Jump to content

Figo10

משתמשים רשומים
    2
  • Last visited

Everything posted by Figo10

1. דווקא רעננה יכולה לכבוש פה, הבעיה שהיא תוקפת לעיתים רחוקות מדי
  2. בנוגע לישראל, הילארי תהיה המשך של אובמה. אם היא תלמד מהטעויות שלו היא עדיפה על טראמפ
  3. זה פלגים קיצונים וזניחים שארגונים אנטי ישראלים אוהבים לפמפם את השטויות שלהם בלי הפסקה ולהציג מצג שווא כאילו באמת יהודים דתיים הם נגד הציונות.
  4. יש ממצאים לקיומו של עם ישראלי בכנען מלפני 3200 שנה בערך, אבל ללא שום התייחסות לממלכה המאוחדת. יש אזכור לממלכות ישראל ויהודה אך כישויות נפרדות (שקשורות זו לזו, בשפה ובדת). מסכים לגבי המשפט האחרון.
  5. נו באמת חתול, כשכתבתי התבססות על התנ"ך הכוונה על ציווי אלוהי מן הסתם (ציינתי את החשיבות האחרת שלו). תעבור על התגובות הקודמות שלי ותבין. המשפט המודגש דווקא מחזק את הטענה שלי.
  6. כן, אני מחזק את הזכות, רק לא זאת שמבוטאת ע"י הבטחה אלוהית- זאת שאין לה שום בסיס.
  7. הולך יד ביד בצורה חלקית ומוגבלת ביותר. ההיסטוריה היהודית בתנ"ך היא מסולפת וכתובה לפיה הנרטיב של הכותבים. למשל אין שום אזכור חוץ מקראי לממלכת ישראל הקדומה ויש אזכורים חוץ מקראיים לעם ישראל שלא מוזכרים בתנ"ך. מולדת היסטורית אכן מושתת על ההיסטוריה היהודית בדמות ממלכות ישראל, יהודה, החשמונאים, הורודוס וכו.. רק אין באמת קשר ישיר לתנ"ך מלבד אזכורים מסולפים שגדושים בנרטיב דתי.
  8. חתול, זה לא אומר ולא מוכיח כלום. בקיאות בתנ"ך שיש לו גם משמעות מעבר לתאולוגיה(מיתולוגיה, פולקלור, פילוסופיה) לא מוכיחה שהשתמשו בו כטיעון זכות. (במגילה העצמאות לדוגמא, מצויינת הזכות ההיסטורית ולא הדתית.) חלק גדול מהמנהיגים החשובים(אם לא רובם) ביותר היו אתאיסטים, מה הביא אותם לארץ?
  9. לא הבנתי, רק בגלל שהיינו נתונים לכיבושים זרים והגליות חוזרות ונישנות לאורך כמה מאות שנים איבדנו את זכות הילידים שלנו? ואת הזכות שלי להגדרה עצמית? במיוחד בטירטוריה שלא הייתה בשום שליטה ריבונית עצמאית של עם מקומי.
  10. אני עונה כל הזמן, אולי תקשיב פעם או לפחות תלמד היסטוריה בעצמך. התנועה שהקימה את המדינה ברובה המוחלט, כל המנהיגים שלה, לא התבססו על התנ"ך אלא על הרעיון של מולדת היסטורית. מקום שבו צמחה האומה הישראלית, התרבות שלה, השפה שלה והזהות שלה. מה הביא את הרצל, בן גוריון או ז'בוטינסקי (האבא של הזרם הפוליטי שלך) האתאיסטים לארץ? התנ"ך?
  11. כמו לדבר לקיר רפי, אתה לא באמת מסוגל להבין וגם לא רוצה. אבל ידעתי מראש עם איזה טיפוס אני דן ככה שאין לי מה להתלונן. ולכן היא לא דמוקרטית ולא חופשית. אתה לא מאמין בעקרונות האלה ומבחינתך זה לא משנה. בדיוק כמו הסעודים והאיראנים שאתה כל כך שונא. לא, בסיס היסטורי ולאומי גרידא, תלמד היסטוריה. כל השאר זה רק תוצר פוליטי.
