Jump to content

cassano

משתמשים רשומים
  • Content Count

143
  • Last visited

1 Follower

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

1. בן זונה שרף, הורג את הילד העיקר לפני שידור זיין את המוח על לתת הזדמנויות לצעירים למה הוא לא בבידוד האוכלוסיה בסיכון הזה?
  2. היום הולכים לפתוח את חדרי הכושר חזרה (מבורך). שימשיכו להאשים את האזרח הקטן כשבאסטה בשוק מתנהלת בצורה מופתית ליד הדבר הזה שנקרא ממשלת ישראל.
  3. חום הורג כל וירוס. מבלבלים פה הרבה מושגים ואז קל לעוות. בקיץ ההדבקה במקומות פתוחים היא קטנה עד כדי ספק אם קיימת, וההתקהלות ההמונית בחופי הים דוגמא לא רעה. עיקר ההדבקות נעשות במקומות סגורים ומוזגים, ראה הגימנסיה, וכבר נטען שברור שפה החום כבר לא פאקטור. בישראל אין שום התנהלות סדורה, לכן זה לא מפתיע שהגענו למצב שיהיה לא קל לבלום. הפיזור הוא נרחב ולא נקודתי, ואין שום אופרציה שנועדה לצמצם. נקווה שלפחות השכילו לבודד את בתי האבות בצורה טובה יותר, כי ברור שמספרים גדולים יותר זה רק עניין של זמן והסוסים כבר די ברחו מהארווה. ההנחה שלי היא שברוב העולם ילמדו פשוט לחיות עם הנגיף. בואו נזכור ש0 חולים מעולם לא הייתה המטרה. המטרה זה רק שליטה מסוימת ואי הגעה למצב של קריסה. בישראל מעולם לא היינו קרובים לנקודה הזו, לכן גם טענתי בזמנו שהסגר הקיצוני שנעשה כאן הוא טעות. היה מקום לסגר, אך היה צריך להיות קל הרבה יותר מבחינת מקומות עבודה. הורידו את המשק על הברכיים ופגעו בצעדים עתידיים שיהיה קשה פי כמה לעשותם, כי ההשלכות יהיו קשות יותר. לעצור את העולם זה לא ממש אפשרי. גם לא מוצדק למען האמת. יצטרכו למצוא איזון מסוים עד שתהיה תרופה/חיסון.
  4. הבורסה בארהב הפכה למיני קזינו. וזה עדיין עדיף על הגופה שנקראת הבורסה הישראלית. כזה עולב. רק ירידות אוכלים שם.
  5. יש גם עניין של נוגדנים מזנים קרובים, בסופו של יום יש הרבה מאוד זני קורונה גם לפני covid 19. יש הרבה מידע שחסר, מה שברור הוא שאפשר וצריך לחיות עם זה. סגר זו תגובה חסרת פרופורציה. ממוצע תמותה יהיה נכון לבדוק על כל 2020. סביר מאוד להניח שחלק לא מבוטל כלל מהמתים מקורונה היו מתים בשנה הזו גם כך. צריך לזכור את גילאי המתים, והעובדה שגם אנשים עם מחלות סופניות שנשאו את הנגיף נספרו כמתי קורונה. סביר להניח ש2020 יהיה תמותה גבוהה יותר, אבל כנראה שלא חריגה במימדים שאנשים חשבו במרץ ביחס לשנה עם שפעת חזקה מהרגיל למשל. ההשוואות החוזרות ונשנות של ישראל לאיטליה, ספרד וכו' הן גם כן משוללות מהיסוד, וזה טוב בעיקר להצגות של ביבי, וההפחדות של סימן טוב. באסיה כולה, שאיזה חצי מהכדור ואף יותר חי שם, מתו קצת יותר מאיטליה אם אני לא טועה, ופחות מבריטניה לבדה. ברור שזה לא הגיוני בשום צורה או שיש השפעה מכרעת לגנטיקה ומיקום גאוגרפי. כאמור זה מידע שחסר.
