Jump to content

Cosmic

משתמשים רשומים
    162
  • Last visited

Everything posted by Cosmic

1. ללא קשר לעסקה עם מאנה, ג'ורדי גוזר קופונים. כל מי שמעורב בשוק השחקנים גוזר קופונים. אין בזה שום דבר רע או פסול. ההיפך, זה נפוץ ומקובל מאוד. העובדה שמנהלים מקצועיים/מאמנים מקבלים נתחים מעסקאות, לא מעיד בשום אופן על כך שהם לא מאמינים שאותן עסקאות יהיו כדאיות עבור המועדון בו הם מועסקים. הדברים לא תלויים אחד בשני בשום צורה. בנימה יותר כללית, ג'ורדי הוא אחד שאוהב לבחוש בקלחת. אם תשאלו אנשים, סוכנים, וחברות סקאוטינג שעבדו מולו בקדנציה שלו בקפריסין, הם יגידו לכם שהוא אחד המנהלים המקצועיים היותר ערמומיים שהם התנהלו מולם. וטוב מאוד שכך ! מדובר בחלק בלתי נפרד בעבודה שלו, ואחת הסיבות שהוא כל כך מוצלח בביצועה.
  2. ירו בלו נתן מולנו משחק פשוט אדיר. הוא הוציא את טיבי קרלוס לטיול כמה וכמה פעמים, ולא נראה לי שהם הצליחו לחלץ ממנו אפילו כדור אחד ללא עבירה במהלך המשחק. המצטיין במגרש לטעמי, יהיה מעניין לעקוב אחריו במהלך העונה.
  3. להזכירך, השחקנים של ניקוסיה כבר שיחקו נגדנו, ולפי המשחק היה נראה שהם עשו עבודת הכנה מעולה. אין שום אימפקט למינויו של רוני לוי על המשחק מולנו, פרט לפיקנטריה כמובן.
  4. זו בכלל לא שאלה. למכבי עדיף ששני המפגשים ביניהן יסתיימו בתיקו. במצב כזה, גם אם נפסיד פעמיים לפרנקפורט (ריאלי), עדיין נישאר במקום השני בבית לאחר ארבעה משחקים, כשהכל למעשה תלוי בנו. העדיפות השניה היא שכל קבוצה תנצח פעם אחת. לרואי השחורות - התרחיש הכי גרוע, הוא ניצחון כפול של ניקוסיה, שסביר להניח יוביל לכך שהפסד במשחק החוץ מולם יסיים את הסיפור גם ברמה המתמטית.
  5. דאבור לבד ?? ישראל ראש נמצא מטר וחצי ממנו. זה לא כדורסל. אם טב"ח היה מוסר לזהבי, עד שהכדור מגיע אליו הוא כבר נסגר על ידי סירושטיין (20), שביחד עם הצפיפות של דאבור, ראש, ועופר ורטה, הסיכוי שזהבי מצליח להוציא מהמצב הזה בעיטה שלא נבלמת בגוף של שחקן הוא קלוש בערך כמו הסיכוי של טב"ח להבקיע ישירות. המהלך הכי טוב בסיטואציה הזו, זה פס לזהבי, שישאיר בנגיעה עם העקב (סטייל פריצה ללוגאסי מול ב"ש בעונה שעברה) לאלברמן שאמור לעשות תנועה לכיוון נקודת הפנדל, ומשם ייבעט פצצה לחיבור. שיהיה בהצלחה
  6. אולי אתה חושב שאני טועה, לגיטימי. אבל תהיה בטוח שזה לא בעקבות חיבה מיוחדת (שאין לי) לטל בן חיים. אם הייתי קצת יותר חזק בטכנולוגיה, הייתי גם מעלה פה את הסקרין שוט של רגע המסירה, כדי שתראה עד כמה המיקום של דאבור וזהבי היה רע ביחס לסיטואציה. במקום שאחד מהם יעשה תנועה לכיוון רחבת החמש כדי ליצור טיפה בלבול ברחבה של אשדוד, שניהם עמדו במרחק של ארבעה מטרים אחד מהשני, כששלושה שחקני אשדוד מקיפים אותם. אגב, מהזווית הזו בדיוק ("הבלתי אפשרית" כביכול), אשדוד חטפה שנה שעברה שני גולים במשחק אחד, מול חיפה (טוואטחה ועידן ורד אם אני זוכר נכון). שיהיה ברור, אני ממש לא חושב שהמצב של טל היה נוח לכיבוש, רחוק מזה. אבל גם אופציית המסירה הייתה קשה. בכלל, המצב הזה זוכה ליותר מדי התייחסות, מה שמבליט בעיניי את חוסר התכליתיות שלנו במשחק כולו. הנגיחה של דאבור שאוזכרה פה, הייתה פשוט מדהימה, כמו גם ההצלה של מרציאנו. אולי אחת מתוך עשר נגיחות במצב הזה תסתיים ברשת. אולי. היה לנו רק מצב אחד במשחק שהיה חייב (!) להסתיים ברשת, וזו ההחמצה של קרלוס - שהייתה פשוט מחרידה.
