Jump to content

Figo10

משתמשים רשומים
    2
  • Last visited

Posts פורסם על ידי Figo10

1. 1 hour ago, danielone said:

הסטטיסטיקה הזאת מצחיקה אותי, רק 5 פעמים קבוצות ישראליות העפילו לצ'מפיונס, ונכון אף אחת מהן לא זכתה באליפות, אני זוכר היטב כל אחת מהעונות האלה,אמנם הקבוצות היו קרובות בדר"כ, וכל עונה לגופו של עניין. אבל אי אפשר לבסס סטטיסטיקה לפי 5 עונות..

הסטטיסטיקה גם מתעלמת ממהלך העונה עצמה

חיפה לא לקחה ב-2010 רק בגלל קיזוז והייתה קרובה מאוד מאוד עד למחזור האחרון ב-2003. ומכבי לא באמת הייתה ברמה ב-2005, בלי קשר להשתתפות בצ'מפיונס.

2. 23 דקות לפני, קובי השועל said:

מיכה ילחם להשאר במכבי, מידיעה.

יעשה כל מה שדרוש כדי להשאר גם אם זה אומר שלא ישחק העונה כדורגל תחרותי בכלל.

הוא יכול למרוח את הזמן ולסכל כל חתימה בקבוצה אחרת. אין מצב שמכבי תשלם לו שכר ותושיב אותו ביציע.

3. 1 hour ago, Dandelion said:

נתניהו לא מימש חלק באוסלו.....

שמע, אני מרגיש שאנחנו טוחנים מים, במיוחד בשינוי בעקבות האינתיפאדה (כבר קיבלת אפילו דעות נוספות, אין לי מה להוסיף)  ומכבסת המילים על חלק נתניהו באוסלו אז אקצר...

אוסלו לא באמת כבל, ישראל והפלסטינים הפרו אותו על ימין ועל שמאל כשזה התאים לאינטרס, עד היום. הסיבה העיקרית שהוא שרד היא פשוט שזה הביא תועלת לישראל במיוחד אחרי שערפאת מת. לרשות אין עתיד? כבר 20 שנה אחרי והיא עוד כאן וישראל תעשה הכל כדי לשמור עליה.

הסדר מדיני אינה מילה גסה....

ודאי שלא. אבל להגיד משהו אחד, תוך כדי שאתה מסית נגד הצד השני, ואז לעשות ההיפך זה דווקא כן. גם לך תסביר את זה למתנגדי כל פשרה אבל אומרים "רק ביבי" :)

בכל אופן אני מבין שאתה מסכים עם הטיעון הקודם שלי רק מצדיק את נתניהו. אין לי ויכוח איתך. רק עניין אחד, במה שונה "הדרך והמקום" של נתניהו? נגיד בתוכנית המאה מול יוזמת ז'נבה? מדובר באותו עיקרון (חילופים ביחס של 1:1) איפה "הדרך המדודה" פה?

אם נתניהו בפועל אכן מיישר קו עם השמאל, מדוע אנשי מרכז-שמאל לא מצביעים עבורו?

קיבלת אחלה תשובה משי123. לא הכל במדינה קשור לישראל והפלסטינים.

4. 8 hours ago, Dandelion said:

השינוי מומש בפועל בתקופת האינתיפאדה השנייה, אבל להתעלם מהמהלכים שהתרחשו לפניה והשפיעו על התפיסה הישראלית בטווח הארוך זה מהלך קצת פשטני. דוקטרינת השלום והביטחון של נתניהו פורסמה כבר בשנת 95' ב"מקום תחת השמש" והובעה בעל פה עוד לפני כן בעימותים רבים שערך כשגריר ישראל באו"ם בסוף שנות ה80. המהלכים שהלכו להופיע מתחילת שנות האלפיים וניתוב הלך הרוח הציבורי ימינה הוא תוצר של אמירות שנתניהו התייחס אליהן במשך שנים רבות כשהבין בשלב מוקדם מאד שחזון אוסלו יתפוצץ לנו בפנים. ראה למשל את דבריו כאן אחרי הפיגוע בקו 5.

