Jump to content

hairy2hell

משתמשים רשומים
    3
  • Last visited

Everything posted by hairy2hell

1. לא ניסו להשתלט על בניין הקפיטול בזמן הליך חוקתי שהם התנגדו אליו? לא פרצו לשם אנשים עם אזיקונים מהסוג שמשתמשים בו כדי לעצור אנשים? הקהל לא צעק שם שצריך לתלות את מייק פנס? לא צעקו שמדובר בהפיכה? וואלה, אני משוכנע שיש עשרות ומאות סרטונים ותמונות שמראים זאת, וראיתי שחלק מהתיקים שהוגשו נגד חלק מהעצורים כוללים את הסעיפי אישום הללו, אבל אם אתה אומר שזה לא קרה, אני כנראה צריך לבדוק שוב את המקורות שלי.
  2. כן - ניסיון להשתלט על בין הקונגרס במטרה למנוע מהליך חוקתי להתקיים כהלכתו, לצד ניסיון לחטיפת נבחרי ציבור, זה ניסיון הפיכה, והפגנה ברחוב, אלימה ככל שתהיה, שמשחיתים בה רכוש פרטי ומרססים גרפיטי על קירות של משרד הגירה - זה לא ניסיון הפיכה. זה די פשוט האמת.
  3. אבל תוכנית הסנקציות על איראן נכשלה, והיא הייתה מיועדת מראש להכשל, כי היא לא כללה את סין ורוסיה, שתיים מהכלכלות הגדולות בעולם. כן, הכלכלה שם צנחה, אבל השלטון לא היה לרגע בסכנה והיה לו מספיק חבלי הצלה. ובאמת, בתחילת שנה שעברה איראן וסין חתמו על הסכם שיתוף פעולה של 25 שנה שאמור להציל את הכלכלה שלהם, שהתחיל להזניק חזרה את הכלכלה שלהם (עד שהגיעה הקורונה), ועכשיו יש שמועות של שיחות שלהם עם רוסיה להסכם דומה. בנתיים לפי כל הדיווחים הם התקרבו משמעותית לגרעין. ושלא תבין לא נכון - מעבר לאיום הגרעיני, שהוא איום קיומי שחובה להתייחס אליו ברצינות, אני גם אשמח להפיל את השלטון האיראני, כי הם שלטון דיקטטורי מתועב. אבל זו לא הדרך, זו לא דרך שיכולה להצליח. אתה לא יכול לבודד את עצמך מדינית ולטעון שאתה צריך לדאוג קודם רק לעצמך, להוציא את עצמך מכל הסכם שיתוף פעולה אפשרי, ואז לצפות שיהיה שיתוף פעולה עולמי על משהו שאתה רוצה לבצע, שזה בדיוק מה שטראמפ עשה. אובמה הצליח טרום ההסכם לעשות סנקציות כלכליות על איראן שכוללות את כלל העולם, כולל רוסיה וסין, אבל השכיל להבין שיש לזה תאריך תפוגה כי מתישהו ייגמר הקרדיט הבינלאומי שהמעצמות הללו נותנות לארה״ב, ולכן זה לא יכול להיות הפתרון, אלא צריך לנסות למנף את זה לצעד נוסף שזה היה ההסכם. אגב, גם טראמפ הבין את זה, ולכן בתחילת 2020 טען שהוא רוצה להגיע עם אריאן להסכם גרעין חדש. אבל נקודת המוצא שלו הייתה משמעותית פחות טובה, כי להבדיל מאובאמה, הוא הנהיג סנקציות לא כלל עולמיות, ואיראן הייתה באותה עת בשיחות מתקדמות עם סין (שכאמור, מדובר בשיחות שהבשילו). כך שאם היה מגיע להסכם, רוב הסיכויים שזה היה הסכם פחות טוב.
  4. אני לא חושב שמפרסמים נתון כזה.
