Jump to content

hairy2hell

משתמשים רשומים
    3
  • Last visited

Everything posted by hairy2hell

1. ״לא אלימה ולא חמושה״ זה נחמד. זה היה אחרי שהיא שברה חלון של דלת שנחסמה עם ריהוט וניסתה לחדור דרכו לחדר שאליו הבריחו חברי קונגרס כדי לשמור עליהם. זה לכל הפחות אקט של ניסיון תקיפה של נבחרי ציבור. אם היה צריך לירות לה בצוואר? הייתי מעדיף משמעותית שירו לה ברגל והיא לא תמות (אם כי אני לא באמת מאשים את איש האבטחה שירה בצוואר, כשזו לא סיטואציה שהוא אומן אליה), ואולי היו דרכים אחרות לנטרל אותה באותו רגע שאני לא מכיר (בכנות, אין לי מושג על אבטחת מבנים ושליטה בהמון), אבל אי אפשר להעמיד פנים שהיא לא היוותה איום משמעותי אלא סתם הייתה נערה תמימה.
  2. יש פער גדול בין ״לא יודעים הכל״ לבין ״לא יודעים כלום״. המדענים של פייזר לא יכולים להגיד שאם תתחסן אתה לא תדבק, כי זה לא 100%, אלא לפי הבדיקות שלהם, זה רק 99.96% שלא תדבק. לכן קיים סיכוי, שמונע מהם להגיד שבוודאות אתה לא תדבק. אבל אנחנו יודעים להגיד שבפועל זה אומר שבאופן כמעט מוחלט מי שמתחסן לא יידבק. גם לא בצורה א-סמפטומטית. וגם על נושא ההדבקה - אם יודעים כמה מי שמתחסן ידבק או האם הוא ידבק בכלל? לא, כי לא כל הבדיקות על הנושא הסתיימו. אבל זה לא אומר שלא יודעים כלום. יודעים שזה לכל הפחות מפחית את זה בצורה משמעותית. גם מעריכים שהגוף אחרי החיסון ידע לחסל את הוירוס מספיק מהר, כדי שבסבירות כמעט מוחלט אתה לא תדבק בכלל. אבל עוד לא סיימו את הבדיקות, ולכן לא יכולים להגיד זאת בוודאות. אז שוב, לא יודעים הכל, אבל כן יש כבר מספיק מידע כדי בפועל לפעול לפי זה.
  3. זה לא רק כמה עשרות אנשים. הרחבה של הקפיטול היא רחבה סטרילית, שאי אפשר להכנס אליה ללא אישור מראש ובדיקות ביטחוניות, ואותה פרצו אלפי אנשים. זה כמו המדשאה של הבית הלבן. או יותר מדוייק - זה כמה הרחבה של הכנסת, אחרי האבטחה, אבל לפני המשכן עצמו.
  4. לא בדיוק. זה לא שלא תפתח מחלה קשה, אלא שהגוף יוכל להלחם בוירוס כשזה נכנס אליו במהירות ויעילות, כמעט תמיד לפני שזה בכלל מצליח להדביק את הגוף. פשוט זה שאתה לא נדבק לא אומר שאתה בהכרח לא יכול להדביק. אם הוירוס נכנס אליך לגוף, עד שהוא יחוסל הוא יוכל גם לצאת. נגיד וזה לוקח שעות? או ימים? בזמן הזה יכול להיות שתהיה ליד אנשים, ואז זה יכול לצאת אליהם ולהדביק אותם (זה קצת הפשטה של הנושא, אבל בגדול זה מה שקורה). אז יודעים שהוירוס ישרוד בגוף פחות זמן, ולכן זה בוודאות מדבק פחות, אבל עדיין לא יודעים בוודאות כמה זמן ייקח לגוף לחסל את זה, ככה שלא יכולים להגיד בוודאות כמה אתה תהיה מדבק אחרי החיסון.
  5. ממה שהצלחתי להבין, הביקורת היא יותר על מחסור באמצעי חלוקה לחיסונים (מבנים, אנשי צוות וציוד קירור) מאשר על מחסור בחיסונים עצמם. כלומר, אין שם בשביל כל האוכלוסיה (חוץ מבריטניה, שיש שם כמויות של החיסון של אוקספורד), אבל כרגע לא מצליחים להגיע גם למה שכן יש.
