Jump to content

Dandelion

משתמשים רשומים
  • Content Count

5
  • Last visited

• Days Won

4

About Dandelion

• Rank
    לופו בדימוס
  • Birthday 12/07/1997

Profile Information

Recent Profile Visitors

3,063 profile views
  1. ממשל טראמפ הוא האנטיתזה המושלמת מנקודת המבט המקומית ל8 שנות כהונת אובמה - החל מנאומו הראשון במזרח התיכון שנערך באוניברסיטת קהיר, ביקור ראשון בישראל שנערך ב2013 למרות שהיינו אחרי שני מבצעים צבאיים בעזה באותה התקופה, הימנעות מהטלת וטו על החלטה 2334 של האו"ם שנגעה למעמד היישובים ביו"ש, חתימת הסכם הגרעין עם איראן שהטיל עליהם מגבלות רופפות לפרק זמן מוגבל 10-15 שנה מבלי להתמודד עם שאלות הרות גורל שנוגעות למערך טילים מדויקים או לארגוני הטרור בחסות איראנית שפועלים במזרח התיכון וגם באירופה, דבר שדחק לבסוף את נתניהו לפינה והביא אותו לנאום בקונגרס במה שהיה קו שבר של ממש בין הממשלה שלנו לבין הממשל הפדרלי
  2. מאז שנת 2000 יש מספר מדינות יציבות שלא התרחשו בהן מהפכים ובהן 179 אלקטורים לרפובליקנים ו195 לדמוקרטים. אני מאמין שהרפובליקנים יצליחו גם לגייס את פלורידה ואינדיאנה, מדינות הבית של טראמפ ופנס, מה שיביא אותם ל219. מבחינת טראמפ יש שני תרחישים אפשריים - עם פנסילבניה ובלעדיה. בהנחה והוא מצליח להמשיך את הבחירה הרפבוליקנית בצפון קרוליינה ב2 הבחירות האחרונות, בנוסף לפנסילבניה יהיה עם 254 מה שיצריך מבחינתו את מישיגן (270) / אוהיו (272) / ויסקונסין ואייוה (270). התרחיש הנוסף הוא שכל התוצאות מ2016 יישמרו להוציא פנסילבניה ומישיגן שאותן טראמפ יאבד, תרחיש שנראה די סביר, אבל בהנחה ויצליח לזכות בו
  3. התחלתי לראות בית הקלפים בשבוע שעבר. סדרה נהדרת, משחק מרגש של קווין ספייסי
  4. המצב הקיים בעקבות הקורונה מורכב, אבל לא משנה בעתיד הקרוב או הרחוק במה תבחר לעבוד ובאיזה היקף תחסוך לפחות חצי מהמשכורת שלך. בפרק זמן של 12-24 חודשים ואולי פחות מזה עם חיסכון אגרסיבי יותר, במידה ותתנהל באופן אחראי ועקבי כנראה שיהיה לך סכום כסף מכובד בצד כדי להוציא לפועל בקלות יותר החלטה כלשהי שתוכל לקדם את חייך - לימודים, תיק השקעות, קניית רכב, מעבר דירה, טיול בחו"ל וכיו"ב. כנראה שהחוויות השונות שתעבור בתקופה הקרובה יגרמו לך לנוע לאחד מן הכיוונים האלו, ואם אתה מהסס (וזה בהחלט עשוי לקרות), אל תתבייש לקחת את הזמן להחליט. בינתיים תקרא ותרחיב דעת איך דברים עובדים בהיבט הכלכלי - פנסיה, די
  5. מי אתם אנשים שהוציאו את סון? הדיווחים היו על פציעה בהמסטרינג שאורכת 3 שבועות בערך כך שזה התיישב טוב עם פגרת הנבחרות ובמצב הכי גרוע היה מפספס מחזור אחד. כבר במהלך השבוע עלו דיווחים שהמצב שלו לא גרוע והוא עשוי לשחק. שמתי אותו על הספסל בכל מקרה ולשמחתי ריס ג'יימס לא שיחק אז יש לי חילוף אוטומטי.
