Jump to content

nimrodem

משתמשים רשומים
    17
  • Last visited

Everything posted by nimrodem

1. שמעו סבבה שיש מחלוקת. אני לא מזלזל בנרטיב של אף אחד. להתייחס אל מה שאני אומר כאילו אני איזה אשכנטוז מנותק שחי בבועה ומתכחש לאמת המוחלטת שהיא כולה של עדות המזרח זה מה שמזלזל. וואלה יש לי מלא מה להגיד בסוגייה הזו וגם דברים שהם לא פוליטיקלי קורקט(ובניגוד למה שפלג כתב אני חושב שלנרטיב "האשכנזי" יש מלא דברים לומר שטאבו לומר אותם), אם תתייחסו אלי בתור אדם שמכבד אתכם ואת הדעה שלכם ולא תפסלו על הסף כל מה שקצת מערער את הנרטיב שלכם אולי יהיה אפשר לנהל דיון פורה שאני אוכל ללמוד ממנו ולשנות את דעתי, ואולי גם אוכל לשנות משהו קטן בזווית שלכם.
  2. שמע זה מעבר לנקיטת עמדה, זה זלזול בעמדה הנגדית.
  3. אם עושים תחרות מי היה יותר מסכן תגיד לי אני גם רוצה להשתתף. אם לא אז בוא נשחרר מזה.
  4. הרומנים לא סבלו מגזענות איומה מהאליטה, הרומנים ככלל לא התלוננו בפני המדינה והחברה על המצב שהם היו בו ועבדו קשה בשביל להצליח וזה הלך להם מצוין. כל גל עליה שהיה פה סבל מגזענות ממי שמסביב וכולם גזענים כלפי כולם גם היום, ואני מבטיח שמי שסופג הכי הרבה גזענות עממית היום זה האהשאלה היא אם אתה נותן לזה לעצור אותך ומתרץ את הכשלונות שלך באחרים. זה כלל לחיים של לקחת אחריות על עצמך. יש אנשים כאלה מכל העליות, ויש עליות שכקבוצה ידעו לקחת על עצמם יותר אחריות, כמו הרוסים היום, דוגמא קלאסית, כי הדחייה שהם ספגו מהחברה הישראלית היא לא קטנה, ילדים רוסים בפריפריה ספגו השפלות בבתי ספר וההורים שלהם מאנשים מכובדים מאוד ברוסיה הפכו למנקים ומאבטחים, והם לא מתלוננים ומטפסים למעלה בקצב מהיר. כולם יכולים להצליח, כולם שווים ביכולותיהם,המדינה הזאת היא מתנה לכולם בסוף, השאלה היא מה אתה עושה עם מה שקיבלת, גם אם ההזדמנויות שקיבלת בדרך פחותות ביחס לאחרים, אם אתה בוחר לעבוד קשה או להתלונן ולהנציח את המצב שלך.
  5. לפני שאני אענה לך, חלאס עם הקשקוש על תושבי רחביה מעדיפים שטחים סמוכים. אני מרחביה גילוי נאות, אל תלמד אותי לאן ירושלמים הולכים . מכעיס אותי החוסר הבנה שלך שמדובר בבנייה במקום מסוים שהערך שלו גבוה במיוחד, כמו שניו יורקי לא ירצה שיבנו בסנטרל פארק. מכעיס אותי כי ההתייחסות הזו למשאבי טבע של הארץ נהיתה כל כך שולית יחסית לדברים אחרים כאילו אין להם שום משמעות. זיקה לארץ זה מושג שאין לו נתונים סימוכין וסטטיסטיקות, אבל זה הסיבה שבגינה כולם עלו לכאן, והפיתוח החסר בלמים מראה כמה הערך הזה שווה היום לתחת בעיני החברה, וגם היחס המקל שלך. ירושלים צריכה התחדשות עירונית. צר לי שאני לא יכול לכתוב פה טקסטים ארוכים ובעלי סימוכין אני עסוק מדי בשביל זה. הנה דוח של החברה להגנת הטבע בנושא מקיף לדעתי רק דפדפתי בו בינתיים אתה מוזמן לקרוא https://www.teva.org.il/_Uploads/dbsAttachedFiles/atudotupdated.pdf
