Jump to content

roeeco

משתמשים רשומים
    0
  • Last visited

Posts פורסם על ידי roeeco

1. יום שבת:

17:00 עירוני קריית שמונה - הפועל תל אביב X

18:00 הפועל באר שבע - בני סכנין 1

18:00 הפועל חיפה - מכבי נתניה 1

18:00 מ.ס. אשדוד - הפועל עכו 1

יום ראשון:

20:05 בית"ר ירושלים - הפועל רמת גן X

20:50 מכבי חיפה - בני יהודה X

2. רציתי לעשות איזושהי סקירת מצב לגבי איך שאנחנו נראים בינתיים בסיבוב השני. מהסתכלות על כל המשחקים אפשר לראות כמה דברים מעניינים. יכול להיות שלא תסכימו עם מה שאני אכתוב, אבל איך שאני רואה את האופוריה שכולם נמצאים בה אני חושב שצריך לשים דברים קצת בפרופורציות.

אז ככה,

משחקים בהם נראינו כמו קבוצה לאליפות:

הפועל חיפה, באר שבע, עכו, הפועל.

יחס שערים: 19-2 לטובתנו. יותר מארבעה שערים למשחק בשבילנו

משחקים בהם שיחקנו ממש לא טוב במשך 90 דקות והסתמכנו בעיקר על המזל:

חיפה, קריית שמונה, אשדוד, רמת גן, בני יהודה.

יחס שערים: 4-4

שתי נצחונות, שני הפסדים ותיקו

המשחק היחיד שבו באמת היה מאבק צמוד והאיכות שלנו היא זו שניצחה היה מול נתניה (2-1). אפשר להוסיף גם את המשחק בגביע.

כמה דברים אפשר לראות:

קודם כל, בחצי מהמשחקים שלנו בסיבוב הנוכחי שיחקנו פשוט רע ולא הצלחנו לשחק את המשחק שלנו. כמובן, כל המשחקים האלו היו משחקי חוץ אבל לזה אין לי הסבר מדויק. כי גם מול בני יהודה שיחקנו בבלומפילד והיינו רוב וגם במגרשים אחרים אנחנו רוב.

מצד שני, אפשר לראות שנתנו בסיבוב הזה כמה תצוגות ענקיות. כמות כזאת של תצוגות תכלית לא נראתה בבלומפילד כבר הרבה שנים. היו אפילו עונות שבאף משחק לא הבקענו יותר משלושה שערים.

דבר נוסף שאפשר לראות הוא שאין סדר במשחקים הטובים או הלא טובים. כלומר אף אחד מהמשחקים בשתי הרשימות לא באו אחד אחרי השני. מה שאומר שאנחנו קבוצה לא יציבה, בשונה מחיפה שכבר 13 משחקים מציגה את אותה היכולת. בעצם אפשר לראות שיש לנו יציבות של משחק טוב ואז משחק לא טוב. אני רואה אנשים שטוענים שצריך פשוט לנצח את כל המשחקים עד סוף העונה משחק אחרי משחק. אבל בהמשכיות הזאת קשה לי לראות את זה קורה.

זאת אומרת, אין ספק שיש לנו ווינריות משוגעות, אבל אני לא חושב שאנחנו קבוצה שהיא במצב של להסתמך על הווינריות שלה. אם נסתכל על קבוצה באירופה שמסתמכת על ווינריות השם הראשון שעולה הוא מנצ?סטר, שלא משנה מתי היא נכנסת לפיגור אתה יודע שהיא תנצח. אבל היא הגיעה למצב הזה אחרי שנים של הצלחות ואליפויות. ווינריות היא משהו שבונים ואנחנו עדיין בשלב הבנייה.

בשורה התחתונה, מה שאני בא להגיד - יש המון נקודות אור, אבל בשונה ממה שנראהמשכולם חושבים, שום דבר לא מושלם ויש עוד מה לשנות. חייבים לדעת להראות את היכולת שלנו בכל משחק ולהיות יציבים - זה הכרחי. עד אז, אל תתפלאו אם פה ושם נאבד כמה נקודות יקרות.

התשובה היא מאוד פשוטה ויש סדר מאוד ברור להבדלים בין המשחקים:

1. כל התצוגות באו במשחקי הבית , משחקים שבהם בדרך כלל אוסקר משחק יותר התקפי

2. כל התוצאות הפחות טובות באו במשחקי החוץ .

