Jump to content

אייל שוימר

משתמשים רשומים
    5
  • Last visited

Everything posted by אייל שוימר

1. אין ספק שקהל ותודעה יכולים לשמור על מועדון, העובדה שהמשכנו להתבאס ולא השלמנו עם הבינוניות לרגע עומדת לזכות הקהל יותר מכל דבר אחר שקהל יכול לעשות עבור הקבוצה שלו, אנחנו רואים כמה שזה לא מובן מאליו כשמסתכלים על2 מ4 מועדונים 'גדולים' בישראל. אני לא בטוח מה היה נשאר מחיפה בלי גלגל ההצלה שהם קיבלו עם ההיפ סביב האצטדיון, אני מזכיר שלפני זה היו להם 5,500 מנויים וממוצע עונתי שדומה למה שיש לנו בנתניה. ככה או ככה יאמר לזכותם שהם לא משלימים עם הבינוניות, לפחות יצא להם משהו טוב מהשאיפה להיות 'מכבי'
  2. ניסיתי לנסח משהו קיצוני והתקשורת עקפה אותי.. מדהים
  3. שמעתי את עמנואל סלע מסביר שזה לא מעניין למה האוהדים זורקים אבוקות, הם עדיין עושים את זה כאוהדים של הקבוצה ולא ממניע אישי, כנראה שחיפה זה משהו חריג
  4. עצם זה שאוהדי מכבי מאמינים לדבר כזה מספר על היחס אלינו בתקשורת..
  5. ככה זה ,מועדון שחצני שחושב שמותר לו הכל, ראינו את זה בהתנהלות של המועדון כשראיקוביץ דחף את אבוקסיס, ראינו את ההתחושה שהכל מותר כשטל בן חיים לא החזיר את הכדור לסכנין, אנחנו שומעים את השירים ביציע, אף אחד לא באמת מופתע שתופעות כמו פדופיליה מתרחשות בקרית שלום. שגיא כהן הערב בחדשות הספורט
  6. איפה אפשר למצוא כמה ניקוד מספיק באתר?
  7. מעניין, אם ככה אז למכבי יש רק מה להרוויח כי לFila אין עוד לקוחות בכדורגל חוץ ממכבי, מה שאומר שהם ממילא מייצרים במיוחד בשבילנו אז אין אופציה שמכבי לא תיהי'ה חלק מהעיצוב כי היא הלקוח היחידי.. חוץ מזה שאני בטוח שהם יקחו פחות אחוזים מאדידס ויהיו יותר גמישים לייצור של עוד מוצרים ומבצעים שמכבי עושה במשך השנה. נשמע מעולה
  8. איך זה שחיפה הוציאה חולצות שנראות כמו עיצוב שהם בחרו כמו המשבצות או הפסים בשנה שהם ציינו 100 שנה עם עיצוב הפסים של האליפות הראשונה שלהם?
  9. אבל עדיין יש שוער שיכול למנוע גולים בשער הרגיל, זה לא פייר
  10. יש שוער בתמונה, והוא עוד עוצר את הכדור.נראה לי שזה לא הקונספט של האימונים בהפועל, הם דוגלים רק בלהבקיע באימונים
  11. יש תמונה (לא מצליח לעלות) של מדי פיורנטינה , זה היה מזמן כשבטיסטוטה שיחק שם. אולי ברסקיקוקה יאריך שיער בהשראתו של בטי ופילה
  12. כזה פיספוס שמכבי יצרה לעצמה מדים כאלה מעפנים כמו בשנתיים האחרונות,הכחולה שנה שעברה הייתה סתם, הצהובה היתה סבירה , העונה הם עשו את הפסים הכי מכוער שאפשר לעשות פסים והכחולה טיפה מתעלה על האחרות. מצד שני אם שינו לפילה את האדום לצהוב אז אולי עדיין מכבי ישפיעו מאוד על העיצוב ואולי איזה איטלקי מפילה יצליח להביא טאץ' שאין לאלה שעיצבו עד היום
  13. בסוף ברור שהכל זה כסף ומכבי כנראה העבירה אחוזים גדולים לאדידס וגם לייצר לבד לא השתלם, מישהו החליט במכבי שכדאי לעבוד איתם כי פילה תיקח פחות וגם תיתן יותר. אחלה
  14. כמו שאמרו פה, החולצה הכי אהובה שכבר שיחזרו אותה יותר מכל חולצה אחרת הייתה המשבצות של דיאדורה - לא בדיוק מותג על כמו אדידס או נייק. עצם זה שמכבי שינו את הלוגו שלהם מאדום לצהוב מראה את היכולת של מכבי להשפיע ולקבל מה שהיא מבקשת, זה מה שחשוב
  15. לפניי הכל לדעתי זה ריסון מערכת המשפט , גם הצבא והביטחון ובעצם כל דבר נתקע שם, אם לפניי עשור וחצי הממשלה החליטה על מהלכים אדירים כמו נסיגות ופינוי חבלי ארץ, היום הממשלה לא מסוגלת לחוקק חוק שאומר לא לממן הצגות של מחבלים בלי שהמערכת המשפטית תתקע את החוק ותיתן לו גוון פאשיסטי. קודם כל חייבים להחזיר את הרשות השופטת למקומה , אחרת אי אפשר לעשות כלום ע"ע חוק המסתננים ואפילו חוק הלאום המשופץ שבאמת לא משנה שום דבר ממה שהיה.