  6. אחי אני אענה לך אבל תכסוך ממני את הפסקאות המיותרות ומלאות הביבליוגרפיה ממש לא רלוונטי היסטורית הבנייה של ירושלים במנדט, החוק בנייה באבן ירושלמית וכו. והנתון שזרקת על מהירות הבנייה בירושלים ממש לא רלוונטית ומוציאה את הדיון מהקשרו. כל הפסקה הזאת לא רלוונטית לנושא. אתה גורר את הדיון לסטטיסטיקה, החיים והמציאות היא לא סטטיסטיקה. עבור הירושלמים לאן נוח ללכת תן להם לקבוע, אתה לא מכיר כמה הירושלמים מכל קצוות העיר הולכים לשם יותר מלכל מקום אחר, נחש מה, אני נמצא עכשיו באחד מהמעיינות, ומפוצץ פה באנשים מכל קצוות העיר ומכל הסוגים. ההתייחסות המקטינה שאתה נותן לחשיבות השמירה על משאבי הטבע שלנו מצביע רק על חוסר הבנה שלך ושל אחרים על כמה הערך הזה חשוב. זה הסיבה היחידה של המחאה סביב הנושא, והם לא צריכים לספק שום סיבה אחרת, למרות שהם כן סיפקו. הבנייה שם שוות ערך מבחינת הנזק הסביבתי לבנייה בשמורת טבע מוכרזת. יש מינים של בעלי חיים כמו הצבי שכנראה כלל אוכלוסיית הצבאים יחטפו מכת מוות מהפרויקטים האלה. ושוב, זה הריאה הירוקה האמיתית היחידה של העיר, זה לא האיזורי נוף פתוח ופארק שהסטטיסטיקה והנתונים שלך מראים, זה לא הירקון ולא פארק בכפר סבא. זה יותר כמו אם היו בונים לך בתוך הים ברצועת חוף של העיר שלך במרכז איזה שכונה על המים, ופתאום אין ים, זה שכונה. עכשיו ברור לי שגם מבחינה אסטרטגית זה לא מה שיפתור את משבר הדיור(לא חסרות דירות), אבל אני לא מתכוון להיכנס לזה ולהתחיל להתווכח על פתרונות כאילו הדיון הוא אם יש ברירה או אין ברירה. א זה ברור שיש ברירה, הרבה ברירות. ב הנזק שהבנייה שם תעשה לציבור ולטבע כל כך גדולה ששום משבר דיור שבעולם ושום תכנון עירוני מימי המנדט עם בנייה באבן ירושלמית יהווה לו תירוץ. בגדול אתה פשוט מראש ממעיט בחשיבות של השטחים האלה, ונכנס לדמות של ה"רציונלי" וה"פרקטי" כאילו כל מי שנגד המהלך הזה חבורת רגישים סנטימנטליים שלא מסתכלים על התמונה הגדולה. הסעיה הכי גדולה בעיר שהמועמד שלה לא נבחר לרשות העיר בהפרש של 3000 קולות מתנגדת למהלך. ואני יכול להמשיך עם מליון אדריכלים ואנשים שקשורים לבנייה בירושלים שאני מכיר באופן אישי שלכולם יש רק דברים רעים להגיד על הבנייה שם. להציג את מי שמתנגד לבנייה שם בתור הזויים וטיפשים זה תעשה על מפגינים בבלפור לא על אנשים שרוצים שלילדים שלהם יהיה אוויר נקי ומעיין מדי פעם בין כל סרח התחבורה וההמולה והצפיפות שמקיפה אותם ביום יום.
  7. הידע שלך בנןגע לתכנוני בנייה בירושלים ולפתרונות והאלטרנטיבות שיש לבנייה בעיר התפתחות העיר בכללי והאינטרסים בעיר ומה תושבי העיר לסוגיהם רוצים והפוליטיקה המקומית והחיכוחים החברתיים וכל מה שקשור לבנייה ברכס לבן, שגרמו לך להביע דעה כה נחרצת ובטוחה בעצמה.