שם לב בבית מכבי משחקת בדרך כלל 4-3-3 כאשר שני הקשרים משחקים יותר למעלה ואלברמן הוא היחידי שמשחק כקשר ההורס.

במשחקי החוץ לא רק ששני קשרים משחקים למטה ופחות התקפי , ברוב המשחקים ( עד שבא זהבי ) גם לא שחקו בקישור שחקנים יצירתיים . ( נגד רמת גן זהבי שיחק על חשבון מיכה , נגד חיפה, ביתר, ק?ש ואשדוד היו שני קשרים הורסים מובהקים וראדי היה לכאורה ההתקפי היחידי ) .

מסקנה - שחק עם אותו הרכב יהיה טוב ( גם נגד בני יהודה עד לחילוף של מיכה בקשר (לוגסי ), בני יהודה לא הגיעה למצב אחד )

3. בקיצור לא ממש הבנתי, שחקן שלנו רשמית או שזה עדיין תלוי בבדיקות?

מה המצב כרגע?

מי שמסתלבט מקבל כאפה לעין עם הראש של הזין,הוזהרתם.

ההתאחדות צריכה לקבל את השחרור שלו לפני חצות , אם לא יגיע העסקה מבוטלת ,אם כן אז עד יום ה' ב 10:00 הוא צריך לעבור בדיקות רפואיות בהתאחדות

4. זה בדיוק הנקודה , אלו שתי העמדות הכי בעייתיות מתחילת העונה ולכן למה לשחרר שחקן לפני שמגיע מחליף

גורי רוצה ללכת? אין בעיה תלך רק אחרי שיגיע מחליף (ואם סיכום השחרור שלו היה לפני שהוא התפשר זה גם בעיה)

דהן רוצה ללכת בסדר גמור אילו מומלץ שיצבור דקות אבל רק אחרי שיגיע מחליף.

נכון יש עוד זמן עד שהחלון יגמר אבל בנתיים יש משחקים חשובים , ובמשחקים הקרובים אתה תשחק ללא מגן טבעי , כי בנינו ורד לא ישחק , ובלי מחליף עם אוריינטציה התקפית בקישור האחורי

ע"פ הפרסומים באינטרנט :

1. זהבי סיכם וזה נראה סופי

2. לפחות לפי ערוץ 5 , גבאי קרוב מתמיד.

כנראה שיצאתי חומוס , אבל מעדיף תמיד לצאת חומוס ושזה יהיה התוצאה.

לסיכום - מודה , חמור קופץ בראש

5. אני מאמין שאם היה לנו דרבי עכשיו לא היינו משחררים לפני... אבל יש לך עכו בבית ועם הרכב שלישי אתה צריך לתת להם 3.

הפסדתה לקבוצה שהוציאה 1/21 אפשריות לפניך , אז אתה בטוח לגבי כל השאר??

שוב לנו אין את כל האינפורמציה , אבל אים אין מחליפים בזמן הקרוב זאת טעות לשחרר בתקידים האלה.

שחררו את ארשנקו אף אחד לא חשש כי יש מספיק מחליפים ראוים , לפני שאניימה הלף לאליפות אפריקה דאגו למחליף , לשני העמדות האלה חייב מחליףלפני שמשחררים.

דרך אגב אתה באמת חושב שאם המחליפים יגיעובסמוך לדרבי הם יהיו יעילים???

6. אתם מדברים פה כל הזמן על זה שמכבי צריכה "להתעורר" וזה לא ממש מובן לי.

אם אני מסתכל בנושא הרכש ובהבנה שלא נביא יותר טוב מיואב זיו (לפחות העונה) מכבי "לוקה" ב2 עמדות.

עמדת המגן הימני (אך ורק בגלל שלא סומכים על ורד) והקשר השלישי בשלישיית הקישור.

אני בטוח שמכבי תביא שחקן לכל אחת מהעמדות האלו (גאבי וזהבי?)

בכל שאר העמדות יש לנו שחקנים מהטובים בארץ והמון עומק.

בנוסף,

גם אם מכבי הייתה צריכה יותר מה2 שחקנים האלו, זה לא דבר חכם לעשות באמצע העונה.

