Jump to content

Cosmic

משתמשים רשומים
    162
  • Last visited

Everything posted by Cosmic

1. פה אני כבר לגמרי איתך. סיטואציה מאוד מורכבת. אפילו כואבת. הוא לא יכול להיות הבלם שלנו בקו 4 לאורך זמן, זה ברור. רק בהינתן תרחיש שהשותף שלו יהיה באמת שחקן עם איכויות וקלאסה שלא רואים בליגה שלנו לעיתים קרובות. זה לא ייקרה העונה ככל הנראה. נכון לכרגע, העמדה היחידה שתחמיא לסאבוריט במגרש, היא עמדת הבלם השמאלי בקו 5. למעשה, הגענו למצב שבו אנחנו כמעט כופים בכח את ההצבה של סאבוריט בהרכב. כדי להנות מהאיכויות שלו בהנעת הכדור, הניסיון, והאופי הטוב שהוא מביא איתו למגרש - אנחנו מקריבים את כל היציבות ההגנתית שלנו. מלכוד 22. רק נותר לקוות שהחולשה הכללית של הליגה, יחד עם יכולת ההרתעה המובנת שיש למכבי, יצליחו להסוות את זה.
  2. אני כבר שנתיים בדעה שמדובר בהחלטה משותפת עם השחקן. לא חושב שסאבוריט יכול לרוץ יותר על הקו, פיזית. הוא יישפוך לאגר דקה 50. ההחלטה הזו לא הגיעה מהחלל.
  3. משחק מדכא, מזכיר מאוד העונות האחרונות. קבוצה עייפה, מבולבלת, חסרת רעיונות, ומגושמת. פארפה נראה כאילו הוא כבר על הטיסה לאיזה נפצ׳י באקו או שקר אחר.
  4. וואיי וואיי, אתה מצפה ממני ליותר מדי, לא מכיר את השיט הזה חחחח. פרט לשידורים ישירים ותקצירים, איבדתי קשר עם הסיקור של כדורגל ישראלי לפני הרבה שנים. לגבי לוקאסן, חד משמעית כן. למיטב זכרוני - זו השנה האחרונה שלו בחוזה אצלנו, ולא שולם עליו גרוש מבחינת דמי העברה. אם זה אכן המצב, הוא לא יושב עלייך ״כבד״ תקציבית. גם אם לא תמצא קבוצה שתיקח ממך את המשכורת שלו, מדובר בלקרדה של 300-400 אלף יורו כדי להתיר חוזה (מעריך שהשכר שלו סביב המספרים האלה). שלא יובן אחרת, אני לא חושב שלוקאסן הוא ״כבש״ מוחלט. הוא מהיר מאוד, אתלטי, ומטפל בכדור לא רע. אבל הוא פשוט לא מה שמכבי צריכה כרגע. פרוע מדי, פציע מדי, מטומטם מדי. אם היה לנו פיגורה אחראית מספיק כדי שתדע להכיל, לנווט ולחפות עליו (אפילו ברמת הייני של לפני 3-4 שנים), הייתי מוכן לתת לזה צ׳אנס. אנחנו צריכים בלם שינהיג את העסק ! סאבוריט/ביטון לא יכולים לעשות את זה.
  5. די נו. עכשיו אני באמת מרגיש דרעק. לא מתאים לי להרוס בדיחה טובה, החיישנים שלי בדרך כלל רגישים מאוד לסרקזם. סורי :/ מה פספסתי ??