  8. לפמי שאני אענה לך, יש לך איזשהי היכרות עם ירושלים? אם לא מאיפה הגעת למסקנות האלה?
  9. לדעתי כרגע הבעיה העיקרית זה היקף הבינוי החסר אחראי פה בארץ. אין שום תכנון אסטרטגי לצפיפות שתהיה לנו פה בשנים הבאות, הבנייה בזבזנית מבחינת ניצול שטח, לא משלבת בתוכה שום דבר שמחובר לטבע, 0 אנרגיה ירוקה, אין בנייה לגובה בשום מקום שהוא לא המרכז, וגם שם לא באמת. מי שמחליט איפה שכונה תיבנה זה הקשרי הון שלטון בין הקבלן למי שמשלם לו למדינה ובגדול כסף. איפה שלא מוכרז בנס שמורת טבע הן יבנו שם ללא כל התחשבות בטבע. דוגמא שמאוד כואבת לי באופן אישי ובתור ירושלמי, התכנון לבנות שכונה על רכס לבן, איפה שכל המעיינות האחרונים של הרי ירושלים, ממש, ממש עליהם, הריאה הירוקה האחרונה שכל הירושלמים אשכרה הולכים אליהם ונהנים מהטבע ומהביחד ולחוד שלהם. הולכים לא צריך אוטו כמעט כמו בכפר אירופי מקסימום אוטובוס להדסה או עין כרם. אבל לא, בונים שם שכונה. עכשיו לא נהנה מזה, לא הילדים, לא המתבגרים, לא המבוגרים, לא ההזויים ולא הסטלנים ולא הערסים ולא הסטודנטים ולא האחרי צבא ולא התיכוניסטים וכו וכו. נראה כאילו יום יבוא וכל הארץ תהיה מפלצת בטון מגעילה ואז כל "אהבת הארץ" שכל הציבור צועק החוצה ביום העצמאות ואוהב חיילים ברחוב ומת על הנבחרת ומאוהב בדגל תהיה שווה לתחת. איך אמר פעם איש חכם "על ארץ מוותרים רק בלב". הארץ שלנו נאנסת על ידי בעלי אינטרסים בבנייה שלהם, והציבור אדיש! זה לא קים בשיח הפוליטי בכלל! 0! אז אהבת הארץ אמיתית זה לדעת גם איך לחיות יחד עם הארץ ולכבד אותה ואת האדמה שלה! וזה גם צריך להיות לנו בתודעה של הציבור! כל הריבים בינינו לא קשורים לזה זה צריך להיות אינטרס של כולם. אנחנו רבים כי אנחנו גם קצת מאוהבים ואנחנו מאוהבים בארץ הזאתי והמשותף לנו הוא שהקשר של כולנו אליה הוא עמוק מאוד. וכרגע הדף מחאה בפרויקט שבפייסבוק מחזיק ב4000 לייקים רק, המנהלים של המחאה הם אשכרה כמה נערים במין חוג טבע, כמה סטודנטים, כמה חרדים צעירים ועוד בסגנון, וההפגנה האחרונה שלהם היתה טיול במעיינות עם הסברה על הנושא למי שנרשם מראש. אם באמת אכפת לכם ולציבור מהטבע פה, ואתם מאמינים ביכולת של הציבור להתאגד ולהכריע,היה 5 מיליון איש בבלפור כל פעם שמישהו היה מנסה לפגוע בריאות הירוקות שלנו, מהחרמון ועד טאבה.
  10. אכפת לך מהמשאבי טבע/ריאות ירוקות של ארץ ישראל? כי אם כן הבעיה העיקרית כרגע זה לא הגישה לאסי...
  11. שהרמת שיח תהיה קצת יותר מאתגרת.
  12. דגל לבנון דואט של פיירוז וחוה אלברשטיין במסעדה על גדות נהר הליטני וברבוניות בצלחת מירושלמי לא מנותק מלידה באהבה. אוי בוגד שכמותי לזרוק אותי לעזה
  13. איפה נראה לך זה היה בימי בר כוכבא והעבירו הודעות עם יונים?