  5. ממש לא. אמרתי, השקעתי בזה ממש קצת. אני חושב באזור ה-10$, לא יותר. האמנתי בטכנולוגיה אז שמתי קצת כתרומה, אבל הייתי בטוח שזה ייפול, אז לא רציתי סכום רציני. והרווחתי כמה אלפים כשמכרתי את זה, וגם אם לא הייתי מוכר את זה אז, כנראה הייתי מוכר את זה לפני שזה היה מגיע לסכום הנוכחי. אז כך או כך זה לא היה משנה לי את החיים, אבל זה כן היה מאוד מקל עלי ונותן אוויר.
  6. כן, אבל מכרתי את זה משמעותית מוקדם מדי. השקעתי בזה ממש קצת (התייחסתי לזה לתרומה לטכנולוגיה שאני האמנתי בה) עוד כשזה היה קצת פחות מדולר, ומכרתי כשזה הגיע ל-150$, במחשבה שזה בועה שעוד שניה תתפוצץ. הרווחתי סכום יפה מאוד, אבל זה עדיין היה טעות אנושית למכור את זה.
  7. ברור שיש קשר. ראשית, זה תוכנן בגלל השקרים שפיזר. שנית, בזמן אמת, כשהם פרצו לקפיטול, הוא סירב לאפשר לקרוא למשמר הלאומי (שזה לא קשור להסתה, אבל זה לחלוטין עניין של תמיכה באלימות), וקרא להם בטוויטר ״פטריוטים אמיתיים״, אמר שהוא אוהב אותם וקרא להם לזכור את היום הזה. באותו זמן הוא קרא להם ללכת הביתה רק כדי שלא יפגעו. לא כי מה שהם עושים זה ניסיון הפיכה, אלא כי עלולים לפגוע בהם. ואיך פולוסי עקפה סמכויות בדיוק?
  8. כי הם מנהלי מחלקות. אין להם ראייה רוחבית על המצב. לא בבית החולים שלהם, ובטח שלא בכל המדינה. שוב, היה בית חולים שאשכרה סגר את שעריו לחולים חדשים (אפילו שהוא לא היה בתפוסת מיטות מלאה). זה צעד חסר תקדים. למה אתה חושב שהם עשו את זה? כי רצו לעשות לעובדים יום כיף?
  9. ברור שזה קרשים רעועים, וברור שזה לא היה מצליח להם. אני מדבר על הכוונה והניסיון שלהם, לא על מידת ההצלחה. הם בנו בחוץ מתקן לתלייה, צעקו שצריך לתלות את מייק פנס, פרצו לקפיטול תוך כדי שהם רוצחים בלינץ׳ שוטר, חלקם נכנסו עם אזיקונים של כליאה, מכשירי קשר ו-bear mace, הטמינו מטעני חבלה והכינו בצד ערימת נשקי סער. איך עוד אתה מפרש את מה שהם ניסו לעשות? הם אשכרה צעקו בחוץ overturn the government ואתה מנסה להסביר שהם לא ניסו לבצע הפיכה. סבבה, אז זה היה ניסיון מאוד לא מוצלח. זה לא הופך אותו לפחות חמור.
  10. וזה בדיוק מה שאמור להראות לך שתפוסה זה לא המדד הרלוונטי בשום צורה.
  11. כי שוב, תפוסה זה ממש לא המדד הנכון. כן, יש עכשיו תפוסה יותר נמוכה, כי הוסיפו מחלקה שלמה. מחלקה גדולה ועמוסה. אבל כמות אנשי הצוות לא גדלה (לפחות לא בצורה פרופורציונלית). אתה צריך לאייש את המחלקה הזו, וזה אומר לקחת רופאים ממחלקות אחרות. שוב, קח לדוגמא את הדסה עין כרם, שהודיעו שלא יקבלו ל-12 שעות חולים חדשים. זה לא בגלל שהיו בתפוסה של 100%, היו להם עוד מיטות פנויות. אבל לא היה מספיק אנשי צוות לטפל בהם כמו שצריך, והם לא עמדו בעומס.
