Jump to content

udisea

משתמשים רשומים
    0
  • Last visited

Everything posted by udisea

1. רשמתי מקודם שמבחינתי ניתן להפריט את כל השירותים מבלבד רווחה וביטחון כאשר גם במקרים הללו המדינה חייבת להיעזר בייעוץ חיצוני על מנת להשתפר ולתת שירות שיהיה לפחות סביר. אני סוג של לבירטריאן כך שמבחנתי המדינה צריכה להתערב כמה שפחות מתוך אידיאולוגיה שדברים נעשים טוב יותר ללא התערבות ממשלתית
  2. 1) גם אני חשבתי כך פעם אבל קראתי בזמן האחרון מספר מחקרים (שהצליחו לשכנע אותי) שמצביעים על כך שהקשר בין פערים חברתיים לבין מסגרת החינוך הם קטנים ביותר כאשר מירב ההשפעה היא החינוך בבית 2) למרות שכולם כאילו מקבלים אותה מסגרת חינוך הפערים קיימים גם היום אם לא שמת לב, לדוגמה משפחות שידם משיגה יקנו לילדיהם חוגים ושיעורים פרטיים ואילו אחרים שאין להם לא. דרך אגב אני מוכן לשלם ישירות על בית ספר לילדי ושהבחירה מה ואיפה הם ילמדו תהיה שלי כאשר בנוסף המדינה תיקח ממני מס ותעביר את זה לי למי שצריך עזרה כספית לחינוך ילדיו (ברור שזה לא יקרה כי כל שקל מס שאנחנו משלמים במקרה הטוב %40 חוזר אלינו בצורה אפקטיבית אם בכלל)
  3. המדינה מוציאה כל שנה עשרות מיליארדים על חינוך אז אין שום סרט בעולם שהפרטה תפגע ברווחי המדינה בטח כאשר הבוגרים יצאו הרבה יותר איכותיים, מוכשרים ומותאמים לשוק העבודה העדכני. ודרך אגב ההיגיון הכלכלי אומר שככל שהתחרות תתעצם כך השירותים שה"לקוחות" יקבלו יהיו רבים ואיכותיים יותר וניתן להציב קריטריונים מסויימים שלא ניתן לרדת מהם, לכל דבר יש פתרון.
  4. מה שהצגתי הוא אוטופי לחלוטין ובגדר חלומות באספמיה אבל לא בגלל שהוא לא ישים אלא בגלל שלמדינה יש אינטרס ברור (שהוא לא טובת האזרחים) לשמור הכל אצלה, חבל אבל זו המציאות. לגבי המסלולים שיש היום בבתי ספר, אף אחד לא יצליח לכשנע אותי שלפחות חצי מתוכניות הלימוד כיום התעדכנה בהתאם לזמן בו אנו חיים, זו מערכת שפועלת ומלמדת כאילו אנחנו עדיין בשנות השישים.
  5. לגמרי! זה משגע אותי שיש אוהדים שלא מתחברים אליו. שחקן מדהים
  6. הסקנדינביות אכן הולכות להתנקנק אם לא ידעו להתמודד עם השינויים הדמוגרפים ולהבנתי כמו שהליברלים תומנים את ראשם כך הימין מרים את ראשו כקונטרה, לא יודע מה יהיה שם בעתיד אבל כרגע הכלכלות שלהן מעוררות קנאה. דרך אגב הכלכלה הסוציאל דמוקרטית שלהן רחוקה שנות אור ממה ששלי יחימוביץ' מציגה או לפחות אוהבת להציג. לגבי מערכות חינוך מופרטות יש כמה דוגמאות חלקיות כמו ארה"ב, בריטניה ועוד כמה מדינות ויש דעות לפה ולפה, אני אישית לא מאמין ביכולת של מדינה (לאו דווקא שלנו) לעשות משהו יותר טוב מאשר השוק הפרטי שבו ישנם בדרך כלל אנשים יותר איכותיים ומוכשרים שיודעים לבצע בצורה הרבה יותר טובה כמעט הכל. בנוסף יש גם את היתרון שיהיו מגוון רחב של בתי ספר שיציעו מסלולים שונים ומגוונים וכל משפחה תוכל לבחור בעצמה איך יתחנכו ילדיה וזה נשמע נהדר בעיני כי הגיוון הפוטנציאלי של הבוגרים יכול להיות מדהים.
