Jump to content

Figo10

משתמשים רשומים
    2
  • Last visited

Everything posted by Figo10

1. אני מניח שאני נכלל בהגדרה בעיניך, אז איזה הודעה בדיוק? הפנטזיות ההזויות על טרנספר כפוי של בערך 5.5 מיליון ערבים? למדינה ריבונית אחרת? ברור לך מה ההשלכות? ברור לך שישראל לא תתקיים אם בכלל רק תתחיל לעשות לעשות דבר כזה. ואם כבר, ברור לך לישראל אין אפילו את היכולת הלוגיסטית לבצע דבר כזה?
  2. אובמה דיבר על חילופי שטחים, כלומר הוא מבין שיש מציאות דמוגרפית. ככה גם קלינטון.
  3. בדימיון שלי, של האמריקאים, של מדינות המערב ואפילו של הפלסטינים. יותר סביר שיפנו 700 אלף מאשר יספחו, אז די למכור אשליות.
  4. 80% גרים בגושי ההתיישבות או התיישבויות בודדות שצמודדות לקו הירוק, איך בדיוק הגעתם לפינוי של 700 אלף?
  5. אבל זאת כל הנקודה. הטענה הועלתה כנגד נסיגה שעלולה לגרום למה שבפועל כבר קרה. זאת אולי רק ספקולציה אבל התחזקות חיזבאללה הייתה מתרחשת גם ללא הנסיגה. לבנון זה לא עזה, זאת מדינה ריבונית, גדולה הרבה יותר, ואנחנו חלשנו על רצועת שטח מצומצת בקרבת הגבול. לגבי החמאס, כן, ההתנתקות לא בוצעה באופן הראוי וגם הייתה חד צדדית, לדעתי טעות. אני ממש לא בטוח שהמצב הביטחוני היום פחות טוב מאז. אז במקום מבצע גדול כל שנתיים הייתה פעילות צבאית שוטפת יום-יומית.
  6. סתם ססמאות. אוסלו על פניו, מבחינת רעיון, לא היה רע; נסיון היפרדות מהפלסטינים תוך כדי שהם מקימים רשות ולוקחים אחריות על עצמם. זה שלא היה פרטנר וכשלנו להבין את זה זאת אכן טעות של השמאל. אבל זה בנט מהימין שרוצה לבסס את גבולות ישראל על בסיס אוסלו, אז לא כל כך מובן על מה התלונות. היציאה לא חיזקה את חיזבאללה, אלא איראן. היו קטיושות וחיילים הרוגים גם בזמן השהות שלנו שם. כנ"ל עזה, היו כבר רקטות ופיגועים ברצועה עוד לפני ההתנתקות, מתנחלים שנרצחו בדרך הביתה, חיילים הרוגים וכאלה שמחפשים את חלקי גופות חבריהם בציר פילדלפי. גם חפירת מנהרות הייתה. הרבה בזכות שת"פ עם הפלסטינים שמבינים שהטרור פוגע בהם. מעורבות בטחונית תוך כדי שת"פ זה משהו שאפשר לשמור עליו גם עם היפרדות דמוגרפית-טריטוריאלית-כלכלית.
  7. אני לא הזכרתי "מדינה פלסטינית" אפילו פעם אחת לכל אורך הדיון, זה לא הנושא כרגע. "אתם בשמאל" הכוונה גם לביבי, ליברמן ואפילו בנט שכבר הבין שהפנטזיות על ארץ השלמה לא פרקטיות?
  8. אנשים כמוך צריכים להבין שאין טעם להתבכיין כל פעם מחדש על "אלה שלא מבינים" אלא להפנות את הביקורתיות ואת התלונות לאנשים הרלוונטים באמת, ואלו נמצאים בימין. נניח וחולדאי "יבין", אז מה, איך זה ישנה את האימפוטנטיות של ממשלת הימין הנוכחית? איך זה בדיוק יפתור את הבעיות שהעלתי מקודם, שכולם בידיים של הימין?
  9. עוד לא הבנתי מה רלוונטי בלטחון מים ולחזור על אותם המנטרות. אבל שיהיה... לא סותר, פשוט מיותר. יותר חשוב להפנות את הטענות למי שבאמת מחליט ויש אחריות למצב. (וזה לא השמאל) פתרון לשלום אידאלי והרמוניה לאף אחד אין כרגע. אבל מהלכים מקדימים שישפרו מצב המדינה, בטחונית ומדינית, דווקא יש.
  10. מצחיק כי זה מה שאני ניסיתי להגיד. ההקבלה הייתה למזרח ירושלים והפתרון הוא באמת להוציא אותם מהבית, רק לא בדרך של טרנספר (אני מניח שלזה התכוונת), אלא להכליל אותם מחוץ לגבול.
