Jump to content

העמית הצהוב

משתמשים רשומים
    11
  • Last visited

Posts פורסם על ידי העמית הצהוב

1. 1 דקה לפני, DoW said:

יפה איך שבתקשורת צולבים את גנץ

נכון, אמר שלא ישב עם נתניהו

אבל גם אמר שלא ישב עם המשותפת ולא ייעזר בהם, אבל "כשהיינו בדרך לשם", או לפחות ככה ניסו להפחיד, לא היו כמעט קולות נגד גנץ בתקשורת המיינסטרימית.

איפה ראית שצלבו אותו?

דווקא אתמול בחדשות גם של 12 וגם של 13 היו מאוד מאוד זהירים

2. On 20.4.2020 at 19:54, antonio_margheriti2 said:

אני לא קונה את זה שאין להם מה לאכול.

לפני הקורונה אנשים היו נוסעים פעמיים בשנה לחו"ל, רוכשים רכב חדש מהניילון, וכו... וכו... כולה חודש, לא הופכים להיות רעבים ללחם, כל העצמאים האלה מזיינים בשכל.

אוכלוסיות מסוימות כן, כמו לדוגמא החרדים, הזקנים, נכים, אבל זה מיעוט.

מיעוט שלא מקבל כאן כלום, כל יום שואה נזכרים בהם מחדש ועוד שלושה ימים כולם ישכחו מהם.

כמה אנשים שאתה מכיר טסו פעמיים בשנה החולפת לחו"ל וקנו רכב חדש מהניילונים?

3. 8 דקות לפני, DoW said:

אבל הייתה להם האופציה הזאת כבר. זה לא יצא לפועל, וזה בטח לא יקרה גם עכשיו.

תיאורטית זה יכול לקרות כי גנץ יו"ר הכנסת, חקיקת בזק או משהו

אבל לא נראה לי שיש לו ביצים ללכת למהלך כזה

4. 10 דקות לפני, הדאבל ה8 said:

בנוגע לכתבי אישום יש מצב שתמיד היועמש החליט.

בנוגע למינויים שעליהם החליט השר הוא הביא לו רשימה 

ובכל מצב בנוגע לדן אלדד זה מה שהמנדלבליט אמר 'הסברתי לאוחנה שאלדד אינו מתאים ואשר אף על פי כן הסכים לקבל על עצמו את המינוי, אני סבור כי עוד אלדד שגה בכך שהסכים לקבל על עצמו את המינוי, צר לי כי בחר לפעול כפי שפעל'

https://mobile.twitter.com/aviadglickman/status/1224022032414842881

עכשיו מה זאת אומרת למנדלבליט תהיה בעיה לקבוע בעניינו של אלדד שיש מניעה משפטית למנות אותו.

ולמה הוא חושב שיש בעיה, כי הוא פשוט לא רוצה אותו?

מה מתברר, שאלדד מכיר היטב את פרשת הרפז שמנדלבליט אמר בעצמו על עצמו בהקלטות שהסירחון מגיע עד השמיים בפרשה הזאת, אז יש למנדבליט עניין אישי איתו.

בכל מצב החוק מפורש והוא שהשר ממנה את פרקליט המדינה.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001317486

אז ככה או ככה אין למנדלבליט באמת אפשרות להטיל וטו על המינוי אלא רק לתת חוות דעת גם אם היא מריחה לא טוב?

5. 12 דקות לפני, DoW said:

אבל איך הקלף הזה איפשר לו להקים ממשלה? כאילו, עובדתית זה לא נכון כי זה לא קרה, אבל באמת שאני לא מבין את הכוונה

יכול להיות שהיה לו רוב בשביל חוקים נגד ביבי אבל לא היה לו רוב בשביל ממשלה, ובשביל זה התכנסנו הרי, להקים ממשלה.

נכון להיום גם לביבי אין רוב, אולי זה ישתנה פתאום כי באמת שבפוליטיקה כאן אי אפשר לדעת.

קלף המיקוח של ביבי זה ללכת לבחירות רביעיות והקלף מיקוח של גנץ אלו החוקים האלו.

מצד אחד לביבי יש רוב ניכר בכל הסקרים לכן גנץ לא רוצה ללכת לשם

מצד שני ביבי מבין שאם גנץ יעביר את החוקים האלו הוא באופן אישי בבעיה

6. 43 דקות לפני, הדאבל ה8 said:

היןעץ צריך להיות יועץ לא יותר מזה.

אתה ראית מה קרה ככששר המשפטים בא למנות פרקליט? איך שהיועמש הביא לו רשימה שממנה הוא יוכל למנות.

ואת הפרקליטים שפשוט ארגנו חרם על המחליף?

ומה תפקיד השר בעיניך?

לאן יועברו הסמכויות שלו? תעלים אותן לגמרי? (כמו למשל, סמכות על הגשת כתבי אישום נגד שרים וכ'ו...) מדהים שבתקופת אולמרט זה לא עניין אף אחד ככה.

את השורה השנייה והשלישית אני לא מכיר, יש מקור שתוכל לשתף?

לגבי השר, אני לא מספיק מכיר את משרד המשפטים כדי לענות על זה. אבל יכול להיות שאין לו מספיק סמכויות, אני לא מספיק מכיר את הנושא..

7. 20 דקות לפני, שי123 said:

הכי מצחיק שהתירוץ של אדלשטיין היה שזה יפגע בסיכויים להקמת ממשלה כשברור שהיכולת של כחול לבן להעביר חוקים נגד ביבי היא בדבר היחיד שמאפשר הקמת ממשלה.