  16. גם העובדה שגנץ לוקח קולות מהשמאל לפני שאמר מילה, והוא לא נוגע בימין מעידה שגם הציבור מבין מצוין איך השיטה עובדת. גם במערכת המשפט טוענים שהכל זה פירוש יבש של החוק והם מעל לשיקולים פולייטים, במקרה יצא שאדמונד לוי היה בדעת יחיד מול עשרה שופטים שאישרו את חוק פינוי פיצוי, ובמקרה לאדמונד לוי יצא דו"ח שאומר שהמאחזים חוקיים אחרי שטליה ששון עשתה דו"ח שאומר שכל המאחזים לא חוקיים, במקרה היא אח"כ התמנתה לעמוד בראשות הקרן החדשה, ברור שהיא שמה את דעתה בצד כשהייתה בפרקליטות ואח"כ עשתה את הדו"ח, הכל תוצאה של ראיה רחבה של המציאות והיחשפות לפרטים שהאדם הרגיל לא מבין, לוגיקה וקוהרנטיות טהורה. https://www.maariv.co.il/journalists/Article-612121 זה בדיוק איך שצמרת הצבא נראת, אותה שיטה אותה הסללה.
  17. זה בדיוק זה, כל מה שאתה מתאר זו ההסללה והקיבעון שאני מדבר עליו, ראשי הצבא בסוף פועלים לפי קונספציות פוליטיות, מכיוון שהימין (הליכוד) הפוליטי חסר כל אלטרנטיבה מדינית הקוספציה שמנחה את הצבא היא אותה קונספציה. בצבא (ואני בתוך המערכת) כבר שנים מדברים במושגים של הכלה, מידתיות,טוהר הנשק ומגבלות הכוח, סיכול נקודתי ,שמירה על.., ניהול שגרה ובעיקר איסוף מודיעין והסתמכות מלאה על התראות, כל זה נגזרת ישירה של תפיסה מדינית שמאלנית. לפני שהשמאל הפך להיות מה שהוא היום והימין (הליכוד) בסה"כ מפגר אחריו בכמה שנים, היו שנים שהצבא הוביל תפיסות אחרות לגמריי כמו הכרעה, הרתעה, פעולת תגמול, ניצחון, התפיסה הפוליטית בסוף חודרת עד רמת הפיקוד הזוטר. היום מ"פ שיש מולו הפס"ד מבין שהתפקיד שלו זה להכיל את האירוע עד קו מסוים שממנו הוא יכול טיפה להשיב באמצעים פירוטכנים, אתה מבין שאם מ"פ יחליט עכשיו שהוא מסתער באש על המפגינים (לפעמים זה מחבלים שזורקים סלעים ובקבוקי תבערה) הוא לא יהי'ה יותר מ"פ , המקום הבא שהוא יילך אליו זה הכלא. עזוב להסתער באש (הקצנתי בכוונה), בוא ניקח פתרון יותר מתון, נניח שהמ"פ מחליט לסגור את אותו כפר , או שהוא יחליט שבמקום שהיה הפס"ד הוא חוזר כל לילה לעשות בידוקים ומעצרים רועשים כדי לדכא את האזור כדי שהמקומיים ידאגו שלא יהי'ה יותר הפס"ד באזורם כי נמאס להם מלילות לבנים במשך שבועות. אתה מבין שמה שאני מתאר לא יכול לקרות לאורך זמן- תאמין לי מניסיון. לזה קוראים הסללה, אומרים לך תחליט מה שאתה רוצה בין אפשרויות מאוד מוגבלות. אתה מבין גם שרוב המ"פים (נוח לי לדבר על המ"פים כי זה מה שעשיתי בשנים האחרונות) בכלל לא ינסו לצאת מהקופסא, הם פשוט יעשו הכי טוב מה שמצפים מהם ומה שעשו לפניהם. אז אם זה משפיע לרמת הפיקוד הזוטר ברור לך שככל שאתה מתקרב לצמרת הצבא החשיבה שלה הופכת ליותר צרה מוגבלת ומושפעת מהממונים. אולי גבולות הגזרה של מח"ט גדולים יותר ממ"פ, אבל באמת אין לו כלים שונים בצורה מהותית, אולי מח"ט יכול לאשר דברים שמ"פ לא יכול, אבל הוא לא יכול לעשות דברים שמח"ט אמור לעשות - תיקח את מה שאמרתי על כפר ותגדיל אותו לחטיבה מרחבית. היום כדי להוסיף מחסום או לסגור כפר זה אישור אלוף ולעיתים גם מעל (תלוי איזה כפר ואיזה כביש), אז כדי לסגור גזרה זה אישור של טראמפ. זה נשמע מצחיק אבל ככה זה במציאות. סיפרתי קודם על מבצע שהשתתפתי בו, סיפור אמיתי, הגענו עד לטנצ'ר בעזה (כביש 4) והיינו אמורים להתבסס שם עם 2 גדודים שבאו מאחור. בפועל קונדוליסה רייס הגיעה לביקור בארץ באותו בוקר ואחרי 3 שעות כבר היינו חזרה בבסיס. כשזה המצב אז התשובה לשאלה שלך היא 'לא', אין סיכוי שמדובר בחשיבה עצמאית של קצינים , הכל ממוסגר ומנותב לפי כללים ברורים וקשיחים. רק הדרג הפוליטי יכול לסמן לצבא שיטת פעולה אחרת, אבל כמו שכבר אמרנו הליכוד שהוא כביכול הימין לא עושה שום דבר שונה מהשמאל. עוד סיפור מצחיק שקשור, פעם הייתי באיזה דיון מקרים ותגובות עם המח"ט הגזרתי, כששאלו מה אני עושה אם היתה חדירה מהגבול הירדני אמרתי שאני תופס את הירדנים ולמחורת אני חודר אליהם לפעולת תגמול, כמובן שכולם צחקו מסביב והבינו ת'בדיחה, בכל זאת המח"ט הסתכל עליי וחיכה שאני אחייך, חייכתי..
  18. בסוף הנשיא נותן למי שיש לו הכי הרבה המלצות, ברור שיש משמעות לגודל המפלגה לעובדה שכולם יקרקרו סביבה, מנדט אחד זה לא קריטי אבל יותר מזה במציאות של היום כולם יכולים לשבת עם כולם חוץ מהבית היהודי (יותר האיחוד הלאומי) מרצ והרשימה - המפלגות היחידות עם אידאולוגיה וקווים אדומים ברורים.
  19. גם כשזה התפוצץ זה לא באמת התפוצץ, זה היה בעיקר הפגנות עממיות שצה"ל נלחם בהם עם אלות (רבין - "תשברו להם את העצמות"). תוסיף משהו שלא הזכרת על ההחזרה של הכנופיות לאזור אחרי שכבר גרשנו אותם. נניח וישראל לא בחרה לעשות כלום, אחרי ההתקוממות כבר היינו צריכים להבין שצריך לטפל בבעיה, במקום לטפל בבעיה שפכנו שמן למדורה בכל הזדמנות ויצרנו מפלצת שלא מפסיקה לגדול, והכל באישרור אנשי ביטחון בכירים שכביכול יודעים יותר טוב מכולם איך לפתור בעיות כאלו.
  20. קודם כל היחידים שמציעים את 4 מציעים בהדרגה גם את 1 ו2, את 3 ניסינו וזה לא הולך לשום מקום. היום חוץ משמאלנים מובהקים אף אחד בימין ובמרכז לא רוצה מדינה פלשתינית על כביש 6, הישראלים רואים את דעאש ואיך העולם הערבי יציב כמו דקל קינן כשקיארטנסון סיבב אותו ורוב מוחלט בישראל אומר 'לא תודה' לעוד נסיגות בטח כשהפעם זה שם את לב המדינה בחזית , אפילו לברוח מפה יהי'ה קשה לאלה שמתכנננים כי נתב"ג זה באזור הגבול כמו כל המרכז שיהפוך להיות עוטף יו"ש. המצב כיום הרבה יותר מופרך מרעיון ההגירה ולא רואים לזה סוף, קח דוגמה קטנה - ישראל משקיעה מיליארדים על הקמת גדר תת קרקעית בעזה , מיליארדים! רעיון ההגירה היה עולה הרבה פחות , בטח כשמתפרסמים כל הזמן נתונים על הגירה שמתרחשת כבר כיום בלי עידוד מצד ישראל. https://youtu.be/gz-2SROVCIo פייגילין מסביר את זה הכי ברור והגיוני, איך תוך 5-15 שנה אפשר להוציא מכאן בהסכמה המון ערבים ובמקביל לתת להם אזרחות ותושבות לאור קריטריונים ברורים שמחייבים אותם להתרחק מטרור. גם השד הדמוגרפי כבר לא בדיוק שד, אז באמת שלא שמעתי טיעון ענייני למה זה לא תוכנית טובה
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.