  12. הוא לא גנוב, הם טוענים שהם הילידים ובא אספסוף מכל העולם, גירש אותם וגזל את אדמתם כי ככה כתוב לו בספר. אתה הצדקת את זה כשטענת שהדת היא החזקה שלנו. "היינו לפניהם" זה טיעון היסטורי גרידא, לא יהדות, לא תנ"ך ולא נעליים.
  13. מה אתה תוקע יהדות לכל דבר? אין לה קשר ישיר לעניין בכלל. אני מדבר איתך על עם, עם שפה ותרבות וזיקה לאומית (זאת שהולידה את היהדות שלך) שהישות הפוליטית שאתה קורא לה מדינה צריכה להיות מזוהה איתו. לא עם ספרי ההלכה שלו. אתה לא מסוגל להבין את הקונספט ולהפריד בין החוק הקדום לעם עצמו. עדיף לי מדינת כל אזרחיה איפה שיהיה חופש באמת, בגלל שאנשים כמוך לא מסוגלים לעשות את ההפרדה בין הרוחנית שלהם ללאום. ד"א כמה מדינות בעולם הם מדינות לאום יהודית?
  14. המהות שלשמה המדינה הוקמה היא חתונות הלכתיות? לתומי חשבתי שמדובר בזכויות לאומיות והגדרה עצמית. אני רוצה מדינה דמוקרטית, שמזוהה עם הלאומיות היהודית וזה הביטוי שלה. תרבות, שפה והיסטוריה לא מספיק יהודי בשבילך? אם אכן הישראלים לא ילמדו לשים את ההפרדה בין מדינת לאום למדינה דתית (גם אם לא מלאה), עדיף שתהיה מדינת כל אזרחיה. טענת שאנו הילידים שגרשו אותם. זה טיעון היסטורי ולא דתי כמו הבטחה אלוהית. לא טענתי שמחייבים ללכת עם כיפה, אלא ההפך, תקרא שוב את המשפט.
  15. המוסלמים כבשו אותה במאה ה-7 מידי הביזנטים, אחרי קריסת היישוב והתרוקנות הארץ מיהודים. הכל טוב, אבל גם אתה כמו רפי, בסופו של דבר, ברגע האמת מיישר קו איתי וניתלה בטיעון ההיסטורי. למה? לא צריך לחייב אנשים ללכת עם כיפות או לסקול אותם על חילול שבת בשביל שתהיה פה דריסה של חופש דת. לחייב אדם להתחתן בחתונה אורתודוקסית גם אם הוא חילוני או רחמנא ליצלן רפורמי או קונסרבטיבי זה כפייה דתית. המדינה הוקמה כחילונית כי אלו שהקימו אותה היו חילונים, הם מעולם לא ניסו להתנער מהיהדות אלא להשאיר אותה כנחלת הפרט בעוד המדינה תהיה מושתת יותר על הזהות הלאומית. וגם את זה הם לא הצליחו לעשות כשהנהיגו את הסטטוס קוו.
  16. ואם יכבוש אותך עם אחר בטענה שכתוב להם בספר עתיק שיש להם הבטחה אלוהית, מה אז תגיד? המוסלמים טוענים שעפ"י ההלכה שלהם ישראל היא אדמת וואקף (רכושו של אללה) מפני שהם כבשו אותה בעבר והצהירו על זה, לכם היא שלהם. למה הטיעון שלך יותר טוב משלהם? הרבה לפני בית המקדש, אבל שים לב שאפילו אתה משתמש בטיעון היסטורי ולא דתי. למה?
  17. חבל, הנושא הזה הזדהם לגמרי. חן את צריכה להפסיק לבזבז את הזמן שלך על אנשים שלא שווים את זה, באמת חבל. אם החזקה שלך על הארץ הזאת היא היהדות (והתנ"ך לצורך העניין), אז מצטער, אין לך זכות קיום ובפירוש גזלת אדמה פלסטינית מבעליה הילידים. אתה מצדיק את הנרטיב שלהם אחד לאחד. אתה מסוגל להבין זהות לאומית/אתנית שאיננה מתבססת על חוקים דתיים אלא על אלמנטים כמו תרבות, שפה, היסטוריה, מולדת...? אתה מסוגל להבין מהי דמוקרטיה וחירות האדם? ועקרונות של חופש דת וחופש מדת? דווקא אלה שהקימו את המדינה התבססו על העקרונות האלה ולא ההלכה, לכן יצאו סרטי תעמולה חרדים שמאכילים אנשים כמוך בזבל. העם הישראלי (ולא היהודי, ד"א) חיי טוב מאוד מאות שנים בלי היהדות לפני שייסד אותה, הקים אפילו ממלכה, הוא ממש לא תלוי רק בה.