  6. הממממ... שאלה מוזרה קצת, לא בטוח שאני מבין אותך עד הסוף. קבוצת כדורגל זה אורגניזם חי, כל החוליות מושפעות אחת מהשניה ואי אפשר באמת לבודד אותן. אתה מסכים איתי לגבי זה, אני בטוח. באופן כללי - אני בדעה שכאשר מדובר בצוות מקצועי חדש וחסר ניסיון, יש חשיבות עליונה ומרכזית, יותר מתמיד, בלהמנע מלחטוף יותר מדי גולים. להוציא כדורים מהרשת ״כואב״ הרבה יותר מאשר קושי ביצירה/כיבוש, לפחות בהתחלה. זה עלול לערער את כל העסק מאוד מהר ולהוביל לאיבוד עשתונות/ורטיגו. יציבות הגנתית תהיה המפתח לסיבוב הראשון לתחושתי. בשונה משתי העונות האחרונות, אני חושב שזה anybody's game. מכבי לא תצטרך לעשות משהו יוצא דופן כדי לשבור את הרצף של חיפה. להיות נחושה, רצינית, מרוכזת ועקבית ואני מאמין שזה יספיק.
  7. המכירה של יובאנוביץ׳ תאפשר תקציב להנחית בלם עם איכות וניסיון. לא מדובר במשימה כל כך מורכבת. אירופה שורצת בבלמים בני 30+ שיכולים לשנות לחלוטין את המצב הנוכחי. לא ייקרה להערכתי, מקווה שהמחיר שנשלם לא יהיה יקר מדי. לא הבנתי למה אתה קושר בין הגורל של דן ביטון לזה של גויאגון. שחקנים שונים עם סטטוס/מומנט אחר לגמרי בקריירה. אם כבר נגעתי ספציפית בשחקנים האלה - אנצל את ההזדמנות להגיד שאני מסוגל להבין למה רובי ייתחבר מאוד לסגנון של ביטון, וינסה לבנות אותו ולתת לו קרדיט וביטחון. רובי, כשחקן, היה ״חי״ על אספקת כדורים בגובה מעבר לקו הבלמים. תנועות חדות ומתוזמנות לשטחים שבין בלם לבלם/בלם למגן היה האלמנט הכי חזק במשחק שלו. מעריך שהוא הבין מהר מאוד שדן ביטון הוא היחיד אצלנו שיש לו את התכונה הזו, ושערן הוא מסוג החלוצים שיידע איך לנצל אותה. ציינתי את רביבו, הוא רשום במצבת המגנים. אין לי שום הערכה איך תראה העונה שלו. לא סגור עליו.
  8. שמע, בכל זאת זרקתי פה הצהרה מופרכת לפני כמה חודשים - https://forum.12p.co.il/index.php?app=forums&module=forums&controller=topic&id=176671&do=findComment&comment=4465715 עם כל השטויות שאני רושם, המינימום זה להיות עקבי/קוהרנטי
  9. ברמת העיקרון - משחקי הפרה-סיזן הם ממש לא הזמן להתחיל לגבש תובנות. עם זאת, במקרה הספציפי של מכבי 23/24, המצב שונה לתחושתי. כלומר, אני חושב שזה לגיטימי לנסות וללמוד על החזון המקצועי של הצוות בהתבסס על המשחק שראינו הערב. למה ? בעיקר כי רובי קין מאמן חסר ניסיון לחלוטין, וחשוב לו להותיר אימפקט ולהיות סופר מוכוון מטרה מהרגע הראשון. מדובר באישיות בפרופיל גבוה, הרבה עיניים בעולם בוחנות את מה שהוא יעשה במכבי. הוא נחוש להצליח, ואני לא חושב שהוא מרגיש ״משוחרר מספיק״ כדי לערוך ניסויים. הוא הולך על מה שהוא מאמין בו ורוצה לראות אול דה וווי. ********************************************************************************************* כמה דברים ששמתי לב אליהם היום ומצאתי מעניינים לדיון, בסדר חשיבות יורד: 1. מערך 4-3-3 עם קשר אחורי אחד ושניים לפניו זה הגו-טו שלו. אין לי שמץ עד כמה הוא ורסטילי בשיטות המשחק שהוא מנחיל באימונים, אבל נראה שזה יהיה המערך המוביל. 