Jump to content

hairy2hell

משתמשים רשומים
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

1 Follower

Profile Information

 • Location
  אנו לעבודה להגנה ולשלום.

Recent Profile Visitors

2,789 profile views
 1. בלי שום קשר לזה שאני שונא את הקריאות של ״ביביסטים״ וכו׳, זה אכן מזלזל לחלוטין ומגעיל, צריך להגיד - אין לזה קשר לחופש הביטוי. חופש הביטוי זה זכות שלילית למדינה - אסור למדינה לפעול להגביל אותך מלהביע את דעתך (אלא אם כן יש בזה סכנה וכו׳), בין אם זה בצורה ישירה או עקיפה. זה לא אומר שאנשים אחרים צריכים בהכרח לתת לך במה שווה. זה רצוי, ובכל מקרה עדיף שזה יקרה בלי זילזול כזה, אבל השתקה כזו בכל מקרה לא קשורה לחופש הביטוי.
 2. בנתיים סמוטריץ׳ כבר הבהיר שהוא בכל מקרה לא יישב עם מרצ.
 3. זה לא להמר. בחירות יהיו, אם לא עם הצעת החוק הזו, אז כשלא יעבור תקציב. ככה הוא לפחות מנסה ליצור לעצמו תדמית של מישהו אקטיבי, שמכתיב את סדר היום ולא רק מישהו שנגרר ומגיב לפעולות של אחרים (וכמובן שהוא עושה את זה על ידי תמיכה בהצעת חוק של לפיד, ולא יוזם מהלך בעצמו).
 4. זה ממש לא היה ההסכם. אפשר לדון על האם ההסכם עשה עבודה מספיק טובה בוודא שהם לא מפתחים נשק גרעיני (כמו שאובאמה האמין) או שעדיף לנסות לפעול בעזרת סקנציות כלכליות שיפעילו לחץ על הממשל האיראני (כמו שטראמפ האמין), אבל להגיד שההסכם נתן להם אישור לפתח נשק גרעיני יותר לאט זה פשוט לא נכון. ובכל מקרה, הנה שר החוץ של ערב הסעודית טוען שהם צריכים להיות חלק מהסכם הגרעין הבא: https://www.cnbc.com/2020/11/22/saudi-arabia-says-it-should-be-a-partner-on-any-future-iran-deal.html
 5. לא יודע על בחריין, אבל ערב הסעודית ואיחוד האמירויות תומכים בקיום הסכם גרעין, ושר החוץ של ערב הסעודית טען שהם רוצים להיות חלק מההסכם הבא. לפי הדיווחים, הבעיה שלהם עם הסכם הגרעין הקודם היה שהם לא היו חלק ממנו.
 6. תסתכל שנייה על המירוצים לסנאט בג׳ורג׳יה, מדינה שרובה רפובליקנית עקרונית (על אף התוצאות כעת), או לפחות על הגדר - יש שם 2 מועמדים דמוקרטים, אחד שמרן ואחד פרוגרסיבי. אמנם ההערכות הן שהרפובליקנים ינצחו בשניהם, אבל כרגע מעריכים שאם יש סיכוי לדמוקרטים באחד המירוצים, זה בפער שהמועמד הפרוגרסיבי ינצח. גם מעבר לזה - הוא ניצח במירוץ הראשון, פשוט מתחת לרף. שוב, אם זה אומר שהציבור מעדיף פרוגרסיזם? לא בהכרח, כי יש כאן עוד המון גורמים אחרים (כמה פופולריים המועמדים הרפובליקנים וכו׳), אבל זה לכל הפחות אומר שהציבור (לא הדמוקרטי בהכרח, אלא גם אלו שעל הגדר) לא דוחים אותם. העניין זה שאי אפשר
 7. אבל זה לא קשור למה שקרה. הוא מאשים את הדחיפה של רעיונות פרוגרסיביים בתור מה שגרם לדמוקרטים להפסידו מושבים, אבל מי שהפסידו את המושבים לדמוקרטים היו דמוקרטים שמרנים. לא היה אף מועמד שתמך (co-sponsered) בהצעה פרוגרסיבית והפסיד את המושב שלו, ונכנסו לבית הנבחרים יותר דמוקרטים פרוגרסיבים חדשים מאשר שמרנים חדשים. אם זה אומר שהציבור מעדיף פרוגרסיזם? אני לא חושב. אבל זה לכל הפחות אומר שהוא לא רואה בהם משהו שצריך לדחות. אני לא אומר שלא צריך להתפשר, פוליטיקה עשוייה מפשרות ואם לא תתפשר לא תעביר כלום, אבל הוא מאשים את הגורם הלא נכון.