  7. עניתי הימור שלא יודע אם בשביל $30-$40 דולר שווה את זה
  8. ולגבי ההשוואה עם הסקנדינביות זה באמת כנראה לא יקרה משתי סיבות עיקריות: 1) הפוליטיקה אצלנו הרבה יותר רקובה והעם פחות מעורב 2) האוכלוסייה בסקנדינביה מאוד הומוגנית ורחוקה שנות אור ממה שקורה פה
  9. יהיו בתי ספר פרטיים "שווים" יותר ויהיו כאלו ש"שווים" כמו היום רק שההבדל יהיה שהרמה בכולם תעלה, זה לא מושלם אבל הרמה של התלמידים (שיהפכו למבוגרים כמובן) תעלה וזה מצב יותר טוב. (פתרון של צמצום פערים בחברה לרוב לא קשור לביה"ס) רווחה למרות שהמדינה מנהלת על הפנים אמרתי להשאיר אצל המדינה כי האלטרנטיבה אכן פחות טובה וכנ"ל בבטחון, אך ברגע שהאלטרנטיבה כנראה הרבה יותר טובה אז אין שום סיבה הגיונית (חוץ מאינטרסים ברורים של גופים שטובת הכלל לא בראש מעיינותיהם) לא להתקדם למאה העשרים ואחת.
  10. ציינתי שביטחון צריך להישאר באחריות המדינה לכן העיניין עם הבתי כלא רק מחזק, לגבי החינוך לא אמרת על מה מתבססת דעתך שהמדינה (שלא מנהלת כלום טוב) תדע לנהל יותר טוב מאנשים פרטיים מוכשרים עם נסיון, יכולת למידה ודינמי ושהאינטרס שלהם יהיה שתגיע ללמוד אצלהם. ועל סמך מה קבעת שהשירות שהמדינה נותנת הוא טוב? וואלה אין לי אפילו דוגמא אחת מה המדינה מצליחה לעשות כמו שצריך לעומת מליון דברים שהמדינה עושה בצורה גרועה במקרה הטוב ובזיונית ברוב המקרים (רווחה, רפואה, פיתוח וכו'...)
  11. לא הבנתי למה אתה רוצה שהחינוך ישאר אצל המדינה? תחשוב שבמקום מס בוא נגיד 20,000ש"ח שנתי שהמדינה גובה ממך היום הולך לחינוך (להזכירך מדובר על תקציב השני בגודלו) אז הכסף ישאר אצלך ועל הכסף הזה יתחרו ביה"ס, כלומר שאתה והילד שלך תעברו בין ביה"ס ותחליטו איפה הוא ילמד- כמו ראיון עבודה שהוכחת הכדאיות והתמריץ נמצא באחריות ביה"ס (ע"ע מה שקורה במחלקות הלידה בבי"ח שמקבלות כסף מהמדינה על כל לידה), אני יכול להבטיח לך שרמת החינוך תשלש את עצמה אין לי ספק בכלל. תחשוב יותר כסף למורים = מורים איכותיים ומקצועיים, יותר כסף לשימוש ביה"ס (שמתנהל כעסק לכל דבר) = יותר מהכל לילדים, זה פשוט בזיון מה שקורה היום במשרד החינוך, השחיתות חוגגת וכמו כל דבר שהמדינה נוגעת בו פשוט נעשה לא טוב וברמה מאוד מאוד נמוכה יחסית למשאבים שמוקצים אליו. כנ"ל לגבי כל שירות שהמדינה נותנת לנו האזרחים- פשוט לא יודעים לתת שום דבר ברמה גבוהה ואפילו לא מספקת.
  12. לא שזה קשור לנושא אבל למה לא להפריט כמה שיותר שירותים? אתה מעריך שהמדינה תדע לנצל ולהשתמש בכסף יותר טוב ממך?
