Jump to content

Figo10

משתמשים רשומים
    2
  • Last visited

Posts פורסם על ידי Figo10

1. גר פה,במדינת ישראל הדיקטטורית שנשלטת על ידי בג''צ,מקווה שלאחר הבחירות זה ישתנה ובגדול.

שלא יהיה סיכוי לנישואים חד מיניים,בלי תחבורה ציבורית בשבת,כמה שיותר חוקים אנטי ליברליים יותר טוב

משעשע שאנטי דמוקרט כמוך מתלונן על חוסר דמוקרטיה

2. אנשים פה ממציאים הגדרה משלהם לציונות ואח"כ טוענים שמי שלא חושב כמוהם הוא לא ציוני. מרצ יותר ציונית מהמפלגות החרדיות (אם בכלל אפשר להגדיר אותן ציוניות) ואפילו חלק מהציבור הדתי.

3. פייגלין מטוס קמיקזה הוא יודע את התוצאה הסופית רק בדרך הוא מוליך את התומכים התמימים שלו לשווא, כמו ששוימר כתב שילך לבלוק טכני, אם אצל הערבים יכולים להתאחד אז גם אצל היהודים

ההשוואה לערבים לא מדויקת, הם רק "תפאורה" בכנסת וההשפעה שלהם זניחה. אם אתה רוצה לעשות משהו אתה לא יכול להתאחד עם האנשים שברוב הדברים חושבים הפוך ממך. (אם להתאחד, אז כבר עדיף לו עם בנט)

4. ואם יום אחד הוא יהי'ה המפלגה הגדולה כמו שהוא חולם, מי יהיו השותפים שלו לקואליציה לדעתך?

לא יודע, אבל הליכוד או ליברמן למשל הרבה יותר מתאימים. למעשה חוץ מהעניין של המדינה הפלסטינית הוא יותר קרוב לכל שאר המפלגות מאשר לימין הקיצוני.

5. התחלת לדבר על הקהל וסיימת בהבדלים בינהם, אני הייתי בכמה כנסים שלו ואני עוקב אחרי הפייסבוק המאוד פעיל שלו, רוב מוחלט של מי שתומך בו תמך בעבר בכל מה שיש בין בנט לבן ארי.

יש מיעוט קטן מאוד שהוא לא במרחב הזה.

זה לא משנה. זה רק מראה שאנשים לא בקיאים באידאולוגיות של הנבחרים שלהם. אין שום סיבה שפייגלין יתאחד עם אנשים בעלי אידאולוגיה סותרת שבפועל מתנגדים להרבה רעיונות שלו.

6. מה לנוצרים ומוסלמים?!

אותו קהל מצביעים.

מצביע לבית היהודי ומקווה שפייגלין ישי ובן ארי יכנסו איתם לבלוק טכני

ממש לא אותו קהל. זה ששניהם מתנגדים למדינה פלסטינית לא אומר שהם חולקים את אותה אידאולוגיה. יש ביניהם הבדלים מהותיים.

7. כי הוא לא עובר ומתנגד גם לבלוק טכני, פשוט מגלומן.

מוסלמים קומיסטים נוצרים ואתיאסטים התאחדו לרשימה אחת אבל פייגילין מסרב להתאחד עם סמוטריץ

מה לו ולסמוטריץ'?

8.  

הוא משדר בעברית. ההגייה האנגלית רלוונטית בדיוק באותה המידה כמו ההגייה הספרדית.

אם ככה למה נתת לינק לגרסה האנגלית בתור מדד? אם הוא מנסה לשחק אותה בספרדית למען האותנטיות אז הגרסה הספרדית די רלוונטית...

9. אני דווקא מסכים שלא שנאה דתית. שנאה אתנית. רק שאבו מאזן לא מכיר ביהודים כעם...

וזאת גם הסיבה שההתנצלות שלו הייתה ל"בני הדת היהודית" ולא "העם היהודי", הניואנסים האלו חשובים.

10. 1. הדבר היחיד שמדאיג אותי בתואר זה מתמטיקה. אני הייתי מאז ומעולם די בינוני בתחום. שמעתי מכמה חברים שלומדים הנדסות ומקצועות ריאליים אחרים שהמתמטיקה של הלימודים האקדמיים אומנם משמעותית יותר קשה אבל מאוד מעניינת. דווקא בנושא מדעי המחשב לא שמעתי יותר מדי, למרות שאני יודע שהמתמטיקה היא בערך 50% מהתואר. יש אמת בדבר? לכאלו שהתקשו בתיכון עם מתמטיקה, מרגישים שונה באיזשהי צורה? (צריך לציין, השלמתי עכשיו ל-4 יח"ל בציון 85. אני יודע שזה מספיק לי להתקבל לשתי מכללות שמעניינות אותי בשכלול עם הציון פסיכומטרי.)

