Jump to content

הילד בן 30

משתמשים רשומים
    30
  • Last visited

Everything posted by הילד בן 30

1. ועדיין, אין לך שחקן כמוהו. בשלישית קישור הוא באנקר
  2. אני חושב שלביבי דווקא יש עקרונות. העקרונות הכלכליים שלו די ברורים ומבחינה מדינית הוא פשוט לא באמת ימני הוא סוג של בעד ביטחון, הוא הראה שהוא מאמין בפשרות כל עוד האינטרס הביטחוני נשמר. מצוין מבחינתי למשל שהוא התעקש על הכרה בישראל כמדינה יהודית כתנאי למו"מ עם הפלסטינים. מסכים שאין לו חזון. הוא לא מהזן הזה. אבל, כרגע הבחירה היא בין ביבי ל"רק לא ביבי" וזה בעייתי מאד. ביבי כל כך לא מוצלח בפוליטיקה הישראלית שאני מרגיש שגם אם אני הייתי יו"ר העבודה הייתי נותן לו פייט. בינינו, אף אחד לא חושב שהרצוג הוא הפוליטיקאי המתאים ביותר בישראל להיות ראש ממשלה. בגדול, הוא היה בזמן הנכון במקום הנכון וזה מדאיג. לכן, בבחירה בין ביבי ל"רק לא ביבי " אני מעדיף את ביבי. עם זאת, אין לי ממש מושג למי אצביע...
  3. אני באמת לא מצליח להבין. אתם כל כך שונאים את ביבי עד שהאיום האיראני לא קיים? אני מדבר עם אנשים ומבחינתם זה הכל בראש שלו. אנשים אינטליגנטים שקיוו שיהיה נאום גרוע ומבחינתם שביבי יפסיק לעסוק בסוגיה, למרות שההסכם אמור להיחתם עוד שלושה שבועות. הבחירות והתקשורת מוציאים מאיזון, הכל נהיה מעוות
  4. נתחיל מכך שלבית הספר לרפואה אין שום קשר למכללת צפת והתחילו להרים אותו רק מרגע ההחלטה שבר אילן תפעיל אותו. כמו שאמרתי הוא היה פרויקט יוצא דופן בנוף הישראלי. את מצבינו היחסית טוב ייחסתי לועדת התרופות בלבד. אני מסכים שהמצב רע, אבל עובדתית נתניהו עשה הכי הרבה בנושא מכל ראשי הממשלה בשלושים שנים האחרונות. אז להגיד שהוא אשם במצב זו בדיחה. וכן, גם אם הנושא יקבל את מלוא סדרי העדיפויות הממשלתיים יקח לפחות עוד חמש עד עשר שנים מהיום לשים את הרפואה הציבורית במקום הראוי לה. אפשר לצעוק ביבי אכל לי ביבי שתה לי על המון נושאים. לא כאן.
  5. כולם, פרט לבן גוריון. בלי טיפת ציניות. אתה מודע לכך שלא נבנה בישראל בית חולים 45 שנים? שלא נפתח בית ספר לרפואה משנת 1971? לא, שש שנים זה לא מספיק זמן. הרופאים הנוספים מבית הספר לרפואה יתחילו למלא את השורות רק עוד כמה שנים. יקח עוד זמן עד שבתי החולים המתוכננים יתחילו לפעול. לשאלתך אם כל אחד מראשי הממשלה שהזכרת היה בונה בית חולים או מקים בית ספר לרפואה כנראה שהמצב היום היה קצת פחות גרוע. נכון ועדה קבעה שהוא צריך להיבנות אבל מצוין שביבי הרים את זה ובאמת בזמן קצר, אני מכיר את הנושא יחסית מקרוב, זה היה מסוג הפרויקטים שלא רואים בד"כ במדינת ישראל, תוך בערך חצי שנה מקביעת הועדה שבית הספר יקום ובר אילן תפעיל אותו, בי"ס לרפואה קלט סטודנטים. וכן, כדי שיקום בית ספר לרפואה ב2010 אולמרט היה צריך להתחיל להקים אותו איפשהו ב2007-2008 לפחות, עובדתית מי באמת קידם את הנושא זה השר סילבן שלום בממשלת נתניהו הראשונה. לפעמים אפשר לתת מחמאות, לא תמיד צריך להיות ציניים. נכון, מצב הרפואה לא טוב, אני לא טוען כך. אבל תקציב הסל כן עולה, הלוואי והיה עולה יותר, ואגב אנחנו במצב לא רע בנושא ביחס למדינות המפותחות. אין לשר הבריאות מה לעשות יותר מדי שלושה חודשים לפני בחירות. לא יכול לתכנן תכניות ולא להעביר תקציבים. מה שנעשה כרגע בכל משרדי הממשלה זו תחזוקה בלבד. ולכולכם אומר, אתם כל כך ציניים כלפי כל מה שביבי עושה, שאתם לא מסוגלים לתת מחמאה בשום נושא וחבל. עובדתית, ממשלותיו קידמו הן תקני כ"א והן מיטות אשפוז יותר מכל הממשלות 40 שנים אחורה. במקום להגיד ביבי עשה, צריך להמשיך בעשיה המבורכת הזו בממשלה הבאה (מי שלא יקים אותה) ולהמשיך להשקיע ברפואה הציבורית אתם משקרים לעצמכם בכל התירוצים שבעולם שביבי לא עשה כלום. אני מפסיק להתווכח פה על עובדות.
