Jump to content

ת"א שלנו

משתמשים רשומים
  • Content Count

80
  • Last visited

• Days Won

49

4 Followers

1. 1. לא תומך באלימות.בטח לא בפגיעה בחפים מפשע חלילה. חשוב לציין בתור אחד שהיה בהפגנות וראה את המקרים - כמעט כל מי שניזוק לו הרכב ניסה לדרוס מפגינים קודם לכן. תבדקו את זה. מה היה קורה אם היית מפגין (באישור משטרתי ) והיו מנסים לדרוס אותך? ויש כאלה שדרסו אותם. האם היית ממשיך כרגיל? לא נראה לי. 2. סלבה-בחייאת.הכוונה שהם סובלים יום יום. לא נהרגים יום יום. אם כי נהרגו כ14 צעירים מהעדה האתיופית במשך השנים האחרונות. ואלפים מבני עדות אחרות לאורך ההיסטוריה של מדינת ישראל כתוצאה מגזענות. 3. סטלן - אתה צודק. זה היה בתגובה למילה אנרכיסט. אבל לא לעניין נושא הצבא וגם ערכתי. תודה על הארה הבונה. וזו הודעה אחרונה שלי. מתנצל. יש פה אנשים שמזלזלים במוות של אחינו מהקהילה האתיופית ובפשעים שעשו יהודים יוצאי אירופה. במקום להטיס אותם מהפורום הזה לאלף עזאזל נותנים להם לרשום פה דברים איומים. זה עצוב וכואב ומעבר לכך זה מראה על קהות חושים, בורות וחוסר מודעות סביבתית. לכל האשכנזים הנחמדים - אהלן. גם אני אשכנזי. בוודאי לא פותרים עוול בעוול ולא מתקנים גזענות בגזענות אחרת. אבל זה מסר. וחשוב שתזכרו אותו: לפני שמישהו מכם בכלל חושב לבוא בטענות על חסימת כבישים ולהאשים עדה שלמה (800 איש חסמו בכל הארץ מתוך קהילה של 150,000 ואתם מאשימים עדה שלמה ) אני מציע לכם לנבור בהיסטוריה של ישראלים יוצאי פולין או גרמניה ולהבין כמה נזקים ארורים הם עשו ביהודים אחרים. "נחותים" מהם. נזקים שעדיין מורגשים משמעותית בכל היבט בחברה הישראלית. לכן - דרושה סולידריות אמפתיה וערבות הדדית ומי שבכל זאת מעקם את האף לנוכח מה שכתבתי מוזמן לצפות בסרט "סלאח פה זה ארץ ישראל" ולרשום בחיפוש בגוגל "הצטטת". ואם לאחר שהוא השקיע, קרא ולמד זה עדיין זה נראה לו מוגזם מה שכתבתי...אז שהאף שלו יישאר עקום.
  2. Matamir אתה כותב מחוכם מאוד אבל אתה בעצם מראה כמה חולי יש בחברה שלנו בגלל אנשים כמוך. אשכנזים לבנים פטרונים עשו פה יותר נזקים מאשר 800 ישראלים מהקהילה האתיופית. פשוט זה היה בקלאס. בתחכום. האמת כואבת וקשה מלהכיל. כואב לדעת שאבות הציונות היו גזענים. כואב לדעת שילדיהם ונכדיהם ממשיכים את דרכם במודע או בחוסר מודעות. כואב לי בתור פולני שאיבד 20 מהמשפחה שלנו בשואה שיש כאן פריווילגים הזויים שקיבלו הרבה יותר מאחרים מתוקף מדיניות ההסללה ואותם חצופים גם מבקרים 800 נערים ואנשים מתוסכלים שממררים את חייהם יום יום. לילה לילה. המדוכאים מהשואה הפכו למדכאים. אז בפעם הבאה שמישהו בכלל מעז להלין או להתלונן על המחאה המוצדקת. שישאל את הסבים שלו איפה הם היו כשחטפו תינוקות מההורים שלהם. איפה הם היו בגזענות כלפי המזרחים. איפה הם היו בפרשת הגזזת. איפה הם היו שגנבו פריטי יודאיקה בעליית תימן ומכרו אותם למוזיאונים בלונדון וצרפת. איפה הם היו שמוהלים מחדרה נשלחו לבצע ניסויים "באתיופים" לפני שהם מוסמכים. איפה הם היו לעזאזל עד עכשיו. ואם אין להם או לך תשובה טובה אז שב בשקט. הדבר הכי קשה זה להבין שמה שגדלת עליו הוא נרטיב שקרי. הגיע הזמן להתפקח ולבנות ציונות חדשה. מדויקת יותר ושיש בה מקום לכלל העדות. אתה יכול להיות חלק מהשינוי או לרשום הודעות ילדותיות כמו שכתבת. זה בחירה שלך. סלאמת.
