Jump to content

Nike

משתמשים רשומים
    134
  • Last visited

Everything posted by Nike

1. מצד שני, הסבא השני שלי ז"ל סיפר לי שגם בפולין היו לו מקרים של התנכלויות בגלל שהוא היה יהודי(תלמיד בחדר דרך אגב). אז ואללה, מה אני אגיד לך....אולי הסבים הסבתות שלך הם היוצאים מן הכלל, או שאולי זה בכלל הסבים והסבתות שלי....אבל אז באה השואה ונתנה אחו שרמוטה גושפנקא לכל הפוגרומים ביהדות. ככה שבכל המקומות הייתה אנטישמיות... אולי בגוואטמלה לא הייתה ואתה צודק, אבל גם לשם הנאצים היו מגיעים בסופו של דבר, אם לא הייתה התערבות אמריקאית.
  2. מוזר. כי סבא שלי סיפר לי שבבגדד היהודים סבלו מהתנכלויות וממעשי אנטישמיות מצד המוסלמים. וזה לא כזה מופרך אתה יודע...
  3. זה לא הפריע לך, אבל סבא וסבתא שלי ניצלו בזכות הציונות. אז נראה לי שלפעמים צריך להסתכל על הסביבה וללמוד ממנה, כי פוגרומים ומעשי אלימות ביהודים היו מגיעים אלייך במוקדם או במאוחר לולא הציונות.
  4. כל מקרה לגופו. יש כאלה שעל הזין שלהם כל המועדים האלה וזה ביזיון אחד גדול שהם מעדיפים לראות משחק של בארסה מאשר לעצור, להזדהות וללמוד במועדים שכאלה. מצד שני, יש אנשים שכן מחפשים את הבריחה ואפשר לגמרי להבין. הכל תלוי בסיטואציה.
  5. בומבלי, ברגע שתבין שכל החיים זו פיקציה, כלום לא אמיתי וכולנו עסוקים בהגדרות עצמיות ובליצור לעצמנו כמה שיותר קבוצות שעימן נזדהה על מנת להרגיש תחושת ביטחון שהיא שוות ערך להמשך ההתרבות שלנו(אבולוציונית), הכל יראה לך פשוט יותר. אתה לא טועה, אבל גם לא צודק. למה? כי מכורח הנסיבות, אתה חייב להיות מזוהה עם כמה שיותר קבוצות על מנת לשרוד. אלו החיים מאז ומעולם. והציונות היא אחת הקבוצות שעוזרת ליהודים להמשיך לחיות בביטחון. עוד קבוצות מדוברות שאתה וודאי מכיר הן: מרקסיזם, קפיטליזם, קומוניזם, בודהיזם, איסלאמיזם, אתאיזם ועוד קבוצות שנגמרות ב"זם" ועוזרות לך (פסיכולוגית) לשמור על המשך הזרע והילודה כחלק ממנגנון המוח וגוף האדם. מה שקורה היום בפועל זה שאנשים יכולים להיות מזוהים עם כמה קבוצות ולהרגיש ביטחון רב יותר. דוגמא אישית של הקבוצות שלי: מרקסיזם, יהדות, ציונות, ישראליות, מכביזם ועוד ועוד. כל הקבוצות האלה בפועל מעניקות לך תכלית לחיים וביטחון אישי. ובלעדיהן אין לך קיום.
  6. לא התייחסתי בכלל לסוגיית הגרעין האיראני. קטונתי. התייחסתי אך ורק למשפט שציטטתי הנ"ל.
