Jump to content

harari

משתמשים רשומים
    12
  • Last visited

Everything posted by harari

1. בשביל הגולדן הישן, יש חנות "יין בעיר" ליד בית המשפט בכפ"ס, זאת החנות של היבואן והיא גם הכי זולה בפער (גולדן- 52, ריזה 4 ב7...) ואם אתה רוצה להחליף GOLD BEAR, קשה למצוא אבל איכותי ברמות
  2. זה רק אני או שזה בדיוק הפואנטה של מייק?
  3. סבבה תודה. נראה לי אני בכל זאת אחכה כמה ימים לדואר ואם לא אז אסע כשיהיה לי זמן. חג שמח ותודה!
  4. הם חייבו כבר לפני חודש כמעט, ולא קרה כלום. דיברתי עם מוטי לפני כמה ימים והוא הבטיח שהוא יברר אבל הוא לא חזר אליי, אז הרמתי טלפון ללאן. אם לא יגיע תוך כמה ימים בדואר אני אסע לשם. וימח שמם בגללם לא יכולתי לבוא לבני יהודה. ועד איז שעה זה יהיה ביום ראשון? אני אשתדל לבוא אם אני אספיק לחזור לפני החג
  5. זה רק אני או שאתה היחיד בעולם שמשחק עדיין פיפא בתקופה הזאת? בערך לפני חודשיים נמאס לי מה13 ומחכה ל14
  6. לטוס לחו"ל, עד כמה מסוכן? (בחופש בלי אישור)
  7. בקשר לסעיף 3, דיברתי עם לאן היום בטלפון והם אמרו לי שיש אפשרות שהמנוי ישלח בדואר רשום הביתה, זה באמת אפשרי? זה יוצא לי מעולה
  8. מישהו קיבל את המנוי לוחם? יש עידכונים לגבי מתי מקבלים ואיך?
  9. לא שמעתי על זה בחיים על שום מועדון בעולם, מעניין איך זה יתרום לנו
  10. מיכאל רק היית מבקש והייתי מסדר לך את זה לפני שנה... אני סידרתי עונה שעברה דרך המחשב
  11. פשוט כיף לראות כל היום "מי זה פאוק"....
  12. נגמרה השבוע... ולא רעה בכלל
  13. אמרו שישלח בדואר. ועכשיו לשאלה, מישהו כבר קיבל את המנוי לוחם?
  14. זה המספר של לאן. גם אליי חזרו מהמספר הזה עם הקטע שהחליפו מערכת וביקשו שוב את האשראי.
  15. [quote name=הגיס של שאקירה' timestamp='1375741970' post='2634407] הצבא מגייס את כולם, אם חרדים יתגייסו הם לא יהיו יוצאי דופן ככאלה שבגיל 18 נלקחים למסגרת ששונה מכל מה שהם הכירו - הם רק יהיו הנורמה בחברה הישראלית, כי ככה זה עבור כל מתגייס. והם בהחלט יכולים ושומרים על מנהגיהם הדתיים גם בצבא, ומקבלים תשלומי משפחה, ובאופן כללי - דואגים להם ומשקיעים בהם יותר כסף פר חייל מאשר כל קבוצה אחרת באוכלוסייה. שנית, מה רלוונטי הרב קוק? גם הציבור בארץ שהולך ע"פ משנתו, כבר מזמן לקח רק את מה שנוח (עניין הגאולה) ותירץ בזה בנייה של התנחלויות מבודדות. בכל מה שקשור לתחבורה ציבורית בשבת, להבדיל מהצבא, יש פגיעה בחירות של אוכלוסייה אחת בלבד. האמת שגם בצבא, עד שהם יתגייסו, יש פגיעה רק באוכלוסייה אחת. ואיכשהו, ולא במקרה, זו אותה אוכלוסייה בשני המקרים. ולמה זה? כי החרדים לא מקריבים כלום למען החיים כאן. דתיים וחילונים הולכים לצבא, משלמים מסים באחוזים גבוהים יותר, משתלבים בשוק העבודה ותורמים למדינה בכל אספקט שהיא מבקשת. חרדים מעולם לא מגלים סובלנות (כקבוצה), אלא רק מבקשים שיתחשבו בהם. הם טוענים כמובן שזה בגלל שזו ההלכה, ואי אפשר ללכת ימין ושמאל, אבל בסופו של דבר זה המצב. הם מנסים הכי פחות לגרום לזה שיהיה פה טוב. ואם חרדי חושב שחילוני שנוסע בשבת פוגע בו - אז חילוני יכול להגיד שלראות שטריימל מפריע לו וצריך לאסור על בגדי לבוש מגוחכים. בשני המקרים זכותו של אדם לפעול כאוות נפשו, כל עוד הוא לא פוגע ישירות בחירותו של אדם אחר ולא עובר על החוק. ואם האדם האחר מדמיין שפוגעים בו בעקיפין, זו בעיה שלו בלבד. זה שמשקיעים בחרדים יותר, זה לא סותר את מה שאני טוען שלהם באופן טבעי יותר קשה, אלא ההפך, רק מחזק את זה. בגלל שיותר קשה להם, משקיעים בהם (וזה טיפה דבילי ואבסורדי אבל דיון אחר לגמרי) רביד, זה שבעוד כמה