  6. המשבר ברפואה הציבורית הוא מתמשך ונובע מחוסר בתקנים, הן של רופאים והן של מיטות. ממשלות נתניהו הן היחידות שעשו משהו בנושא בשנים האחרונות, בין היתר הקמת בית ספר נוסף לרפואה בצפת, תוך פחות משנה בית הספר התחיל לפעול. בנוסף ממשלת נתניהו החליטה על הקמת שתי בתי חולים נוספים, אחד באשדוד והשני בבאר שבע. לגבי תנאי העסקה הרופאים הם שופרו בממשלת נתניהו הראשונה כמו שלא שופרו מעולם. סל התרופות גדל משנה לשנה. עכשיו המצב עדיין לא טוב, אבל מה שאמרת פה הוא פופוליזם לשמו ונטיה מרגיזה להאשים את נתניהו בכל מה שלא מספיק טוב פה. לפעמים אני חושב שעד 2009 הכל פה היה מצוין ונתניהו פשוט סגר בתי חולים, בתי ספר, מקומות עבודה, חסם בגופו טרקטורים כדי לעצור בניה, ירה בנו ידיו טילים על תל אביב וכדומה.
  7. לא מבין איך אפשר לשחק עם שלושה קשרים ועדיין לא למצוא לו מקום. מקווה שישאר שם גם כשגאטוסו יחזור מהרחקה
  8. סלח לי אבל הסרטון הזה היה בעיני מביך. ראשית, המון מהם מזוהים פוליטית, שנית, להגיד שהאיום האיראני הוא לא איום קיומי אבל יש בעיה בבטחון. להגיד שצריך להשקיע בבטחון אבל בעצם צריך להשקיע בחינוך, אחדות וכו' אבל יותר מכל, לא באמת אמרו מה לעשות אלא רק כמה המצב הביטחוני רע, בעצם לא כזה...
  9. . אתה נוגע פה בנקודה כואבת, יש פה פילוג,שבמקרים מסוימים מגיע לשנאה בתוך העם. שנאת דתיים, שנאת חרדים שנאת הומואים, שנאת שמאלנים ואם נכוון רגע לכל העם בישראל אז גם שנאת ערבים כמובן. זה בכל חלקי העם ובגלל זה מאד הפריעה לי הפניה לליברמן כטרנפריסט אבל הפתרון של העברת יהודים מביתם עובר לה בקלות. באופן עקרוני השנאה הזאת חוצה מגזרים, אבל בתקשורת הישראלית בולטת ההצגה של החרדים ומתנחלים באור שלילי שגובלת בהסתה וכשאומרים שמתנחלים וחרדים גונבים את הכסף שלנו זה מזכיר תקופות אחרות בהיסטוריה. זו לדעתי הבעיה האמיתית והמוכרת ביותר וחבל שלא הרבה דיברו אתמול על אחדות (בעיקר אלי ישי).
  10. מבחינתם זה הבית. ליברמן מציע שפלסטינים צמודי קו ירוק יעברו לפלסטין, זה אפילו לא לגרש אותם מהבית.
  11. שאלה לכל מצביעי מרצ, לא מפריע לכם שזהבה כינתה את ליברמן טרנספריסט (שאמור להיות כינוי גנאי) כאשר היא מציעה שוב ושוב לפנות עשרות אלפי יהודים מביתם? פינוי יהודים עובר בקלות בגרון, אבל פינוי ערבים?
  12. נשמע שכל אחד חושב שלמי שהוא בעדו היה עימות מוצלח. אני חושב שכולם הבהירו את עמדתם בצורה יחסית טובה לקהל שלהם. לצופה מהצד, בנט מאד התבלט, ולדעתי היה נציג הימין הבולט וירויח מזה על חשבון נתניהו וקצת מכחלון וליברמן. היתה לו בעיה אחת, שהוא האשים את עצמו ברצח רבין.
  13. מסכים, יש בפוליטיקה הישראלית נטיה להתעלם מהעובדות. מזל שהחתול פה להזכיר אותם.
  14. להבנתי הוא לא פצוע כבר הרבה זמן
  15. לא חושב שצריך להאשים אותו בגול. נקודה אחרת ששמתי לב אליה ובגלל אני לא חושב שהוא מתאים להיות שוער ראשון אצלינו, במשחק היו מעל 10 קרנות של קרית שמונה. באף אחת הוא לא יצא לכדור גובה, תמיד נתקע ברחבת החמש. באירופה זה היה עולה לנו בשניים שלושה שערים.