  13. אני חושב ומרגיש שמתחיל להימאס לאנשים מהסטטוס קוו ובצדק! אנחנו ב 2016 וניתן לשנות. לא עוד עולם כמינהגו נוהג
  14. הלוואי, מבחינתי המדינה יכולה להפריט כמעט הכל: תחבורה, חינוך, בריאות וכו' (כמובן שיש להוריד את המיסים בהתאם). שישאירו אצלם רווחה וביטחון. מעדיף שהמדינה תשאיר אצלי כמה שיותר כסף ואני אחליט לבד מה לעשות איתו.
  15. היי חברים מתכנן להיות בברצלונה לפני המשחק של מכבי בהולנד ומחפש לקנות כרטיס למשחק מול סיטי בצ'מפיונס, מאיפה מומלץ?
  16. ממצב כולם, לרגל יציאה לחופשת סוף אוגוסט עם המישפוחה אשמח לקבל המלצות למקומות טובים לשבת לאכול באזור מעלות והסביבה ובכלל להמלצות מעניינות אם יש. תודה מראש
  17. יאלה די מותר לפרגן, ב"ש עדיין לא מועדון שמתקרב לרמה שלנו, חיפה, הפועל ואפילו בית"ר אז למה שלא יפרגנו להם? הם עשו מעל ומעבר למצופה מהם. כל הכבוד על ההופעה הסופר מכובדת מול קבוצות ברמה של "ליגת אלופות", הם נתנו הרבה כבוד לעצמם ולכדורגל בישראל שאנחנו חלק ממנו. אולי כשיגיעו לרמה של חיפה/הפועל אז גם אני יפסיק לפרגן (:
  18. העונשים שאנחנו מקבלים משגעים אותי בין אם מדובר על הרדיוסים שאנחנו האוהדים סובלים מהם ובין אם מדובר על הקנסות הבזיוניים שהקבוצה ומיץ' צריכים לספוג, אבל עוד יותר מעצבן אותי שמתוך מקובעות/צרות עין/בצע כסף הופכים אוהדים לפושעים ומענישים על הדרך כלכך הרבה אנשים שלא מגיע להם.
  19. בוני גם אוהב להשתמש גם במונח "הגל השני" כל פעם שאיזשהו שחקן קישור עושה תנועת עומק לכיוון הרחבה
  20. כנראה שהדעה שלי לא תהיה פופולרית במיוחד אבל אני דווקא בעד פתיחת אבוקות, רימונים ושימוש בפירוטכניקה מכיוון שזה לא מקובל עלי שכמעט בכל מדינת כדורגל נורמטיבית בעולם אין שום בעיה להדליק פירוטכניקה, זה נותן צבע ואווירה למשחק ומוסיף התלהבות לקהל ולשחקנים, ורק זה מה שחשוב! לא עסקנים, לא בתי דין עם שופטים מתקופת תרפ"ת ולא משטרה שכולם רוצים לעשות סיבוב על אוהדי הכדורגל ובעלי הקבוצות במקום חס וחלילה לעשות את עבודתם. אני משווה את המצב למה שקורה עם מריחואנה, זה כבר ברור כמעט לכולם שאין שום בעיה אלא להפך היתרונות עולים ובגדול על החסרונות אבל מכיוון שזה מתאים ליותר מידי בעלי אינטרסים אז זה עדיין בגדר מעשה פלילי והופך מאות אלפי אנשים לפושעים בעל כורחם. מה זה אומר שצריך להפסיק לעשן או דווקא לדאוג ולדחוף ללגליזציה גם במחיר של עברה על החוק? אז אני רואה את המצב של הפירוטכניקה והלגליזציה כדומה רק שבמקרה של הפירוטכניקה במקום שכל הקהלים והקבוצות יעשו יד אחת כנגד כל העסקנים הם משום מה החליטו ללכת איתם יד ביד ולהצדיק הענשה של מי שלא מקובל עליהם ההנחתות המטופשות שלהם.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.