ינואר זה לא זמן לבנייה/שינויים דרסטים. זה מקום לתיקונים קטנים, נקודתיים. בסה"כ יש הרכב שיטה ודרך - אסור לשנות אותם עכשיו. לא עוד פעם עד שהקבוצה תתחיל "לרוץ"

לעשות את התיקונים הנדרשים ולהמשיך ככה.

סה"כ,

תחכו עוד שבוע ותראו ש2 העמדות יאויישו והכל יהיה בסדר :)

זה בדיוק הנקודה , אלו שתי העמדות הכי בעייתיות מתחילת העונה ולכן למה לשחרר שחקן לפני שמגיע מחליף

גורי רוצה ללכת? אין בעיה תלך רק אחרי שיגיע מחליף (ואם סיכום השחרור שלו היה לפני שהוא התפשר זה גם בעיה)

דהן רוצה ללכת בסדר גמור אילו מומלץ שיצבור דקות אבל רק אחרי שיגיע מחליף.

נכון יש עוד זמן עד שהחלון יגמר אבל בנתיים יש משחקים חשובים , ובמשחקים הקרובים אתה תשחק ללא מגן טבעי , כי בנינו ורד לא ישחק , ובלי מחליף עם אוריינטציה התקפית בקישור האחורי

7. אני מקווה שמישהו בצוות המקצועי יודע מה שהוא עושה:

1.גורי שוחרר ומחליף טרם הגיע בעמדה הכי בעייתית של מכבי,עם כל הכבוד ייני לא מגן ואת ורד כנראה אוסקר לא ממש סופר.

2.דהן משוחרר לפני שמגיע מחליף , עם כל הסחבת סביב זהבי עדין לא רואים שהסגה הזאת לפני סיום.העמדה הזאת בשיטה של אוסקר היא הכי חשובה , המשוטף לכל משחקי החוץ שמכבי לא ממש מניעה כדור והקשרים שהם הלב של השיטה לא ממש באים לידי ביטוי ולכן מכבי מתבססת על כדורים ארוכים ומבציעים אישיים.

דהן הוא עוד הקשר הייחידי מבין המחליפים שידע לשלב משחק הגנתי עם משחק התקפי (אומנם ברמה בנונית אבל בכל זאת).

הליגה מגיעה ליישורת האחרונה והפועל לא תמשיךלעד עם הבנוניות שלה , חיפה בקצב צבירת נק מטורףביחס לליגה שלנו , 25/27 וסיבוב שלם ללא הפסד , מאז התבוסה להפועל

קצב צבירת הנק' שלנו מו ה"גדולות" הוא לא קצב של קבוצה אלופה והפלאוף הולך להיות מטורף לצערנו.

אז ג'ורדי/אוסקר להתעורר

8. חיפה בנוער , בדיוק לזה התכוונתי, מכבי מובילה , יותר טובה בחצי השני ואז משום מקום , מעבר לתוספת הזמן הרחקה מהחצי של שחקן חיפה + טעות ביציאה של טובלי (שהיה מצוין היום דרך אגב) וחיפה משווה.

במקום שיהיה 5 הפרש ומומנטום של שתי הפסדים רצופים לחיפה, תיקו שני של פיספוס למכבי והרגשת ניצחון לירוקים.

שוב זה לא משנה איך זה יסתיים אחרי משחק כזה יש ריח באוויר.

9. הנה כמה שאלות ונקודות למחשבה:

1. אם הפנדל של עטר בדרבי היה נכנס - היית טוען שלמכבי אין סימפטומים של אלופה?

2. אלמלא ההחמצות של דאבור / השטות שעלתה בשוויון של בית"ר - היית טוען שלמכבי אין סימפטומים של אלופה?

3. אם מרגוליס היה משווה בקרית אליעזר / לא היינו סופגים את השער המפגר שאנחנו נוטים לספוג - היית טוען שלמכבי אין סימפטומים של אלופה?

לחילופין, דרך אחרת להסתכל על זה:

1. קבוצה שכובשת שני שערים למשחק בממוצע (וזה כשהיו ארבעה משחקים בהם לא כבשנו בכלל) - זה לא סימפטום של אלופה?

