם זאת, אם החילוף הכפוי הזה לא היה מתקיים ייתכן והמשחק היה נראה אחרת לחלוטין. דו"ח רשמי של אופ"א.
  7. מבחינה קבוצתית זה היה משחק טוב של מכבי תל אביב. הקבוצה הצליחה להניע את הכדור בבטחה והעמידה מספרים נאים בגזרה הזו - 366 מסירות מוצלחות מתוך 437 נסיונות (84%). אלברמן המוביל עם 54 מתוך 62, עם מספר מסירות דומה למרבית השחקנים במגרש - נמצא במרבית המקומות וניווט (שוב) את המשחק בבטחה. על הנייר זה היה אמור להיות המשחק הכי קל בקמפיין, משחק בישראל (לא בטוח לגבי הגדרת סמי עופר כאצטדיון ביתי) מול היריבה החלשה מבין השלוש. מבחינה טקטיות, לדעתי בוצעו שתי טעויות גורליות שהקטינו משמעותית את סיכויי הקבוצה להוציא נקודות מהמשחק. הראשונה היא הצבתו של ניקולה מיטרוביץ' בעמדה הקדמית בקישור, הוא תפקד כקשר התקפי ושיחק מאחורי זהבי בכל דקותיו במגרש. החלטה טקטית הזו נבעה מתוך אמונה כי דינמו קייב תרבה להניע את הכדור במרכז המגרש והרצון היה להפריע לתוכנית זו, ניקולה אמור היה ללחוץ את צמד הקשרים ולהוביל אותם לביצוע טעויות. למעשה קרה ההפך - דינמו קייב הניעה את הכדור בחלק האחורי של המגרש (דראגוביץ' וקאצ'רידי היו המובילים). ניקולה התרוצץ חסר מעש במרכז המגרש עד שהוחלף בדקה ה-61, לא זכה ולו בתיקול אחד, לא הצליח לחטוף כדור, לא הצליח לזכות בקרב אוויר, לא ניקה כדורים. הפעולה ההגנתית היחידה שתרם בה הייתה בלימת מסירה אחת בדקה ה-10. הוא קיבל 18 מסירות במהלך המשחק, וזה מובן לחלוטין. ניקולה מיטרוביץ' הוא קשר אחורי שיכולותיו ההתקפיות מוטלות בספק, למרות מסירת המפתח שמסר אי שם בדקה ה-43, אין לו את היכולת להתמצא במיקום הנכון בין קווי ההגנה ו/או לפתוח את המשחק לעומקו ולרוחבו. בכל הדקות בהן שיחק הוא היה בממוצע השחקן הקרוב ביותר לערן זהבי, ובכל זאת לא הצליח למסור אליו אפילו פעם אחת. ומזה נוצר התוצר המשני של המשחק, ערן זהבי קיבל 19 מסירות בלבד במשחק וזה לא מתקבל על הדעת. שחקן שכבש שלושה שערים משלוש בעיטות למסגרת בצמד המשחקים מול באזל צריך שחקנים שיביאו לו את הכדור לרגל. הטעות השנייה היא לדעתי החלפתו של עדן בן בסט עם תחילת המחצית השנייה. אני מסכים בהחלט שהוא שחקן שלעתים "לא נראה טוב על המגרש" - הוא מאופיין באיטיות ובפסיביות והוא בקלות יכול להרגיז את הקהל והמאמן. למרות זאת, הוא היה אחד משחקני המפתח במחצית הראשונה ואני מאמין שאם היה ממשיך לשחק היה מסכן עוד יותר את השער של דינמו קייב. הוא קיבל 5 מסירות במחצית הראשונה, ומסר 7 מסירות מוצלחות מתוך 8. אם לא די בכך, מסר שתי מסירות מפתח (בדקה ה-31 וה-38), בעט לשער פעם אחת, הגיע לעוד מספר הזדמנויות מסוכנות, וכל זאת היה מהאגף השמאלי אשר לא אופטימלי לשחקן כמוהו. קצת על ההגנה - כדורגל הוא משחק קולקטיבי שמצריך עבודה משותפת ומתואמת של כל אחד מ-11 הפרטים בה לשם הפיכת העבודה המשותפת לטובה ביותר (ע"ע דינמו קייב). לצערי משחק ההגנה אתמול לקה בחסר מהבחינה הזו, ומדובר בנושא שנראה לעין לא רק בצמד משחקי ליגת האלופות אלא גם במשחקי הליגה העונה. משחקי כדורגל מוכרעים על דקויות קטנות וצריך לשאוף