Jump to content

הילד בן 30

משתמשים רשומים
    30
  • Last visited

Everything posted by הילד בן 30

1. זה לא נכון (קאלה ויש שיאמרו גם יבריץ') וגם לא מעודד. אני חושב שמה שיכריע זה היכולת והצורך של ג'ורדי להביא זרים לעמדות אחרות. אם ג'ורדי יחליט שהוא חייב זרים בעמדות אחרות הוא יתפשר על שוער ישראלי אחר. אם לא, לא חושב שהוא יחפש שוער זר אחר
  2. נכון, דווקא בגלל שיש לנו בעיות דחופות יותר ושהוא תופס מקום של זר, זה מעט לרעתו. למזלו אין שוערים ישראלים סבירים
  3. הזיתי את זה, או שבבוקר היה נושא ששני זרים סיכמו שלא קיים יותר...
  4. חנוך דאום- ממליץ מאוד לקרוא... היה זה סוף החורף. נסענו עם הטנק בגזרה המזרחית בלבנון. השעה הייתה שעת בוקר מוקדמת. אני נהגתי, ניסיתי לשמור על עירנות לאחר עוד לילה של מארב מנומנם. לפתע הטנק רעד. עלינו על מטען. בום גדול, הדף, וכל הג׳אז הזה. אש ותמרות עשן. שום דבר לא מכין אותך לרגע כזה, אבל מה שנחרט במוחי ארע דווקא שבריר שניה לאחר הפיצוץ: הקצין שהיה מפקד הטנק שלנו צעק ״תותח אני יורה״, ושחרר ארבעה פגזים, כדי להתמודד עם אפשרות שהמטען הוא רק חלק ראשון במתקפה מתוחכמת יותר על הטנק שלנו. אחר כך התברר כי עלינו על מטען ישן, אבל המהירות האינסטקטיבית שבה הקצין, תמיר קראו לו, הפעיל את התרגולת, הדהימה אותי. לי לקח ארבע שעות להבין מה קורה ולהפסיק לדבר ביידיש, אבל הוא התעשת מיד. אני נזכר בזה משום שיש משהו מאוד ישראלי ברגעים הללו שכולנו מכירים מהצבא, רגעים בהם איו שמאל וימין, אין מזרחיים ואשכנזים, יש רק מדים של צה״ל, געגוע לאמא, ואיזו רוח מיוחדת, תחושה פנימית עמוקה שאתה עושה את הדבר הנכון. בטנק שלנו, טנק ד׳, היו מלבדי גם ז׳, דרוזי מהכפר ינוח, וע׳ שהתגורר בחדרה. הקצין היה קיבוצניק מהצפון, אי שם ליד נהר הירדן. הגענו מעולמות שונים לגמרי, אבל היינו שם יחד, הכי ביחד שיש, בלילות ארוכים, ברגעים מתוחים וברגעים מצחיקים עד דמעות, בתוך הטנק שהיה ביתנו, ושימש לנו כור היתוך מרהיב, מיקרו קוסמוס של החברה הישראלית, עם לא מעט קבנוסים ומנות קרב. וביום הזיכרון עמדנו למשך דקה יחד ארבעתנו, בשמונה בערב, אי שם ליד סוג׳וד, בצפירה דמיונית, והיינו לרגע, יחד עם כל בית ישראל, לאיש אחד. וזה הרגיש נכון. כי בסוף- וחשוב לומר זאת דווקא בימים הללו, לאחר מערכת בחירות מטורללת ששחררה לכולנו כמה ברגים- המדינה הזו לא כל כך רעה אלינו, והיא בהחלט משהו שראוי להילחם עליו, וכל מיני גרבוזים משמאל ובנצי גופשטיינים מימין הם תופעות שוליים, שלא מייצגות את מי שאנחנו באמת: ישראלים שאוהבים את הארץ הזו, מתבעסים בהחלט ממה שעוד צריך לתקן בה, אבל מסוגלים גם להביט עליה בהתפעלות ובאהבה, ומסוגלים, ברגעים החשובים באמת, להיות ביחד. שיהיה לנו יום זיכרון מועיל וחג עצמאות שמח. (פורסם הבוקר בידיעות אחרונות)
  5. פיקנטריה, נמני אמר כמה פעמים מכבי תל אביב בדרך לטראבל, trouble... אז אם נזכה בו, ממליץ להזמין את טיילור סוויפט לחגיגות האליפות שתשיר: או... אוו.. טראבל טראבל טראבל
  6. חייב להודות שיש הנושא הזה לא הפנמתי שיש שני שלומי אזולאי
  7. שום דבר לא היה באשמתו. הכדור פגע בקרלוס בגלל, היו לו 2 יציאות מצוינות שמנעו שערים. מה התהפכתם?
