Jump to content

הילד בן 30

משתמשים רשומים
    30
  • Last visited

Posts פורסם על ידי הילד בן 30

1. אחרי יותר מ-7 שנים עם אותו מכשיר (ווינדווס ויסטה,השם ירחם), הגיע הזמן להחליף.

מה אתם ממליצים לי?

הדרישות שלי די פשוטות:

מסך גדול יחסית, ולא משהו מיוחד מעבר לכך. אין לי משחקים שדורשים יכולות גבוהות מהמחשב, ואני לא מאמץ אותו במיוחד למעט, מידי פעם, עריכת סרטים (מובי מייקר או לחילופין- המרה מפורמט זה לפורמט אחר). אני לא צריך את הדבר הכי חדש שיש אך מצד שני אני גם לא רוצה משהו שבעוד שנה יהיה גאנק מוחלט.

מהם סדרי הגודל של המחירים? מה מומלץ?

קודם כל, ממליץ על דל. רוב העובדים אצלינו עם דל ומאוד מרוצים. נוחים אמינים ועם שירות טוב.

אם אתה לא צריך לסחוב אותו הרבה ממליץ על 15.6 אינטש, אם אתה צריך להסתובב איתו הייתי קונה 14 ואם הוא רק בבית ובעיקר רואים בו סרטים או סדרות הייתי הולך על 17.3 אינטש שהם גם בד"כ מאד חזקים ובמחיר סבבה יחסית.

מעבר לזה צריך להסתכל על המפרט. קשה להמליץ על מעבד למשל בלי דגם מדויק.

אם אתה הולך על דל ממליץ לבדוק ב notebook club.

אתה מוזמן לשתף פה או בפרטי.

מחירים מאד משתנים בהתאם למפרט וגודל המסך. מאמין שתוכל למצוא משהו די טוב סביב 3000

2. אני באמת לא מבין איך אנשים שמצביעים ל"רק לא ביבי" לא חוששים מהעתיד.

ותסלחו לי כי כולכם יודעים שלומר שכל אחד אחר יהיה טוב יותר זה סתם פופוליזם.

אני מאמין שהרצוג ירכיב את הממשלה הבאה, והאמת זה מטריד. אין לי ספק שהוא לא בשל. מקווה ששכר הלימוד לא יהיה בלתי הפיך

3. באמת. אני שונא את כולם.

נשגב מבינתי. פתק לבן הספר כמו כל קול פסול, מעטפה ריקה, מעטפה עם הרבה פתקים וכו'

אני בטוח שמבין כל האפשרויות יש אחת שנראית לך טובה יותר, ואם לא, הייתי נותן רוח גבית למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה אבל תתנחם בתמיכה כמו ובזכותן, הירוקים וכו'

4. הדבר היחיד שחשוב לביבי זה לשמור על הכיסא, אפס חזון ואפס עקרונות.

אני לא מסכים עם בנט על נושאים מסוימים, וגם לא מצביע לו, אבל לפחות הוא איש של עקרונות ברורים, גם כאלה שהם לא פוליטיקלי קורקט.

אני חושב שלביבי דווקא יש עקרונות. העקרונות הכלכליים שלו די ברורים ומבחינה מדינית הוא פשוט לא באמת ימני הוא סוג של בעד ביטחון, הוא הראה שהוא מאמין בפשרות כל עוד האינטרס הביטחוני נשמר. מצוין מבחינתי למשל שהוא התעקש על הכרה בישראל כמדינה יהודית כתנאי למו"מ עם הפלסטינים.

מסכים שאין לו חזון. הוא לא מהזן הזה.

אבל, כרגע הבחירה היא בין ביבי ל"רק לא ביבי" וזה בעייתי מאד.

ביבי כל כך לא מוצלח בפוליטיקה הישראלית שאני מרגיש שגם אם אני הייתי יו"ר העבודה הייתי נותן לו פייט.

בינינו, אף אחד לא חושב שהרצוג הוא הפוליטיקאי המתאים ביותר בישראל להיות ראש ממשלה.

בגדול, הוא היה בזמן הנכון במקום הנכון וזה מדאיג.

לכן, בבחירה בין ביבי ל"רק לא ביבי " אני מעדיף את ביבי.

עם זאת, אין לי ממש מושג למי אצביע...