לצמצמן ככל האפשר, במיוחד במשחקים בהן מתמודדים מול קבוצות טובות ברמתן מזו שלך שמכהות לקבל מצבים כאלו. אפשר לתלות את אבי ריקן על המרחק הגדול בינו לבין איתן טיבי ועל ששבר את קו הנבדל בשער הראשון, או לחלופין להתלונן על טל בן-חיים, איתן טיבי וגל אלברמן שצפו בדרליס גונסאלס מוסר לג'וניור מוראייס בשער השני במקום לנסות ולבלום את המהלך. אך היעילות של הדברים האלו אפסית. על הקבוצה בפשטות (ובפרט חוליית ההגנה) להיראות מתואמת יותר ואלו דברים שיתגבשו עם הזמן. אני יכול להבין את הלחץ וההתרגשות לפני משחקים. צריך לזכור שלמעט טל בן חיים, הקרבה היחידה של שחקני הקבוצה לסטמפורד ברידג' הייתה בטורנירי פיפ"א ו/או בטיול ללונדון במהלך הפגרה, ולפתע לשחק שם בטח מרגיש כמו חלום. בנוסף לכך, האווירה שהייתה אתמול לפני המשחק בטח הגבירה את הלחץ וההתרגשות, אני כמעט והתעלפתי ביציע כששרו מ-כ-ב-י. קצת בעייתי לשפוט ולבקר, אבל לא ייתכן שהשחקנים יהיו חסרי ריכוז בפתיחת המחציות ובסיומן, משום שהוכח לא פעם כי ספיגת שערים בדקות אלו הן בעלות ההשפעה המנטלית השלילית ביותר. עד לפני מספר עונות הכניסה לבלומפילד הייתה עם מנוי וניקובים כמו באוטובוס. גם רומא (ושאר אימפריות) לא נבנו ביום אחד. ואם לקבוצת הכדורגל של רומא מותר להפסיד לבאטה בוריסוב כמו שקרה אמש, אני מקבל את ההפסד לדינמו קייב (ולא, אם באטה בוריסוב ניצחה את רומא זה לא מחייב שמכבי תל אביב צריכה לנצח את דינמו קייב) ומקווה שביום מן הימים יתגבש במועדון (ובישראל) רעיונות מובהקים אשר מותאמים לאופי ורוח המאמן, המועדון והמדינה. אולי אז ההופעות של המועדון בליגת האלופות ו/או בכל מפעל אירופאי יישמרו לטובה בזיכרון הקולקטיבי.
  8. כשאתר Wiziwig (בו היו לינקים לצפייה אינטרנטית באירועי ספורט) נסגר לפני מספר חודשים, הם המליצו על אתר נפלא בשם Getyourfixtures, בו מקובצות רשימות של ערוצי הטלווזיה אשר משדרים אירועי ספורט נבחרים. תוכלו למצוא את הרשימה המלאה כאן. קפריסין (21:45) - Cytavision Sports 3 יוון (21:45) - OTE Sport 4 HD איטליה (20:45) - Premium Calcio 3 גרמניה (20:45) - Sky Sport 5 Germany אנגליה (19:45) - BT Sport Extra 4 צרפת (20:45) - BeIN Sports Max 6 France ספרד (20:45) - BeIN Sports Connect ES ארצות הברית (11:45 בלוס אנג'לס, 14:45 בניו יורק) - ESPN Deportes/Fox Soccer 2 Go אני סבור שלא כל המדינות שמשדרות את המשחק נמצאות באתר כתוצאה מחוסר מידע ו/או חוסר עניין. ממליץ לבדוק בערוצי הספורט המקומיים אם המשחק משודר ו/או לשאול בעלי מקומות שעשויים לשדר משחקי כדורגל. בהנחה והתשובה שלילית, הפתרון היחיד שאני מסוגל לחשוב עליו הוא לצפות במשחק באמצעות הפלאפון, בהנחה ויש מחשב אפשר להפעיל שידורי פלאש של המשחק, ניתן גם להשתמש באפליקציות ייעודיות כדוגמת קודי/סופקאסט/אייסטרים לצפייה באיכות גבוהה, אך חשוב לדעת שהן מצריכות חיבור אינטרנטי במהירות גבוהה (5-10 מגהבייט לפחות), כך שרצוי לבצע בדיקת מהירות לאינטרנט טרם הפעלת השידור.
  9. זה יתכן זה אפשרי כל עוד אנחנו כאן שרים. מזיינים אותם.