  14. "טענות קצת משעשעות" קודם כל מעלה לי תעצבים ההתנשאות הזאתי יכולת לכתוב את זה בלי ההארה הזחוחה הזאתי. לגופו של עניין, מי דיבר על ברבוניות בביירות!? אנחנו אוכלים פול בקהיר ופיתה בדואית ברבת עמון? העם המצרי שונא אותנו פי 10000 מהלבנונים. הפליטים הפלסטינים בירדן שמהווים יותר מ50% מהמדינה שונאים אותנו פי 100000000 מהלבנונים. ועדיין יש לנו הסכם שלום עם המדינותמשלהם. יש לנו הסכמי סחר איתן, תיירות וכו', למרות שמדובר בשלום קר ובחלק מהמקומות שם לא נתקבל בברכה, יש לנו הסכמים שעושים טוב גם לנו וגם להם, ואף אחד לא באמת רוצה להיפרד ממנו. הלבנונים מראש הם עם הרבה יותר קל איתנו מהאחרים, ובצעדים שמתחילים בלהציע סיוע ולהקרין דגל ומתפתלים לדברים יותר רציניים, הם גם ישקלו את זה יותר ברצינות, ויש להם מלא סיבות טובות. יש קולות לא מבוטלים בלבנון שקוראים לפרק את החיזבאללה מנשקו, ברגע שזה יקרה יהיה יותר קל ללבנון להתנתק מהציר האיראני, ולחבור למדינות אירופה דרך צרפת, להציל את הכלכלה שלהם, ולהפוך את לבנון למדינה מערבית. אם נושיט להם יד ונשדר להם שאנחנו בעד קינון יחסים עם הזמן זה יחלחל אליהם, ואיך שהרוחות שם נושבות, זה יכול להיות לא עוד הרבה זמן.
  15. טקסט של אבו עלי אקספרס המלך על העניין דגל לבנון על עיריית תל אביב והצעת סיוע הומניטרי ללבנון - האם זו היתה טעות? כמה פרשנים לענייני ערבים יצאו מגדרם כדי להראות עד כמה נלעגת בעיני הלבנונים, תמונת הדגל הלבנוני על עיריית תל אביב והציגו תגובות והאשתגים הנעים בין "מבוכה לזעם". באותה סירה אפשר בהחלט לשים פעולה נוספת: ההצעה הישראלית הרשמית והפומבית לסיוע הומניטרי ללבנון. האם תגובות גולשים אלה ברשתות החברתיות הן המדד לבחון האם שתי ההחלטות הישראליות נכונות או השיגו תועלת? ראשית, גילוי נאות: כבר ב 9 ליוני השנה קראתי כאן בערוץ לפניה פומבית ישראלית רשמית עם מסר חיובי לאזרחים הלבנונים. במילים אחרות אני תומך בהצעת הסיוע הישראלית ללבנון וגם באירוע הקרנת דגל לבנון על מבנה עיריית תל אביב. כעת אנסה לענות על השאלה. אם יש חברה יותר מפולגת מהחברה הישראלית הרי שהיא החברה הלבנונית. זוהי חברה משוסעת רב עדתית עם מתחים עצומים בין העדות השונות כבר מראשית דרכה של לבנון כמדינה: נוצרים מארונים, נוצרים יוונים אורתודוקסים, דרוזים, עלווים, מוסלמים סונים, מוסלמים שיעים ועוד. מרבית תושבי לבנון מתנגדים לחזבאללה. חזבאללה הוא ללא ספק האויב העיקרי/כמעט יחיד של ישראל בלבנון. אם לצורך "ניסוי מעבדה" נעלים לרגע את חזבאללה מלבנון, הרי שישראל, כמדינה, תצליח להסתדר עם כל מי שנותר. יתרה מכך, אפשר לומר שלבנון היא המדינה הערבית הכי מערבית שיש. החשיפה למערב, הרבה בשל הקשר המיוחד לאורך השנים עם צרפת, הפכה את האוכלוסייה הלבנונית לכזו שמכירה ואוהבת להנות ממנעמי המערב, הרבה יותר מאשר ממנעמיה המפוקפקים של איראן השיעית. ולעניינו, בשל העדתיות