2. קבוצה שכבשה שלוש רביעיות, שתי שלישיות ושישייה - זה לא סימפטום של אלופה?

3. קבוצה שהיריבות שלה באות במטרה רק לא להפסיד (ע"ע חיפה והקומוניסטים) אחרי עשר שנים בלי אליפות - זה לא סימפטום של אלופה?

בקיצור - חלאס.

מכבי הפגינה עליונות בכל אחד ואחד מהמשחקים העונה (אולי חוץ מבאר-שבע חוץ).

אני לא עוסק במוראל ובשאר ירקות שפרשנים חסרי מושג מדברים עליהם, אלא מסתכל על הקבוצה הכי מאומנת שנראתה בארץ במשך שנים. קבוצה שמוליכה את הליגה בביטחה, והיריבות שלה לא מאמינות שהן נמצאות כל כך קרוב אליה, למרות פערי האיכות.

ולשאלתך - אני מאמין שמכבי תנצח משחק גדול. מתי? כשסוייר, קבלה ויתר המנחסים יפסיקו עם ה"מדוניאנין וזה השביעי" ו"התסריט הפסימי" וכו'.

א. שלא תבינו אותי לא נכון אין לי תלונות על העונה של מכבי להיפך , כבר שנים לא היינו חזק במרוץ והכי חשוב שברוב המשחקים ,בעיקר בבית אני ממש נהנה מהכדורגל ולא רק מהקהל.

ב.השאלות ונקודות המחשבה שלך הם בדיוק למה שאני מתכוון:

1. עטר שם את הפנדל (וכשמישהו כבר יגיד לו שכל הליגה יודעת שהוא בועט את כל הפנדלים שלו לפינה הימנית של השוער למטה) ואתה מפרק את הפועל והפער היה 9 נק'.

2. תיקו מול חיפה והיא הייתה שוכחת מפנטזיות האליפות.

וכו'

שוב אין תלונות רק רצון להרגיש אפילו קצת את הסמפטומים הקטנים האלו (דוג' לכך :למרות שקשה להיזכר אני בטוח שלא היה לך ספק כשנתניה הובילו על הפועל 3-0 בדקה 77שהם ישוו ובעיקר אני זוכר שלאף אחד ביציע ברמת גן לא היה ספק שהפועל תשם בסוף את השער מול ביתר בטדי ).

10. בכל עונה ניתן לראות במהלכה אצל האלופה שבדרך אבני דרך שמעידים על אופי של קבוצה אלופה.

אם זה בנצחונות בדקות הסיום , נצחונות מרשימים על קבוצות צמרת ובעיקר במשחקי חוץ , מהפכים וקמבקים מרשימים ,רצף נצחונות יחסית ארוך ובעיקר משחקים שאתה רואה ואומר שלא משנה מה התוצאה עכשיו בסוף היא תנצח.

השנה אם אני לא טועה למעט הקאמבק המרשים מול רמת השרון (ותסלחו לי שאני לא מחשיב את הנצחונות הבייתים על קרית שמונה וחיפה ,כי בנינו זה היה במחזורים הראשונים כששתי הקבוצות היו בממומנטום פח).עדיין לא הרגשתי את ההרגשה שהשנה זה שלנו, שיש ריח באויר.

בעונה שהיריבה שלך לא מנצחת 4 משחקים רצוף מול קבוצות תחתית ומשיגה רק 3 נק' ואתה רק במרחק 2 נק' ממנה זה אומר הרבה.

בדרבי במקום לפרק את הפועל (לפי המחצית הראשונה) הפסדנו בדקות הסיום , מול חיפה בחוץ במקום לשמור על התיקו שוב הפסדנו באותה דקה (בשני המשחקים דרך אגב ניצחן לפחות מוראלית היה מפרק את היריבה והפסד כמו שקרה החזיר אותן חזק למרוץ).

במשחקים מול קרית שמונה וביתר שבשניהם ניצחון ואתה בורח מעט בטבלה לא ניצחנו למרות שהיה יותר ממצב אחד לגמור את המשחק.

אז נכון שאנחנו יחסית יציבים לעומת שאר הקבוצות אבל אם רק אם חצי מהסמפטומים שהזכרתי היו מתקיימים היינו בפער דו ספרתי בטבלה.

