Jump to content

העמית הצהוב

משתמשים רשומים
    11
  • Last visited

Everything posted by העמית הצהוב

1. בוודאי שאין מערכת שיכולה לאשפז כל בן אדם עם קורונה, אבל אנחנו עלולים להגיע למצב שאת החולים הקשים באמת לא נוכל לאשפז בשום מקום (כמו באיטליה, ואנחנו יודעים מה מתרחש שם) יותר מהר מבגרמניה (אם ניקח אותם כדוגמה). מבין את הכוונה שלי? הרי כל המטרה של ההנחיות היא לדחות את הקץ כמה שאפשר ממצב כזה (בתקווה שימצאו חיסון / הוירוס יעלם כמו הסארס), כשדיברו אפילו על כך ש-80% מאוכלוסיית ישראל תחלה וברור לנו שהרוב המוחלט ישאר בבית ויחלים מהקורונה כמו שפעת.
  2. כשבעל חברה קונה מניות מהחברה של עצמו זה סימן טוב.
  3. כתבתי שפרסמו שהמעבדות עובדות במתכונת מצוממת בשבתות ושהשאלה המתבקשת היא למה זה קורה? למה הן לא עובדות במתכונת מלאה? זו שאלה שצריך לשאול את משרד הבריאות
  4. אני רק כתבתי שהיא עובדת אבל במתכונת מצומצמת, מה הבעיה? איפה כתבתי כאן ליצמן? השאלה המתבקשת היא למה לעזאזל היא עובדת במתכונת מצומצמת? 2. צודק לגבי הביטול, טעות שלי. אתקן את ההודעה שכתבתי. אני לא השתמשתי במילה דיקטטורה או עריצות כי אני לא חושב שאנחנו שם, אבל כן יש בעיה בעיני שנראה כאילו מדינה שלמה תלויה על כתפיו של נתניהו ולא היה כאן כלום לפניו (ע"ע הציטוט של יאיר נתניהו בארה"ב על התפוזים). אגב, לא שאני שמח יותר מדי מהסיטואציה כן? אבל 61>59. ושוב, אני לא רוצה ממשלה בתמיכת המשותפת אלא רוצה אחדות, פשוט אני יכול להבין את ראשי כחולבן למה הם לא מאמינים לאף מילה של ביבי. מה הבעיה של ביבי להסכים להיות שני בעצם? הוא לא סומך עליהם? אתה אומר שיש עוד זמן לזה שביבי יוחלף? ואם מחר בבוקר יקרה לו משהו? זהו? אנחנו בדרך לאבדון? 4. אפשר להתכונן בשגרה לאירוע קיצוני, כמו פנדמיה, רעידות אדמה וכ'ו וכ'ו. נכון שמדובר באירוע קיצון מבחינת סדר הגודל שלו ונכון שיש התאמות שצריך לבצע תוך כדי תנועה והכל, אבל עצם זה שראש ממשלה אומר שהוא משתמש בקשריו האישיים מביע בעיני את חוסר ההיערכות של המערכת בשלב מאוד מוקדם יחסית לאירוע (פנדמיה במקרה הזה) . מספיק להקשיב לרופאים במרוצת השנים לגבי מצב מערכת הבריאות. אם היינו נערכים כמו שצריך לא היינו מבקשים מהודו סיוע כ"כ מוקדם, לא היו יוצאים פתאום לרכש של מכונות הנשמה (ששנים מדברים על חוסר שלהן) וכ'ו וכ'ו... גם באסון הכרמל אמרו שלא אפשר היה להתכונן לזה למרות כל הדו"חות של מבקר המדינה על המצב הרעוע של מערך הכבאות?