  16. hairy to hell, אתה טומן את הראש בחול. האזנתי בקפידה ליותר מראיון אחד של ציפי לבני בתקופת טרום הבחירות (מעניין למה העלימו אותה פתאום) והיא בפירוש אמרה שהיה מתווה אמריקאי שנתניהו הסכים לו ומי שפוצץ את המו"מ הוא אבו מאזן. וכן, כשאפילו הימין בישראל הכריז על פתרון 2 המדינות בנאום בר אילן, כשאולמרט וברק הלכו עד הקצה וקיבלו גב קר. כשאבו מאזן לא מוכן להגיד שהוא מבין שהסכם משמעו שזו מדינת היהודים קשה לומר שאנחנו לא מנסים. אוסלו פוצץ בגלל טרור אגב, לא בגלל אף גחמה. הנסיון להתסכל על קבלת ההחלטות של הפלסטינים בצורה רציונלית, כשרוב העם שם הצביע לתנועת טרור שמצהירה בפירוש שאחד מעקרונותיה הוא שלא תהיה פה, הוא מגוחך.
  17. בניון: חושב ששיחקתי טוב, גם היום כמעט בישלתי
  18. לא יודע מאיפה הבאת את הנתונים האלה, אחוז החסימה הוא 3.25% והוא מקנה באופן תיאורטי 3 נציגים לפחות (ובפועל ארבעה). ומה קשור המרוויחים הגדולים הם חובשי הכיפות הסרוגות? איזה רווח בדיוק?
  19. הקודמת היתה נפלאה בשביל זה. התוצאות היו די ידועות מראש. כאן המירוץ צמוד, מדי.
  20. תודה אשלח שאלות נוספות בפרטי. כמובן שאם עוד מישהו מעוניין להוסיף אז בשמחה...
  21. לא בטוח שזה הבחירות הנכונות להצבעת מחאה
  22. תודה רבה, אני יודע שזו אפשרות, מחפש אנשים שגידלו את זה או מכירים אנשים היטב כאלה.
  23. גם לי עצוב, לא רק שאנשים צריכים את המדינה אלא שגם איתה הם לא מרגישים יהודים. המדינה יכולה להמשיך להיות יהודית עם נישואים חד מיניים וגם עם נישואים אזרחיים, אבל אתה למעשה תייצר פה שתי חברות ושתי מדינות. (בניגוד לאם תפעיל תחבורה ציבורית בשבת וכאן, שאפשר להחיל את זה ולא יקרה אסון גדול פרט לפגיעה בסטטוס קוו). ההבדל בין אוטובוסים לנישואין הוא שבנישואין אתה יוצר פה שתי חברות. אם חלקים ניכרים מהחילוניים יתחילו להתחתן בנישואים אזרחיים, בעוד דור או שניים חליונים ודתיים לא יוכלו להתחתן (יוכלו אבל זה יהיה הרבה יותר קשה). אני לא מבין גדול בהלכה, אבל אני מניח שבנישואים חד מיניים המצב יהיה מסובך עוד יותר (לדוגמה אם זוג הומאים יאמץ ילד, וירצה לגייר אותו, מה אתה באמת מצפה מהרבנות לעשות?). זה באמת רק על קצה המזלג. אז לפני ששוברים פה את כל הכללים ומנפצים לחלוטין את הסטטוס קוו, אם רוצים להיות עם אחד, כולם צריכים קצת יותר להקשיב אחד לשני (שני הצדדים, הדתיים צריכים להתגמש איפה שאפשר והחילוניים צריכים להבין שיש כללים שכדאי שישמרו) וגם לחשוב קדימה גם אם כל מה שאנחנו רוצים זה שכל אחד יעשה מה שבא לו.
  24. לא אמרת פה שום דבר שאני יכול להתווכח עליו, פרט לזה שאני חושב שבאמת בנט מנסה לקחת את המפלגה והציבור הדתי למקום יותר ליברלי ולא שיש ניסיון להציג מצג שווא לציבור. בנט הוא במאת ליברלי יותר מזבולון המר לדוגמה שהיה מנהיג המפד"ל בעבר, והוא הביא אנשים כמו שקד שובל ומגל כדי שהמפלגה באמת תהיה כזאת. עדיין יש בה כאלה שמציגים את הפן היותר שמרני וזה גם בסדר. מה שחשוב זוהי מה עמדת המפלגה ולא מה אורי אריאל חושב באופן אישי על הומואים והחבל הדק הזה שבנט מציע ושהמדינה שלנו הולכת עליו כבר כמעט 70 שנה בנושאי יהודית ודמוקרטית הוא מקובל בעיני. זה הכל.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.