זה תואר מתמטי לכל דבר, יותר כמו 80-90% (שנה א' כמעט הכל חוץ מאולי 2 קורסים). יותר מתמטיקה תאורתית של הוכחות ופחות תרגילים קונקרטים.

הרמה לא קלה, במיוחד בהתחלה, אבל אח"כ תופסים את זה ואפשר להסתדר. לא יודע איך הרמה במכללות, יכול להיות יותר קל...

11.  

אני לא חושב שיש איש אחד שטוען שחינוך אירופאי היה נחות מאיזה שהוא חינוך צפון אפריקאי/ערבי. ידוע לכל שאירופה הייתה מתקדמת הרבה יותר (ועד היום כזו).

כן, אבל הטענות שהגבתי אליהן דווקא מוכיחות את דבריו של מויאל. כי אם טיעון "ההגנה" שלך מתבסס על זה שגם במרוקו היו שקיבלו חינוך אירופאי אז מה תגיד על מיליונים שעלו ישירות מאירופה? יוצא שאתה בעצם מאשר את ההגיון בדברים שלו.

12. כן, אבל זה לא מוכיח הרבה. אליאנס היא רשת בתי ספר צרפתית עם חינוך אירופאי, וזוכי הנובל היהודים מצפון אפריקה עשו זאת במערב ולא במדינות המקור שלהם.

הטיעון הנגדי לדבריו של מויאל צריך להתבסס על העובדה שמדינות מזרח אירופה (המקור הגדול של האשכנזים) היו די נחשלות וחשוכות בעצמן. ושברמת הממוצע ההשכלה או הכשירות המקצועית הייתה די שווה בין יוצאי מדינות האסלם למזרח אירופה (למשל הרבה עסקו במקצועות כמו סוחרים ובעלי מלאכה).

13.  

• האם הייתה פחות עוינות עם הערבים המקומיים מאחר ויוצאי ערב היו בעלי רקע תרבותי דומה יותר, לא רק שפה אלא גם ניואנסים קטנים או שהעוינות הלאומית הייתה גוברת על כך?

אם אתה מדבר על מדינת לאום יהודית, אז לא רואה איך היו מסתדרים. ההתנגדות הערבית הייתה מונעת מלאומנות ערבית או איסלמיזם; ליהודים אין מקום כישות עצמאית (אפילו כעם, לא רק כמדינה) וזה לא משנה אם מזרחים או לא.

14. צריך להיות הוגנים, אם ישראל באמת הייתה מוקמת על ידי יוצאי מדינות ערב בלבד, כנראה שהיא אכן הייתה יותר "ערבית" ולא ממש דומה למה שהיא. הרעיונות הציוניים הם בהחלט אירופיים יותר נכון לאותה תקופה (עזבו אשכנזים, לא קשור בכלל ליהדות), אבל זה לא נותן שום לגיטימציה לעוולות שנעשו כאן נגד מזרחים. אין שום קשר.

מסכים חלקית.

ישראל לא יכלה באמת לקום ע"י מזרחים, לפחות לא בלי הנהגה אירופאית. הציונות במקורה מושתת על לאומיות חילונית, אידאולוגיה שצמחה באירופה. הייתה חייב קודם כל אותם, שלא לדבר על הכסף, הארגון והיכולת הדיפלומטית.

אבל.. לא בטוח שמדינה "מזרחית" הייתה דומה לערבית. קודם כל תבדיל בין יהודי לערבי ובין מזרח תיכונים לערבים, עמים שונים ותרבויות שונות. איראן וטורקיה המזרחיות היו מדינות סבירות בהחלט (במיוחד טורקיה) לפני המהפכה האיסלמית וארדואן. מה גם שרוב האשכנזים הם ממזרח אירופה, לא בדיוק דוגמה טובה למדינות נאורות, דמוקרטיות ומתקדמות, ובכל זאת קמה מדינה יותר מתקדמת מהן כמעט בכל פרמטר. מה שכן, ענייני דת ומדינה כנראה היו יותר מתונים.

• Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.