  6. אבל לא כל האוכלוסיה יכולה להתחסן. יש אנשים מדוכאי חיסון. אם אתה נמצא באירוע תרבות כשאתה לא מחוסן ונדבק, אז אתה יכול עדיין להדביק אנשים שלא יכולים להתחסן.
  7. https://www.livenewsnow.com/american/cnn-news-usa.html
  8. עניינים רפואיים כמובן ימשיכו כרגיל. בת הזוג שלי אמורה לעבור ניתוח עוד שבועיים, ולקראת הסגר בית החולים שלח אישור חתום על הניתוח שהיא אמורה לעבור כדי שיהיה מה להראות לשוטרים. אם יש לך הפנייה או משהו כזו, יתנו לך לעבור בלי בעיה.
  9. לא, זה נדחה אחרי הביקורת הציבורית. העניין עם עליית שכר חברי הכנסת הוא שזה קבוע בחוק. כלומר, אף אחד לא באמת יכול לסרב לזה או לדחות את זה מבלי לשנות את החוק. גם כל ח״כ שאומר שהוא מוותר על השכר שלו (או על עלייה בשכר שלו) למעשה לוקח אליו את השכר, אבל אז תורם בעצמו חלק מהשכר לעמותה כרצונו. אבל בקופת המדינה זה לא נשאר.
  10. זו מוקדם מדי בשביל שיהיה מצע מפורסם. לצערי אני מאמין שלא כל המפלגות יפרסמו מצע בהמשך, אבל כרגע לפחות זה לא ריאלי שלצפות שיהיה מצע.
  11. הוא צריך בשביל זה קודם לפרסם מצע מפורט. בשביל אדם שעונה סיסמאות כששואלים אותו על דעות, זה בעייתי.
  12. לא שאני חושב שזה יסתיים ככה בפועל, אבל לפי זה יש לסער קואליציה יחד עם לפיד, בנט, ליברמן וגנץ. אכן מעניין מאוד.
  13. כן. הממשלה הנוכחית נשארת עד שמוקמת חדשה, וראש הממשלה נשאר בתפקידו עד שמתמנה ראש ממשלה חדש, עד שהוא עוזב את תפקידו או עד שהוא לא מסוגל (פיזית או חוקית) לבצע את תפקידו יותר.
  14. תקשיבו, ערב מרתק פוליטית, אני הרבה זמן לא זוכר דרמה כזו בכנסת. (עזבו מה דעתכם על התוצאה)
  15. אם מקדם ההדבקה יישאר אותו דבר, זה יהיה מספר הנדבקים עוד שבוע וחצי. בהתחשב בקצב שמקבלים החלטות בארץ, ועם המשבר הפוליטי, כנראה שאם יהיה סגר זה יהיה עם מספר נדבקים יומי כמו בסגר השני.
  16. אם יש נוגדנים, סימן שחלית בזה בעבר והתגברת על זה. זה לא מבטיח שלא תחלה בזה שוב (הסיכויים קטנים, אבל קיימים ויש כאלו שכבר נדבקו פעמיים). קשה להגיד אם זה מוגדר ״מחלימים״ לעניין ההקלות שמדברים עליהם, כי עוד אין הגדרות ספציפיות, אבל כנראה שכן. מה שכן, לפחות לפי הדיבורים, זה לא ייתן פטור מצורך בחיסון (שכן כמות הנוגדנים בגוף יורדת עם הזמן, ככה שזה לא מבטיח שאתה חסין), אבל זה כן יוריד לסוף התור לחיסון.
  17. במידה ובנט הוא אכן לשון המפתח (כמו שנראה כרגע שיהיה) וגם סער וגם ביבי יציעו לו רוטציה, עם מי נראה לך שהוא יילך? אין אם בצדק ובין אם לא, יש כרגע לסער יתרון על ביבי - תדמית של מישהו שימלא את ההסכמים הקואליציונים שלו, מה שביבי איבד. ובכל מקרה, אם לגנץ יש שכל בראש הוא מפזר את הכנסת היום ולא מחכה לשבוע הבא. דווקא ללכת לבחירות יהיה התאבדות פוליטית עבורו. כרגע הם בקושי עוברים את אחוז החסימה, אם הם ידחו את הבחירות הם בוודאות לא יעברו את אחוז החסימה. זה מהלך שאפילו חצי מהח״כים של כחול לבן לא בעדו, אז סביר להניח שהאלקטורט שלהם חצוי בצורה דומה.