  6. מודה שלא ירדתי לרזולוציות של כמה בדיקות נעשו במחוז בדרום קוריאה, אך מכמה כתבות שקראתי זה אחד העקרונות החשובים ביותר על פיו הם פועלים. ולא רק הם, כל מדינה שלא עשתה סגר והוכיחה שהיצמדות לכללים + משטר בדיקות הם כלי יעיל ונכון מסגר. בדיקות = מודיעין. אין דרך להתעלם מזה. מדינת ישראל יכולה לעשות הרבה יותר ממה שהיא עושה. לצערנו אגו ומשחקי כוח של ועד הלבורנטים תקעו את הרף המקסימלי, וגם תקעו את המדגם של הבדיקות הסירולוגיות עליהם דיברתי. לטעמי משרד הבריאות מהיום הראשון לא פועל כמו שצריך. זאת דעתי ולא אסתיר אותה. החל מהתרחישים המופרכים שמשוללים כל יסוד, ממשיך בהתנגדות ותקיעת מקלות בגלגלים לכמה וכמה תהליכים, הזנחת בתי האבות שנאמר מהיום הראשון שזה המקום להשקיע משאבים (תשוו את מספר המתים לפני ואחרי שמונה אחראי לטיפול במקום בנושא) ופקידים כמו גרוטו ובר סימן טוב שמנסים לבצע מחטפים ולהכתיב את החוק כשהם מוציאים לאוויר אמירות פשוט לא אחראיות (ראה האמירה של גרוטו על הספורט למשל). כשהם לא עושים את הדרוש מהם ומכנסים מסיבת עיתונאים באמצע החג כדי לנזוף בציבור וגם שם תכננו לעשות מחטף ולהכריז על סגירה של מערכת החינוך, הכעס עולה שבעתיים. זו הנקודה שלי, לגיטימי לא להסכים איתה.
  7. זה לא אומר שאתה יכול, זה אומר שאחרים פשוט יעשו את זה. למה? כי אנחנו לא חיים בעולם מושלם. אנשים מסכנים את חייהם ואת החיים של הסובבים אותם עשרות פעמים בשנה, כולל אנחנו. מישהו פה לא נגע בכלל בטלפון בזמן נהיגה למשל? ופה אנחנו מדברים על עבירות קלות בהרבה. ושוב, רוב הנשאים הא-סימפטוטיים בכלל לא יודעים שהם כאלה. הם התגלו הודות למבצע הבדיקות של הדסה ועיריית ירושלים, אם זה היה תלוי במשרד הבריאות הם היו ממשיכים להסתובב חופשי ולהדביק עוד מאות במקרה הטוב. גם באותה דרום קוריאה עם הציבור המושלם היו התפרצויות, אבל שם יש רשויות שמסתערות באופן אקטיבי וגודעות מעגלי הדבקה. היו שם מקרים של חולים במוסדות חינוך, חולה מאומת במועדון/פאב הומה אדם ועוד. שם לא עסוקים בלהפיל על האזרח את מחדלי הרשויות, מבינים בצורה הגיונית שהתפרצויות זה דבר שלא ניתן למנוע, ניתן רק להקטין את המימדים, ולמהירות התגובה ובדיקת המעגלים החיצוניים חשיבות מכרעת. וזה עובד. בדיוק כמו שבחודשיים האחרונים במקומות העבודה המסודרים שמקפידים אין כמעט הדבקה. לצפות שבבית ספר תהיה התנהלות כמו של חברה בוגרת, שגם הם רחוקים מלהיות חסינים, או שלא יהיה איזה צעיר חסר אחריות במועדון נניח, זו הקטנת ראש בצורה הכי מובהקת שיש.
  8. העובדות סותרות את זריקת הזין שאתה מתאר. גם בדרום קוריאה שאתם לוקחים כמודל מושלם את ההתנהגות שם - היו עליות. ולא פעם. היתממות לא מובנת בשיט. הבנו שאתה החכם. טיפשי עלק. משרד הבריאות שלך לא רצה לבדוק אנשים א-סימפטוטיים שמדביקים ואתה בא בטענות לילדים בני 16 שאתה מצפה מהם להתנהג בצורה שסותרת לחלוטין את הטבע שלהם בתנאים שהם לא אפשריים. ומעניין שאתה לא מבקר את אדלשטיין שנתן את ההנחיה שאפשר להוריד מסכות. ומעניין שזה קרה בדיוק באותו השבוע. אז מי פה אשם בזריקת הזין?