  7. זה ממש לא נכון. דאבור היה סגור לחלוטין, זהבי היה אמנם פנוי לקבל מסירה (שהייתה חייבת להיות מדוייקת ועם עוצמה כדי להגיע אליו בצורה טובה) אבל הזווית שלו לבעיטה נקיה לשער ובלי התמהמהות הייתה סגורה גם כן. אלברמן וראדי עמדו בכלל על סף הרחבה ולהוציא להם את הכדור לא היה כל כך הגיוני. זה נכון שמסירה מצטיירת כמו הדבר ה"נכון" לעשות בסיטואציה הזו. אבל לדעתי, בהתחשב ביכולות של טב"ח, אם תיתן לו למסור/לבעוט כפי שניסה אותו מספר של פעמים באימון - האחוזים שלו בהבקעה ישירה, לעומת מסירה לזהבי שמסתיימת בשער, יהיו גבוהים יותר.
  8. המממ.. ברור. ועדיין, הממוצע שם גבוה משלנו, משמעותית. נגיד את זה ככה, אני יכול לתת לך רשימה ארוכה של מגנים שוודים/דנים/נרווגים שהיית מאוד שמח אם היו מגיעים למכבי (ואני מדבר רק על שחקנים בטווח מחירים ריאלי). מעבר לזה שהם כדורגלנים טובים, יש לסקנדינבים נטיה גם להיות די מרגשים.
  9. כשחקן - כן. כבעל תפקיד בעלילה ? ארנשאו קלאסי. הרכש הכי נוצץ ומבטיח על הנייר, באותו שלב של הקריירה, בעמדה הכי סקסית עבור האוהדים, הגיע לא בכושר משחק, נפצע לפני שהעביר פס, איבד מקום בתודעה ובהרכב. נקווה למחליף סקנדינבי בינואר
  10. מסתמן כארנשאו של 13/14, עדיין חייב לנו שני שערי ניצחון לפני הפרידה הבלתי נמנעת בינואר.
  11. אני בכלל לא בטוח שסוזה טעה עם המערך הראשוני, והגישה שהוא כביכול מייצג. אם תסתכלו על הדקות הראשונות של המשחק, תראו שאשדוד פתחו חזק מאוד ולחצו יפה במרכז השדה. סוזה העריך שזה מה שייקרה, בטח בהתחשב בעייפות וירידת המתח מבורדו, והעריך נכון. עם זאת, השחקן הכי משמעותי שלהם במשחק הלחץ הוא בקל (שחקן טוב מאוד). ברגע שהוא נפצע, משחק הלחץ של אשדוד דעך משמעותית, והשליטה במרכז השדה עברה בהדרגתיות למכבי. יכול להיות שסוזה היה צריך להיות יותר עירני למשמעות של הפציעה הזו, ולעבור מוקדם יותר למערך ההתקפי שלנו.
  12. אני לא חושב שהיה משחק אחד העונה, שבו ראדי היה בטופ 3 השחקנים המצטיינים. מאידך, היו משחקים בהם הוא היה בטופ 3 חלשים שלנו על הדשא. בימים שזהבי לא בשיאו, מהראן הוא זה שאני מצפה ממנו לתפוס את המשחק בביצים. הוא הגו-טו-גאיי השני בקבוצה. לטעמי, בשלב הזה של העונה, התרומה שלו למשחק שלנו היא נמוכה מדי ביחס לתפקיד שבו הוא משחק.
  13. מסכים לחלוטין. במחצית הראשונה, ראדי היה השחקן היחיד שאשדוד אפשרה לו שטחים לפעולה. אתמול היה צריך להיות המשחק שלו. כל פעם שהוא קיבל את הכדור, באזור אמצע-ימין סביב ה 35 מטר מהשער של אשדוד, היה לו מרחב לעבוד איתו, והוא לא הצליח להפיק ממנו כמעט שום דבר. אפס השראה. מאוד מאכזב מתחילת העונה, וההצבה שלו על המגרש לא קשורה לעניין.