5. אני באמת לא מצליח להבין. אתם כל כך שונאים את ביבי עד שהאיום האיראני לא קיים?

אני מדבר עם אנשים ומבחינתם זה הכל בראש שלו. אנשים אינטליגנטים שקיוו שיהיה נאום גרוע ומבחינתם שביבי יפסיק לעסוק בסוגיה, למרות שההסכם אמור להיחתם עוד שלושה שבועות.

הבחירות והתקשורת מוציאים מאיזון, הכל נהיה מעוות

6. אנשים שיפוטיים כי מטרתנו היא להיות שיפוטיים. עם להיות טיפה ציני, נוח מאוד לביבי לקדם את מכללת צפת כשלוחה של בר אילן - כי בר אילן חשובה לאגף הימני של האקדמיה שטוען לקיפוח. לא צריך לעשות 1+1, זה מול העיניים.

בחצי שנה לא באמת מקימים מ-0 בית ספר לרפואה. יש סיבה שהנושא הזה נידון עוד מ-2002, ותפס תאוצה ב-2007. יכול להיות שסילבן שלום נתן לזה עוד קידום במסגרת המשרד לפיתוח הנגב והגליל, וזה נהדר בעיניי, אבל אתה גם לא יכול לתת לו את כל הקרדיט.

אתה ביחס לא רע ביחס למדינות המתפתחות אולי, לא המפותחות. כל נתון שתשווה בין ישראל ל-OECD ברמת הרפואה הציבורית יראה לך שאנחנו בתחתית הרשימה. מיטות פר נפש, רופא פר נפש, יותר חמור - רופא מומחה פר נפש בפריפריה, זמן המתנה לניתוח, זמן המתנה לתור לפיזיותרפיה.....אל תשלה את עצמך שאנחנו במצב טוב. מערכת הבריאות הציבורית בישראל בתהליך קריסה מתקדם, ואם לא היו מצליחים לגרד תרומות בבתי החולים מגורמים חיצוניים, היא כבר מזמן הייתה קורסת סופית.

עובדתית, אגב, המצב רק מתדרדר עם השנים.

נתחיל מכך שלבית הספר לרפואה אין שום קשר למכללת צפת והתחילו להרים אותו רק מרגע ההחלטה שבר אילן תפעיל אותו. כמו שאמרתי הוא היה פרויקט יוצא דופן בנוף הישראלי.

את מצבינו היחסית טוב ייחסתי לועדת התרופות בלבד.

אני מסכים שהמצב רע, אבל עובדתית נתניהו עשה הכי הרבה בנושא מכל ראשי הממשלה בשלושים שנים האחרונות. אז להגיד שהוא אשם במצב זו בדיחה.

וכן, גם אם הנושא יקבל את מלוא סדרי העדיפויות הממשלתיים יקח לפחות עוד חמש עד עשר שנים מהיום לשים את הרפואה הציבורית במקום הראוי לה.

אפשר לצעוק ביבי אכל לי ביבי שתה לי על המון נושאים. לא כאן.

7.  

יש מצב שממשלות נתניהו היחידות שעשו משהו מהסיבה שהיו רק ממשלות נתניהו?

אני מאוד כועס על כך שממשלת יחימוביץ לא עשתה כלום, אבל לצערי אין לי מכונת גלישה לעולם מקביל להגיד לה את זה.

אתה באמת חושב שאדם שנמצא בשלטון 6 שנים ברציפות הוא לא האחראי? 6 שנים זה לא מספיק זמן?

מי האחראי לדעתך? אולמרט? ברק? רבין? שמיר? בגין? בן גוריון?

כולם, פרט לבן גוריון. בלי טיפת ציניות.

אתה מודע לכך שלא נבנה בישראל בית חולים 45 שנים? שלא נפתח בית ספר לרפואה משנת 1971?

לא, שש שנים זה לא מספיק זמן. הרופאים הנוספים מבית הספר לרפואה יתחילו למלא את השורות רק עוד כמה שנים.

יקח עוד זמן עד שבתי החולים המתוכננים יתחילו לפעול.

לשאלתך אם כל אחד מראשי הממשלה שהזכרת היה בונה בית חולים או מקים בית ספר לרפואה כנראה שהמצב היום היה קצת פחות גרוע.