  9. בדרום קוריאה עושים המוני בדיקות. פה כל מתחמי הדרייב אין נסגרו ואתם מתעלמים ממדיניות משרד הבריאות שמהיום הראשון התנגד לאותם בדיקות. בואו נזכור שהעלייה כרגע היא בגלל ילדים בגיל 14-18, מה אתה כבר מצפה מהם? יש פה יחסי גומלין. שמשרד הבריאות לא עושה את העבודה שלו אני לא מוצא לנכון לבוא בטענות לציבור. אם היה עושה, כל הסיפור הזה היה נגמר במספרים קטנים בהרבה וספק אם היו בכלל מדברים על עלייה. ובמקרה הזה לאותו ציבור אין 18. במקומות העבודה ההדבקה היא אפסית. אז עובדה שכן מקפידים.
  10. מצטער, אבל האזרחים הם לא הכתובת. לאנשים צעירים זה לפעמים בלתי אפשרי בכלל לדעת שחלית. אתה לא מרגיש כלום. בגימנסיה יש מעל מאה נדבקים, כמה מהם באמת חולים עם תסמינים? כמדומני מעט מאוד. לצפות מבעל עסק שיפסיד כסף ביודעין זה לא רציונלי. הוא יכול לחפף ולהרוויח יותר, הוא יעשה את זה אם אין אכיפה. לצפות מאנשים לחכות מחוץ לחנות נניח זה לא רציונלי. אם בעל החנות ירצה לקבל יותר מהמותר ולזרז קונים, אף אחד לא יתנדב לחכות בחוץ. לצפות מתלמידים לשים מסכה כששר הבריאות אומר שאפשר להוריד כי חם, זה לא רציונלי. אפשר לסמוך על זה, אפשר גם לסמוך שכולם ידווחו מס ולא יעלימו שקל. יש לי הרגשה ששם לא בדיוק סומכים בעיניים עצומות על האזרח ויותר אקטיביים בנושא. אז למה בדיוק לא לאמץ אותה גישה? במיוחד שעבור לא מעט אנשים שמירה על ההנחיות פוגעת כאמור באורח החיים. אם זה אומר לוותר על אימון כי יש יותר אנשים, לחכות עוד חצי שעה בתור במקום לחפף או סתם להגביל מספר לקוחות ולהפסיד כסף. זה פשוט לא יקרה. אנשים גם עושים דברים חמורים בהרבה כמו להסתכל בווטסאפ בזמן שהם על 100 קמש, מה לעשות, אידיוטים יש בכל מקום. מישהו מצפה מהמשטרה לסמוך על כל הנהגים שפשוט יהיו אחראיים על החיים שלהם ללא שום אכיפה? ברור שלא. אחריותו של משרד הבריאות להקים מנגנון אקטיבי שדוגם מקומות בסיכון, אחריותו של משרד הבריאות לבדוק כל מי שבא במגע עם חולה מאומת. אחריותם של האזרחים שבאו במגע להגיע ולהיבדק ולהימצא בבידוד אם נדרש. מנהל בית הספר לא צריך לריב עם משרד הבריאות כדי שיבדקו את כולם ואז לבצע בעצמו עם בית החולים בדיקות כדי למצוא שהבודדים שנשלחו לבידוד כבר הספיקו להדביק מספר תלת ספרתי של אנשים שכאמור אין להם בכלל מושג שהם נשאים. כי הם פשוט לא מרגישים כלום, ובסבירות גבוהה גם לא באו במגע ישיר עם חולה מספר 0 ולכן לא צריכים להיות בבידוד לפי ההנחיות היבשות, כי מן הסתם היו מעגלי הדבקה כשמגיעים למספרים כאלה. עד היום לא היו בודקים אפילו את אנשי המשפחה הגרעינית של חולה מאומת. לפי אדלשטיין כעת זה ישונה וייבדקו כולם. שירים את היד מי שלא חושב שבדיקה כזו זה הבסיס של הבסיס ומדהים שרק עכשיו נזכרים לעשות את זה. ועוד בזמנים בהם מספר הבדיקות נחתך בעשרות אחוזים.
  11. ההדבקה התפשטה גם מחוץ לגבולות הגמנסיה. בדרום קוריאה אירוע גדול יותר אך לא רחוק בדימיון הביא להתפרצות נרחבת בעיר דאגו. אם היו בודקים במהירות ויעילות, האירוע הזה היה נגמר בחולים בודדים. תודות למשרד הבריאות זה נגמר בתלת ספרתי רק במוסד עצמו ולך תדע עוד כמה במעגלי המשנה. ואז עוד בר סימן טוב מרשה לעצמו לכנס מסיבת עיתונאים באמצע החג ולאיים על הציבור. אתאפק מלומר מה אני חושב על האיש הזה.
