Jump to content

העמית הצהוב

משתמשים רשומים
    11
  • Last visited

Everything posted by העמית הצהוב

1. אני מת לדעת אילו בטוחות מציעים שם כדי להבטיח שגנץ יהיה רוה"מ אחרי ביבי, הרי מחר בבוקר הליכוד יחליט להצביע בעד אי אמון והופ הכל התפרק
  2. יצא לי כמה פעמים, משחק ממש כייף עם חברים הבעיה שיש כמות צ'יטרים לא הגיונית שממש הורסים
  3. יש ליגות שהודיעו שהן לא יחזרו לשחק באופן סופי השנה? או שכולן עדיין מתפללות לנס?
  4. לדעתי שניהם התחילו ב-2018 את המכינות, אבל אני לא סגור על זה במאה אחוז
  5. חשוב להוסיף שכך או כך ממשלה של 36 שרים זו הגזמה פרועה שאין לה שום הצדקה
  6. כמו ששלומיקס הניח שזה הכל אשמת ביבי הצורר האיום, אני הנחתי ההיפך. לדעתי ההנחה שלי יותר הגיונית. זר לו היה מגיע למדינה ורואה מה גנץ דורש ובעיקר מקבל על ה15 מנדטים המסכנים שלו רוב הסיכויים שהיה מסכים איתי. בדומה לזה שאנחנו לא נסכים על נושא ועדת בחירת השופטים, במיוחד אחרי הגשת כתבי האישום. מה גם שכל פירסום שעלה עד כה די מחזק את הטענה שלנו לגבי הזהות של מפוצץ המו"מ. אולי עוד נקום בבוקר מופתעים עם ממשלה...
  7. אוקיי, אז לפי מה הנחת שהכל אשמת גנץ? כי לפי כל פרסום שהיה הבעיה של הליכוד הייתה בוועדה לבחירת שופטים, כאילו שעד היום הליכוד לא עמד בשילטון...
  8. אם לליכוד נמאס מה"סחטנות" איך הם הגיעו לסיכום?
  9. חברים מהצבא עשו מכינות של הטכניון ובן גוריון עם 3 ו-4 יח"ל מתמטיקה, לדעתי המכינה בבן גוריון הייתה די ארוכה (9 חודשים) וזו של הטכניון קצת יותר קצרה (6 חודשים), זה שווה בדיקה אבל אם זה יחסוך לו זמן
  10. אני שואל כי זה לא מסתדר לי איך בן אדם קורא ל"אחדות" בגלל מצב החירום, גנץ מפרק את כחול לבן בשביל לעשות את זה, מגיעים לסיכומים על הכל ופתאום ברגע האחרון הליכוד חוזר בו מכל ההסכמים. פתאום אנחנו לא במצב חירום? המדינה לא חשובה יותר מהכל ברגעים כאלו?
  11. יש לך מה להפסיד אם תתחיל ללמוד עכשיו בלי קשר לסיטואציה? במקרה הטוב תוכל לגשת, ובמקרה הגרוע יהיה לך עוד זמן להתחזק וללמוד. אלא אם תגיד שיש לך משהו קריטי שאתה מעדיף לעשות במצב כזה
  12. הבעיה הגדולה ביותר היא שאין כאן שום דבר לטווח ארוך, רוב מוחלט של הבעלים באים לתקופה קצרה (דווקא אלונה הייתה איזה 13 שנים אבל הנה - בום והמועדון בפיצוץ) עושים סיבוב ובורחים. והכדורגל נראה בהתאם.
  13. קיוויתי שכרגע תהיה או הקפאה לאיזו חצי שנה של המצב הקיים או שתהיה כבר אחדות מלאה של שתי המפלגות
  14. טוב לא מה שקיוויתי שיקרה אבל זה מה יש, שנדע רק ימים יפים ושנצא מהתקופה הזאת במהרה בשלום
  15. השיא עוד לפנינו הם פשוט רוצים לנסות ולגרום לו להיות כמה שיותר "עדין"
  16. לפני כמעט שנתיים הזמנתי מאמזון לפטופ של ASUS, עלה לי 3000 שקל(!!!!!!!!!!!!!) פחות ממה שעולה בארץ (שילמתי עליו בערך 3400 ש"ח, בארץ מתחיל ב-6,500) יש מחשבים ממש טובים באמזון בפחות מ1500 אפילו (מחשבים לסטודנטים, מלא אצלי בכיתה קנו) רק שעכשיו אמזון ביטלו את רוב המשלוחים לארץ. אם זה לא דחוף ויכול לחכות שכל הבלאגן יחלוף ממליץ לך לחכות ותוכל למצוא שם הרבה מציאות במחירים באמת מצוינים. המחשב שלי עובד נהדר ובא אפילו עם אחריות בינלאומית של ASUS שתופסת כמובן גם בארץ.
  17. אחי שברת לי את העיניים 1. תיראה, כמו שלא כל תומכי הליכוד הם פנאטים של ביבי חסרי תקנה, כך גם לא כל תומכי כחול לבן שפנאטים של "רק לא ביבי". יש לי כמה דברים להגיד בהמשך הדברים שכתבת, אבל הם משתלבים לי היטב עם הסעיפים הבאים אז אנסה לשלב אותם שם. מה אמרת כהגוש של גנץ היה גדול מהגוש של ביבי בבחירות הקודמות? שהעם בחר בו? אני מסכים שיש בעיה עם מערכת המשפט, וכך רוב המערכת הפוליטית. אבל לדעתי נוטים להגזים עם הנטייה שלהם. למה ביבי לא פינה את חאן אל חמאר שבג"ץ אישר לפנות למשל? ולשאלה החשובה ביותר - אם מערכת המשפט כ"כ מקולקלת, למה ביבי לא דאג לתקן אותה ב-13 שנים שלו בשלטון? 