Jump to content

לופו5

משתמשים רשומים
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

About לופו5

 • Birthday 12/07/1997

Profile Information

 • Location
  32°03'04.0"N 34°45'40.9"E

Recent Profile Visitors

820 profile views
 1. הדיווח בנוגע למצפה רמון נכון ליום שלישי שעבר, מאז משרד הבריאות לא עדכן בטבלה את הנתונים לגביהם כך שאני לא מעדכן בטבלה. לפי האתר של המועצה לעומת זאת, יש שם כרגע 18 חולים מה שאומר שהם עם 17.24 חולים לכל 5,000 תושבים (מקום 6 בארץ).
 2. נתוני גידול לפי יישובים נכון להבוקר. רוב היישובים בארץ שמרו על המצב הקיים או רשמו עליות קלות בהשוואה ליום שישי בהמשך לעלייה המתונה בהיקף התחלואה בסוף השבוע. סגר באפרת, כוכב יעקב, אלעד, אור יהודה וטבריה הם ממש עניין של זמן אחרי שקפצו ב10-15%. רכסים ממשיכה להדאיג וקופצת ב35%, היא גם בדרך הבטוחה להצטרף לרשימה הנ"ל. מודיעין עילית ובית"ר עילית עם 26% גידול כל אחת, מתחילות להדליק נורות אזהרה. נקודה מעניינת נוספת היא הכניסה של שבלי אום אל גנם ודבורייה לרשימה, יומיים בלבד אחרי שהתחילו להגיע נתוני תחלואה מיישובים ערביים.
 3. הגידול היומי או התקופתי באחוזים מאפשר לקבל תמונת מצב נייטרלית של מקדם הגידול ועל מידת היעילות של הצעדים שנוקטת הממשלה בנושא. ב20.3 היו 677 חולים לעומת 2,463 ב26.3. 2,173 חולים נוספים, גידול של 259%. ב27.3 היו 3,404 חולים לעומת 6,901 ב2.4. 3,498 חולים נוספים, אבל גידול של 102%. אם קצב הגידול היומי הממוצע לתקופה הראשונה (23.9%) היה נשמר, היינו כרגע באזור ה30,000 חולים. כמובן שהשאיפה היא שתהיה כמות חולים נמוכה ככל האפשר, אבל כמות החולים לצערנו הרב היא לשלוט עליו ישירות מאחר ונגיף הוא לא דבר מוחשי אלא מיקרוסקופי. הדרך היחידה כרגע היא לנקוט בצעדי מנע וזהירות בעיקר כדי להרוויח זמן ולמנוע קריסה של בתי החולים ושירותי הרפואה כמו שהתרחש במספר מדינות בעולם. כשאנחנו רואים מגמת ירידה בגידול התחלואה, במקביל לעלייה במספר הבדיקות, אפשר להסיק מזה שמעגלי התחלואה לאט לאט מצטמצמים ונוצרת תמונת מצב די ברורה של מוקדי התחלואה ברמת המיקרו.
 4. יודע להגיד מהו היקף הבדיקות בדרייב אין למיניהם?
 5. המחסור המדובר בריאגנטים הוא רק חלק מתהליך הבדיקה, זהו חומר כימי שבאמצעותו מחלצים את חומצות הגרעין מהבדיקות ומפיקים RNA שהכרחי לפענוח. עד כמה שידוע לי, זה לא אמור לעצור את האפשרות לבצע בדיקות אלא רק את היקף הפענוח שלהן, לא שזו לא בעיה, אבל משרד הבריאות כבר התייחס לנושא היום והודיע על מציאת פתרון במהלך סוף השבוע בין אם באמצעות ייצור עצמי או ביצוע רכש. צפויה עלייה וביצוע של 10,000 בדיקות ביום בימים הקרובים, וכבר עכשיו אנחנו נמצאים במצב נהדר בכמות הבדיקות ביחס לאוכלוסיה.