  7. ההבדל בין הרפורמים לחילונים, הוא שלרפורמים יש לגיטימציה להתעסק בדת ולהציג אותה כרצונם, בניגוד לחילונים שלא מתיימרים בכלל. וזה גם מסביר את הדה לגיטימציה שהאורתודוכסים מנסים לעשות לרפורמים, כדי שלא יאכלו את כל מה שהם מוכרים. לטעמי שניהם רעים ליהודים, אבל הרפורמים יותר, כי הם מרחיקים את היהודים מהמורשת בצורה ישירה ואילו האורתודוכסים עושים זאת בצורה עקיפה. בסופו של דבר האורתודוכסים מייצרים סלידה מהדת ואילו הרפורמים גורמים להתבוללות הכי מסוכנת שיש. ואז זה מוביל אותי לנקודה החשובה שעליה אנחנו צריכים לחשוב והיא הגדלת מספר היהודים בעולם כחלק מרצון לשרוד ולהמשיך להתקיים, ובתור מיעוט קשה עד בלתי אפשרי להתקיים(וההיסטוריה היא לא פונקציה במקרה הזה, כי כל מקרה לגופו).
  8. בדיוק. וזו גם הסיבה שכל אומות העולם עושות חשבון למדינות המפרץ הפרסי. צריכות נפט זול->פונות למדינות ערב בעלות הנפט->צריכות לתת להן משהו בתמורה->תמיכה בפלסטינאים כחלק מאינטרס בנפט. כסף זה שם המשחק.
  9. אל תשכח שארה"ב התנגדה ל-3 פעולות קריטיות שישראל עשתה אותן בכל זאת: 1)סרוב לדחות את הכרזת העצמאות מצד בן גוריון. 2)הפצצת הכור בעיראק. 3)הפצצת הכור בסוריה. כשזה נוגע ללהיות או לחדול לארה"ב אין מילה. וטוב שכך.
  10. חחחחח מזתומרת לא יודע למה? זה בגלל שפעם היית רץ לאליפות כמעט בכל עונה, והיום אתה רץ כדי להשיג מקום באירופה בכל עונה. זה ההבדל.
  11. לי אישית יש בעיה עם הרפורמים רק בגלל שהם מתירים ליהודים להתחתן עם נוצריות וזה צעד שנועד לעצב את הדת שלנו בצורה הרבה יותר "ידידותית", אבל בתאכלס זה גורם להתבוללות ולמחיקה של מליוני יהודים. לפי הפירסומים האחרונים, עד כה, נמחקו כ-4 מיליון יהודים(בקירוב) בארה"ב, שיכלו להיוולד, אם הם היו נולדים לאם יהודיה ולא נוצריה. וכל זה קורה חביבי בגלל היתרים של הרבנים הרפורמים להתחתן עם גויות\גויים. לדעתי זו טעות כי זה מחריב את הדת היהודית בצורה הכי בוטה שיש ואת זה הם עושים בצורה ידידותית ומזוייפת כדי לקבל קרדיט מהיהודים בארה"ב ולהיות "טובים יותר" מאשר האורדוכסים, ששם כאמור מחמירים ביותר. אני אישית לא בעד הרפורמים וגם לא בעד האורתודוכסים, ולמען האמת הייתי בבית כנסת רפורמי ובבית כנסת אורתודוכסי ואני יודע בדיוק איך זה מתנהל. לא להיט מה שעשו לנו מהדת בקיצור.
  12. עוד הפעם אתה מתחיל? יגאל כבר הביא לך עובדות מוצקות עם מספרים ששם רואים בדיוק שלמרות שעמדתם לדין מספר רב של פעמים, העונשים שאיתם יצאתם מגוחכים ביותר. איפה יגאל שיכתוב את זה...