2. גולסה/ואן אובריים הם המועדפים עליו בעמדת ה 6. גלזר אפילו לא היה בסגל. 3. גיא מזרחי היה בסגל, אבל הוא העדיף להכניס את פיבן לעמדת המגן הימני כשרצה לתת מנוחה למאסון. מעניין, ואולי גם מרמז על הבאות. 4. על אף לו״ז המשחקים הדי צפוף ביחס לתקופה, והעובדה שמדובר באחת העמדות היותר שוחקות פיזית, זאדה לא קיבל מנוחה. רביבו לא היה בסגל מסיבות ברורות, אבל למה לא להזיז לשם את סאבוריט ? כנראה כי הוא לא רואה את סאבוריט מגן שמאלי בשלב הזה בקריירה שלו. אין לו את הסיבולת. בגדר תאוריה בלבד בשלב זה, בקרוב נדע. בהתבסס על התזות המפוקפקות והמוטלות בספק שתיארתי לעיל, החלטתי שבא לי לתת סקירה קצרצרה של מצבת הסגל הנוכחי ולהבין מי נגד מי. הנחת היסוד שלי היא שקבוצת כדורגל בריאה שרצה בכמה מסגרות צריכה סגל של 25-26 שחקנים. במערך 4-3-3, החלוקה הסטנדרטית בין החוליות היא כדלקמן: 3 שוערים, 4 בלמים, 4 מגנים, 7 קשרים, 4 ווינגרים, 3 חלוצים. מכבי, נכון להיום, נראית כך: שוערים (3): - דניאל - משפתי - אין לי מושג, לא באמת משנה. סטטוס: סלמתק לגמרי. אם וכאשר דניאל יעזוב, נדבר. בלמים (6): - סאבוריט - ביטון - לוקאסן - נחמיאס - ייני - פיבן (אולי בכלל מיועד לגיבוי כמגן ימני ? נראה בהמשך) סטטוס: אללה איסטר/התקף חרדה. לא רק שיש לנו שם ארגז של שחקנים, אין לי מושג מה ההיררכיה ביניהם. לא סומך על שום ציוות מבין הרשימה הזו להחזיק את קו ההגנה שלנו. קבוצה ששואפת לרוץ לאליפות עם 6 יצירתי ובונה משחק, חייבת צמד בלמים מאחוריו שאפשר לסמוך עליו 100. במידה ואין כזה בנמצא ? נחטוף סטירות על ימין ועל שמאל במעברים, מתפרצות ומצבים נייחים. השחקנים המובילים שלנו (לכאורה), סאבוריט-לוקאסן-ביטון, לא בלמים טבעיים ! בטח לא בקו 4. אני מוכן להסתפק בבלם אחד שיהיה עוגן/פיגורה. הוא כבר יידע איך להעצים את השותף שלו כדי לייצר קו חזק ויציב. בלם אחד עם קלאסה, ניסיון ואמינות. כרגע אין לנו. בעיה. לעשות סדר, ומהר. מגנים (4): - זאדה - מאסון - רביבו - גיא מזרחי (לתחושתי במעמד מעורער בסגל, מצב טוב שייצא להשאלה) סטטוס: לא מדהים, אבל מספיק איכותי בעיניי. מאסון יהיה טוב מאוד, סומך עליו. גם זאדה, על אף הבינוניות המובנת במשחק שלו, הוא שחקן אמין בסך הכל, ומודע לחסרונותיו. אני רגוע בגזרה הזו. קשרים (8): - פרץ - גולסה - גלזר - ואן אובריים - ביטון - קניקובסקי - גויאגון (למה לא היה בסגל ? רמז עבה לקראת