  3. חבר יקר אני כאן כבר 13 שנה. לא יודע מי אתה ומה אתה חושב לעצמך. מאמין שאתה איש טוב ולוקח בחזרה את המילים האישיות שכתבתי לך ועלייך. זה פשוט לא שווה את זה. אתה לא שווה את זה. יש פה משימה לאומית וחברתית הרבה יותר חשובה מהשטויות שלך ומהבזבוז זמן עלייך. תהיה בריא. כל טוב.
  4. תלך קיבינימט אדיוט מתנשא אנשים בשר מבשרנו נהרגים וסובלים יום יום ואתה עושה מההודעה הזאת צחוק?!?
  5. מי שמת זה לא האירוניה אלא אנשים אחרים. ולא רק שהם מתו אלא גם נחטפו, עברו ניסויים קשים והתעללויות וחלקם הועלו לארץ לא רק ממניעים ציונים אלא גם מצורך לכוח עבודה זול (אחרי שהערבים גורשו וברחו במלחמת השחרור). היום אנחנו רואים אותם מוסללים לפריפריה ומקבלים כמות משאבים דלה שמוקצבת לאזורים האלו מתוך מדיניות. ומי שנמצא במוקדי הכוח זו חונטה אשכנזית ולבנה. אז זה לא האירוניה שמתה אלא הילדים של תימן, בלקן ומזרח. ובשנים האחרונות גם של העדה האתיופית. גילוי נאות - גם אני אשכנזי. ותתבישו לכם על הכותרת הבזויה. זו לא מחאה של אתיופים אלא של ישראלים. מאחל לכם להתפקח ולהתעורר על החיים שלכם. עצוב ממש לקרוא את התגובות השטחיות שחלקכם כתב פה. פריוולגים הזויים. מקווה שתתקעו בפקק ולא נראה את כל ההזויים האלה בלומפילד.
  6. אני אגיד שלושה דברים ברורים ופשוטים שכדאי שתפנימו: 1. זו ההודעה הראשונה והאחרונה שלי בנושא. אני לא הולך לקרוא את התגובות שתגיבו על מה שאני כותב פה. 2. מי שתומך במאבק - מלכים! ישר כוחכם! 3. כל הפריווילגים שחושבים שהשמש זורחת להם מהתחת והם יכולים להתנשא ולהתגזען כל עדה שלמה שסובלת מכל גוף ממסדי ומאנשים צבועים מתוכם הסולדים מהעדה האתיופית, לכם אני אגיד תשתו מים קרים ותתמודדו עם הפקקים. עם הבאסה. עם ההד התקשורתי. אתם לעולם לא תבינו. ילדים/מבוגרים מפונקים ובורים. אם אתם מזרחים שמתלוננים ומתגזענים - תתביישו לכם. תשאלו את המשפחות שלכם כמה חרא הם אכלו. אם אתם אשכנזים שמתלוננים ומתגזענים - כמות הרע שיצאה מהעדה הזאת היא לא נתפשת. העדה הכי גזענית ואלימה בישראל בסטייל של צווארון לבן. הצדק ינצח. אנחנו ננצח. באים לדרוש צדק ולא לבקש. תמשיכו להגיב תוך כדי הפקקים. איתכם או בלעדיכם צדק יהיה פה.
  7. לנרי קהינדה, איזיק שחוח ומאוויס קיבלו יחס מאוד חם ואהבה ענקית מאוהדי מכבי. בלי קשר לאם הם שיחקו או לא. צריך להגיד את האמת - צ'יבוטה לא ראוי וגם ההתעסקות בו בזויה. ומכבי כרגיל שיחקו אותה שהעבירו אותו לבני יהודה. הוא לא תואם את התרבות הארגונית של גולדהאר. וכן מאוויס כפוי טובה אבל לא צריך להתרגש הוא לא הבעיה אלא התקשורת ובני יהודה שנתנה לו רוח גבית להיכנס למצב של קורבן. בדיוק כמו המאמן שלו שגם אמר דברים דומים השנה. נחכה לו במוקדמות לעוד מחווה של אחים לסמל.