  18. 1. מה הרשימה של הליכוד? עדיין לא יודעים אם יהיו פריימריז בכלל. לבנט אולי מילוי הרשימה יהיה סוג של שדה מוקשים (כי הוא פונה גם לימין היותר רדיקלי וגם למרכז, ואופן מילוי הרשימה יכול לאכזב את אחד הצדדים), אבל לסער זה לא בעיה, ויכול רק להרים אותו. 2. מה המצע של הליכוד? אין כזה. נכון, אפשר להגיד ששופטים לפי ההתנהלות הנוכחית, אבל גם סער לא חדש בפוליטיקה, ואפשר גם לפשוט אותו לפי זה. ושלא תבין אותי לא נכון - אני לא תומך בסער ולא מחזיק ממנו בצורה יוצאת דופן, ובטח שלא רואה בתור התקווה הגדולה, אבל בהקשר של הדברים שהעלתה, הוא לא שונה ממפלגות אחרות.
  19. לא. הם יצטרכו לעשות במשך שנים כל טעות אפשרית, כמו שהעבודה עשו, כדי לגמור כמוהם.
  20. שוב, איך לא ריאלי? כרגע בסקרים זה צמוד לחלוטין. לא להקמת ״גוש חוסם״ כמו שהיה עם גנץ, אלא להקמת ממשלה. אפשר להגיד שאתה לא חושב שזה יקרה, אבל זה לחלוטין ריאלי. ומבחינת הובלת הגוש, לסער של יש את הסיכוי הגוש ביותר כרגע. פוטנציאל הגדילה שלו הוא הכי גדול - לבנט מחכה עוד ״מאבק״ מול סמוטריץ׳ בהרכבת הרשימה (זה שדה מוקשים עבורו, שיכול להיות שהוא יעבור את זה מבלי להפגע, אבל הוא גם יכול להפגע מזה משמעותית), ולפיד הוא, ובכן, לפיד. לטוב ולרע, הוא מאוד יציב בסקרים. סער אולי יצרף את אייזנקוט, אולי את בוגי (לא בטוח אם זה צעד נכון, אבל מאמין שזה נשקל ברצינות) וכנראה מספר קטן של ח״כים מהליכוד, דבר שסביר להניח שיגדיל את כוחו. אם זה וודאי? ממש לא. אם זה אפילו רוב הסיכויים? לא יודע, קטונתי. אבל זה לחלוטין ריאלי.
  21. איך? מח״כ פשוט הוא הופך להיות מועמד מאוד ריאלי להיות ראש הממשלה הבא.
  22. אבל יש לו כרגע סיכוי לא קטן (אם כי לא מטורף) להיות ראש הממשלה הבא. זה לא היה המצב אם היה נשאר בליכוד. לפי הסקרים, יש כרגע מחנה שכנראה מסוגל להקים ממשלה ללא ביבי. זה ממש צמוד, ולכן זה יכול ללכת לכאן או לכאן, אבל זו אפשרות מאוד ריאלית. בתוך המחנה הזה יש קרב משולש על מי ינהיג אותו - בנט, סער או לפיד. גם כאן כרגע הסקרים ממש צמודים, ולכן זה יכול ללכת לכאן או לכאן, כשלסער יש עוד יתרון שסביר להניח שאם אייזנקוט יצטרף לפוליטיקה, זה יהיה אליו. אני לא מת על סער, אבל אי אפשר להעמיד פנים שזה לא מהלך עם פוטנציאל לקדם אותו משמעותית.
  23. בלי שום קשר לזה שאני שונא את הקריאות של ״ביביסטים״ וכו׳, זה אכן מזלזל לחלוטין ומגעיל, צריך להגיד - אין לזה קשר לחופש הביטוי. חופש הביטוי זה זכות שלילית למדינה - אסור למדינה לפעול להגביל אותך מלהביע את דעתך (אלא אם כן יש בזה סכנה וכו׳), בין אם זה בצורה ישירה או עקיפה. זה לא אומר שאנשים אחרים צריכים בהכרח לתת לך במה שווה. זה רצוי, ובכל מקרה עדיף שזה יקרה בלי זילזול כזה, אבל השתקה כזו בכל מקרה לא קשורה לחופש הביטוי.
  24. בנתיים סמוטריץ׳ כבר הבהיר שהוא בכל מקרה לא יישב עם מרצ.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.