  5. שנתיים גג וחוגג כבר לא בכדורגל, אין סיבה להתייחס לאידיוט הזה
  6. https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3802571,00.html?fbclid=IwAR1xjNi5FyUq7EQQ9QX3WaZcUGPOg-_Wi_j2s2VxPhxb4yxb9gCloAPHR68 https://www.israelhayom.co.il/article/743865?fbclid=IwAR0fBe11IyMjnznfZVBgnWK3DR4_u4LacdDeFxQwgymGv2SfIDQmmONmlIk מתכונת מצומצמת לפי מה שכתוב
  7. https://www.geektime.co.il/wrong-zoom-share-to-rise/
  8. 1. אתה מבין שכל גוש יקרא לשני שטוף מוח בגלל שאלו לא מאמינים לאלו נכון? שמעתי את זה על שני הצדדים. אני לא אוהב את מה שכתוב בכתבה הזו שפרסמת כי זה בעיני לא לעניין בכלל אבל בואו לא נשכח שדברים כאלו באו משני הקצוות של תומכי המפלגות (שהפכו את גנץ למשל לאיזה עבריין מין שחשף את הבולבול בפני מישהי בתור תלמיד תיכון ושולח סירטונים שלו מאונן לנשים ברחבי הגלובוס). 2. להגיד שנכון להיום אין אלטרנטיבה זה רק מראה על כמה המערכת כאן חלשה. מה יקרה ביום שאחריו? נהפוך כאן למדינת עולם שלישי? למה הוא דאג לרמוס כל בן אדם עם מעט פוטנציאל במפלגה שלו עצמו? הגבלת כהונה של ראש ממשלה בעיני היא כ"כ קריטית כדי למנוע מצב של "חוסר אלטנטיבה" כי זה יהיה באינטרס של ראש הממשלה להכשיר כבר את המנהיגים הבאים. 3. ההכרה בריבונות על רמת הגולן והעברת השגרירות - באמת יפה מאוד ואני ממש שמח על כך, בשיא הרצינות. אך בואו לא נשכח שזה 95% בזכות הנשיא וסגנו (שאוהב את ישראל יותר מהרבה ישראלים). בתקופת אובמה תחת שהשיא שלה היה עם ההצבעה ההיא באו"ם שהוא לא הטיל עליה וטו. 4. לגבי העוצמה הכלכלית - אני לא מספיק מבין בזה כדי לתת את דעתי אבל לפי מה שאני קורא ושומע מגיע לו באמת הקרדיט. מצד שני, אפשר לתת את הדעת על הרבה מאוד דברים ש"הופקרו" to say the least במהלך שלטונו. זה שבכל יום השואה נזכרים במצב האיום של רבים מהניצולים, מערכת הבריאות ששנים מתריעים על חוסרים וליקויים בה (ואתמול ביבי אמר שמביאים עוד מכונות הנשמה, למה זה קורה רק במצבי חירום???), מצב התחבורה בארץ, העובדה שלמשטרה אין מפכ"ל כבר שנה בערך, ועוד ועוד ועוד... אי אפשר לקחת ממנו את מה שיש לו ויש לו הרבה, אבל הוא לא אל כל יכול. אלא זיקית שמשנה צבע בהתאם לאינטרס הפוליטי שלה (ואני חושב שהוא כן מנהל טוב את המערכה הנוכחית, אבל החרא עוד יצוף. הלוואי שיצליחו להימנע מזה). 5. אני יכול להבין את הטיעון שלגנץ אין מספיק ניסיון. אז אחזיר בשאלה, אם לא הוא או ביבי, מי כן? מחר קורה משהו לביבי חס וחלילה, מי יהיה אלטרנטיבה ראויה? (אגב, זה בעיניך, בעיני מצביעי כחולבן / הגוש זה לא כך) הלוואי ואחדות הייתה ריאלית, אני ממש איבדתי בה תקווה נוכח כל הבלאגנים וההתבטאויות של שתי המפלגות.
  9. לא ידעתי שהבן זונה הזה יהודי, האמת שדי מפתיע
  10. אלו אנשים שעפ"י האמונה של הזרם שלהם שונאים כל דבר שקשור לציונות, יש לך לא מעט כאלו גם במאה שערים
  11. ראיתי את הראיון של ביבי בערוץ 12, נתן שם כמה תשובות יפות אבל זרק שם כמה דברים ממש מוזרים לאוויר. איך לעזאזל אתה יכול לעגן בחקיקה רוטציה על ראשות ממשלה? אתה הולך לבטל במצב כזה אופציה לפיזור הכנסת? מה קורה פה? וכמה שלא עפתי על הראיון של בוגי (בלשון המעטה), אני מבין במאה אחוז למה הם לא סומכים על ביבי... גילוי נאות - אם באמת היה אפשרי לעגן את הרוטציה הזו בחוק הייתי לגמרי בעד, אבל בעיני אין על מי לסמוך שלא יתקע סכין בגב
  12. על חמישי לא שמעתי, מקווה שיקרה בשני
  13. אמנון אברמוביץ' שאני רחוק שנות אור מלהיות חסיד שלו אמר היום משהו יפה (מדי פעם יוצא לו כזה) ראש ממשלה שמספר על זה שהמצב שלנו טוב בזכות היחסים האישיים שלו זה נהדר מצד אחד, אבל מצד שני רק מראה על היערכות לקויה של המערכת. אגב, ביבי עמד בתור שר הבריאות לדעתי הכי הרבה פעמים בהיסטוריה של המדינה (בתור רה"מ כמובן)
  14. לא אמרתי שהמצב נוראי ושההתנהלות פושעת, הפוך - אני חושב שהממשלה מתנהלת טוב דווקא. אבל לקרוא למכונות הנשמה ומיטות טיפול נמרץ ציוד מיוחדים למקרים כאלו זה בעיני שגוי. אני מניח שבקרוב התקשורת תתחיל להוציא דוחות של מבקר המדינה בנושא ויתחילו לחגוג על זה...
