Jump to content

ת"א שלנו

משתמשים רשומים
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Days Won

  57

1 Follower

Recent Profile Visitors

3,573 profile views
 1. שלחו קישור נורמלי לצפייה ישירה בבקשה
 2. גם דווידאזדה. מזכיר את מה שג'ורדי עשה להפועל
 3. לא חשבתי שאתה אשכנזי ממעגן מיכאל ולמען האמת אני מעדיף לא להתייחס לגופו של אדם אלא לגופו של עניין. אין לי שום דבר רע נגדך חבר, להפך אתה אחלה עם דעות לעניין. כל מה שכתבת כאן לגיטימי ובסדר גמור. אפשר גם לא להסכים ואם אני לא מסכים עם מה שכתבת זה לא אומר שאני נגדך או שאתה נגדי. כולנו באותו הצד ואין לי ספק שכדי לראות את התמונה אנחנו צריכים להניח בצד לא מעט פרדיגמות וסכמות שגדלנו איתם מגיל קטן ואולי באופן הזה נזכה לראות דברים באור אחר. זה תקף כמובן לכל הדעות.
 4. הבעיה שאנשים מדברים ממקום סובייקטיבי ולא אובייקטיבי. אין קשר לזה שאתה אשכנזי לדעה אוביקטיבית בנושא. זה לא יפגע בזהות שלך ולא אמור לערער את מי שאתה. חבר יקר, הפתעה. גם אני אשכנזי.
 5. הקאצ הוא מחטף פוליטי של ראש עיירית בית שאן וראש המועצה של עמק המעיינות. הם חושבים בדיוק כמו תושבי ניר דוד. זה לא שטח של בית שאן ולא של עמק המעיינות. מדובר כאן על משאב מים ציבורי ואין להם שום זכות לקבוע עבור הציבור מה נכון ומה לא. יש כאן פוליטיקה מכוערת על חשבון טובת הציבור.
 6. נמרוד זה נראה שאתה חסיד של הגישה האינדיווידואלית שבה יש השפעה אפסית של הקולקטיב על הפרט והכל תלוי נטו באדם הפשוט. אני אומר שדברים כאלה הם נדירים ועל סף הבלתי קיימים. האשכנזים מול המזרחים זה מאבק שהוא לא PC. היום נהוג לומר הפריפריה(מזרחים) מול המרכז(אשכנזים). לצורך העניין תל אביב - דרום תל אביב זה אזור שמוגדר פריפריה חברתית לעומת מרכז-צפון תל אביב שמוגדר מרכז. נשמע כמו קונפליקט אחר, אבל זה אותו אחד. רק במילים אחרות. ומתנצל מראש שאין לי זמן להשקיע בדיון הזה אבל מה שחשוב בעיניי זה להגדיר קודם כל מהי הצלחה בעינייך והאם כל אדם בישראל יכול להגיע להצלחה שהגדרת. הצלחה בעי
 7. בסדר גמור לא טענתי לרגע שהגזענות כלפיהם פסקה ב51' אלא דעכה.
 8. אוהב מאוד את הגישה שלך. זו גישה מאוד פרואקטיבית וחשובה להצלחה בחיים. אי אפשר שלא להעריך אנשים שפועלים בגישה הזאת. יחד עם זאת - במבחן המציאות הזה זה לא מחזיק מעמד. אפילו לא לשנייה. לסביבה יש השפעה עצומה על ההתפתחות של האדם. עצומה. לא פחות. בטח ובטח לסביבה שדואגת להכשיל ולהסליל אוכלוסיות אחרות. או במילים אחרות: קח אותי עשרות שנים לאחור וזה תקף מאוד גם להיום - תגיד לי איפה אתה גר ואני אגיד לך מי אתה, איזו השכלה תרכוש, איפה תשרת בצה"ל, כמה שווי תהיה הדירה שלך (ובהמשך לזה כמה תוכל למכור ולשפר את מעמדך) ומי תוכל להיות. כל אחד שפורץ דרך שנראת בלתי אפשרית רק מוכיח כמה המערכת לא הוגנת.
 9. בדיוק. זה נגמר מהר מאוד ברגע שיהודי ארצות ערב הגיעו לישראל. עד אז הרומנים נחשבו לסוג הנחות ביותר של האשכנזים וזה בא לידי ביטוי בכל מיני צורות - ממתן פתרונות מגורים גרועים עבורם במקומות ספר כמו ירוחם ודומיהם ועד לפגיעה בשמם של הרומנים מה שגרם לפי התיאורים ללא מעט הסתייגויות בהקשר של נישואי תערובת בינם לבין הגרמנים, אוסטרים, פולנים והונגרים. חשוב לומר שתופעת 'רומני גנב' התפוגגה לה ב51', ברגע שהחלה העלייה הגדולה, ולשם נכנסו המרוקאים שהחליפו אותם בעל כורחם בשרשרת המזון האנושית היהודית.
 10. מאוד הגיוני. הרומנים היו קצת מעל למזרחים בשרשרת המזון אבל ללא ספק גם הם סבלו מגזענות עצומה שהגיעה מהאליטה האשכנזית.
 11. חתול איזו עיירת פיתוח? עיירת פיתוח עם צריף או מעברה? זה הבדל שמיים וארץ. אני לא יודע מאיזה מוצא אביך, אבל באופן כללי חוץ מיוצאי ארצות המזרח, הגזענות מהאירופאים הייתה ניכרת גם כלפי רומנים. 'האליטה' המיוחסת התבססה בעיקר על יוצאי - גרמניה, פולין ואוסטריה.
 12. סגירת מעגל. שינוח על משכבו בשלום. עשור אחרי: מחבל מואשם במעורבות בפיגוע שבו נהרגו אלירז פרץ ואילן סביאטקובסקי הותר לפרסום: בחודש שעבר נעצר תושב רפיח, היום הוגש נגדו כתב אישום המייחס לו מעורבות בפיגוע בגבול עזה, שבו נהרגו שני לוחמים ובהם רס"ן פרץ, בנה של כלת פרס ישראל מרים פרץ. הוא נעצר במעבר ארז, כשהיה בדרכו לתרום מח עצם לאחיו שמאושפז בישראל https://www.ynet.co.il/article/BySburp11w#autoplay
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.