נתחיל מהמודגש - מה הקשר בין מחט לתחת? איך הגדלת כמות הרופאים תעזור כאשר אין תקינה? אתה לא סותר את עצמך בשני המשפטים האלה, אבל אתה כותב שני משפטים מנותקים ומחבר אותם כאילו הם סיבה ותוצאה. הם לא. יש עדיין מחסור עצום בתקינה לא רק של רופאים, אלא גם של פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאלים, מרפאים בעיסוק, קלינאי תקשורת ועוד אי אלו אנשים שבלעדיהם הרפואה הציבורית לא קיימת. רפואה זה לא רק רופאים, וגם שם יש כאמור מחסור תקנים.

בוא ספר לי אגב על התנאים המופלגים של הרופאים ששופרו. אשמח גם אם תחבר את זה למחאה האחרונה שהתקיימה לפני כשלוש שנים שהשביתה חלקים גדולים של המערכת, באופן חריג ודי היסטורי.

ובנוגע לתוכנית בצפת...היא התקבלה בכלל בשנת 2007 במל"ג לאחר מספר ועדות. ביבי היה במקרה הטוב שם כדי לתת את החותמת הסופית. הוא לא היה זה שיזם את פתיחת הפקולטה.

נכון ועדה קבעה שהוא צריך להיבנות אבל מצוין שביבי הרים את זה ובאמת בזמן קצר, אני מכיר את הנושא יחסית מקרוב, זה היה מסוג הפרויקטים שלא רואים בד"כ במדינת ישראל, תוך בערך חצי שנה מקביעת הועדה שבית הספר יקום ובר אילן תפעיל אותו, בי"ס לרפואה קלט סטודנטים.

וכן, כדי שיקום בית ספר לרפואה ב2010 אולמרט היה צריך להתחיל להקים אותו איפשהו ב2007-2008 לפחות, עובדתית מי באמת קידם את הנושא זה השר סילבן שלום בממשלת נתניהו הראשונה. לפעמים אפשר לתת מחמאות, לא תמיד צריך להיות ציניים.

סל הבריאות "עולה" כל שנה? סל הבריאות עלה השנה ב-300 מיליון. הסל היה 34.6 מיליארד. כלומר התוספת היא בסך הכל פחות מ-1%. הגידול השנתי בגודל האוכלוסיה הוא בערך 2.3% והגידול בתקציב המדינה הוא 2.5% מה שאומר שיחסית לגודל התקציב ולהשקעה בבריאות לנפש סל הבריאות מתכווץ. וזה עוד לפני שדיברנו על הגרעונות העצומים של קופות החולים.

נכון, מצב הרפואה לא טוב, אני לא טוען כך. אבל תקציב הסל כן עולה, הלוואי והיה עולה יותר, ואגב אנחנו במצב לא רע בנושא ביחס למדינות המפותחות.

שגם עצרה את ההתקדמות בנושא קנאביס רפואי אגב.

ואם כבר אנחנו בנושא הזה, שר הבריאות בשלושת החודשים האחרונים הוא... ביבי.

יש מי שהיה מצפה מהליכוד לפחות לעשות בכאילו, ולמנות בינתיים מישהו שידבר על דברים שאפשר לעשות בנושא, עזוב אשכרה לעשות.

אין לשר הבריאות מה לעשות יותר מדי שלושה חודשים לפני בחירות. לא יכול לתכנן תכניות ולא להעביר תקציבים. מה שנעשה כרגע בכל משרדי הממשלה זו תחזוקה בלבד.

ולכולכם אומר, אתם כל כך ציניים כלפי כל מה שביבי עושה, שאתם לא מסוגלים לתת מחמאה בשום נושא וחבל.

עובדתית, ממשלותיו קידמו הן תקני כ"א והן מיטות אשפוז יותר מכל הממשלות 40 שנים אחורה.

במקום להגיד ביבי עשה, צריך להמשיך בעשיה המבורכת הזו בממשלה הבאה (מי שלא יקים אותה) ולהמשיך להשקיע ברפואה הציבורית אתם משקרים לעצמכם בכל התירוצים שבעולם שביבי לא עשה כלום. אני מפסיק להתווכח פה על עובדות.

8. זה וואלה, לא וואינט. והרופאה לא עובדת של משפחת מוזס. נוני מוזס גם לא אחראי על המשבר ברפואה הציבורית, ביבי כן.