  12. א. כן, יש לי נתונים: הכתבה שהבאת היא מעונת החורף של 2016-17. באותה עונה היו 124 חולים קשה שאושפזו. זה לא מספרים שאפילו קרובים למספר החולים הקשים כעת. רק החודש אושפזו יותר אנשים מזה עקב קורונה, ואנחנו רק באמצע החודש. גם אם אתה טוען ששינו את ההגדרות של מה זה חולה קשה, ומאשפזים אנשים שלא אישפזו בעבר, זה לא סותר את זה שצריך צוות רפואי שיטפל בהם. ב. זה נתון מאוד פשוט - כמה מחלקות היו לפני הקורונה? כמה יש אחרי? בכל בתי החולים נוספה מחלקה. כל איש צוות רפואי שעובד במחלקה הזו זה איש צוות שלא עובד במחלקות שהיו קיימות לפני שנה.
  13. אתה יודע יותר טוב מה-FBI על הנושא? https://edition.cnn.com/2021/01/13/politics/capitol-riot-investigation/index.html
  14. הם פרצו לבניין הפרלמנט במטרה לתלות את סגן הנשיא ואת דוברת בית הנבחרים (לא קונספירציות, הם צעקו את זה), שני האנשים שבאים אחרי טראמפ בשרשרת ההסמכה, ובמטרה להשמיד את פתקי האלקטורלים (שוב, לדבריהם), דבר שאם היה קורה, לפי החוקה מי שמחליטה על הנשיא יהיה בית הנבחרים. זה לחלוטין ניסיון הפיכה. אם זה ניסיון הפיכה מוצלח? לא. אפילו לא קרוב. אבל זה לא מוריד מחומרת המעשה. וזה כשיש לך תמונות ועדויות על זה שהמון מאלו שפרצו באו מאורגנים עם מכשירי קשר ואוזניות, אזיקונים ו-bear mace. וזה שהשאירו שם מטען חבלה במשרדי המפלגה הרפובליקנית. וזה שמצאו ליד וואן עם 12 מטעני חבלה נוספים וערימות של רובי סער. לא סתם סעיפי האשמה שחלק מהעצורים מאושמים בהם זה domestic terrorism.
  15. א- העומס בכתבה הזו הוא לא נטו משפעת. ב- שוב, העומס המדובר עכשיו הוא מעבר לזה שבכתבה שהבאת. לאף אחד אין ספק שגם לפני הקורונה היה עומס בבתי החולים. העניין הוא שהקורונה הוסיפה מחלקה שלמה שצריך לטפל בה ולאייש אותה. זה מעלה את העומס בכמה רמות.
  16. אלא ששפעת לא גורמת אפילו לשבריר מהעומס של הקורונה, ככה שזה לא בר השוואה ולא באמת מקל. זה כמו שברצלונה תפטר את נער המגבות ואז יגידו שיש תקציב להביא רכש חדש.
  17. יותר לכיוון של שעה. וכן, זה קריטי. מקרי חירום רפואיים זה משהו שכל דקה קובעת. לך תגיד למישהו שעבר שבץ שהוא צריך לסוע עוד שעה לבית חולים אחר, כי זה כבר תפוס. ואני לא חושב שאתה מבין מה זה להסיע חולים. זה לא מונית. אתה צריך להסיע אנשים בתוך נת״ן, שגם זה להציב אותם בסכנה. מה הייתה רמת השחיקה קודם? גבוהה. מאוד. יותר מדי. לך תוסיף לזה עכשיו שחיקה משמעותית יותר גבוהה. וסליחה, הייתה מחלקה מיוחדת לשפעת בבתי חולים עד עכשיו? אולי די כבר עם ההשוואה המטומטמת הזו לשפעת? משהו שונה משמעותית.
  18. א. עיר שונה לגמרי. המשמעות היא טיפול פחות טוב, כי הטיפול לא יהיה מיידי אלא ייקח לחולים יותר זמן להגיע לבית חולים. ב. שוב, תפוסה זה לא המדד היחיד. כמה אנשי צוות צריך בשביל לטפל באנשים שנמצאים כעת? מה רמת השחיקה שלהם? אם מביאים עוד, מאילו מחלקות מביאים את אנשי הצוות הללו? תפוסה מדבר על מיטות וציוד רפואי. אבל צריך לזכור שזו לא מחלקה שתמיד הייתה קיימת, והיא בנוסף למה שהיה עד עכשיו. ובהתחשב בזה שלא הייתה אבטלה סמוייה בבתי החולים, כל איש צוות שמביאים למחלקה הזו בהכרח מגיע ממחלקה אחרת. זה אחלה שמחלקת הקורונה נמצאת ב-50% תפוסה, השאלה היא איזו אחוז תפוסה בית החולים יכול להחיל מבלי שרמת הטיפול שם תפגע משמעותית?