 6. על סמך מה אתה אומר את זה? מספר הבדיקות נמצא במגמת עלייה מתמדת. ביום שלישי ורביעי התקרבנו ל8,000 ביממה. כתבתי שלדעתי במקרה הרע נראה שימור של המצב. להוציא ה21/3 עם ירידה של 25%, לא נרשמה ירידה חדה בהיקף הבדיקות בימי שבת. ב14.3 הייתה ירידה של 15% וב28.3 ירידה של 9%, אפשר לראות נתונים כאלו מדי פעם גם בימי חול. בכל ימי שישי להוציא ה27.3 (ירידה של 4%) נרשמו עליות קלות, כנ"ל לגבי יום שבת אחד (7.3). כשיפורסם מספר בדיקות ודאי שנוכל לקבל תמונה רחבה יותר, אבל אני חושב שנראה מספרים דומים.
 7. בלי עין הרע, עוד בוקר חיובי מבחינת נתוני ההדבקה שמתחיל להיראות כמו תחילת הסוף. שלשום 8% גידול, אתמול 6%, הבוקר נפתח עם 2. מאמין שאם המגמה תימשך, ייתכן שכבר בשבוע הבא נראה את הגידול המיוחל של עד 1.5 אחוז ליממה. עוד לא פורסמו נתוני בדיקות, אבל להוציא אתמול אין סיבה שלא נראה גידול נוסף או לכל הפחות שימור של המצב. המגמה ממשיכה להתעצב ולהידמות לדרום קוריאה במונחים אבסולוטיים.
 8. בעקבות תקנות שעת החירום שמאפשרות לממשלה להגדיר אזור מסוים כאזור מוגבל ולמנוע את הכניסה והיציאה ממנו למשך שלושה שבועות לכל היותר, בימים האחרונים עולה תחושה של שינוי גישה שמתחילה להתייחס לנתוני החולים ברמת המיקרו ולטפל במקרים נקודתיים גם ברמת השכונה במידת הצורך. לאחר שכבר הוטלו סגרים על קריית יערים, כפר חב"ד ובני ברק. ישנם כרגע דיווחים על הטלת הגבלות שצפויות באלעד, מודיעין עילית ומגדל העמק. מאמין שזה עניין של 72 שעות לכל היותר עד שנראה צעדים זהים בישובים נוספים. אלעד הוא ככל הנראה צעד מתבקש אחרי שגדלו ב85% מיום שלישי, נמצאים עם 120 חולים והיקף תחלואה גבוה של 12.53 ל-5,000 נפש. מגדל העמק הוא צעד מעניין, נכון שהיקף התחלואה שם מהגבוהים בארץ, אבל הם הצליחו לשמר את המצב עם 17% גידול בלבד מיום שלישי, מ13.96 חולים ל5,000 נפש ל15.90. מודיעין עילית מסתמן כעניין קצת מוזר, היקף התחלואה שם לא מסתמן כגבוה במיוחד (6.18), הם מקום 30 בארץ בגידול החולים בהשוואה ליום שלישי (77%), אולי 91 החולים שנמצאים שם כרגע (מקום 15 בארץ) עשה את ההבדל. מעניין שלא התייחסו ליישובים נפיצים אחרים. לדעתי טבריה עם 9 חולים ל5,000 אחרי שהיו ביום שלישי עם 3.47 (207% גידול) היא בעלת הפוטנציאל הבעייתי ביותר בארץ כרגע ואני מאמין שנראה שם הרעה גדולה מאד ב48 השעות הקרובות. גם רכסים שהתחילה עם 2.06 והגיעה אתמול ל8.26 (375% גידול) נמצאת בבעיה דומה. בכוכב יעקב נרשמו 107% גידול מיום שלישי, אחרי שהיו עם 9.76 הם קפצו ל19.53 ונמצאים כרגע במקום החמישי בארץ מבחינת תחלואה לנפש.
 9. באיחור קטן צפיתי ב1917. סרט יפהפה, חוץ מהצילום המרשים והמתמשך והעובדה שהסרט נחתך פעם אחת בצורה בולטת ומכוונת, כל המשתנים מסביב משרתים את הסרט בצורה ממש טובה - צבעים, תלבושות והסט של הסרט שעובר בין תעלות, הריסות, מים ושטחים ירוקים. כל זה ממש תורם לאווירה הכללית של הסרט ועושה את המעברים החדים בין רגעים שנראים שלווים לבין רגעים של מלחמה עוצמתיים הרבה יותר.