 8. כרגע אין מלאי בכלל בארץ. המעט שהיה נמכר מזמן במכירה מוקדמת, והתחילו לחלק את זה רק עכשיו. ההערכה היא שבמהלך דצמבר יגיע עוד מלאי לארץ, נקווה שיהיה מספיק גדול.
 9. יאסר להציע שירותים מתחרים למה שכבר מכוסה. אפשר יהיה להציע ביטוחים לכיסויים נוספים. אגב, כמו בארץ. ביטוחי הבריאות הפרטיים הם על כל מה שביטוח הבריאות הממלכתי לא מכסה. המשמעות היא שביטוחים פרטיים יכסו עלויות נוספות וכו׳ אבל זה יבטל למשל את העניין של רשת בתי חולים שרק אליהם ניתן לגשת (דבר שהמון בארה״ב נפגעים או מתים בגללו, שבמצבי חירום הם לא יכולים לגשת אל בית החולים שקרוב אליהם, כי הוא ספציפית לא מכוסה על ידי הביטוח שלהם). כל בתי החולים ישרתו את מי שצריך. זה לא סותר גם קיום של רפואה פרטית במקביל, למי שירצה בכך. זה לא מכוסה על ידי ביטוחי בריאות ממלכתיים (או לפחות לא מעל רמה מסויימת)
 10. לא יודע, המדיקר זה סוג של ביטוח בריאות כמו שיש בארץ, רק קצת יותר מצומצם מכאן, והגרין ניו דיל זה מסמך הצהרת כוונות, לא כולל בתוכו שום דבר פרקטי.
 11. העניין זה שהוא נשיא כלשהו ב-6 השנים הקרובות ירצה לבטל זאת, הוא יצטרך להעביר את זה בסנאט ובבית הנבחרים. הסיכוי שזה יקרה הוא נמוך עד אפסי. הכוונה שלי הייתה שזה לא משהו שבסמכות הנשיא להחליט.
 12. לא רק שאין לזה היתכנות פוליטית, גם הוא לא יכול להפסיק את התמיכה הכלכלית בישראל גם אם היה רוצה, בזכות הסכם שאובמה חתם עליו רגע לפני היציאה מהתפקיד שמבטיחה את התשלומים (והגדילה בהם) למשך עשור.
 13. על מה אתה מדבר? בארצות סקנדינביה פחות או יותר אותו כמות של שביתות. בנורווגיה למשל יש אובדן של 20 ימי עבודה בשנה לכל 1,000 עובדים עקב שביתות, לעומת 23 ימי עבודה בישראל. בתחילת/אמצע שנות האלפיים היה לנו כמות ענקית של שביתות, אבל מאז 2008 זה הצטמצם משמעותית.
 14. אף אחד לא אמר שאסור לטראמפ לפנות לבית המשפט. אף אחד לא אמר שאסור לו לדרוש ספירות חוזרות. אף אחד לא אמר שאסור למחות כנגד ביידן. אבל במקביל, צריך לקבל את ההכרעה בנתיים, כמו שתמיד קורה, ואם יוחלט אחרת אז יוחלט אחרת. לצורך העניין, אפילו בשנת 2000 כשהיה חודש של תביעות, בוש התחיל לקבל מיד אחרי הבחירות תרדוכים ביטחוניים והוקם צוות מעבר משותף שלו ושל קלינטון.
 15. אבל זה העניין - אין בעיה עם תביעות בבית משפט, אין בעיה עם דרישה לספירות חוזרות, זה הכל חלק מהתהליך וקורה תמיד, אבל קודם כל מקבלים את הכרעת הבחירות, ואם משהו ישתנה בהמשך, אז ישתנה. לפני 4 שנים גם היו תביעות ודיונים בבית משפט, גם היה ספירה חוזרת בכמה מדינות, אבל עדיין יום אחרי הבחירות הילארי נאמה נאום הפסד וקראה לאנשים להבין שטראמפ הוא הנשיא הנבחר, עדיין אובאמה הקים צוות מעבר שיאפשר לטראמפ להכנס בצורה כמה שיותר חלקה לתוך הבית הלבן וכו׳.
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.