  12. כל הסיפור בדרום קוריאה התחיל מבחורה אחת שברחה מבית החולים לאיזה כנס תפילה שהיווה אירוע של הפצת על, שהדביקה אלפים אם לא עשרות אלפים. הגימנסיה יכולה להיות סיפור דומה, אז אין מה לזלזל. הכל שאלה של כמה מהר מגלים ומבודדים. כשמשרד הבריאות מתנגד לעשות בדיקות, והסיפור שם נמשך כמעט שבוע, ההסתברות שאירוע כזה יתפשט לכל העיר ומשם לשאר חלקי הארץ גדל בהתאם. שוב אני אשאל איך בדיוק מצפים שלא תהיה עלייה כשאין אכיפה ואין בדיקות. כששני הכלים הללו קיימים, אין שום סיבה להפריע לחיים הנורמליים בגדר האפשר של האזרחים, עם הקלות הולכות וגדלות, וראינו את זה בחודש וחצי האחרונים. השאלות צריכות להיות מופנות למשרדי הממשלה שכרגיל מתרשלים בתפקידם. במקום שגרוטו ובר סימן טוב יחזרו להלך אימים על הציבור, שיענו למה הדסה ואיכילוב צריכים לסגור בדיקות מול עיריות ירושלים ות"א בהתאמה כי משרד הבריאות לא ממש מתלהב לבדוק את כולם. במקום שהם יהיו אקטיביים וידגמו את האוכלוסיה במקומות שידועים כמוקדי התפרצות פוטנציאליים. משרד הבריאות עצמו הוא האשם במספר הגבוה, כי אם היו בודקים את כולם מיד, זה היה נגמר במספרים קטנים בהרבה. אבל אפשר להאשים את הציבור ולהסתתר מאחוריו, אז למה לא. בכללי אני מסכים שמספר חולים הוא נתון לא הכי רלוונטי, וגם טענתי זאת לפני. מספר הבדיקות משתנה, ואפשר לשחק עם זה חופשי. יותר מעניין זה אחוז החיוביים שמתגלים והפיזור הגאוגרפי. הימים הבאים יגידו אם הגימנסיה זה רעש סטטיסטי שהצליחו להשתלט עליו, או שזה יצא מגבולות ירושלים ומשם הדרך לקצבי הכפלה שהולכים וגדלים היא די קצרה. בטח בתנאים הנוכחיים כשהאכיפה לא קיימת.
  13. וזה יהיה מחדל עצום. וזה יקרה הרבה בגלל משרדי ממשלה אימפוטנטים שמנוהלים על ידי חדלי אישים. מועדון האומן בת"א הפר כל הנחיה בסיסית וקיבל קנס של 5k שקלים. וזו סתם דוגמא. זה בעצם אישור מהמדינה לעשות מה שבראש שלך. תו סגול, כחול או בורדו. בסוף מנהל עסק יעשה הכל כדי להגדיל הכנסות, בטח בעת הזו אחרי שהיה סגור זמן ארוך וצבר הפסדים. אם אף אחד לא אוכף מי שמצפה ממנו להפסיד כסף בשמירה על ההנחיות הוא די הזוי. בחד"כ בו אני מתאמן התחילו למשל בהחלט בצורה ששומרים על ההוראות, ולאט לאט הכל נפרץ לחלוטין. ומבחינת בעל העסק - מובן לגמרי. אני לא מצפה ממנו לחסום לקוחות שהוא יודע שאין אף סנקציה ושאר המתחרים שלו יקבלו אותם בזרועות פתוחות. וזה ככה גם במספרה, בקיוסק השכונתי, במקומות בילוי ובעוד ועוד מקומות. יכול להסביר לי למה צריך לריב עם משרד הבריאות כדי לבצע בדיקות לכלל האוכלוסייה בגימנסיה העברית? וזה לא אני טוען את זה, זה פרופסור מהדסה ועיריית ירושלים שהיו צריכים למשוך שבוע שלך תדע כמה נדבקו בו עד שהחלו בבדיקות יזומות משל עצמם. הייתי מצפה שיקימו מנגנון אקטיבי כלשהו שנועד לזהות התפרצויות מקומיות ולגדוע אותן. אבל למה לעשות את זה אם אפשר לשבת על התחת ללא מעש. במדינה נורמלית הייתי אומר שהמקרה של הגימנסיה העברית בסבירות לא קטנה יהיה רעש סטטיסטי בהמשך, כפי שכבר קרה בדרום קוריאה בה הצליחו להשתלט על מקרים כמו אלו. במדינה שלנו בה הכל מנוהל בליצנות גמורה, זה בהחלט יכול להוות טריגר להתפרצות נרחבת. את דעתי אמרתי, סגר סטייל פסח שנמשך שוב באזור החודשיים ימוטט את הכלכלה פה לקרשים. המגיפה הזו לא קטלנית מספיק כדי שמהלך כזה ייחשב רציונלי. אם יעשו אותו או לא זה כבר עניין אחר. מהמר שלא כי אף אחד לא ירצה להיות חתום על התוצאות של המהלך הזה. יכול להיות בהחלט שאטעה וכן יעשו את הסגר, באשר לתוצאות שלו.. אני מאוד מקווה שאטעה. אנשי משרד האוצר (שהניהול שלהם היה טוב פי כמה מאנשי משרד הבריאות, לכן הייתי לוקח את דבריהם ביותר רצינות) גם פסימיים.