  10. מבורך. רק שיהיה יותר רשמי ומנוסח נכון. "שלום, אין צורך להבהיר עד כמה אנחנו רוצים לדחוף מחר את הקבוצה לניצחון ולהטריף אותם מהשנייה הראשונה שאנחנו עולים במדרגות לעבר המגרש. לכן אנו מבקשים מכם לא לשים שירים במהלך החימום, במחצית ובכל הזדמנות אפשרית. לא חלש ולא קצת, אלא לא לשים בכלל. תנו לנו לדחוף את הקבוצה במשחק מיוחד, קשה וחשוב. ויותר חשוב מזה, להנות מהחוויה במגרש. תודה." שלחתי.
  11. נסעתי פעם 8 שעות מאיטליה לשוויץ, חשבתי שיהיה גיהינום. דמיינתי נסיעה לאילת הלוך חזור. מה זה כיף, אתה לא מרגיש כלום, רואה נופים, סבבה לגמרי.
  12. http://www.youtube.com/watch?v=JsyhCeJRaEs זו להקה חרא יא משוגע? תראה איזה מופע.
  13. אני רוצה למות. פשוט למות. התקשרתי ללאן, חיכיתי 20 דק'. ענה לי פקיד ואמרתי לו שאני לא יכול לקנות כרטיסים דרך האינטרנט. הוא שאל אותי למספר המנוי, אמרתי לו בתקווה שהוא יוכל לומר לה מה הסיסמה לחשבון. פתאום הוא ביקש את הת.ז של סבא שלי שמאיפה יש לי גישה אליה עכשיו, כי המנוי הוזמן בכ"א שלו. אמרתי לו שאני לא יכול לקנות עכשיו ואני אקנה דרך האינטרנט, אז הוא העביר אותי לתמיכה טכנית. מגיע לתמיכה טכנית : "שלום, כרגע אין אף נציג שיכול לטפל בפנייתך. אנא השאר הודעה". למותתתתתתתתת :angry:
  14. התכוונתי להתקשר לזונות האלו. ומה אומרים לי ? were sorry, due to heavy calling we cannot comeplete your call at this time. please hang up and try your call again later. אני שונא אותם בכל רמ"ח איבריי, נבלות. שום דבר לא עובד אצלם כמו שצריך.
  15. were sorry, due to heavy calling we cannot comeplete your call at this time. please hang up and try your call again later. זה מה שנאמר לי כשהתקשרתי למוקד המטונף שלהם. תמותוווווווווו :angry:
  16. משתמש לא נמצא. יופי, איזה כיף...עכשיו צריך לחכות חצי שעה כדי לתפוס אותם.
  17. היי, אני צריך להכין שלט לעוד שבוע בערך. מדובר על שלט באורך של 4-5 מטרים שנועד לאחיזה / תלייה. זה לא שלט מורכב, רקע בצבע וטקסט. לא איורים וכו'. רציתי לדעת איזה בד הכי מומלץ, עם איזה צבע כדאי לצבוע את השלט כדי לשמור עליו, מה צריך בנוסף ופחות או יותר כמה זה עולה. אני מצטער אם זה מנוסח באופן כללי אם אתה צריכים פרטים נוספים תרשמו ואני אתן לכם מה שצריך.
  18. אני סיימתי בזמנו עם נוריץ' מקום שלישי בעונה ראשונה, היה נדיר וקשה.
  19. אאורליו דה לורנטיס שלצערי הרב ביזבז את כל כספו על שני שחקני פח (אלביול והיגוואין).
  20. שטויות. להשאר עוד 3 דק' עד הדקה ה90 ולאחר מכן לעמוד בפפק בדיוק חמש דקות לא ישנה שום דבר בנוגע לעייפות שלך למחרת.
  21. שוב, צירפתי לך מדריך איך להחליף את הזכוכית, זה סתם כאב ראש. להתעסק עם פאנים, מחממים, דבק מגע, הדבקות, הוצאות, סרגלים, עזוב את השטויות האלו. כמובן שאתה יכול לקחת את הסיכון אבל אני לא יודע אם תמצא מישהו שמוכן לעשות את זה כיוון שזה לא משהו נפוץ במיוחד. ושוב אומר, ברוב המכשירים היום הLCD והזכוכית הן יחידה אחת, ומומלץ כשאחד מהם נשבר להחליף את היחידה כולה. שיקול שלך.