שנים יהיה להם יותר קל לא סותר שהיום קשה. "שיבלעו את הצפרדע"? החיים הם לא שחור ולבן, יש מורכבויות גם. ואבנר, א. לצערי לא מה שציינת זה מה שפספסנו הציבור הדת"ל אלא את ההלכה, אבל זה ממש לא קשור (לא מה שאתה ציינת ולא מה שאני) לנושא. ב. אני האמת מתלבט איך לכתוב את מה שאני רוצה בלי לגרור דיון ארוך, לא מועיל ולא קשור לכאן, אז אני פשוט אגיד לך שאם תרוצה, בהזדמנות אחרת במקום אחר. זה לא המקום לדיון במהות עם ישראל לפי התורה, תפקידו, מהות המצוות, מטרת האדם וכו, שפשוט יציפו את ההמשך בשביל לענות.
  16. קיבלתי שיחה מלאן ולא הייתי עם הפלאפון אז לא עניתי, אני מנחש שזה בקשר למנוי לוחם, מה אני צריך לעשות?
  17. לא בא לי להפוך את זה לדיון כ"כ לא קשור, במיוחד לא בפורום, אם תרצה אני מוכן לדבר בפרטי. סבבה ו..?
  18. ואיך בדיוק זה מתקשר לנקודה שלי שכמו ש"כופים" עליו דברים מסוימים כך גם "כופים" עליך? (ושוב אני לא מסכים לביטוי הזה כי צריך להקריב בשביל חיים משותפים במדינה) ואיפה בדיוק ראית בדברים שלי שחרדי לא צריך להתגייס? ואיפה ראית שהמציאות שהם לא מתגייסים טובה? ואיפה ראית שאמרתי שהצבא לא בא לקראתם? אם תקרא את התגובות שלי תראה שאמרתי ההפך. מה שאמרתי זה ש"כופים" עליו לכאורה, וכך גם עליך ועליי, ובמקרה נגררנו לדיון נקודתי למי יותר קשה (מה שלא תוכל לשכנע אותי שלא, וההפך, מה שאתה טוען שהצבא כ"כ בא לקראתם ז"א שהוא מבין שקשה להם וצריך להקל עליהם)
  19. א+ב+ג. מפתיע, אבל אני בעד שחרדים יתגייסו. במיוחד בתור אדם דתי שמאמין בצבא ובדת וחייל. ונכון, הצבא בא כמה שיותר לקראתם, ונכון, הם חייבים להתגייס. כל מה שאמרתי, שלהם יותר קשה, למה? כי זה סותר את כל החינוך שלהם ואת כל העולם שלהם. ועשיו הגענו לפואנטה שכמו שהמדינה "כופה" עליהם, כך היא "כופה" עליך דברים מסוימים בשביל ליצור פה חיים. מה שאתה אמרת בתגובה הקודמת שלך היה על "דתיים", ומה לעשות, הציבור הזה נמצא בצה"ל הכי הרבה מבחינת אחוזים. אם התכוונת לחרדים, לא ציינת את זה. ד. התגובה שלך הוכיחה שאתה לא יודע את הדת, לא בתור לא לדעת הלכות, אלא בתור לא יודע את הדת עצמה, לפחות מהגישה הדתית. משפט כמו "ולומר את האמת? זה לא אמור להפריע לכם בכלל שיש תחבורה ציבורית בשבת, זה לא שאתה עושה את החטא, אתה רואה אותי נוסע זה הכל, אבל נאמר שזה מפריע לך כל-כך שאתה לא יכול לחיות עם זה אז בסדר, לא...)" הוא סותר את כל הדת כפי שהיא מובאת אצל הרב קוק, הרב שעיצב את התפיסה הדתית היום. לחרדי שמתגייס זה מעבר לניתוק מהחיים ה"נורמליים" שלו, וזה די ברור. אל תכתוב דברים סתם שאפילו אתה יודע שהם לא נכונים. ושוב, אני לא חרדי, ולא מסכים איתם, וחושב מבחינה רעיונית-דתית שהם צריכים להתגייס, אבל זה לא סותר את הקושי שלהם שכרוך בכך.
  20. א. איזה כיף זה להיות להתעצבן בלי קשר, נכון? ב. כדאי שתקרא לגבי מה התכוונתי, הפגיעה בחרדים בכך שהם הולכים לעשות צבא היא יותר קשה מחיולנים ודתיים, ואם אתה לא מבין את זה אתה טמבל. ולא מצד השירות הצבאי עצמו, אלא מעצם הגיוס ומהאווירה בצבא. ג. "אני לעולם לא אקבל את זה שדתיים לא הולכים לצבא", רוצה אחוזים? הדתיים מתגייסים טיפה הרבה יותר מחילונים... ד. זה כיף והכל שאתה מתייחס בפיסקה האחרונה לדת, אבל שתדע שאתה מבלבל ת'שכל ואין לך טיפת מושג אז אל תדחוף מילים בשם הדתיים. רוצה להיכנס לויכוח? תלך תלמד קצת ותחזור
  21. ועדיין, זה לא מתקרב למה שהוא טוען שפוגעים בו. אני חושב שאחרי הרבה זמן, הגעת לפואנטה שלו. על כל צד במדינה לכאורה" נכפה" משהו כדי ליצור כאן חיים משותפים נורמלים.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.