2. מישהו כאן שהוא תומך ליכוד (לדעתי בנושא הזה או בנושא הקורונה) אמר את זה בעצמו אפילו. הבעיה בעיני שאם אין הגבלה של קדנציות לראשות ממשלה, עשוי להיווצר חוסר יציבות נוראי - זה שלא מפריע ליושב בראשות ממשלה ללכת לבחירות (כנראה שביבי לא הראשון שעשה זאת כן?), או העובדה הפשוטה שאם מחר קורה משהו לביבי והוא לא יוכל לרוץ לראשות ממשלה, אין אף אדם שהיה "בן טיפוחיו" או מישהו שלכל הפחות "יועד" לרשת את התפקיד ע"י אנשי המפלגה. זו דעתי כמובן והיא רלוונטית לכל מפלגה. יש ציטוט מוכר (אני חושב של בגין או בן גוריון אבל אל תתפוס אותי במילה, אולי לא שלהם) לגבי הצורך בהגבלת כוח של מנהיג ולמה היא הכרחית שלא הצלחתי למצוא, מקווה שתבין למה אני מתכוון אבל. לי לא נראה שיש אופק אלא אם יבוצעו שינויים קיצוניים בהקדם. 3. מה ביבי עשה מול אובמה? תוכל לפרט? שואל בכנות. אתה תקרא לו מוטה ושונא ביבי , אבל בן כספית כתב בספר שלו הרבה על היחסים בין אובמה לביבי. מציטוטים וראיונות שהוא מביא שם אפשר להבין שהיחסים בניהם היו מזעזעים ושהם פשוט לא סמכו אחד על השני בשום צורה - אבל ארה"ב מרגישה מחויבת לישראל עם ביבי או בלעדיו מסיבות די ברורות. אגב, מחזיר לסעיף אחד. כל אנשי השמאל? אתה לא חושב שאתה קצת מכליל? אתה לוקח זרם מאוד מסוים של אנשים ומכליל בה את כולם? 4. אני יכול להבין למה במצב של אחדות אף מפלגה לא תרצה את תיק הבריאות, פשוט כי יש דברים הרבה יותר אטרקטיביים. תיראה את ההתאבדות של שתי המפלגות על תיק המשפטים למשל... בנושא הקורונה חבר פורום כתב על מערכת הבריאות (עובד במערכת), קרא את התגובה שלו. אם כבר נתת את דוגמת העוני, ברור שביחס למדינות כמו פרו או לאוס אנחנו במצב טוב, אבל תסתכל על המדינות המפותחות ועל הסטנדרט שנקבע שם. זו הכל שאלה של מול מי אתה משווה את עצמך. 5. כפי שציינתי, אני מבין את הטיעון של חוסר הניסיון. אבל לא ענית על השאלה... מי? אם ביבי היה יכול להקים ממשלה הוא היה מקים מזמן גם לא? אני נגד הרשימה המשותפת ובעד אחדות, אבל תסתכל על זה איך שתרצה - לא נראה שאנחנו בכיוון כרגע.
  18. אה ברור! זה הולך לחלוטין ביחד. חובה לבצע פעולות בידוד וכאלה כמו שעושים... אתה חייב את שני הדברים כדי להתמודד איתה עם מינימום נפגעים. ושוב, אני חושב שהממשלה נוקטת בצעדים נכונים מאוד נוכח השתלשלות האירועים וההתפחויות השונות, פשוט שהתשתית עשויה להתגלות כעקב אכילס שלנו.
  19. אה אוקיי, אנסה להסביר קצת יותר בהרחבה. קודם כל אני מסכים עם כל מה שאמרת על זה שאף מערכת בריאות לא באמת תוכל לעמוד במגיפה כזו בסדר גודל כמו שתואר. זה ברור. העניין הוא כזה, באיטליה הגיעו למצב שאין מכונות הנשמה או מיטות פנויות לחולים רבים שנמצאים במצב קשה. הכוונה שלי היא שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב כזה הרבה יותר מהר מכל מדינה שיש לה יותר מיטות ומכונות הנשמה מאיתנו. אם נשתמש שוב בדוגמה של איטליה, הם הגיעו מהר מאוד למצב שרופא צריך להחליט מי יחייה ומי ימות - אם היו יותר ממיטות ויותר מכונות הנשמה, הרבה חיים יכלו להינצל. כמובן שמדובר על אישפוז של החולים הקשים וקבוצות הסיכון העיקריות כן? המטרה של הבידוד היא כדי לשטח את ההדבקה כמה שניתן (וזה כבר הוכח שזה עוזר, זה מצוין שעושים את זה כאן בכל הכוח למרות שאנשים די שמו על זה זין בשבת האחרונה, מקווה שינקטו צעדים חריפים בהקדם נגד אותם אנשים) כדי שלא להגיע למצב כזה בבום - מתוך הבנה שזה בלתי נמנע באמת. לפחות ככה מנכ"ל משרד הבריאות וראש הממשלה הסבירו. מבין את הכוונה? אי אפשר לאשפז 100% מהחולים, אבל כפי שזה נראה גם לא יוכלו לאשפז את כל הקשים (אם נגיע למצב חמור כמו שחושבים שיקרה)
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.