אחרי 10 שנים ללא אליפות מה כבר אנחנו מבקשים ,תנו לנו לפחות את ההרגשה , את הריח באויר.

אני לא אשכח שבשנת 1991/2 כששחקנו מול בני יהודה שהיתה במקום השני בפער 13 נק' מאיתנו ,ניצחון ואנחנו אלופים. המשחק הסתיים בתיקו 1-1 ושחקן של בני יהודה אז אמר בתקשורת מכבי חיכו 13 שנה אז לא נורא שיחכו שבוע נוסף.

אז אין לי בעיה לחכות עוד כמה מחזורים אבל רק שתגיע כבר (ההרגשה) כי הציפייה מורטת עצבים.

אז מה נשאר להגיד ,רק:

...עוד יום יבוא אואואואו

וזה בסוף יקרה האהאהאה

הלב הוא שוב ישמח האהאהא...

11. בשיטה שבה משחק אוסקר 4-3-3 החוד צריך להיות בנוי משני קיצונים מהירים ורצוי גם טכנים.

הוא משתמש בעטר באגף אחד ומי שהכי מתאים לאגף השני לדעי הוא גאל מרגוליס (ברגע שיכנס לכושר משחק ויצבור ביטחון לאט לאט).

מי שעוקב אחריו יודע שהוא מהיר מאוד ובעיקר טכני והכי חשוב שחקן קו אמיתי ולא כזה שרגיל לשחק באמצע כמו אלירן.

אם אני לא טועה מרגוליס עוד לפני שנתיים שיחק במחזור האחרון נגד אשדוד כשהיה בן 16 וגרם לפנדל אותו כבש יצחקי במשחק החזרה שלו אחרי הפציעה וזה היה בזכות המהירות המטורפת של הילד הזה.

גם המעט דקות נגד החיפייות הוא היה היחיד שמהלכים שלו הובילו למצבים מסוכנים.

עם שחקני כנף כמו גאל ועטר וחיזוק של שחקן חוד רחבה מהיר (וזה למרות שאני מאוד אוהב את קולאטי) כמו אבוחצירה (או תואם דמארי אם קיים משהוא כזה), לפחות מבחינת החוד אנחנו מסודרים.

ישאר רק לדאוג לשחקן עושה משחק שלא יהיה עצלן טקטית והגנתית ומגן עם אוריינטיציה התקפית כי משחק האגפים של מכבי בלי מגנים תומכים לא שווה כלום (שזה לדעתי ההבדל בין הגועל המפחידה של גוטמן שכל הזמן תקפה מהאגף לקבוצה האומללה של היום שתלויה רק על המהירות של החוד והברקות נדירות של השאר)

12. למישהוא פה יש מושג מה קורה עם מרגוליס??? הוא עדיין פצוע?? הוא בכמה דרגות יותר טוב מכל הצעירים שמקבלים הזדמנות והוא אפילו לא בסגל, אם הוא כשיר הוא חייב לשחק לפחות בנוער

משום מה יש תחושה שמכבי מפספסים עוד צעיר מוכשר מאוד , מה גם שהוא משחק בתפקיד שהכי חסר למכבי קיצוני טכני ובעיקר מהיר באגף

13. אף אחד מאיתנו לא יכול לדעת איך ההסתגלות של גאל תיהיה לבוגרים וכמובן שאין כאן שום קשר לכישרון

במשחק היחיד שלו בבוגרים בשנה שעברה פריצה מדהימה שלו הובילה לפנדל וכרטיס אדום.

הוא בדיוק מה שחסר בבוגרים קיצוני שמאלי מהיר ולא אגואיסט (המשחק היום הוא רק הוכחה לכך)

ושוב יש חדש עם סיפור החוזה שלו?

לצערי ההיסטוריה מוכיחה שמכבי תמיד מפספסת צעירים

14. לדעתי גדולה של מועדון ובטח של האוהדים זה לזכור את הגדולים ביותר שהיו במועדון.

ולא יקרה כלום אם נקדיש לזה מס' רגעים במקום לקלל קהל יריב או לקלל את הבעלים,מאמן,שחקנים וכו'

נ.ב

ואני לא אומר שזה מה שאנו עושים בעיקר אבל אם נודה על המציאות אחנו עושים את זה מידי בעם (ואני עדין)

• Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.