והאירוניה שגנץ לא הבין את זה עד עכשיו

8. 21 דקות לפני, הדאבל ה8 said:

את השחיתות כדאי לחפש במערכת שבוחרת את עצמה, לא מחוייבת לאף אחד ואין מעליה אף אחד המערכת היחידה שיש לה כח אבסולוטי והיא קובעת את הגבולות של עצמה - מצע נוח לפריחה של מעשי שחיתות.

היועמש ופרקליט המדינה לא נבחרים ע"י עצמם. אתה יודע מי בחר בהם.

מה אתה מציע בעצם?

9. 2 hours ago, הדאבל ה8 said:

אולי כי פוליטיקאים לא אוהבים להתעסק עם המשפטנים? בסוף זה לא עזר לו והם סידרו לט כתבי אישום.

גנץ עכשיו מתעקש על משרד המשפטים, כשברקע פרשות המימד החמישי, פרשות אשכנזי שלכאורה שיבש עם מנדלבליט הליכי חקירה (ואיך החשוד הזה נהיה יועמש, ואשכנזי השיג צאפ על ההקלטות), בגץ עבר על החוק כשהתערב בתהליך מינוי יור הכנסת במקום אדלשטיין כשגם אם הוא מתפטר יש 48 שעות לכניסה לתוקף, בגץ החליט שזה נכנס לתוקף מיידית הכל בשביל לשרת את הצורך של גנץ באותו רגע, יש לו יחסי תן וקח עם הפרקליטות גם אם הם לא מדברים על זה זה פשוט ברור לו מה הוא צריך לעשות כדי לשמור את התיקים באפילה.

האמת היא כלי משחק וכל"ב טבועה בשחיתות.

בעיניך כולם מושחתים ומחפשים את ההדחה של ביבי? כולל מנדלבליט, שי ניצן וכל החבר'ה האלו?

וזו גם הסיבה שלא מוגשים כתבי אישום נגד אשכנזי וגנץ?

10. 9 hours ago, Semper Fidelis said:

שמע עמית הצהוב, אתה מלך הוואטאבואטיזם. נשבע שב30 העמודים הדעה היחידה שאתה משמיע זה ״כן אבל תראו ביבי אמר ההפך פעם״. זה מעיק ולא משרת את הטיעון שלך בשום צורה שהיא.

הטיעון שלי היא שהוא צבוע פי אלף יותר מכל אחד בפוליטיקה הישראלית ואני מוכיח את זה פעם אחר פעם. הבן אדם שקרן כפייתי ועושה צחוק מכולנו.

זה בסדר אם אתה בוחר כן לקבל את זה, אני לא מסוגל - במיוחד כשזה על חשבון כלל הציבור.

11. 1 hour ago, הדאבל ה8 said:

שאלת 2 שאלות מהי האינטרסים של הימין אז אמרתי
    הממשלות האחרונות אוחנה ושקד כשרי משפטים פעלו בעניין גם אם חוק מינוי שופטים לא השתנה השופטים מונו בהסכמה מול הממשלה.
    שהליכוד לא יתפשר בזה כי בקרוב הולכים להתמנות 6 שופטים חדשים וזה מה שבוחרי הימין רוצים.
    למה זה לא קורה מספיק?
    א. נתניהו סוחר באינטרסים של הימין לצרכיו האישיים, דרך אגב כמו כל הרשימה הזאת שהסיבה שהיום הם נגד זה היא בגלל שיקולים פוליטיים צרים.
    ב. לפיד פשוט דיבר על זה האם ברגע האמת הוא היה תומך בחוקים כאלה? אני בספק.

זה בדיוק מה שאני טוען, אם אלו האינטרסים של הימין ובכ"כ הרבה שנות שילטון ביבי לא עשה איתם כמעט שום דבר מראים שהכל מונע מאינטרסים אישיים ואין כאן שיקול שהוא לטובת המדינה בטח במצב הקיים. לדעתי כמובן.

במיוחד אחרי שאתה שומע את הציטוט הבא: "חוק לשנות את הרכב ועדת הבחירה השופטים, גנזתי" (0:45)

12. 4 דקות לפני, הדאבל ה8 said:

במשפטים - לבטל את המהפכה המשפטית של אהרון ברק

להחזיר את האיזון בין הרשויות

תפקידו של בית המשפט לדון על פי החוקים שמחוקקת הרשות הנבחרת, בא בגץ ודן בחוקי יסוד שהועברו ברוב גדול.

ואם עד עכשיו הוא דן מהי כוונת המחוקק היום בגץ פוסק לפי מה היא כוונת המחוקק הסביר 

כלומר השופט יודע מה המחוקק היה אמור להתכוון אם היה מחוקק "סביר".

האמת שאתה צודק זה לא רק אינטרסים של הימין חוץ מבנט שקד אוחנה נתניהו ליצמן דרעי גם לפיד, יעלון ליברמן הנדל האוזר וריבלין כולם דיברו על זה ותמכו בזה לפני הימים של ביבי לא ביבי.

מוזר שעד שזה לא נהיה אישי ביבי לא עשה עם זה כלום. מה גם שיש סירטונים שלו משבח את בג"ץ ואת העבודה שלהם. לפיד יעלון ליברמן וכל החברים שציינת היו פעם באותה קואליציה וזה לא קרה.

13. 6 דקות לפני, הדאבל ה8 said:

מה שכל"ב עושים זה:

1 חוק פרסונלי

2 שימוש בחוק ככלי סחיטה

1. שהליכוד העלה בעבר וביבי הצביע בעדו

2. מישהו כאן כתב פעם שזה קלף המיקוח היחיד שיש לכחול לבן, אז זה די תלוי איך מסתכלים על זה ואם בכלל יש להם ביצים ללכת על מהלך כזה

• Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.