  13. חבוב אני מסתכל על זה בצורה הבאה: נער שמתנהג ככה בחוסר מודעות, הוא לא טיפש, הוא פשוט חסר ידע בנושא הזה וצריך להסביר לו כדי שהוא לא יחזור על אותה הטעות. לעומת זאת, מבוגר שמתנהג ככה, למרות שיש לו מודעות מוחלטת לנושא, הוא טיפש ואין שום דרך לפנות אליו לשכל הישר, אלא יש לדבר איתו רק בענישה עד שיבין. ולכן אני פונה לנערים, כי היעוץ שפותח הנושא קיבל כאן "איך להתחמק מעונש ובלה בלה בלה ואיך לברוח בפעם הבאה" הגיע בעיקר מנערים. ואין לך מה להרגיש פגוע בגלל שאתה נער, גם אני הייתי פעם נער ובתור נערים אנחנו עושים שטויות לפעמים ומי כמוך גם צריך לדעת שעל נערים הכי קל להשפיע בגלל שהם עדיין לא גיבשו התנהגות מסויימת שתנחה אותם בעתיד, אז ואללה אני מנסה להשפיע לטובה בקטע הזה ולא לרדת עליכם, אז תהיה רגוע, אני לא פדופיל משועמם שנטפל לקטינים. סה"כ מנסה להסביר דבר בסיסי ופשוט לאותו האדם(שהוא כרגע "הקורבן") והמשהו הזה יעזור לכל אותם הנערים, שקוראים פה ומתנהגים אותו הדבר. אבי, לגבי המגילות...ואללה זה נכון, כתבנו הרבה, אבל זה למטרה חיובית. מה שכן, כפרה שלי בוא אני אתן לך אחלה טיפ: אם לא מתאים לך תצא מהנושא ואל תקרא. אף אחד לא הכריח אותך לקרוא את מה שכתוב. אז אל תזיין לי במוח על האורך שאני כותב ואני לא אזיין לך במוח על הבילבולי מוח שאתה כותב לי בהודעות שלך.
  14. עדיין אתה אומר את זה?!?!?!?!?!? גם כשהם נקודה מריאל? לא יאמן!
  15. שמע, כבר כמה הודעות רצופות שאני קורא את השטויות שאתה כותב בנושא הזה בוא אני אשאל אותך שאלה פשוטה: זוכר שבדרבי בעונה שעברה מכרתי לך ניקוב ב-50 שקל? במקום להיות בן של זונה ולאנוס אותך במחיר? זוכר? או עדיין לא נזכרת שנפגשנו ליד הקופות של 11 והראת לי בפלאפון סימנים לזה שאתה באמת אוהד מכבי ולא מתחזה... יופי. עכשיו אני אשאל אותך שאלה כזאת: אם אדם מספסר אדם אחר בכרטיס לדרבי(למשל), זה בסדר? כי אני בטוח שתגיד לי ש"לא וזה לא אמור להיות ככה ובלה בלה בלה" אז זה בדיוק על אותו משקל של הגרעינים. לפני הכל צריך להתנהג כמו בני אדם עם ערכים מינימלים. ואני לא איזה יפה נפש או טלית שכולה תכלת, אבל אני חושב שאת המינימום אני כן עושה, ואם מעירים פה למישהו על נושא מסויים, הוא אמור לקבל את זה ברוח טובה ולהשתנות ולא להסתלבט כאילו הוא מלך העולם, כי לכל אחד יש מה ללמוד. בטח ובטח לנערים בגיל ההתבגרות שלא מודעים לכל ההשלכות.
  16. אף אחד לא מנסה לחנך אותך או לבוא לרעתך. כולה מעירים לך על משהו מסויים שתאכלס שזה בשבילך הרבה יותר מאשר בשבילנו אז תבין ותפנים ואל תכנס לקטנות. ואני מסכים איתך לגמרי שאם היו מחליפים לך את הקנס הכספי להתנדבות או לניקיון זה היה הרבה יותר מועיל, אבל זה מה יש בנתיים.
  17. שמע יש לי סבלנות, אני אשב איתך פה עד מחר גם אם צריך כדי שתבין מה אני רוצה. אני מסביר לך דבר פשוט: רוב(לדעתי) מנקי הרחובות בישראל לא יודעים עברית בצורה טובה. ולכן, זה מונע מהם ליצור אינטרקציה עם הסביבה. הם עושים את הדבר הכי קל ובאים ללשכת התעסוקה כדי לחפש עבודה. לשכת התעסוקה מפנה אותם לעירייה שתעסיק אותם והנה, קיבלת עובד ניקיון. לעבוד בניקיון של בתים זה עבודה אחרת לגמרי שלא מתאימה לגברים מבוגרים. זה לא מקטע שובניסטי(שלי) אלא מקטע שהגברים המבוגרים האלו הם באים מתרבות פרמטיבית שבה הגברים בקושי מנקים ופחות יודעים איך לנקות, ככה שניקיון זה לא הצד החזק שלהם. אף אחד לא ירצה להעסיק אנשים כאלה או להכניס אותם לבית שלו ולתת להם אחריות על כל הרכוש שיש שם בזמן שהם לא יהיו בבית. אז זה לא פרקטי בכלל. וגם אם כן, זה בכלל לא פשוט בשביל אותם המבוגרים. ולא הכללתי אף אחד. יש גם מבוגרים בני 50 שעושים את זה. כנראה שאין להם מודעות וצריך לפתח את המודעות הזאת כבר בגיל הנעורים אז אני יותר פונה לנערים למרות שזה מופנה ומתייחס לכולם. אל תקח את זה רגשי, פשוט תבין מה הכוונה ואל תקח כל דבר אישי כי עברנו את השלב הזה כבר. אני כמעט בטוח שזה היה גולדהאר.