  14. ניסה פה ושם, אבל לא עלה מהספסל עם מספיק דרייב הפעם. גם המיס-מצ' בפיזיות מול אושינאווה (שחקן !) הקשה עליו מאוד לבוא לידי ביטוי. ועדיין, דור מתאים בהרבה לסגנון המשחקים האלו מטב"ח (דורש רדיוס לתימרון של 15-20 מטר כל פעם כדי לבצע פעולה טובה).
  15. מעל לכל המערכים, ההצבות, החילופים, והקשקושים, מה שהכריע (או יותר נכון לא הכריע) את התוצאה הסופית היה המוטיבציה והרעב של השחקנים. מהדקה הראשונה ועד האחרונה ראו שאשדוד פשוט רצו יותר, השחקנים שלהם היו אחוזי דיבוק, שמרו קרוב מאוד, ולא איפשרו לנו כמעט שטחים לבצע פעולות. על הנייר, זה היה די צפוי והגיוני לאור המאמצים האדירים שהושקעו ביום חמישי, וזמן ההתאוששות הקצר. אבל כן, הייתה אמונה, אולי אפילו ציפייה, שהסטנדרט האירופאי שמתחיל להתבסס בקריית שלום, יוליד את היכולת לדלג גם מעל המכשול הזה, מכשול שהוא כל כך אופייני ושחוק אצל קבוצות ישראליות. לא נורא, גם זה יבוא מתישהו. אני לא חושב שהבונקר של אשדוד היה גס כמו זה של רעננה אתמול, הם פשוט היו מאוד מרוכזים, אגרסיבים ולא איפשרו לנו לפתח את המשחק הרגיל שלנו. חוליית ההגנה של אשדוד, פרסונאלית, היא מאוד איכותית. אם מחברים את הצפיפות שהם הצליחו לייצר, עם מידות ותנאי המגרש, היה מקום לראות את שלושת השחקנים היחידים שלנו שיודעים לשחק על שטחים קטנים (דאבור,יצחקי,מיכה) למשך יותר דקות על המגרש יחד.
  16. המשפט לא מנוסח בצורה ברורה מספיק, אתה צודק. הסיבה שאני חושב שהפועל נראית טוב, היא כי הפועל נראית כמו קבוצה מאומנת, בשלב מאוד מוקדם של העונה. ביחס לקבוצה חדשה לגמרי, עם מאמן חדש, עושה רושם שדרך המשחק שלהם מוטמעת בשחקנים. לעשות משחק לחץ מתואם כמו שהם עושים, גם על יריבות לא חזקות במיוחד (רעננה לא פרייארים), זה לא דבר של מה בכך בהתחשב בנתונים הנ"ל. יש להם בעיה של כימיה בהתקפה, האגפים לא איכותיים מספיק, הכל מאוד נכון ואני מסכים עם מה שאמרת. אבל, בעיני לפחות, אלו דברים שהם פתירים עבור מאמן שיש לו את הכלים המתאימים (צריך לראות את הזר החדש שלהם, וגם איך ייתחזקו בינואר). היסודות שם מצד שני, נראים הרבה יותר סולידים ממה שנראו בעונה הקודמת, שבה הם לא הצליחו לבסס שליטה במרכז השדה מול אף קבוצה כמעט. לגבי המשחק שלהם בטדי, אני לאורך שנים טוען שהמשחקים של הפועל בטדי מהווים עבורם ברומטר מאוד משמעותי להמשך העונה, אבל לצערי עם איך שבית"ר נראית גם הם לא יצליחו להציב להם אתגר ראוי מספיק. אני חושב שמהמשחק שלהם מול ק"ש יהיה ניתן ללמוד יותר. נגיד את זה ככה. אם אחרי המשחקים מול פאנדורי, הייתה לי איזשהי פנטזיה להתפרקות טוטאלית שלהם העונה (מרכז טבלה), היא די התפוגגה במשחקים האחרונים.