המשבר ברפואה הציבורית הוא מתמשך ונובע מחוסר בתקנים, הן של רופאים והן של מיטות.

ממשלות נתניהו הן היחידות שעשו משהו בנושא בשנים האחרונות, בין היתר הקמת בית ספר נוסף לרפואה בצפת, תוך פחות משנה בית הספר התחיל לפעול.

בנוסף ממשלת נתניהו החליטה על הקמת שתי בתי חולים נוספים, אחד באשדוד והשני בבאר שבע.

לגבי תנאי העסקה הרופאים הם שופרו בממשלת נתניהו הראשונה כמו שלא שופרו מעולם.

סל התרופות גדל משנה לשנה.

עכשיו המצב עדיין לא טוב, אבל מה שאמרת פה הוא פופוליזם לשמו ונטיה מרגיזה להאשים את נתניהו בכל מה שלא מספיק טוב פה.

לפעמים אני חושב שעד 2009 הכל פה היה מצוין ונתניהו פשוט סגר בתי חולים, בתי ספר, מקומות עבודה, חסם בגופו טרקטורים כדי לעצור בניה, ירה בנו ידיו טילים על תל אביב וכדומה.

9. סלח לי אבל הסרטון הזה היה בעיני מביך.

ראשית, המון מהם מזוהים פוליטית, שנית, להגיד שהאיום האיראני הוא לא איום קיומי אבל יש בעיה בבטחון.

להגיד שצריך להשקיע בבטחון אבל בעצם צריך להשקיע בחינוך, אחדות וכו'

אבל יותר מכל, לא באמת אמרו מה לעשות אלא רק כמה המצב הביטחוני רע, בעצם לא כזה...

10. שמעי אני לא דתי ולא מצביע ש״ס או משהו כזה ובתור מזרחי אני מסכים שהשד העדתי מת כבר ממזמן ולא צריך להחיות אותו בכוח, אבל אולי את או מישהו אחר יכול להסביר לי למה השמאל כל כך מתגאה בזכויות אדם בו״חופש דת״ לכולם ו״איש איש באמונתו יחיה״ אבל כשמגיעים ליהודים דתיים אני שומע כל מיני מילות גנאי כגון ״דוס״? מאיפה השנאה הזאת? עזבי עכשיו דעות פוליטיות,אני מדבר בתור בן אדם שגם מאמין ב״איש איש באמונתו יחיה״ למה יש בשמאל (ואני מכיר הרבה חבר׳ה שמצביעים מרצ) מעין בוז לדת היהודית? אולי זה בניסיון להתחבב על הדתות האחרות?

שוב,לא קשור לפוליטיקה בכלל אלא על כבוד הדדי בין בני אדם... גם ככה יש שסע בעם אז למה להגביר אותו?

אשמח לתשובה עניינית (דוגמא לתשובה לא עניינית - ״כי הם פרזיטים״ וסתם שנאת חינם, אני מדבר באופן כללי לא על פוליטיקה וויכוחים שאמנם צריך לדון בהם אבל זה לא רלוונטי לשאלה שלי).

.

אתה נוגע פה בנקודה כואבת, יש פה פילוג,שבמקרים מסוימים מגיע לשנאה בתוך העם. שנאת דתיים, שנאת חרדים שנאת הומואים, שנאת שמאלנים ואם נכוון רגע לכל העם בישראל אז גם שנאת ערבים כמובן.

זה בכל חלקי העם ובגלל זה מאד הפריעה לי הפניה לליברמן כטרנפריסט אבל הפתרון של העברת יהודים מביתם עובר לה בקלות.

באופן עקרוני השנאה הזאת חוצה מגזרים, אבל בתקשורת הישראלית בולטת ההצגה של החרדים ומתנחלים באור שלילי שגובלת בהסתה וכשאומרים שמתנחלים וחרדים גונבים את הכסף שלנו זה מזכיר תקופות אחרות בהיסטוריה.

זו לדעתי הבעיה האמיתית והמוכרת ביותר וחבל שלא הרבה דיברו אתמול על אחדות (בעיקר אלי ישי).

11. נשמע שכל אחד חושב שלמי שהוא בעדו היה עימות מוצלח.