  11. זה לא רלוונטי כי זה לא באמת עונה לטענה רלוונטית חוץ מהאשמות של מיעוט חסר השפעה. הנה, העלתי נקודות אחרות, שאינן הכיבוש, בהם לישראל כן יש אשמה בגל הטרור- לא במוטיבציה, אבל כן בדרך ההתנהלות- שכמעט אף אחד בימין לא העלה כנגדה. מעדיפים להאשים את השמאל כאילו השמאל אשם במדיוניות הדפוקה של ממשלת ישראל.
  12. מה כל כך גדול במה שיורם גאון אמר? לא רלוונטי בכלל. מעניין שאין שום תלונות למדינת וממשלת ישראל. גדר בטחון במיליארדים ששוווה לתחת; פירצות בגדר שרק עכשיו החליטו לסתום למרות שיצאו משם כבר כמה וכמה פיגועים שחלקם עלו בחיי אדם. אלפי מסתננים יום יום מול העיניים של חיילים חסרי אונים כי גם אם תופסים אותם אין להם שום סמכות לעשות משהו. הכללה של מאות אלפי פלסטינים אנטי ישראלים בתוך תחומי ישראל, ואז מתפלאים שמנסים לדקור יהודים. אם תנעלו את עצמכם בבית עם זאבים, מה בדיוק תצפו שיעשו? מדיניות ממשלה, שכמו שזה נראה, האסטרטגיה היחידה שלה בגל הטרור הזה היא לחכות עד שימאס להם. אבל אסור לבקר את ישראל, אסור לבקר את הממשלה ואת ביבי האימפוטנט. אפילו את המינימום לא עושים.
  13. במתמטיקה כן, מדעי המחשב בתכל'ס זה תחום מתמטי.
  14. תראו מה זה מדינה כושלת; השקיעה מיליארדים בבניית גדר הפרדה (תוך כדי שינוי התוואי כל הזמן, כלומר הריסה ובנייה מחדש), בזמן שהיא סופגת גינויים מכל העולם, כל שבוע הפגנות, הפס"דים וזריקת אבנים על הגדר ובסוף היא לא שווה כלום. כל פלסטיני שרק רוצה יכול לעבור אותה.
  15. יותר מדי הזוי, במקרה של הגבלה כזאת כמעט ולא יהיו שחקנים זרים בארץ. הרמה הנדרשת ברוב הנבחרות בעולם היא משמעותית טובה יותר מהזבל בארץ וכמעט אף שחקן שמשחק בנבחרת לאומית לא ישתין לכיוון שלנו.
  16. חחח אין יותר זונה של מכבי מאשר סכנין. אפשר לספור על יד אחת את כל המפגשים שלא ניצחנו בלפחות 6 העונות האחרונות. סכנין נחותה משמעותית ממכבי ואם לא השופט היום זה נגמר בלפחות 4:1. עם שיפוט נורמלי והמשחק הרגיל שלנו אין סיבה להפתעות מיוחדות.
  17. לא רק בשר, גם מוצרים אחרים כמו ביצים. אבל אלו יהודים שמבריחים את כל זה.
  18. מה שלא פחות משכנע מהטיעונים של עמית אלו הטיעונים של המגיבים האחרים וחוסר היכולת להתמודד עם הטיעונים שלו. מצד אחד טיעונים ענייניים, מפורטים ומנומקים עם ריפרנסים וציטוטים מהחקירה והפסק דין, ומנגד טיעונים חלולים, קונספירציות וירידה לפסים אישיים.
  19. בניגוד לתומכי זדורוב? כמה מהם באמת בקיאים בעניין ולא הולכים עם הזרם?
  20. הנאום של הילארי היה דווקא לא רע. נגעה בנק' רלוונטיות ולא רק זרקה ססמאות, נשמעת מציאותית יותר מהאחרים.
  21. זהבי הוא הסמל הכי גדול של עידן ג'ורדי, אין מי שמסמל את המהפכה שעברנו יותר ממנו.
  22. הדרך הכי פשוטה היא להריץ את 'dxdiag' ולראות בsystem model את דגם הלוח אם (ובכלל את כל הרכיבים)
  23. התלבטתי אם להכנס לדיון הזה כי הועלו פה טענות הזויות בצורה כמעט בלתי נתפסת, אבל עמית נגע בעיקר אז אין ממש צורך לתוספת שלי. אבל בכל זאת, טוני למה אתה מתעקש לדמות התנהגות של חיות בטבע לבני אדם? אנחנו יצורים אחרים עם טבע משלנו שמשתנה ומתפתח כל הזמן, חלק ממנו הוא התפתחות המוסר. כמו שלחקור וללמוד את הסביבה הם חלק מהטבע שלנו גם השינויים החברתיים שנוצרים הם חלק ממנו. שום הליך טבעי של פרטים אחרים בטבע הוא לא באמת אינדקצייה לאורח החיים שלנו ובטח לא מודל לחיקוי.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.