  8. חייב להישאר. לקח לו חודש יותר מאוסקר להתאפס על ההרכב (מיכה ואלברמן באנקר), מאמין שעם השחקנים שהוא צריך לשיטה ידע להעלות אותנו מדרגה
  9. אתם קצת לוקחים את זה בדיוק למקום שלא צריך. מבחינתי הנושא הוא לא אם יש אלוהים ולא מה נותנת לנו האמונה. הנושא הוא על זהות. לכל מי שהופך את זהותו היהודית לישראלים שישאל את עצמו למה הגענו דווקא לפה? בזכות מה מצאנו מכנה משותף אחרי שהתפזרנו לקהילות. אני מאמין באלוהים אבל הרבה מהמנהגים והמצוות שאני מקיים הם קודם כל בשביל המסורת והמשמעות פחות בגלל האמונה שזה בדיוק מה שצריך לעשות. אגב, מי שיש לו לבטים בנושא, אני ממליץ לעקוב אחרי משה פייגלין בפייסבוק, הוא הרבה יותר מה"קיצוני" שמציירים אותו בתקשורת...
  10. מסכים. חשבתי על זה כשכתבתי. כמו שאמרתי קודם בסוף כל אחד מגדיר את הזהות בערך איפה שהוא מיישם אותה, אני רק בעד שכל אחד ישאל את עצמו שאלות. הכי קל להגיד, אני חילוני, לא מאמין בשטויות האלה ולהפוך את יום כיפור ליום שהמסורת שלו היא רכיבה על אופניים, אבל זה כל כך חוטא למה שניסו לשמר פה אלפי שנים שלפעמים אנחנו צריכים לתת לעצמנו כאפה.
  11. יכול להיות שההלכה נראית לך הזויה, אבל אתה לא מבין למשל שיש משמעות סמלית לאי אכילת חמץ? לצום בתשעה באב? אם אתה מכיר את המסורת בחן את עצמך שאלה את עצמך מה אתה יודע על תשעה באב? יז בתמוז? הבדלה? שוב, יתכן ואתה באופן אישי מכיר ויודע אבל מערכת החינוך בהחלט לא נותנת לכך מענה. שאל את עצמך מתי החילוניות הופכת לבורות ותשתדל לא לעבור את הקו הזה. לנקודה השניה שלך, אני יהודי מסורתי וציוני אבל בהחלט יתכן שאגדל לפחות את חלק מילדי בחו"ל בנסיבות כאלה ואחרות. לא יודע בן כמה אתה אבל היום זה הופך יותר ויותר מתבקש
  12. אני חושב שהתפיסה שלך היא בעייתית מאד. זה שאתה אתאיסט לא אומר שאתה לא צריך להכיר מסורת ויותר מכך את ההיסטוריה (תשעה באב למשל הוא מאורע היסטורי לחלוטין) בעצם מה שאתה מתאר זה שייכות לישראליות בלבד. תאר לעצמך שיקרה ותגדל את ילדיך בחו"ל, הם יאבדו לחלוטין את הזיקה ליהדות. ממליץ לקרוא את הפסקה שמתחילה בספרה 2. http://m.maariv.co.il/HomePage/FrontPage/Article.aspx?id=472125