וגם בשל הדעות הרבות , ניתן בהחלט לקבוע שלחלקים גדולים באוכלוסיה יש עמדה שונה באשר לסוגיות שונות, גם באשר לקשר מול ישראל. אז למה למה שומעים את הקולות האלה, תשאלו? הרי הפרשנים לענייני ערבית אמרו שכל התגובות נעות בין מבוכה לזעם... אתן דוגמא: דומה הדבר להצבעה חשאית בכנסת ישראל אל מול הצבעה פומבית. אני משער שאין הצבעה אחת בכנסת שתוצאותיה היו זהות אם היינו עורכים אותה פעם בחשאיות ופעם נוספת באופן פומבי. כלומר גם לאנשים התומכים בקשר עם ישראל יש חשש גדול מאוד להביע אותו בפומבי. אנחנו עוד זוכרים את סיפורה של הפעילה החברתית הלבנונית כינדא אלח'טיב, שנמצאת במעצר מזה חודש וחצי בשל קשר טלפוני שניהלה מול עיתונאי ישראלי. החשש להביע עמדה תומכת בישראל באופן פומבי ברור ומובן. אין זה אומר שאנשים שאינם מצביעים עמדה פומבית לא חושבים שמה שעשתה ישראל הוא חיובי וטוב. הגישה הישראלית שהשתנתה בשבוע האחרון חדשה להם. ותהליכים שכאלה לא קורים בן לילה. שינוי תפיסה של אוכלוסיה הוא תהליך ארוך. זה הצעד הראשון. חשוב להבהיר לאוכלוסיה בלבנון שיש כאן פתיחות למצב חדש. האוכלוסייה הלבנונית נמצאת בשעתה הקשה ביותר. יש כאן הזדמנות אדירה לעיצוב תפיסות חדשות. לזרוע זרעים. אביו של ילד שהולך לישון רעב (ויש לא מעט כאלה בלבנון כעת), מחפש בכל מאודו פיתרונות למצב. הוא יהיה מוכן לעשות הרבה שינויים תפיסתיים כדי שהילד שלו ילך לישון שבע. זה יותר חשוב לו מחזבאללה. לכן צריך שתהיה מונחת לפניו, שיכיר, אופציה נוספת, שיוכל להרהר בה בשעה שהוא מסתובב על משכבו, כזו שמציגה את ישראל לא כאויב. הציניות כאן רק מחרבת. כולם רוצים הכל ומהר. תרבות אינסטנט. "הצענו סיוע, איך לא קפצו עלינו בחיבוקים מייד? אם כך אין כאן כלום. כפויי טובה " לא! זו לא הגישה. תהליכים לוקחים זמן. הזמן בשפה הערבית ובתרבות הערבית עובד אחרת מאשר בישראלית.... الصبر طيب (הסבלנות משתלמת) على مهلك يا زلمة (לאט לך) גם בסעודיה לא כל אזרחי המדינה חובבי ציון אבל בתהליך של 3 שנים בגיבוי שקט של הממשל כבר יש תוצאות אחרות... ובהנחה שאין לכם סבלנות, נלך רגע לצד השני. מה הפסידה ישראל מההצעה ומעניין הדגל? כלום. אף ערבי לא התעורר הבוקר במחשבה שכוחה ועוצמתה הצבאית של ישראל נשחקו בעקבות התנוססותו של דגל לבנון על בניין עריית תל אביב. אולי בעצם יש משהו שהחברה בישראל הפסידה: בגלל ניתוח לא נכון של התגובות ברשת, והציניות הישראלית הנוראית, האורבת לכל צעד חדש ושונה, נוצר הרושם, בקרב פלחים רבים באוכלוסיה בישראל שאין סיכוי שמשהו שונה ממה שאנחנו מכירים, יקרה, בלבנון . וזה ממש חבל. כי זה לא נכון. זו שיא עונת השינויים בלבנון. וישראל לא צריכה להתעלם מכך, במיוחד שהדבר נוגע לחזית הכי מאתגרת של ישראל שנוגסת בעיקר תקציב הביטחון הישראלי. סוף דבר: אם ישנה אופציה, להכריע או להחליש את חזבאללה מבלי לפתוח במלחמה, היא עוברת שםומחיר הנסיון לא יקר במיוחד.