  6. ליגה מעניינת ומרגשת העונה. שימשיך ככה.
  7. לשאלתך - כן, לדעתי זה תיקון חקיקה רע, לא מבין למה להשתמש באנשי קש כשאפשר להיות ענייני. לא שולל את הלגיטימיות של הצעות אי-אמון, זה חלק מהכלים שעומדים לרשות סיעות וחברי כנסת ובנסיבות מסוימות אפשר להוציאן לפועל ולחולל את פיזור הכנסת או ממשלה חדשה. זה בכל מקרה דיון היפותטי כי ההיתכנות של מהלך כזה משול לאפס, אבל אני מודאג מאד מהמחשבה שיש חברי כנסת ששואפים להצר את צעדיו של ח"כ/ראש ממשלה ולמנוע את האפשרות ממנו להיכלל ברשימה לכנסת בגיבוי הליך חקיקתי בגלל התנגדות אישית או רעיונית. אין במצב שתיארת שום היבט כשר. יש תנאים מאד ברורים בהם מועמד אינו יכול להתמודד בבחירות לכ
  8. שעיר, אני מכבד את ידיעתך בנושא ומצפה שתכבד גם אותי בחזרה ואת ההבנה היחסית שלי במבנה המשטרי בישראל. בוודאי שהבחירות בישראל אינן הצבעה ישירה לממשלה עתידית וכבר לא למי שיעמוד בראשה, אך הדיון הציבורי ברובו וגם הבחירות לכנסת במיוחד החל מ2015 נסובות סביב הרעיון הזה בלבד גם אם זה לא קורה בפועל ובמישרין. גם חברי הרשימות השונות לכנסת עוסקים בכך באופן כמעט בלעדי - בקמפיין הבחירות, בראיונות לעיתונות, בדיונים במליאה ועוד. בתנאים סבירים ותקינים, אני מסכים איתך שהצעת חלופה כחלק מהצעת אי-אמון היא דבר הגיוני בהתחשב במבול הצבעות אי-האמון שנוחתות על שולחן הכנסת מדי שנה ויוצרות אי-יציבות ממשלתית, עם זאת, כאשר מה
  9. הפגנות שקוראות להחלפת הממשלה או העומד בראשה בדרך שאינה בחירות היא לחלוטין אמירה שלא מתיישבת עם ערכים דמוקרטיים ומנוגדת לעקרונות היסוד הבסיסיים ביותר בשיטה. אין צורך מן הסתם לתת אור ירוק להפגנות, גם זה עיקרון דמוקרטי בסיסי, אבל כן צריך להעמיד סימן בשאלה באשר להיתכנות ולסיכונים שטמונים בקיום הפגנות המוניות בעת מגפה. בכל מקרה, הקריאה שעולה לאחרונה להצמיח ממשלה מתוך הכנסת ללא בחירות (כמו שעשתה תמר זנדברג שלשום) בהבעת אי-אמון קונסטרקטיבי היא בעייתית מאד בעיניי למרות שחוק יסוד הממשלה מתיר אותה, במיוחד כשלוקחים בחשבון שהמטרה היחידה שתעמוד לנגד אותה ממשלה היפותטית היא העברת חוקים אישיים נגד נתניהו שימ
  10. לא הסדר הכי סימפטי. עדיף לפגוש במחזורים 1 ו6 את המדורגת ראשונה ומי שצפויה לעלות מהבית במחזור האחרון כדי ליהנות אולי מיתרון כלשהו במחזור הסיום במידה ואותה קבוצה כבר הבטיחה עלייה. בכל מקרה אחלה בית מבחינתנו. להערכתי מבחינת רמת קושי כללית אנחנו נמצאים ב3 הבתים מהסוף ורק בבית B (ארסנל, ראפיד, דנדאלק) וL (גנט, הכוכב האדום, ליברץ) אנחנו נהנים מסיכויי העפלה דומים. גם בתרחיש היפותטי של יריבות שונות יש 2 יריבות בלבד מדרג א' שהייתי שמח לקבל במקום ויאריאל (פסו, גנט). קרבאח היא הקבוצה הנוחה ביותר לקבל מדרג ב' יחד עם ראפיד וינה. יש אפשרויות נוחות יותר מסיבאספור בדרג 4 (דנדאלק, ליברץ, אומוניה) אבל אני לא חו
