Jump to content

hairy2hell

משתמשים רשומים
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

2 Followers

Profile Information

 • Location
  אנו לעבודה להגנה ולשלום.

Recent Profile Visitors

2,653 profile views
 1. 2 סיבות - א. מוניטין. כדי שישקיעו אצלהם, צריך שהציבור יאמין שהם המומחים הכי גדולים בשוק. לשחרר תחזיות (בתקווה שמוכיחות את עצמן אחר כך) זה דרך מאוד יעילה לעשות את זה. ב. נבואה שמגשימה את עצמה. סביר להניח שהם גם משקיעים כך בעצמם. אם הם מפרסמים את זה, סביר להניח שעוד רבים אחרים עושים את זה, מה שגורם בפני עצמו לעליית המנייה, וזה בפני עצמו בהרבה מקרים יגרום לרווח. וגם אם לא רווח, לפחות זה עדיין יענה על המטרה של סעיף א׳, והם יוכיחו ככה שהם צודקים.
 2. אגב, ראשת העיר שם מספרת סיפור אחר - היא החליטה לסגור זמנית את התחנה, כדי להרגיע את האווירה, והיא נתנה להם הוראה לא להתערב אלא אם יש מקרי אלימות קשים, אבל הם עדיין מסיירים שם ברחובות, אתמול (או שלשום, לא זוכר) מפקדת התחנה נכנסה לתחנה וקיימה אסיפה לדיון עם התושבים, שמן הסתם עדיין יש קשר מלא בין הבלוקים לשאר העיר או המדינה, ושהדבר היחיד שחסום זה הכבישים עצמם, שהפכו בנתיים לפעילות קהילתית, אבל זה היה נחסם כך או כך עם ההפגנות. היא אומרת שמי שמפיץ את הסיפור שהם גירשו בכח את המשטרה, שהם חוסמים אותם מלהכנס ושהם פרשו מארה״ב זה טראמפ, אבל זה לא האמת. (זה לפחות מה שהיא אמרה, מן הסתם יש לה אינטרס להרגיע גם את האווירה ולהראות שיש לה שליטה, תחליטו אתם מי צודק)
 3. ממליץ על הערוץ שלו בכלליות, הוא די מרתק. הוא לא מפחד להגיד את דעתו תוך כדי הניתוחים המשפטיים, אבל גם מדגיש מה ממה שהוא אומר זו דעה, ומה זה ניתוח החוק. (למשל, יש לו פרק על האם מותר לטראמפ להשתמש בצבא על אדמת ארה״ב נגד אזרחים, ואומר שמוסרית ותרבותית לחלוטין אסור לו, אבל חוקית מותר לו, מסביר באלו תנאים, מה התהליך שצריך להתבצע כדי לקיים זאת ומה מקור החוק.)
 4. שוב, בפעם המיליון - תקרא את המאמר. יש שם כמות של דוגמאות ומקורות (כיאה למחקר שנעשה בהרווארד).
 5. שוב, תקרא את המאמר שהבאתי כאן עליו. הוא מתאר כבעיה רצינית את הכמות היורדת של אנשים לבנים בעולם המערבי (ופשוט להבדיל מאנשי עליונות לבנה אחרים, הוא לא קורה להגדלת הילודה הלבנה, אלא קורא לגרש את את המהגרים, והוא מתכוון גם לכאלו שהיגרו לפני דורות, ולהסתמך יותר על אוטומציה ככח עבודה במקומם). שוב, תפסיק להגן כאן על אדם שאמר שהוא מקווה שטראמפ ינצח, אבל יהיה צד חיובי לזה שיפסיד, כי זה יהווה הזדמנות לציבור להאשים בכך את היהודים בצורה מאוד פומבית ונוקשה.
 6. התוכן של הוידאו הוא פרופגנדה נאו-נאצית. לא ברור לי למה להתחיל אפילו להתייחס שם. אתה אשכרה מבקש שאני אגיד על התוכן של סרטון שבו אדם נאו-****, אדם שמאמין בעליונות לבנה, מסביר למה אין גזענות ממסדית בארה״ב בעצם? ״המשטרה היא ביטוי למונופול של הממשלה על אלימות״ למשל? די בולשיט. הרי הוא מתנגד לזה כי מדובר על מחאה על זכויות שחורים. הוא הרי תומך נלהב בזכות להסתובב עם נשק, בטענה שזה הכלי שלהם לאיים על הממשלה במידה והם לא ימלאו את תפקידם, ובמקרה הצורך להדיח את הממשל. ברגע שמדובר על זכויות האדם הלבן, הוא תומך באלימות.