  16. בבקשה תכתוב את הקונספירציה
  17. וואו יש לי כל כך הרבה מה לענות לך כי איתגרת אותי אחושרמוטה
  18. אני ראיתי שהראשון והיחיד שמדבר פה מסריח זה האמריקאי העולה החדש. המפגין דיבר בנימוס, עד שהאמריקאי התחיל לקלל. וגם אז חוץ מ"תחזור לאמריקה" הוא התנסח יפה. הפגנות מול בלפור היו גם לפני, גם רועשות. כשהאתיופים מחו שם לא הפריעה לך? אתה עושה איפה ואיפה בין מוחאים לפי מטרת המחאה?
  19. מלחמת אזרחים עלולה לפרוץ פה אם העניינים ימשיכו להתחמם. פוליטיקת הזהויות שולטת בחברה הישראלית המתפוררת, שערכיה הפלורליסטים והיחסית ליברלים מוחלפים באטימות. הימין מאשים באטימות את השמאל ולהפך, אף צד לא מתבונן בעצמו. אחת הסיבות היא שהציבור עם הדורות יותר בור ואיבד את דרכו מבחינה מוסרית ורעיונית. אין לאזרחים פה אידיאולוגיה, רק קיום בלי שאלות. הציבור היחיד שעוד יש לו הנהגה באופן יחסי זה הציונות הדתית. אין הנהגה במדינת ישראל. לא לימין. לא לשמאל. רק עסקנים חותרים לכח. כל אלה משסעים את הציבור זה בזה. וראש הממשלה הוא הבולט שבהם. הימין איבד את דרכו. השמאל איבד את דרכו וכמעט נמחק. מרכז זה במילים אחרות אנשים שמאסו בביבי. כולם בלוקים, לא מטילים טיפת ספק במה שהם חושבים ומאמינים. מסתתרים מהשקפות אחרות בגלל חוסר הביטחון העצמי שלהם ושל המעגל החברתי שלהם, כמו החרדים שלא יסכימו לקרוא ספר שלא מארון הספרים היהודי, שלא יתבלבלו. אני משתחרר עוד 3 חודשים, ראיתי בצבא את כל החברה הישראלית, ואני כמעט ואיבדתי תקווה. לא מאמין שאני אשאר בארץ עוד הרבה, אין מה לחפש פה. אני אוהב את ארץ ישראל, אבל המדינה אוכלת יושביה, והחברה הישראלית רקובה.הציבור אטום. מלא שנאה כלפי מה ששונה ממנו, מדינת ישראל בסוף הפכה את עם הספר לעם הבורות והאטימות, ששנאת חינם היא נגזרת שלה. "הכל מוליך אליו, אם חם היום, אם צונן, אם בהיר, אם חנוק להט - לא אל הסלעים תדרוש ולא אל הים ולא אל העננים - אל השמש תדרוש. כמין אור קבוע דוד מעל לראשנו. בהאירו אור לנו. ובאספו קרניו וחשכנו." זה מספר של משה שמיר והדובר הוא אוריה החתי. מאוד רלוונטי לעכשיו. הראש ממשלה שלנו לא משנה מי זה, הוא מנהיג את המדינה ואת אזרחיה. ואחדות העם תלויה המון גם בו. ביבי מוביל את החברה הישראלית לסכסוך רע מאוד, שעלול לא להסתיים טוב, למען ההישרדות האישית שלו על הכיסא.
  20. ככה החברי כנסת, ראש הממשלה, העסקנים וכל מוקדי הכח במדינה עושים לדמוקרטיה ולמדינה שלנו. הרבה פחות גרוע הפוסתמה הזאת, גרוע, אבל הרבה פחות. מה שהכי גרוע זה האדישות של החברה הישראלית שלא נוקפת אצבע כמעט, וכמעט רק קומוניסטים הזויים מהמרכז מפגינים. יום יבוא החרא לא רק ידפוק בדלת של האזרחים הוא יתפרץ פנימה, אז יהיה כבר מאןחר מדי.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.