  15. כתבתי תגובה ובטעות היא נמחקה לי, אז אנסה שוב בקצרה זה די הגיוני שיו"ר כנסת שהיה ימשיך עד לבחירת יו"ר חדש. אני לא רואה בזה שום דבר פסול. מה שפחות סביר בעיני זה שהוא לא כינס את המליאה ושזה כן קורה רק אחרי שהוא מבין שיש רצון לפנות לבג"ץ + שהיועץ המשפטי של הכנסת משגר אליו מכתב בנושא. (הוא אמר אצל רינה מצליח שזה יקרה ביום שני, בוא נראה - מקווה שיעמוד במילה שלו)
  16. עצוב מאוד נתפלל שיעצר כאן
  17. אני נוטה להסכים כמה חלק ממה שאמר HAIRY: אני בעד המעקב שמפעילים, אבל גם בעד שיהיה פיקוח על זה. עם כל האמונה באנשי מערכת הביטחון, צריך שיהיה פיקוח כלשהו על הנעשה. גם כשמפעילים אותה על מחבלים קיים פיקוח על הפעילות הזו. אני גם די מרוצה מהתנהלות הממשלה במאבק עד כה, באמת. הבעיות מתחילות לצוף בכל הקשור להיערכות המערכת למצבים כאלו. שנים מדברים על חוסר במיטות ומכונות הנשמה, ואני מאוד מקווה שלא נגיע למצב שהחרא הזה יתחיל לצוף - בזה הממשלה נלחמת בכזאת פנאטיות כי הם יודעים מצוין שאנחנו בבעיה במקרה הזה. תוסיף לזה את עניין היערכות עם הציוד הרפואי (שהרופאים ואחים כותבים עליה ואפילו דיברו עליה היום בחדשות בעצמם, ולא מדובר בעובדים במחלקות הקורונה - אלא דווקא באלו בשאר מחלקות בית החולים שאין להם מושג מי האדם שהם פוגשים בכלל), הבדיקות הרפואיות, הדרייב אין הזה שבנו ולא ניתן בכלל לאייש בינתיים (הלוואי שיקרה כבר ביום ראשון כפי שהבטיחו), זה שמעבדות לבדיקת דגימות לא עובדות בימי שישי ושבת...
  18. לא הכנסת מצביעה למינוי יו"ר כנסת? עריכה - מתוך ויקיפדיה כי כבר התחלתי לפקפק בעצמי ממש: יושב-ראש הכנסת נבחר על ידי מליאת הכנסת בהצבעה גלויה, בפרק הזמן שבין השבעת חברי הכנסת לבין הקמת הממשלה. [2]
  19. אדלשטיין אמר שהכנסת תתכנס ביום שני הקרוב, אז נראה מה יהיה שם. יהיה מעניין
  20. כבר היה לנו את דיון התמיכה בחוק לגבי ראש ממשלה וכתבי אישום לא?
  21. איך קונים מניות קנדיות? https://www.one.co.il/Article/19-20/1,1,3,61122/356132.html?ref=hp
  22. מה מנע ממנו עד כה לכנס אותה? ולמה זה קורה רק אחרי שמאיימים בבג"ץ ושהיועץ המשפטי של הכנסת כותב לו מכתב חריף בנושא?
  23. זה באמת קצת מעצבן שאומרים "עוד 80 נדבקו / עוד 60 נדבקו..." יש הרבה יותר פשוט לא מאובחנים
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.