  17. אני חושב שהקטילות להפועל קצת מוגזמות. הפועל נראית טוב יחסית לשלב הזה של העונה, למרות שבאמת יהיה מעניין לראות אותם מול קבוצות שינסו לאתגר אותה יותר. אבל, רואים שנעשית שם עבודה, הם כיום קבוצת הלחץ הטובה ביותר בליגה אחרי מכבי. יסודות המשחק שלהם נראים סבבה, הם מחזיקים המון בכדור, והגיוני להניח שאם צילי וגילי ישדרגו במעט את היכולת שלהם, הם ירוצו למעלה כל העונה. הם קצת מזכירים לי באיכות המשחק את מכבי בתחילת עונת 10/11 , אבל עם פוטנציאל מעט גבוה יותר להמשך. להערכתי,בעוד חודשיים הם מעל ב"ש בטבלה, ויישארו יציבים בצמרת הגבוהה עד הסוף.
  18. כל חלוקת נקודות שווה בין בורדו לניקוסיה במפגש הכפול בינהן (עם עדיפות לשתי תוצאות תיקו), בשילוב של נקודה אחת שלנו מהמפגשים מול פרנקפורט, יציבו אותנו בעמדה פייבוריטית למקום השני.
  19. חיפה של תחילת האלפיים היא החזקה ביותר שראיתי. אבל כמו שנאמר פה, הכרחי לציין ,שזו הייתה קבוצה שהאיכות הנדירה שלה מקורה בשחקנים הזרים. ז'וטה, יעקובו, פראליה ורוסו - אלו ארבעה זרים שלא ניתן למצוא אפילו אחד בליגת העל כיום שהוא ברמה שלהם. השלד הישראלי של חיפה באותם שנים לעומת זאת, לא עדיף בשום צורה על זה שקיים כיום במכבי.
  20. אין מה לאכול את הראש יותר מדי, אין פה אופסייד חד משמעית. צריך להעביר את החומרים האלו לכל אתרי הספורט השונים בארץ, וגם אל מיסטר איינשטיין ודוקטור נמני. הפרשנים פה חייבים להפנים שבמקרים גבוליים כמו המקרה הזה, אין אפשר להסתמך על הזווית המצחיקה של הטלוויזיה, כי היא מאוד מטעה ומתעתעת ויזואלית. חייבים להשתמש בעזרים יכניים והדמיות (כמו שעושים בליגות הבכירות באירופה), כדי לקבוע באופן חד משמעי. מעבר לכך, החוקה אומרת באופן מאוד ברור - אם יש ספק, אז אין ספק - אין אופסייד! אז אם אין לכם את העזרים הטכניים כדי לקבוע באופן חד משמעי (לגיטימי), לפחות תגידו שצריך לתת את היתרון להתקפה במקרה הזה.
  21. חואן פאבלו עושה רושם נהדר עד עכשיו. לגבי הגול, קשה מאוד למצוא בו אשמים. לא מבין על מה הוויכוח בכלל. זו הייתה התקפה אדירה של בורדו עם צירופים מהירים, חדים ומדוייקים. בן הרוש אולי היה יכול להיות טיפה יותר אגרסיבי בסגירה על לורן, אבל האורוגואיי הזה שחקן-שחקן עם צעד ראשון מטורף (בכל אופן הכדור היה אצלו שניה וחצי בערך), גם את טיבי אי אפשר להאשים כשהוא רץ עם הפנים לשער והחלוץ מצליח לתפוס ממנו מרחק של שני מטר. זה לגיטימי. אם בכל זאת רוצים לזהות "אשם" בשער הזה, זה דווקא אלברמן שהיה חייב לטוס אל מוריס-בליי (האיש שבנה את השער), ברגע שהוא הצליח להשתחרר מייני במרכז המגרש, ולעכב אותו/לעשות עבירה עוד לפני שהוא הספיק לעשות את הדאבל-פס עם אוברניאק (המהלך שפירק את ההגנה). אבל שוב, זה שער של כדורגל גדול, שגם אם היו עושים לנו עוד פעמיים כנראה שהיינו סופגים.
  22. הניצחון מול פאוק גדול יותר, הניצחון היום מרשים יותר.
  23. הסנטימנט שלך למהראן, כמו במקרה אוסקר, מעוור אותך . זה שיש לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות זה ברור, אבל אם לוקחים את הכל בחשבון, בכושר הנוכחי, ובעיקר באירופה (מיטרוביץ' שחקן אחראי בצורה מדהימה), הוא פשוט טוב יותר עבור מכבי. יאללה סגור, איתן גם מצטרף.
  24. בשלב הזה של העונה, הוא עדיף על ראדי.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.