"דוקטרינת הביטחון" חח,  הוא פימפם את אותן הטענות שהיו רווחות בימין באותה תקופה. שום דבר יחודי לו. וכמובן עשה בדיוק ההפך כשנבחר לראש ממשלה. עד תחילת שנות ה-2000 רוב הציבור הלך בדרך של פשרה (כשהשיא היה עם הסכם טאבה שבו הציעו לערפאת כמעט הכל). רק במהלך האינתיפאדה החל השינוי, כהשציבור איבד אמון בערפאת וברש"פ (שבפועל תפקדה כמו ארגון טרור). אם כבר, זאת הייתה דווקא "הדוקטרינה" של שרון שדיכאה אותה (חומת מגן, מדיניות החיסולים, גדר ההפרדה וכו'..) וכמובן עליית אבו מאזן שדגל במאבק דיפלומטי ולא אלים. מה שאגב גם סותר את "דוקטרינת ביבי" כי מאז החל שיתוף פעולה חשוב עם מנגנוני הביטחון של הרש"פ.

להגיד שהוא מיישר קו מוחלט עם השמאל זה מגוחך, הוא במהותו איש ימין מובהק שעם חלוף השנים התקרב למרכז בנושאים מסוימים כדי לשמור על תכליתיות וגם לשמור על כוחו הציבורי. לכן אני אומר שתמוהה בעיניי השנאה היוקדת של אנשי מרכז-שמאל כלפיו. בהשוואה לחלופות על הנייר שעתידות או שואפות להוביל בכל הכוח מדיניות ימין מלאה - ריבונות ביו"ש, טיפול בצוות קו כחול, ריבונות בפועל בשטחי C ועצירת הבנייה הבלתי חוקית בה ובפזורה הבדואית, קיצוצים במגזר הציבורי, פירוק ועדי עובדים אופקיים והסתדרות, הסדרת הגבולות והיחסים עם הרשות השופטת וחופש פולחן בהר הבית, נתניהו הוא הרע במיעוטו. במידה והייתי איש שמאל הייתי חושש הרבה יותר משקד/אוחנה/בנט/סער/לוין.

וואלה? אז בוא נראה (וזה רק מה שעולה לי בראש עכשיו), מימוש חלקו באוסלו; הקפאת בנייה בהתנחלויות; הצהרת תמיכה במדינה פלסטינית; זריקת רעיון "מיטוט שלטון החמאס" לפח האשפה והכרה דה פקטו בו; אח"כ כבר חתם (!!) על תוכנית שתי מדינות ורק לאחרונה ויתר על החלת ריבונות. בתחום המדיני הוא לא עשה חצי דבר ממה שכתבת מלבד הצהרות. זה כמובן לא יחודי רק לנתניהו, כל מנהיגי הליכוד פעלו בדרך הרבה יותר מתונה ממה שהצהירו בהתחלה, כי בסוף יש את המציאות.

5. 3 דקות לפני, Dandelion said:

אם אנחנו עוסקים בהמלצות קריאה - בטרם אתה מכנה אותי ביביסט, אני מציע שתקרא הודעות קודמות שלי בנושאי הפוליטיקה השונים ותחשף לביקורת הרבה שיש לי על נתניהו שלא מימש בנושאים רבים מדיניות ימין על מלא. עדיין חושב שבהינתן המצב הקיים, יש 5 פוליטיקאים שיש מאחוריהם משנה רעיונית רצינית מוצקה ולא מתרפסת שעשויים להחליפו ביום מן הימים - שקד, אוחנה, סער, בנט, לוין.