  14. כי יש להן פג תוקף, ולפי כתבה בחדשות 12 הוא די בקרוב. אזור יולי. אם מישהו חושב שיעשו פה רבע מיליון תוך חודש, הוא ממש אופטימי. לגבי הנחיצות, מסכים איתך. "גל שני" הוא אכן מונח לא הכי מדויק אבל נניח, את העלייה המחודשת היו צריכים למנוע במנגנון מהיר של בידוד ובדיקה כדי לגדוע כמה שיותר מהר מעגלים ולתת לחיים להמשיך לצד הקורונה. מה קורה בפועל? בדיקות מדגמיות אין, לפי פרופסור רוטנשטיין מהדסה הבדיקות בגימנסיה נעשו בכלל כיוזמה פרטית של עיריית ירושלים, כי היה צריך להילחם במשרד הבריאות במשך שבוע (!!!) שיעשה בדיקות לכלל האוכלוסיה שמגיעה תדיר למקום זה. צריך לשאול מה בדיוק משרד הבריאות עושה במדיניות שלו, בעיקר ראשיו שהתנגדו מהיום הראשון לבדיקות מורחבות (גרוטו: "בדיקות הן לא תרופה") ועסקו בתסריטי בלהות שברור לכל אידיוט שלא יתרחשו. מודל דרום קוריאה משום מה לא מלחל שם לאיש. את דעתי אמרתי, סגר חוזר יוביל למצב כלכלי קטסטרופלי ואני לא מאמין שנחזור אליו. בכל העולם מספר החולים ממשיך לעלות, אך החיים חוזרים אט-אט לשגרה. ואם צריך לוותר על ה10-15% של המותרות, קרי ברים, מועדונים, מסעדות, אירועים המוניים - שיוותרו. במקומות עבודה אין הדבקה משמעותית עד היום - הוכחה שכאשר כן שומרים על ההנחיות, כי המקומות הללו פוחדים על התחת של עצמם והמשכורת, אין הדבקות משמעותיות. בישראל ימהרו להאשים את הציבור בלבד, ככה זה שהציבור עובד למען השלטון ולא להפך כמו במדינה נורמלית. הצלחנו - איזה ממשלה אדירה. הצלנו פחות - האזרחים חרא. העיקר שהפוליטיקאים לא מקפידים בשיט על ההנחיות.
  15. אין ספק, המציאות הוכיחה מעל לכל עניין שהאמרה שלי שלחזור לשגרה עם מגבלות אחרי פסח עדיפות בהרבה מאנשי "בואו נמשיך בסגר". המציאות ממש הפריכה את דבריי לחלוטין. התחלואה פה במצב מצוין והכלכלה הישראלית נשארה הרבה מאחור ממדינות שחטפו קשה בהרבה. למה? זו השאלה שהאזרח הישראלי צריך לשאול. לאן הולכים כל כספי המיסים, כל כספי ביטוח הלאומי שלעולם לא יחזרו לבעליהם, כל הבזבוזים שרואים בכסף הציבורי כשקוף. זה בא לידי ביטוי בקטנה בהזמנת משהו ב110 מיליון שח שילכו תכף לפח האשפה בחירייה. מזל שיש תירוץ קל של החרדים, הערבים ומערכת הביטחון.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.