Jump to content

Figo10

משתמשים רשומים
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

2,130 profile views
 1. התכנים אבל משתנים כל כמה זמן.
 2. יש בערוץ יוטיוב של כאן שידורי "קלאסיקות ספורט מסביב לשעון 24/7". מכבי מככבת שם הרבה (גם ברגל וגם סל). היה שם סרט דוקו "סיפור צהוב" מעונת 93/94, מעניין מאוד במיוחד למי שעוד לא עקב אחרי הקבוצה אז.
 3. כתבת "אם השפה הופיעה כתוצאה ממוטיציה באדם", כלומר הגבלת והתנת אותה באבולוציה של האדם בעוד שהיא לא תלויה בה בכלל. אולי לא לזה התכוונת אבל זה מה שמשתמע.
 4. השפה לא ייחודית רק לאדם, היא אמצעי תקשורת שקיים בהרבה מינים בטבע בצורות כאלה ואחרות. היתרון שלנו הוא תיבת קול מפותחת וכישורים חברתיים (אפילו יותר ממינים מפותחים אחרים כמו הניאנדרטלים). אגב, זה לא משהו שתלוי באדם אחד. שינוים כאלו תלויים במספר גדול של מוטציות לאורך זמן בקרב מספר פרטים מתוך האוכלוסייה.
 5. אם זה יעבוד (וממש לא בטוח שהכל לא יתפרק לו) גנץ לקח פה את כל הקופה. גם יהיה ראש ממשלה, גם כל התיקים הבכירים חוץ מהאוצר (שלדעתי סתם כאב ראש אחד גדול), גם יו"ר הכנסת עם כל הסמכויות, גם הרג סופית כל ניסיון של נתניהו להתחמק מדין, גם ינטרל כל חקיקה דתית מהחרדיות. וכל זה רק עם 14-15 מנדטים ובלי גב של שום גוש. מדהים מה שביבי יקריב בשביל להיות ראש ממשלה.
 6. גם לי לא ברור איך לא נכנס. קלאסי
 7. לא גורר אותך לשום דיון, סה"כ מעיר הערה. טענת שהשמאל 20 שנה מנסה להפיל את ביבי, רק שזה לא נכון. השמאל/מרכז תמך בו הרבה פעמים (אם רצו, יכלו לתקוע אותו כמו היום). האמת היא שנתניהו תמיד היה יחסית מרכז-ימין מתון וליברל ולכן הרבה מהם ראו בו שותף. היום המצב שונה במיוחד לאחר ההסתבכויות שלו בפלילים והגוש שהוא גיבש סביבו.
 8. על מה אתה מדבר? כל קואליציה בעשור האחרון הייתה עם מפלגות שמאל ומרכז. קדימה, עבודה, העצמאות של ברק, התנועה של לבני, יש עתיד, כולנו... ואם תרצה ליברמן שגם הוא די מרכז. עכשיו אין לו את זה והוא כבר שנה לא מסוגל להרכיב ממשלה. איזה "גניבת דעת", "משפטים שהם סתם מילים בלי שום סיבה" או "אונס של שטויות" אתה רואה פה??
 9. ביבי היה ראש ממשלה עד עכשיו בזכות השמאל והמרכז (תמיד הוא היה מרכז-ימין מתון). מהרגע שהם הפסיקו לתמוך בו הוא לא מצליח להרכיב כלום.
 10. בגלל שיש עוד 30 נק' בקופה. הליגה לא באמת נגמרה ויכול להיות מצב תיאורטי שקבוצה אחרת יכלה לקחת. זה יהיה כמו אליפות עם כוכבית. אצלנו מבנה הליגה הוא שיש גם סיבוב פלייאוף, אתה לא יכול פתאום לשנות באמצע העונה ולא משנה אם ככה זה בליגות אחרות. ברור לי שמכבי הקבוצה הטובה והראויה ביותר, אני מדבר עקרונית.
 11. כן, אבל מבחינת ההתאחדות וכל השאר לא. זה יהיה כמו הויכוח על האליפות ה-23.
 12. סה"כ חזרנו לנק' ההתחלה, אין באמת הכרעה (רק בפנטזיות של חלק מהאנשים). ביבי, כמו תמיד, זקוק לתמיכה מהשמאל/מרכז. אין לו הרבה אופציות, אם מפלגה מהגוש מרכז-שמאל תשלים אותו זה יהיה בתמורה לוויתורים. שזה אומר אין חסינות/חוק צרפתי וביבי הולך למשפט; הגוש החרדי ינוטרל מחקיקה דתית (לזה דווקא ביבי ישמח); תיקים בכירים כמו שאז הבטיח לגבאי במועד א'; מבחינה מדינית זה לא כזה רלוונטי, ממילא לא ייתכן שום דבר שהוא לא פשרה עם הפלסטינים, בטח בלי קונצנזוס מספק מהמערב. סוג של ניצחון פירוס. אופציה שנייה היא אחדות, שזה אומר ויתור על הגוש ורוטציה עם גנץ. לגבי החוק שימנע מנאשם להרכיב ממשלה (מה שבליכוד היו קופצים על ההזדמנות אם זה היה הפוך), לא נראה לי שיהיה, אבל אחלה של אמצעי לחץ.
 13. "הם לא יודעים מה זה להיות בחרא", איזה אהבל. מה קרה ל"פעם בעשור"?
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.