נתניהו משנת 92 לא רק ששינה את התרבות הפוליטית הישראלית מקצה לקצה (פריימריז) והביא לארץ תמיכה וגב מסנאטורים בכירים בזמן שחברי ליכוד אחרים הלכו לגושש קולות בקבלנות בסניפי מרכז, אלא גם ניתב את כל המדינה ימינה החל משנת 2003, בה החלה לצוץ ההבנה שאין כל תקווה או אמונה בהסדרים ברוח אוסלו מול ישויות לא קיימות כמו הרשות הפלסטינית או חלילה חמאס.

א. לא כינית אותך ביביסט, אמרתי שאפילו ביביסט לא יטען את הטענה הזאת.

ב. השינוי דאז החל בגלל האינתיפאדה, אין קשר לנתניהו. אם כבר להיפך, תמצא שבכל שנות שלטונו הוא מיישר קו מוחלט עם השמאל (ולא לרעתו אגב, המציאות חזקה יותר מכל סיסמת בחירות)

6. 3 hours ago, Dandelion said:

לכל בר דעת ברור שמדובר במנהיג המשמעותי והמכונן ביותר בתולדות המדינה ואחד הבולטים בהיסטוריה של העולם המודרני. יש דוגמאות רבות לצעדים משמעותיים שנתניהו כונן ויישם במהלך חייו שמקביליו בחיים הציבוריים יכולים רק לחלום עליהם.

???

שמע בלי לפגוע, זה אולי המשפט המופרך ביותר שיצא לי לקרוא בפורום. פולחן אישיות קיצוני שאפילו ביביסט ממוצע לא מעז לטעון.

אני מציע שתקרא את כל הכרונולוגיה של ישראל לפחות מאז הצהרת בלפור ובמיוחד של בן גוריון (מ-47' ואילך) ותלמד מה זה משמעותי ו"מכונן".

7. 1 hour ago, Moryo said:

לא קרה כלום, אה? 

תספר את זה לאנשים שאיבדו את יקיריהם בלבנון וצריכים לראות את הדגל הזה מונף פה בגאווה, הכל בחסות "סולידריות" מלוקקת שלא מזיזה לאף אחד. 

ראינו כבר את התגובות ברשתות החברתיות, ממש עזר לנו. 

ישראל לא נלחמה בלבנון המדינה או בעם הלבנוני. להפך, חלק ממטרות המלחמה היו כינון יחסים איתם. לא ברור למה שכל כך יפריע להם אקט סמלי על אסון אזרחי. ומה עם דגל מצרים שגם הציגו בזמנו? הרי אלפים מתו בחזית המצרית. הסכם שלום מבטל את הכל?

תגובות של אלה שגם ככה שונאים הם גם ככה לא קהל היעד.

3 hours ago, החתול הצהוב said:

מצד שני, באותן רשתות חברתיות יעיפו את תמונות הנשים /ילדים הערבים הראשונים שיהרגו במלחמה נגדנו וכולם ישכחו מדגל לבנון על העירייה

:(

כן, גם הצד השני משתמש בכלי הזה. אבל את רוב האנשים בעולם לא מעניין פוליטיקה ומלחמות (בטח לא של זרים) וקל יותר להגיע אליהם דרך נושאים אזרחיים.

8. 28 דקות לפני, Moryo said:

כמובן שכל מהדורת חדשות ברחבי העולם נפתחה עם ידיעה על בניין העירייה בת"א שנצבע בצבעי הדגל הלבנוני

זה מיועד לרשתות החברתיות שם דברים מהסוג הזה רצים כל הזמן. אם יהיה איזשהו אימפקט חיובי לטובת ישראל זה כנראה יהיה דרך דברים מהסוג הזה ולא ממסעות ההסברה העלובים של משרד החוץ ודומיו.

וחוץ מזה, גם אם לא יצא מזה כלום, אז מה? מה כבר קרה? איך אוהבים לעשות עניין מכל דבר

9. 7 דקות לפני, MTA For Ever said:

במקום לכתוב אם מגיע לנו אחד כמוהו או לא, למה לא להביע דעה ספציפית על אופן המהלך ועל העיתוי שמצד אחד הוא מאוחר ככל וההחלטה כנראה נלקחה מראש ומצד שני מוקדם מדי מאחר וטרם התקבלה כל החלטה בתיק. מדוע אסור לבקר את המועדון על האופן שבו התבצע המהלך ? שמעון מזרחי ודיוויד פדרמן לעולם לא היו חשופים לביקורת ? 