מעבר קרוב ל״טורקמיניסטנספור״ כלשהי ?) - עידו שחר (מעריך שייחתך בהמשך) סטטוס: נכון לעכשיו נראה אחלה. השאלה הגדולה היא לגבי גויאגון. אם הוא הולך, מכבי תצטרך להביא שפיץ רציני לעמדת הקשר ההתקפי יותר בשלישייה. אם נמצא את עצמנו רצים ברוטציה של ביטון/קניקובסקי בתור הקשר היצירתי שאמור לספק פעולות מפתח בשליש האחרון - אנחנו נהיה בבעיה. עוד חזון למועד. כנפיים (3): - יוני - מילסון - אלמוג סטטוס: עדיין תעלומה. יוני ייתן עונה סבבה בהנחה ויימנע מפציעות. לא בונה עליו להפגזה של 25 שערים ובישולים במצטבר, אבל הוא יהיה בסדר. שום אינדיקציה אמיתית לגבי הזר החדש. מהמעט שראיתי - נראה מהיר מאוד, דריבליסט, מבולגן וקצת חסר אחריות. צ׳יבוטה סטייל. מקווה שהוא עשוי מחומר יותר רציני ואמין. אחרי ההשאלה המבורכת של חוזז, הגיוני להניח שיגיע לשם שחקן נוסף למלא את המצבה. אם התוכנית היא לחלטר עם גויאגון, אני קצת פחות אוהב. חלוצים (4): - ערן - תורג׳מן - יובאנוביץ׳ (אופתע אם יישאר) - אבו-פרחי (זה אמיתי הקטע איתו ? בונים עליו ?) סטטוס: על פניו ? חייתי. על גבול המפלצתי. בפועל ? טריקי ביותר ודורש הרבה מחשבה. יובאנוביץ׳ אמור ללכת - כל הצדדים רוצים בכך. הדבר היחיד שיכול למנוע את המכירה שלו זה סוכן אומלל וכושל שלא הצליח לשווק אותו כמו שצריך. בהנחה שיעזוב, נהיה בסיטואציה מורכבת. כמה דקות מצפים שערן ייתן לאורך עונה עם פוטנציאל של 4500~ דקות משחק ? כדי למזער סיכוני פציעות, ולהביא אותו לשלבי ההכרעה בליגה עם מספיק דלק במיכליות ? לא יותר מ 2500~ לתפיסתי. אני מחזיק מדור, אבל הוא עוד לא מבושל מספיק כדי שאהיה בטוח שהוא ייתן את המספרים שצריך (8+ גולים בליגה). הילד עוד לא הבקיע שער אחד בליגת העל. מכבי תצטרך לחשוב טוב טוב מי מביאים במקום יובאנוביץ׳, לא פשוט, אבל מאמין ומקווה שיימצאו פיתרון טוב. ************************************************************************************************* לסיכום - במבט כללי, ובהתחשב ביריבות (שום דבר בכדורגל לא מתרחש בוואקום, היכולת והתוצאות הן תמיד פונקציה יחסית למי שעומד מולך) - אני חושב שנהיה סבבה לגמרי. אם יעשו סדר בעמדות הבלמים אנחנו אמורים לרוץ בליגה עד ינואר כשאנחנו חזק במירוץ, ואז לעשות את ההתאמות הקטנות כדי להניף צלחת.
  10. מתי הנחתנו קפטן של קבוצת אמצע טבלה בצרפת1 בתקופת קרויף ? אם חיפה מביאים אותו - רכש הזיה.
  11. בקיץ שעבר הייתי בטוח שחיפה מניפה שוב קל, הימרתי על דו״ס האמת. לא טוען לרגע שאני נביא אבל סתם לפרוטוקול.
  12. סבע ענק. הוא היחיד שיכול להחליף שם את שרי בעונה הבאה ולתת להם עומק ב 10. כן קראנקה לא קראנקה - אנחנו נהיה קבוצה בינונית וניקח בסוף. אולי ב״ש, אבל נראה לי שאנחנו. מרגיש.