  18. הכוונה היא שלא מסוגלים להקים ממשלה שתקדם את האינטרסים שלהם. החילונים כל כך מפולגים ברמה הפוליטית, חברתית וכלכלית עד כדי כך שהם לא מסוגלים להקים קואליציה ללא תמיכה פוליטית מהחרדים. ולתמיכה הזאת יש מחיר מאוד גבוה. לגבי משאל עם, קודם כל למה צריך בכלל משאל בעניין הזה? אתה הרוב בכנסת, למה אתה לא מתיר את זה? נניח ויהיה משאל, כצפוי הרוב (אם החילונים יועילו בטובם להשמיע את קולם) יצביע בעד ואז המפלגות החרדיות כהרגלם יאיימו לפרוש. מה תעשה אז?
  19. אני לא מבין מה החילונים רוצים מהחרדים, נותנים להם אז הם לוקחים. אחוז החילונים ו"המסורתים שאינם דתיים" (קטגוריה מומצאת של הלמ"ס) הוא למעלה מ- 70%; רוב מספיק גדול בשביל לחוקק מה שרוצים ולבטל מה שרוצים בלי שום הפרעה. עצם זה שלא עושים כלום זאת בעיה שלהם וכל הכפייה היא תחת אישורם שבשתיקה. רוצים שינוי? תחליפו את הממשלה ותקימו קואליציה ללא חרדים. לא מסוגלים? תסבלו בשקט.
  20. טוני חרגת מהנושא לגמרי. אותה תמונה לא פורסמה ע"י השמאל הישראלי, ולא כל סטטוס חרטא בפייסבוק באמת שקול לאווירת ההסתה ששררה בתקופת רבין. השמאל הקיצוני-החלאתי בישראל הוא זניח וחסר השפעה, ומשום מנפחים ומאדירים אותו כל הזמן כאילו מדובר בקהילה ענקית. כל פעם מביאים מישהו אחר ואומרים "המייסד של ה-BDS". רוב רובה של התנועה הזאת (שהיא בינתיים כישלון גדול) מקורה בקהילות ערביות ומוסלמיות במערב עם תמיכה של השמאל והימין הקיצוני (כל צד מסיבותיו) המקומי. השפעת היהודים והישראלים שם היא זניחה אבל כל הזמן דוחפים אותם כי ישראלי אנטי-ישראלי מוכר יותר.
  21. לא. התמונה פורסמה בקבוצה אנטי ישראלית שבה גם יש תמונה שמשווים את ביבי להיטלר
  22. הראשון נעשה ע"י ישראלים, השני ע"י גורמים אנטי-ישראלים מחו"ל לא השמאל הישראלי
  23. קודם כל, עניין היסטורי קטן, אלה שעזבו לא הורשו לחזור וטוב שכך. רובם המוחלט של הפלסטינים בישראל הם צאצאי אלה שלא גורשו/ברחו, חבל שכך, אם זה היה אפשרי הייתי מעדיף שגם הם לא היו פה. המלחמה הזאת היא גם לאומנית וגם דתית שרק נהיית דתית יותר ויותר עם הזמן, נכון. אני לא מדבר על מדינה פלסטינית. ברור לי שהם לא מעוניינים בכזאת, לפחות לא כפתרון לסכסוך, הן מסיבות אידאולוגיות והן מסיבות פרקטיות. רק שאני מבין שהם שם ולא הולכים להיעלם, לכן היפרדות טריטוריאלית (לא גבולות 67) על בסיס דמוגרפי-בטחוני (וגם כלכלית), תוך כדי מעורבות צבאית כשצריך היא הפיתרון הטוב ביותר כרגע. אם וכאשר, יום יבוא ומלחמה נוסח 48' תתאפשר כולל מציאות דיפלומטית מתאימה, אולי. כרגע זה רחוק ובלתי סביר בעליל.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.