אני חושב שכולם הבהירו את עמדתם בצורה יחסית טובה לקהל שלהם.

לצופה מהצד, בנט מאד התבלט, ולדעתי היה נציג הימין הבולט וירויח מזה על חשבון נתניהו וקצת מכחלון וליברמן. היתה לו בעיה אחת, שהוא האשים את עצמו ברצח רבין.

12.  

קודם כל נתניהו לא מסר את יריחו. היא נמסרה עוד בקיץ 94', שנתיים לפני נתניהו.

אני מכיר את הסרטון המדובר בו נתניהו מתגאה בפני פעילים או תומכים שהוא תקע את ההסכם. זה יפה בשביל הנאום, בפועל? נתניהו המשיך אותו. לא בהתלהבות יתרה (אם כי כשהיה צריך להחניף לערפאת הוא אמר עליו "מצאתי חבר") אבל המשיך גם המשיך: מסר את חברון כחלק מאוסלו ב' ויותר מזה- אם על חברון הוא עוד היה יכול לומר ובצדק כי היא נמסרת כחלק מהסכם שנחתם טרום תקופתו, הרי שאת הפעימה של 98' הוא ביצע מבחינת חתימה ומסירה.

יותר מזה, התהליך המשיך גם אחרי שנתניהו הפסיד ב-99' והעבודה חזרה לשלטון.

הפיצוץ והקריסה בא בספטמבר 2000 - קמפ דיויד לא הצליחה, וערפאת החליט לחזור לדרך האלימות לצורך יצירת לחץ על ישראל. הוא נכשל כשלון חרוץ, ובנוסף לכך - מחנה השמאל הציוני ספג מכה אנושה בתקופה ההיא ממנה למעשה לא התאושש עד היום.

מסכים, יש בפוליטיקה הישראלית נטיה להתעלם מהעובדות. מזל שהחתול פה להזכיר אותם.
  13. לא חושב שצריך להאשים אותו בגול.

נקודה אחרת ששמתי לב אליה ובגלל אני לא חושב שהוא מתאים להיות שוער ראשון אצלינו, במשחק היו מעל 10 קרנות של קרית שמונה. באף אחת הוא לא יצא לכדור גובה, תמיד נתקע ברחבת החמש. באירופה זה היה עולה לנו בשניים שלושה שערים.

14. hairy to hell, אתה טומן את הראש בחול.

האזנתי בקפידה ליותר מראיון אחד של ציפי לבני בתקופת טרום הבחירות (מעניין למה העלימו אותה פתאום) והיא בפירוש אמרה שהיה מתווה אמריקאי שנתניהו הסכים לו ומי שפוצץ את המו"מ הוא אבו מאזן.

וכן, כשאפילו הימין בישראל הכריז על פתרון 2 המדינות בנאום בר אילן, כשאולמרט וברק הלכו עד הקצה וקיבלו גב קר. כשאבו מאזן לא מוכן להגיד שהוא מבין שהסכם משמעו שזו מדינת היהודים קשה לומר שאנחנו לא מנסים.

אוסלו פוצץ בגלל טרור אגב, לא בגלל אף גחמה.

הנסיון להתסכל על קבלת ההחלטות של הפלסטינים בצורה רציונלית, כשרוב העם שם הצביע לתנועת טרור שמצהירה בפירוש שאחד מעקרונותיה הוא שלא תהיה פה, הוא מגוחך.

15.  

א. הם לא יעברו

ב. במידה וכן, הם לא יהיו בשום פנים ואופן בעמדת כוח משמעותית, אנחנו מדברים על גג מנדט או שניים, וגם זה דמיוני. (צריכים 6.5 אחוז מהקולות כדי לקבל 2 נציגים, כשכרגע הסקרים מנבאים שאלי ישי לא עובר את אחוז החסימה).

אם לא יקרה פה נס, המרוויחים הגדולים מהבחירות הקרובות הם חובשי הכיפות הסרוגות לצד החרדים, כל השאר יפסידו.

לא יודע מאיפה הבאת את הנתונים האלה, אחוז החסימה הוא 3.25% והוא מקנה באופן תיאורטי 3 נציגים לפחות (ובפועל ארבעה).

ומה קשור המרוויחים הגדולים הם חובשי הכיפות הסרוגות? איזה רווח בדיוק?

• Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.