  18. אתה מוזמן לפרט לי למה אתה לא מסכים איתי, אולי אני אשתכנע ואחרי כל ישיבה עם החבר'ה אני אזרוק את הזבל על הרצפה. בשיא הרצינות. אם תסביר לי וזה יראה לי הגיוני אני אלך בדרך שלך. בוא תנסה..
  19. לא בדיוק. מדובר פה על מנקים מבוגרים, אני לא מדבר על בני 20 או 30 שבחרו לעבוד בניקיון, למרות שאני בספק אם אתה בוחר את העבודה הזאת או שהיא "נכפת עלייך", בכל מקרה, האנשים שעובדים בניקיון רחובות לצורך העניין, הם אנשים מבוגרים שאין להם ברירה. אני אישית מדבר איתם הרבה ובמקרה גם לא מזמן היה לי ולחבר שלי איזה קטע עם מנקה שניקה ליד תחנת אוטובוס וחבר שלי ניסה לפתור איזה תרגיל בפיזיקה ולא הצליח. בא המנקה והסביר לו מה לעשות. ואללה שנינו היינו בהלם. שאלתי אותו מאיפה הידע שיש לו, הוא אמר לי שהוא למד בברית המועצות לימודים גבוהים וכאן הוא לא יכול להשתלב בגלל שהעברית שלו חלשה מאוד. שתבין, הבן אדם הזה הגיע ממעמד ונכון לעכשיו הוא עובד בניקיון כבר כמה שנים טובות(בעצם מאז שהוא עלה). עוד דוגמא? העולים החדשים מאתיופיה, בעיקר המבוגרים, שהגיעו מהכפרים וקשה מאוד לשלב אותם במעגל העבודה, ומכורח הנסיבות ובגלל שאין להם הרבה ברירות, הם יוצאים לעבוד בכל עבודה שיש. בין אם זה ניקיון, בניין ועוד. להגיד שהם בחרו את העבודה הזאת, זה פשוט לא להבין את המצב. מי יבחר עבודה שאין לך סיכוי להתקדם בה ואתה מרוויח בה שכר מינימום ולרוב זה גם דרך חברות קבלן ולא ישירות מהעירייה? ומאיפה לך שהם לא מתלוננים? דיברת איתם פעם? שאלת אותם? אתה יודע מה הם מרגישים? מישהו במדינה הזאת מחשבן להם בכלל? וגם אם הם כן יתלוננו, למי הם יפנו? מי שם עליהם?! ובאמת אני מצטער שאני מתנסח בכזאת פלצנות, פשוט כל הנושא הזה כואב לי באופן אישי ובכלל תחשוב איזה גועל נפש זה נראה מהצד. אם דור שלם של נערים\ילדים גודל בלי שום ערכים, תחשוב איך זה יתבטא בעוד כמה שנים שהם יגדלו וינהגו בחוסר כבוד גם על הכביש, גם במקומות העבודה שהם יעבדו ואולי יהיו מנהלים, גם אולי בפוליטיקה אם אחד מהם "יזכה" להכנס לשם. ויש מצב גדול שתגיד לי "מה זה הזיון שכל הזה ומה אתה חופר" מבין כפרה, באמת שמבין, אני יודע שאני חופר פה אחושרמוטה ויש כאלה שיחשבו שגם זה מטופש, אבל באורגינל תחשוב על זה רגע לעומק ותראה אם אני צודק לפחות ב-10% ממה שכתבתי. אם כן אז על הכיפאק, תתחיל ליישם. אם לא אז תפאדל אחי, שיהיה אחלה לילה.