  13. גם בפעם הקודמת שקיבל את המינוי זה היה לאחר אליפות שלישית ברציפות של יריבה. מאז הפועל פ״ת בסיקסטיז (בול 60 שנה ליתר דיוק), אף קבוצה לא הניפה בישראל ארבע פעמים ברציפות. כמו שכתבתי פה לפני כמה שבועות, אם בכר וסבע עוזבים את חיפה בתום העונה, אני מעריך שהצלחת של 23/24 תהיה שלנו. לא בגלל החלטות מקצועיות מבריקות או כדורגל יוצא דופן, אלא פשוט כי זה מה שנראה הכי הגיוני ברמת הנרטיב.
  14. אתה רק מחזק את הטענה שלי. אגב - לא דמות ולא נעליים, מוזמן לבוא לבקר במשרד שלי להגיד שלום.
  15. אני די בטוח שמיץ׳ בוחן את הדברים בראייה הרבה יותר קרה ואסטרטגית, ופשוט לאוהדים קשה מאוד לעכל ולקבל את זה. מבחינתו ? הוא רואה מועדון שממשיך להפציץ במכירות מנויים, עם מחלקת שיווק יעילה, מרצ׳נדייס שנחטף מהמדפים, ושורות רווח ממכירת שחקנים של כמה מיליוני יורו בשנה בממוצע. ברמה התחרותית, הקבוצה לא באמת חוותה עונה של התמוטטות. תמיד טופ 3, תמיד תחרותיים. מגיעים למפעלים באירופה, ולעיתים קרובות גם מציגים שם קמפיינים נאים. באופן כללי, המותג שנקרא ״מכבי תל אביב״ עדיין חזק מאוד, גם אם היו כמה שנים פחות הישגיות. בראייה קרה ומפוכחת, זה הגיוני שלמועדון יהיה סייקל של 5-6 שנים פחות טובות ברצף. קורה, קרה, ייקרה. הוא בטח לא מרוצה מהיכולת המקצועית וההישגיות של השנתיים-שלוש האחרונות, אבל גם לא רואה את זה כדרמה גדולה מדי. כנראה שבצדק. מסוגל להבין אותו תכלס.
  16. איביץ׳ די בז לו להזכירך. לדעתי הוא צריך לעבור לליגה אחרת, יעשה לו טוב. אין ספק שהוא מוכשר מאוד. סבוריט יישאר כי נוח לו פה. הוא חי טוב ולא צריך להשקיע יותר מדי כדי להיות שחקן מוביל. אני לא רואה אותו חוזר לליגות באמת תחרותיות שצריך לרוץ בהן. ג׳ורג׳ה אני לא אבכה אם יעזוב, פרץ כן.
  17. גיאגון כרגע הוא שחקן של ״כמעט״. מפקשש בפעולה האחרונה, תמיד ליד, תמיד ידיים על הראש ופרצוף מיואש. יש לו פוטנציאל להפוך למכונת מספרים, אבל כדי שזה ייקרה צריך לחזק לו כמה ברגים בקופסא. מרגיש שזה לא ייקרה במכבי.
  18. היה משחק מצחיק. שתי הקבוצות הגיעו כל כך הרבה פעמים למצבים של 4*4 או אפילו עם יתרון מספרי בשליש האחרון. ממש שכונה. מקווה שכל קשקשני ״איפה דן ביטון היה כל העונה״ הבינו היום ממה השחקן הזה עשוי. אשכים מצמר גפן. בכללי הוא עושה רושם של בחור מתוסבך למדי, חצי מרגוליס כזה. אם מכבי חפצת הישגים (מה שאני בספק לגביו) - לשחרר בהול. בכללי אני די בז לגביע אז ממש לא התבאסתי. סיום הולם וראוי לעונה הזו.
  19. אם בכר וסבע עוזבים את חיפה בסיום העונה ? מכבי תהיה פח, אבל ניקח אליפות.
  20. ווישפול קלאסי. אני מאמין שעם איביץ׳ ובלי אוסקר אנחנו נמצאים מקום אחד למעלה בטבלה, לא מעבר לזה.
  21. גבולי לאדום ישיר אפילו, הוא היה אחרון.
  22. טעות בית סוהר של לוקאסן. יכל לקבל על זה אדום.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.