ביקורת זה תמיד טוב אבל מן הראוי שלפחות יעשו את זה בצורה הוגנת ובמיוחד בלי צביעות וכפיות טובה.

10. 1 hour ago, eran_7 said:

אני בניגוד לתשובות האחרות חושב שיש ערך לתואר. לאו דווקא בשיפור הסיכוי למצוא עבודה, יותר למה שזה תורם לך אישית.

לי לפחות התקופה הזו היתה חוויה, גם בפן החברתי, אתה יוצר קשרים שאולי יעזרו לך בהמשך. יש אירועים וחיי חברה.

מקצועית זה העשיר לי את הידע במגוון קורסים שכנראה לא הייתי לוקח כמו פיתוח למובייל, פיתוח משחקי תלת מימד, קורס באמבדד real time.

היתרון הגדול של תואר זה מגוון גדול של ידע שנותן לך את היכולת להתעסק בתחומים שונים (וברמה גבוהה יחסית), להבדיל מקורס שממוקד יותר מדי על תחום מסוים ובעיקר על הפרקטיקה. איך מקורס full stack, תתעסק נניח עם אבטחת מידע (פיתוח, לא סתם לתפעל תוכנות), בינה מלאכותית, עיבוד תמונה או מערכות הפעלה?

11. 41 דקות לפני, קובי השועל said:

אנדרייטד ברמה גבוהה.

אני מאוהב :wubyellow3:

מפריע לי מאוד שבקונצנזוס בקרב הקהל שרן לא סמל ולא שחקן להתגאות בו, כשבקבוצות אחרות בארץ ובעולם הוא היה נחשב חתיחת סמל ודמות להערצה.

אה?

מאז נמני לא היה קונצנזוס כזה לגבי שחקן

12. 37 דקות לפני, ג'ורדי said:

מי קבע שאין להם שיקול דעת מספיק?

בעיקרון קונצנזוס חברתי קובע נורמות. בכל אופן, אתה יכול לראות בעצמך איך כל פעם מחדש יש שערוריות בנוגע למין בגילאים האלו (ואת הסערה הציבורית שזה גורר). לא אינדיקציה מספיק טובה?

בהרבה מדינות במערב אירופה למשל גיל ההסכמה הוא 14-15.

ו..? אתה חושב שגם שם אין עם זה בעיות?

לפי ס׳ 353 לחוק העונשין: 

ראה את תגובותו של לופו. עדיין יכול להיות חשוף לכתב אישום (הרבה תלוי בסיטואציה). לעשות העתק הדבק לחוק זה נחמד, אבל בפועל המציאות יותר מורכבת.

13. 1 hour ago, ג'ורדי said:

בדיעבד מאוד קל לדבר על שיקול דעת לקוי אבל אף אחד לא יודע מה קרה שם באמת.

אם היה מדובר בנערים בני 17-19 לא היה מדובר בכלל בבעילה אסורה כי קיים הפרש של 3 שנים בין הצדדים.

מכעיס הניסיונות של צדדים שלא קשורים למקרה כמו כל מיני ארגונים (המחאה שתכננו) או עו״ד שרוצים לתפוס טרמפ על המקרה ולדעתי לפחות במאקרו הם רק גורמים ליותר נזק.

למה בדיעבד? זה תקף לכל מקרה. מה הטעם לתת אוטונומיה להחליט כשנערים בגיל הזה לא באמת בוגרים מספיק ולרוב גם אין להם שיקול דעת מתאים.

כל קיום יחסים מתחת לגיל ההסכמה נחשב לבעילה אסורה. זה קורה כל הזמן בגילאים האלו ואף אחד לא עושה מזה עניין.

• Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.