  13. הערה- מנהלים נראה לי שזה שמן טוב להעביר את הנושא לבוטקה. ראשית, אני חושב שהנטיה הטבעית של כל אדם להעביר את הקו בד"כ סביב דרך החיים שלו (ובד"כ של משפחתו). אני גם לא חושב שצריך להיות שומר תורה ומצוות כדי להיות יהודי ולשמר את הזהות היהודית, אבל בדור האחרון אנו סובלים מבורות אדירה (שנובעת ממערכת חינוך לקויה ומ"חילוניות יתר" שמעבר לאי שמירת מצוות (שוב אין לי בעיה עם זה) מציגה גישה של ניתוק, ניכור ולעתים אף בוז למסורת היהודית). אני חושב שזה שגדל פה דור של בורים במסורת וההיסטוריה היהודית וזו הבעיה האמיתית לשימור הזהות היהודית, כי לתפיסתי להיוולד לאם יהודיה זה לא מספיק כדי לשמר את הזהות באמת. בלימודי האקדמיים נתקלתי למשל בסטודנט יהודי שלא ידע שמבחינה הלכתית שבת נכנסת בעצם בשישי בערב. הרבה מחברי טוענים שהם מכבדים את המסורת והיא חשובה להם אבל למעשה מעבר ללהתחפש בפורים ולעשות סעודה משפחתית בפסח וראש השנה הם לא נותנים למסורת שום ביטוי בחייהם האישיים ואין לי ספק שמרבית ילדיהם יתנו לה עוד פחות ביטוי. וכן, אני חושש שברבות הזמן הקשר של אנשים ליהדות יעבור בעיקר דרך הידיעה שהם יהודים. לתפיסתי זהות יהודית עוברת דרך הכרה בסיסית של ההסטוריה והמסורת היהודית ולכן כן, היא עוברת דרך הכרה של יום השואה, מלחמות ישראל, אבל גם דרך 2000 שנות גלות, הכרה (ומתן כבוד) למושגים יהודיים כמו תשעה באב, הבדלה, ביעור חמץ ועוד. אחרת, בסופו של דבר הצאצאים של הגיבורים הללו שסיכנו את חייהם בשביל אפיית מצות לא יטרחו אפילו לקנות מצה אחת בסופר.לתפיסתי, אז הוא לא יוכל לטעון שהוא שומר על הזהות היהודית, אלא הוא יצר אחת חדשה במקרה הטוב ובמקרה הרע פשוט מאחד אותה לזהות גלובלית עם ידיעה שהוא צאצא של יהודים.
  14. 1. לא ראיתי מספיק, אבל כולם רוצים להתקדם לקבוצה גדולה. 2. אתה בא לצחוק עלינו? איפה בדיוק הוא משתלב במשחק הלחץ? 3. בהחלט לא שחקן רע, אבל לא אחד שאנחנו צריכים. 4. אם לא היה זר הייתי לוקח בשתי ידיים, את המחליף הזר לפריצה אני אחפש במקום אחר. 5.הייתי מחתים לשלוש שנים בתנאי שהוא בא חופשי עם חוזה סביר.
  15. שלא יתחילו להחזיר אותו לכושר עד שהאליפות סגורה
  16. אני גם רוצה את פאקו. בסופו של דבר מגיע לו קרדיט לעונה נוספת בה הוא יכול להשפיע על בניית הסגל והכנות טרום עונה. מכל הזמזומים בתקשורת ובין היתר בין השורות של דבריו נראה שהוא לא ממשיך לצערי
  17. חצי עונה גדולה. אני מהמסנגרים עליו, אבל בתחילת העונה הוא היה לא טוב.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.