  8. אם איביץ היה כותב את העונה האחרונה זה היה נראה אחרת לגמרי.
  9. פרק נורא. עונה גרועה. בראן מלך זה כמו טון קאנן מאמן. לא הגיוני כל הסגירה הזאת. פשוט חבל
  10. היא לא פסיכופטית. גם לא בנו את הדמות שלה ככה. היא מקיפה את עצמה ביועצים כל הזמן כי היא צעירה, בוסרית, חסרת ניסיון. בלי עוזרים היא פועלת באמוציונליות. והנה זה מה שקורה כשאין לה עוזרים או שהם בוגדים באמון שלה ועוברים צד.
  11. העונה הזאת על הפנים לדעתי והפרק הוא לא עילוי אבל זה לא מוריד מהרציונל שאני מוצא כאן בפעולות שלה ובהגזמה שנועדה לגרום לכולם להתהפך עליה ולרצות שהכס לא יהיה שלה. היא מסתכלת על הדרקונים כאל הילדים שלה - 2 מהם מתים. הם מתים כשהיא ניסתה לעזור לאדם שהיא הכי אוהבת ועכשיו היא מרגישה שהוא בגד בה. ואם לא די בזה, אז גם העוזר שאהב אותה והיה נאמן לה מת וגם העוזרת שלה שמלווה אותה לאורך כל הדרך. כל אדם שפוי (בטח אני אומר שפוי בסדרה הזאת) היה מאבד אמון באנשים ופועל בזעם כדי להשיג את המטרה. כי כשהיא ניסתה להשיג את המטרה שלה בצורה דיפלומטית היא נבגדה - אז היא משתמשת בכוח. והרבה כוח. והקצינו עם הכוח כדי שנבין שהיא לא ראויה. הגיוני. בנו את הדמות שלה טוב לדעתי. לא מושלם אבל די טוב.
  12. יובל למה אתה לא מוצא ראציונל? בכמות זמן קצרה ומרוכזת דינאריס חוותה הקרבה למען הצפון בשביל ג'ון סנואו שהיא מאוהבת בו. הקריבה דרקון שנהרג במלחמה נגד המתים. איבדה את ג'ורה שאיזן אותה כל הזמן. הגיעה למעלה מלך ואיבדה דרקון נוסף. אחרי כמה ימים חוותה עריפת ראש של מייסנדי, הקריבה חצי מהצבא שלה בשביל ג'ו סנואו. אותו ג'ו סנואו שלהרגשתה - בגד באמון שלה. ויותר מזה - לא אוהב אותה כמו שהיא אוהבת אותו. ולא רק שהוא לא אוהב אותה - אף אחד אחר לא אוהב אותה להרגשתה. אז היא מרגישה לבד, עצובה, נבגדת, עצבנית, מזועזעת, מותשת - בנו את זה טוב מאוד לאורך הפרקים. והיא מוציאה את כל זעמה על כולם בלי רסן. מתוך שבר מאוד גדול שראינו אותה פועלת לאורו כשהיא ביקשה מג'ון סנואו לא לספר שהוא היורש האמיתי כדי שהמלוכה תהיה שלה. ומההתחלה לא עניין אותה כל נושא זכויות האדם או האזרח אלא רק המלוכה אחרת היא הייתה נשארת באותם המקומות שהיא שיחררה ומוודאת שהסדר נשאר על כנו. מה שמעניין אותה זה נטו המלוכה. נוסיף לזה שהיא שבורה מחוויה טראגית שכתבתי - קיבלת בן אדם אימפולסיבי שפועל בדרך של מרות כדי להשיג את מבוקשו.
  13. אצטדיון מדהים. הגיע הזמן לבלומפילד. נושא הגג מקומם ובאופן עקיף גם מראה על היחס לאוהדי הכדורגל - מי שנמצא מסביב פחות שווה וחשוב ממי שנמצא במכובדים. הם קליינטים. כל השאר אוהדים סוג ב'. עקרונית לא יודע אם נכון להגיד 'אם אין גג לכולם שלא יהיה גם למכובדים' אבל זה מכעיס. עירייה ארורה
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.