  20. אם זה בקטע של ציניות אז ואללה מצחיק, מאחל לך מכל הלב לעבוד בעתיד בתור מנקה ולטאטא גרעינים מהרצפה ב6 בבוקר. פשוט תענוג. ואם זה בקטע תמים, אז זה לא נכון. מנקים בכל מקרה, מחליפים שקיות בפחים, אוספים עלים...תמיד יש יהיה להם עבודה. אז אל תשחק אותה ראש קטן בקיצור.
  21. זה באמת לא אמור להיות משנה, כי האידיאל זה להיות בן אדם לפני הכל, אבל עצם זה שהוא מבוגר, זה הופך את הנושא לרגיש פי כמה וכמה. ועצם זה שהוא עובד בתור מנקה רחובות או מה שזה לא יהיה, לא אומר שאפשר להתנהג כמו בהמות ולהשאיר לו מקומות עם זבל כדי שהוא ינקה אחרי אנשים. אנשים פה צריכים להבין שהעניין הזה נראה כפרט שולי, אבל הוא ממש לא כזה. זה חלק מהותי שהורס את החברה שלנו וזה מתחיל בלזלזל(בצורה עקיפה או ישירה) במנקה רחובות מבוגר ונגמר בדברים גרועים יותר. והעניין הוא שאנשים בכלל לא מנסים להבין את הטריגר של כל ההרס של החברה שלנו, ומאיפה החוסר בכבוד לאנשים מתחיל, וזה רק גורם לי לחפור על זה שעות על גבי שעות ובשבילי זה מעשה חשוב מאוד ובכלל לא הגזמה, כי לטעמי זה מתחיל מהדברים האלה. מה עוד שאם אתה עובד כמלצר נניח ומגיע אלייך סועד, אז הוא יכול להתנהג באדיבות ויכול להתנהג בצורה מגעילה ולא מנומסת, אבל לשיטתך - המלצר צריך למלצר, כי זאת העבודה שלו, אז הוא אמור לספוג את זה ולעבוד. אז זהו שזה נכון, אבל אם אפשר לשפר את המצב אז למה לא לעשות את זה?(וברור לי שהבנת את הנקודה המרכזית, אבל זה שאדם מסויים עובד בעבודה מסויימת, זה לא אומר שהוא משרת וצריך להקשות עליו). חוץ מזה, סתם שתדעו, בגלל שאני מודע לכל הנושא הזה של הפקחים... הם לא מקבלים תוספת, לא מקבלים טפיחה על הגב ולא כלום. הם פשוט עובדים ומחפשים לקויות בעיר כדי לתת דו"חות. אני לא אומר שהם מושלמים או תמימים, או שהקנסות שהם נותנים מיועדות לאפקט של ענישה אלא לאפקט של ניפוח התקציב של העירייה, אבל תחשבו על העתיד, שתהיו מבוגרים ותסתובבו עם הילדים שלכם בפארק או בכל מקום אחר שיהיה בו זבל, או לחילופין תהיו בעלי חנות מסויימת ותרצו להחנות את הרכב שלכם בקרבת מקום, אבל לצערכם לא תישאר לכם חנייה כי איזה אחד חנה בחנייה שלכם במקרה הטוב או בחניית נכה במקרה הרע ונשארתם בלי חנייה. אני בטוח שאם תחשבו על הטווח הרחוק אז פתאום הפקחים "הבני זונות האלה" ייחשבו לכאלה שעושים עבודה חשובה. ולמרות כל זה, אני מסתייג ואומר שיש חלאות שמחפשים בנרות, כדי ללטף להם את האגו, אבל הם מיעוט שלא מעיד על הכלל אז זה לא כזה רלבנטי בתאכלס.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.