Jump to content

Cosmic

משתמשים רשומים
 • Posts

  162
 • Joined

 • Last visited

3 Followers

About Cosmic

 • Birthday 08/12/1985

Profile Information

 • Location
  קינג ג'ורג' פינת החיים

Recent Profile Visitors

11,967 profile views
 1. אני לא זוכר מתי הייתה הפעם האחרונה שמשחק היה "שלנו בכיס" (יתרון של 2 שערים צפונה) בדקה ה 80 צפונה. בתחושה, זה קרה אולי פעמיים-שלוש לאורך כל העונה. ההשפעה של הנתון הזה על הקבוצה, גם פיזית וגם מנטאלית, היא סופר משמעותית. "לנצח עם השיניים" זה ללא ספק אינדיקציה לקבוצה אלופה. אבל גם השיניים של הכריש הכי מאדר פאקר בבריכה, נשחקות עם הזמן... אחרי התיקו בדרבי התגבשה אצלי הדעה שללא גולסה כשיר (לפחות במחצית ממשחקי הפלייאוף), וללא תרומה של 4-5 שערי קלאצ' של יוני בפלייאוף - יהיה לנו מאוד מאוד קשה לרוץ עם חיפה עד הסוף. פרט לרוקאביצה, הם נכנסו לפלייאוף בפורמה כמעט מושלמת מבחינת מצבת השחקנים בסגל, בעוד שאנחנו עם 4 שחקני מפתח לא כשירים (לא כולל הנס הגלוי ששמו דור פרץ - שרק אלוהים יודע איך עדיין מצליח לרוץ מבלי להיות מחובר לבלון חמצן). זה עוד ממש לא הזמן להספדים כמובן, כי העסק עדיין לא גמור, אבל אחרי התוצאה הערב זה כבר לגמרי של חיפה לקחת או לפקשש בשלומיאליות. מה שבטוח, הדרך שהקבוצה עשתה ועדיין עושה בעונה הזו היא סיפור מדהים, אקזמפלר ללב של אלופה. לכל אוהד מכבי יש משהו אמיתי להתגאות בו, וזה חשוב לא פחות מהתואר עצמו.
 2. שאלה - האם יש משמעות כלשהי לשם והת.ז שמופיעים על הכרטיס ?
 3. גררו נראה כמו שחקן סביר לליגה הלאומית ולא מעבר. יוני כהן היה פשוט מחריד, איבד כל כדור שהגיע אליו והציג כמה מהלכים שאמורים לגרום לו להרהר בפרישה מהמקצוע. לחיוב כמובן קנדיל שהציג את המשחק הכי טוב שלו בקריירה ככל הנראה, היה בזון מלחיץ והצליח בכל פעולה שניסה. וכמובן דור פרץ שהוא השחקן היחיד שאפשר לציין לטובה במכבי העונה. בסופו של יום - תוצאה סבבה לגמרי שחתמתי עליה לפני המשחק. הנרטיב שבו הושגה בכלל מצויין.
 4. במחנה שלנו, הודעות אופטימיות הן כמו שיפוד כבד אווז - המחיר גבוה, המינון זעום, והתדירות נמוכה. רק ככה אתה באמת מעריך .
 5. הבישול של ריקן זה ברגקאמפ... כל המהלך הזה הרגיש בזמן אמת כמו חזיון תעתועים. אחרי 70 דקות שהקבוצה מתקשה לחבר חמש מסירות רצופות מרגל לרגל.. פתאום זה. מוזר רצח.
 6. הרננדז ממשיך להרשים מאוד בעיניי. רואים שהוא ברמה אחרת מעמיתיו כמעט בכל פעולה. בינתיים הוא קצת נחבא אל הכלים מבחינת נוכחות ומנהיגות, אבל אם בוחנים את הרקורד שלו, כנראה שזה רק עניין של זמן עד שהוא יהפוך לגנרל של חוליית ההגנה כולה. אפרופו השיח על מעבר קבוע לשיטה של ארבעה מאחור, הייתי שמח לנסות אותו דווקא כבלם השמאלי, לצד טיבי בימין. הלינק של הרננדז עם סאבוריט באגף שמאל מרגיש כמו הדבר הנכון עבור מכבי, ויכול להתפתח לכלי מרכזי בשבירת קו הקישור של מערכי הבונקר הישראלים. * טיעון פיקנטי שמחזק את התאוריה - ציוותי הבלמים המוצלחים ביותר שלנו בעשור האחרון (טיבי-גרסיה, טיבי-אמאדור), היו כשטיבי שיחק כבלם בצד ימין. פשיץ׳ נגע בכדור מעט מאוד, אבל ניכר שיש לו קלאס ואיכויות שהיו חסרות למכבי בשפיץ. אהבתי גם את הפרובוקציה שלו בתוספת הזמן. אפשר לפרש אותה בתור אקט שולי, אבל בעיניי זו עדות לניסיון והבנה בדברים הקטנים שמנצחים משחקים. הוציא את הטורקים מפוקוס לפני ה״דרייב האחרון״ שלהם להשיג שיוויון.
 7. רואים את זה בעיקר במסירות בחלק האחורי. המסירות בין השוער, הבלמים ושחקני הקישור האחורי כאלה דרדלות. הכדור כמעט מגיע לעצירה מוחלטת לפני שהוא מגיע לשחקן המטרה. זה מייאש לצפייה, ומאפשר להגנה היריבה לשמור על המבנה שלה בקצב הליכה.
 8. נראה לי שהוא מאמן טוב, שקצת בהלם מאיך הקבוצה הזו לקחה אליפות בפור כל-כך גדול שנתיים רצוף. הפרצוף תחת שלו בסיום המשחק לא מבשר טובות, ניכר שהוא מרגיש את הלחץ.
 9. הרננדס נראה פצצה. כל השאר ביצים ללא יוצאים מהכלל. גם בעונה שעברה ההתקפה הייתה חלשה, אבל היה לאיביץ׳ את הקארמה. מצבים נייחים, גולים בשיניים. השנה השחקנים ירדו בעוד 10% יכולת (קלאסי לשחקנים ישראלים שבעים), העייפות המנטאלית מאירופה נותנת אותותיה, וזו התוצאה. גורל העונה הזו תלוי בחיפה לטעמי, נקווה שיפקששו את זה.
 10. גם עם זרים. חיפה נראים פייבוריט לתואר.
 11. נתן גליץ׳ נקי בדיוק מאותו מצב שבלטקסה עשה בו את הפנדל. הוא נראה טוב מאוד בינתיים.
 12. לא נופל מוידאר בשיאו. אולי טוב יותר.
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.