 10. נזכרתי בערוץ יוטיוב הזה שיש בו המון סרטונים שצולמו בכל מיני ערים בעולם וגם בטבע באמצעות מצלמות גוף. יש המון אנשים בתגובות שבעקבות מצבים רפואיים שונים שמנעו מהם לצאת למרחב הציבורי אמרו שזה מרגיע אותם ומזכיר להם איך מתנהל ונראה העולם בחוץ. יש סרטונים של הליכה בעיר/יער/חוף וגם סרטונים שצולמו באותה הנקודה עם צלילים של טבע/עיר. יש המון ערוצים דומים, פשוט חפשו שם של עיר/מקום וWalk/Soundscape. המלצה נוספת היא הקורס של אוניברסיטת ייל שנקרא "מדע הרווחה" בנושא פסיכולוגיה חיובית, יצירת הרגלים יעילים יותר ושבירת מיתוסים מסוימים בנוגע לאושר. ההשתתפות חינמית.
 11. תמונת מצב עדכנית של מספר החולים ל5000 איש בישובים בהם 5,000 תושבים ומעלה. יום לא מעודד אחרי שדווח אתמול על ירידה החולים במספר החולים בחלק מהיישובים. בין אתמול להיום הייתה קפיצה בחזרה למצב הקודם במקרה הטוב, או מצב גרוע בהרבה במקרה הרע. יש ישובים רבים שמספר החולים בהם הוכפל ביממה האחרונה אחרי יומיים די מתונים עם עליות וירידות קלות - חשוב לציין שרובם עדיין עם מתחת ל5 חולים ל5,000 נפשות ועל פניו לא אמורים להדליק נורות אדומות, אבל זה קצב די חריג שלא נרשם לפחות אצלי מאז שפורסמו נתוני הישובים לפני ארבעה ימים, כך שיהיה צורך לבדוק איך זה מתפתח. כפר חב"ד נכנסת לראשונה לרשומות וקופצת מיד למקום השני המפוקפק והבעייתי. ישובים מדאיגים נוספים אלו טבריה (עלייה של 232%) ורכסים (400%) נכנסו לחלק העליון של הטבלה אחרי מספר ימים שהיו עם 1.5-3.5 חולים כל אחת. נתוני החולים במגזר הערבי החלו להתפרסם וכבר יש יישוב ערבי במקום ה-25, שבלי-אום אל-גאנם. להערכת יידרשו עוד 3-4 ימים כדי לקבל תמונת מצב ברורה לגבי מה שקורה במגזר הערבי. בני ברק וקריית יערים למרות הנתון המפוקפק עם הכפלה של מספר החולים בכל 3-4 ימים, די דומה לממוצע הארצי. אפרת כמעט משמרת את המצב שלה ביחס לנקודת ההתחלה.
 12. מקום 40 מתוך 121 ביחס לכמות התושבים. מקום 10 בכמות החולים הכללית, אבל זה כאמור לא אומר יותר מדי.
 13. אחרי שמשרד הבריאות פרסם בשעה טובה את התפלגות החולים לפי ישובים, סידרתי את הנתונים באקסל כדי לבדוק את יחס החולים לכל 5,000 תושבים ולא להציג את מספר החולים הכללי כפי שמציגים בתקשורת ולא אומר שום דבר. להוציא קריית יערים שנכנסה להסגר ובני ברק, יש עוד מספר ישובים שזקוקים לטיפול מיידי. כל הנתונים שפורסמו הם על יישובים הגדולים מ5,000 תושבים, ובחרתי להציג כאלו שיש בהם לפחות 2.5 חולים על כל 5,000 איש. לשם ההשוואה, ככה נראית הטבלה כשהיא מסודרת לפי מספר החולים הכללי באותו היישוב ביחס לכל 5,000 תושבים. ההתעסקות בתל אביב וירושלים נראית פחות הכרחית כרגע.
 14. מצטרף להמלצה על אימוני HIIT למיניהם, חושב שזה עדיף מהוצאה על מכשירי כושר שיכולים להגיע לאלפי שקלים שכנראה יהפכו אח"כ לנטל ויתפסו מקום בבית. יש אינספור סרטונים כמו שטוני כבר צירף, אפשר להוציא אימונים/תכנית גם בDarebee. ברמה האישית ממליץ על Insanity, למרות שזה אימון קצת שונה מHIIT.
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.