  19. רשמית לא (סנדרס לא רשום כדמוקרט אלא כעצמאי), בפועל כן. אבל בסנאט זה הרוב הכי מצומצם שיש. מספיק שאחד הסנאטורים מתנגד או אפילו נמנע ואין רוב. גם אין שם עניין של קיזוזים, אז אם מישהו חולה או פצוע, אין להם רוב. ככה שלא הייתי בונה על זה שיוכלו להעביר מהלכים מרחיקי לכת (כמו הוספת שופטים, העברת הגרין ניו דיל או צירוף של פורטו ריקו ודיסי כמדינות) יש שמועות על 2 סנאטורים רפובליקנים ששוקלים לעבור לדמוקרטים או להרשם כעצמאים אם הרפובליקנים לא ידיחו את טראמפ, אבל כרגע זה רק שמועות ואני לא מעריך שזה יקרה.
  20. בתי החולים לא מגיעים לאי ספיקה, משום שבתי החולים כוללים הרבה יותר מרק הקורונה. לכן זו לא השאלה הנכונה. מחלקת הקורונה זו מחלקה נפרדת. ומחלקה רחבה מאוד, שכן אם תצטרך טיפול רפואי ויש לך קורונה, אתה תהיה שם בין אם הטיפול הרפואי נדרש עקב הקורונה או פשוט כי שברת רגל. העניין הוא שמחלקות הקורונה מגיעות לאי ספיקה, ואז נאלצים להעביר רופאים ממחלקות אחרות לשם. אז בית החולים עצמו לא באי ספיקה והוא ישרוד, אבל איכות הטיפול במחלקת הקורונה תרד, ויהיו פחות רופאים לטפל במחלקות אחרות במה שצריך. זה מצב בעייתי. השאלה שצריכה להשאל היא לא האם מגיעים לאי ספיקה, אלא האם זה משבש את איכות הטיפול שבית החולים מסוגל בדרך כלל לספק. עריכה: הרגע למשל הדסה עין כרם הודיעה שעקב הזינוק בחולי קורונה הם צריכים להפנות כל כך הרבה רופאים לשם, שעד מחר בבוקר הם לא יוכלו לקבל חולים שאין חולי קורונה לבית החולים.
  21. זה לא פני המפלגה הרפובליקנית כולה, זה ברור. גם חלק לא קטן מנבחרי הציבור הרפובליקנים התנערו מזה, חלק התנגדו לזה מראש, והמון מהזעם של המתפרעים היה מכוון אל רפובליקנים (צעקו שצריך לתלות את מייק פנס, הטמינו מטעני חבלה במשרדי המפלגה הרפובליקנית וכו׳. אין ספק שזה לא הדעות של רוב הרפובליקנים, אולי אפילו הרוב המוחלט. אבל הבעיה היא שהמון איפשרו את זה במשך שנים. כל מי שהתנגד לטראמפ כשרק התמודד בפריימריז פתאום נעמד לצידו ונתן גיבוי מוחלט לכל אותם דברים שהתנגדו אליהם מראש, ושעכשיו מתנגדים אליהם שוב. אז לא, זה לא פני המפלגה הרפובליקנית, וזה גם לא כל תומכי טראמפ. אבל זה לא אספסוף קטן, וזו קבוצה שבמשך 4 שנים דאגו לטפח אותה ואפילו לפעמים לעמוד בחזית.
  22. הנתון הוא 95% יעילות. יעילות נמדדת ביחס לכמה נדבקו בקבוצת הביקורת בזמן הבדיקה. כשאתה מתרגם את זה לסיכויים הדבקות בפועל, זה יוצא 0.04%.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.