  22. הקבוצה נראתה טוב מאוד, בייחוד בקישור. אהבתי מאוד את העבודה של אלברמן וראדי, שניהם פעילים בפאן ההתקפי וכן בהגנתי וזה נהדר שיש שני קשרים שפועלים בשתי החזיתות ויש להם כושר גופני מצוין. הם חילצו הרבה כדורים היום מהרגליים של שחקני גיור ונהנתי לראות את שניהם, בורג חשוב מאוד אם לא החשוב במערך. המסירה לטל בן חיים בשער הראשון הייתה מצוינת, כדור חזק מאוד ושילוב של קיצוני מהיר במסירה שכזו לרוב מסתיימת בגול, וגם סיומת נפלאה. יש לשבח את טל בן חיים בעבור זה שסובב את הכדור באלגנטיות ובמחשבה רבה לפינה הרחוקה. הנקודה העיקרית שלי היא המהירות והיעילות בחלק ההתקפי. יש לנו קיצונים מהירים מאוד, וזה טוב מצד אחד. מצד שני חובה לנצל את המהירות שלהם, צריך לשחק יותר על הקו ולחדור לאמצע מאשר להרים או למסור את מסירת הרוחב אחרי דאבל פס עם המגן או הקשר. ראינו כמה דור מיכה עשה את זה טוב במהלך שהוביל לשער השני במשחק מול גיור. אבל חובה להיות יעילים יותר. ההתמהמהות ההתקפית עצבנה אותי היום ונראה לפעמים שחלק מהשחקנים מחפשים את הפרגון על פני הרשת, זה טוב במצבים מסוימים ובמשחקי גארבג', אבל ברגע האמת ובמשחקים חשובים כמו זה שצפוי לנו, אין מקום לדברים כאלו ואין ברירה אלא לחפש את הרשת כמה שיותר. מול באזל עם שחקני ההגנה המהירים שלה, אני מתקשה לחשוב שנצליח להפיק תועלת התקפית כל עוד אין ריכוז מול השער ואגו חיובי מול השוער. בכל פעם שנגיע לרחבת ה-16, אין ברירה אלא פשוט לבעוט. אין משחקים. אני לא אוהב את ההתמסרויות בתוך הרחבה שלפעמים באות בחשבון על פני בעיטה. לרוב זה מסתיים בסגירה ובלחץ של שחקני היריבה כיוון שהמסירה של השחקנים שלנו היא לא מהטובות בעולם ש לומר. דברים מהסוג הזה מאלצים למסור אחורה לבלם, אחר-כך לשוער ולבסוף ההתקפה שהייתה בעלת פוטנציאל להיכנס לרשת אם היו מנצלים את המצב לטובת בעיטה ולא למסירה, מתחילה מחדש. צריך להיות קילרים. עוד עניין שקצת מפריע לי היא המהירות של זהבי. ראדי ואלברמן לא אמורים להיות מהירים, כי זה לא חלק מהמעדה שלהם במגרש והתפקיד. הראשון הוא הפליימייקר של הקבוצה והשני הוא מחלץ הכדורים שלה. כל מה שהם צריכים אלו יכולות מסירה, הגנה ונגיחה. ולמזלנו הן קיימות. ערן זהבי, שמשחק בעמדת הקשר ההתקפי חייב להיות מהיר וזריז יותר. מהירות החשיבה שלו נהדרת והוא משחרר את הכדור באלגנטיות רבה ורואה את המשחק קדימה בכמה שלבים, בפאן הזה אין לי תלונות כלפיו. אבל לצערי האיטיות שלו מוסיפה כובד על מרכז השדה שבין כל לא הכי מהיר וזה מכביד על החוליה החשובה הזו. אני מאוד אוהב את התרומה שלו במשחק והוא כובש המון, אבל הוא חייב להיות מהיר יותר. קשר התקפי סקורר ומבשל כמו זהבי עם תוספת של מהירות פיזית ושכלית זה שילוב נהדר לליגה ולמועדון ברמה של מכבי ת"א.
  23. סתם אידיוט הברנר הזה. אני שונא את האנשים האלו שעומדים לבד פתאום באמצע המשחק ומסתירים לכולם. מה הסיפור יא אגואיסט? זה מה שיש, אבל אתה לא יכול לדעת על מי תיפול. מהמקום שלי (אולי ממקום קרוב זה נראה שונה). נראה שהבחור ההוא (ברנר) דיבר לא ממש יפה וזה כמובן מספיק לסוג האנשים כמו בנו להתפוצץ, אתה יודע איך זה. חבל מאוד, אתה צודק. אבל ברגע שיש טמבלים כמו ברנר הזה שיודעים שטוב לא יצא מזה, אין מה לעשות. לפעמים אנשים לא חושבים לפני מעשה, וחבל. זה תקף גם לברנר ההוא וגם לאב ולבן. nirnir20, אתה מוזמן לבוא.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.