  11. איזה מחזור חושך. 10 נקודות מ5 שחקנים כולל ורנר כקפטן. ווקר-פיטרס על הספסל. חייב הופעות טובות היום ומחר של השחקנים הבכירים כדי להציל משהו מהמחזור הזה.
  12. 1.5 מיליון איש זה אכן מספר מרשים בהתחשב בסולידריות ובאכפתיות האזרחית המינימלית והעייפה שנוגעת למגפה, והיו לזה גם לא מעט התייחסויות לזה של גורמים פוליטיים. יולי אדלשטיין באופן טבעי קרא להוריד את האפליקצייה מספר פעמים, גם צבי האוזר נקט בצעד דומה ובנוסף משרד הבריאות העביר את הבקשה בדיווחיו היומיים. קראתי גם שהושקעו 2 מיליון ש"ח בקמפיין לקידום 'המגן 2' (מבוסס בלוטוס בנוסף לGPS) שהופסק תוך ימים בודדים כי מחצית מהמשתמשים הסירו את האפליקציה. אבל כל זה יחד עם הלך הרוח תקשורתי ולדיווחים שהאיכונים לא עובדים יצר מצב שבו אנשים חוששים הם יצטרכו להיכנס לבידוד למרות שלא שהו ליד חולה, ואנחנו מגדילים את מרווח
  13. שלומי, אני לא אומר הלל לאמצעים של השב"כ, אלא רק שאנחנו לא באמת יודעים באיזה כלים ואמצעים הם עושים שימוש. בכל מקרה הסיוע שלהם צריך להיות כלי תומך ולא אמצעי עיקרי. ניסיון ההבנה של מיקומי חולים יכול להתבצע או דרך מערך מסועף ואיטי של חקירות אפידמיולוגית ידני שאחוז הכיסוי שלו יהיה אפסי ביותר בגלל מגבלות אנושיות ויגרור עמו הוצאה ציבורית אדירה על כוח אדם או דרך אפליקציית 'המגן' או כל חלופה אחרת שעלותו נמוכה משמעותית ומידת היעילות שלו גבוהות ביותר. שעיר, 15% עוד היה מספר השיא, היום להבנתי נרשמו מאות אלפי הסרות ואחוז הכיסוי ירד משמעותית. בנוסף אתה מגלה שגם במדינות עם סולידריות חברתית ורמה ג
  14. איכון סלולרי אכן מבוסס על אנטנות של חברות תקשורת עם דיוק לא מיטבי, אבל אנחנו לא יודעים האם השב"כ מסתמך על היכולות האלו בלבד או שיש ברשותו כלים לניטור ואיכון מכשירים באמצעות GPS/בלוטוס שרמת הדיוק שלהם היא מטרים בודדים ועליהם מבוססות אפליקציות כדוגמת 'המגן' או המקבילות שלה בעולם. תקנות שעת החירום שמסמיכות את השב"כ מדברות על "מידע טכנולוגי" בלי לפרט הרבה מעבר לכך וגם בוועדות הכנסת השונות הייתה עמימות מסוימת מסביב להגדרה הזו. השימוש באמצעים טכנולוגיים הוא יעיל מאין כמוהו בהשוואה למגבלות האנושיות הרבות שטמונות בניסיון לגרום לאדם להיזכר היכן היה 10-14 אחורה. מה שמדהים הוא שאתה מגלה שבמדינות כמו איסל
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.