 7. בסרטון שלו שהורד (אתה יכול להבין למה), הוא אמר שהוא רוצה להחזיר את הרייך סרטון אחד בכל פעם. וצודק, אני אתקן את עצמי - אני לא בטוח שהוא אי פעם פומבית אמר ״אני נאו-****״, אבל הוא מזדהה עם הערכים שלהם באופן מוחלט, אין לו בעיה עם זה שאנשים יתפסו אותו ככזה והוא לא מכחיש, וההקשר השלילי היחיד שהוא דיבר על התנועה הנאו-נאצית בצפון אמריקה זה ביקורת על ההנהגה שם. מבחינתי זה מספיק. ונכון, לא כל אחד שמתנגד לבנק הפדרלי הוא נאו ****, אבל מי שמתנגד לזה כי הוא טוען שהיהודים שולטים ככה בממשל, שהכל זה מזימה יהודית, שהלבנים הם גזע עליון והשאר צריכים לפעול לשרת את הצרכים של האדם הלבן, שדמוקרטיה זו שיטת ממשל חלשה ושצריך לעבור לפאשיזם ועוד לא מעט דברים בסגנון - הוא כן נאו ****. בקיצור, כך או כך, לא הייתי מביא סרטונים שלו כהוכחה לכלום.
 8. בקשר לדיגרמת וואן - ברור שזה אפשרי. אבל זה לא קורה. בחדשות כאן בארץ למשל מדווחים רק על המהומות בארה״ב, על ריבים עם שוטרים ועל חנויות שנשדדות (ששוב, זה נורא, כן?), ומדווחים על זה כל יום ביומו. אבל רק לעיתים רחוקות ממש מזכירים בחצי מילה את שלושת הדברים האחרים שציינת כאן - את הזכויות לבצע הפגנות המוניות כאלו, גם אם זה משבש את החיים שם, על הגזענות הממסדית והרצח של ג׳ורג׳ פלוייד, ועל המשטרה המושחתת. וגם כשמזכירים, עושים את כאמור בקצרה כדי להסביר מה הסיבות למהומות, שהן הרי מרכז הסיפור. זה בסדר שאתה לא מבין - אתה לא שחור בארה״ב. גם אני לא. אז מה שצריך לעשות זה להקשיב להם - הם מסבירים שוב ושוב איך הם חווים את זה כל הזמן. איך הגזענות מושרשת שם בחברה ובסביבה, עוטפת אותם בכל מקום, בכל מפגש עם המשטרה, בכל יציאה לחנות, בכל ראיון עבודה, בכל הזדמנות לקידום. זה גם בעצם המטרה של המחאה - שהממשל שלא מבין את זה, יקשיב להם לשם שינוי. יקשיב, יפנים וישנה. ולא יתייחס אל זה כבעיה חיצונית וידרוש שהשחורים פשוט יבואו עם רשימת דרישות ספציפית. כי זה גם הלקח שבעיקרון נלמד ההתנועה לזכויות האזרח שם - זה הייתה מחאה חשובה בטירוף, מהחשובות שהיו שם, אבל היו לה גם המון בעיות, וזה שהיא התקמדה בדברים פרקטיים ולא במהות. אז אין הפרדה רשמית לפי צבע בבתי ספר, וזה חשוב בטירוף שזה נאסר וזה פתח הזדמנות להמון המון צעירים שחורים לפתח את החיים עוד יותר, אבל בפועל יש בתי ספר שברובם המכריע הם לבנים, או לבנים לגמרי, ובתי ספר שרובם המכריע שחורים, או שחורים לגמרי. לא חוסמים בצורה רשמית וחוקית, אבל עדיין ישנה מערכת שגורמת להפרדה המושרשת הזו, והתוצאה היא עדיין הפרדה בחינוך. ובאופן כמעט גורף עדיין בתי הספר הלבנים בעלי תקציבים יותר גבוהים, ובאופן כמעט גורף בתי ספר שחורים נמצאים במחסור אמצעים ענק. רשמית, רצח של אדם שחור ורצח של אדם לבן שניהם אותה עבירה, אבל בפועל מתייחסים אל זה שונה. כמו שיש בתי ספר לבנים ובתי ספר שחורים, למרות האיסור על ההפרדה, ככה יש גם שכונות לבנות ושכונות שחורות. כשיש יריות ומקרי רצח בשכונה לבנה, מדברים (בתקשורת, בממשל ובמשטרה) על כך השכונה סובלת ממכת פשיעה, וכשיש אותו דבר בשכונה שחורה מדברים על כך שיש הרבה פושעים בשכונה. זה אולי נשמע הבדל סמנטי, אבל בפועל אצל אחד מתייחסים לתושבים בתור הקורבן, ובשני מתייחסים לתושבים בתור עבריין. וזה משפיע גם על הפעילות בשטח. כאמור, גם המחאה הנוכחית על ג׳ורג׳ פלוייד התחילה כמחאה שקטה, וזה השתנה כשהמשטרה יתרה גז מדמיע לתוכם למרות שהם לא עשו שום דבר, ועשו את זה בטענה שהם חששו שזה יסלים ורצו לעצור את זה לפני. כי יש נקודת הנחה קבועה שמחאה שחורה תהיה אלימה. לעומת זאת כשהייתה מחאה לבנה והמוחים אשכרה נכנסו עם נשקים שלופים לבניין הממשל, לא עשו שום דבר כי האמינו שזה יעבור בשקט. העניין זה לא רק המקרי רצח הבודדים על ידי שוטרים והעובדה שהמשטרה מכסה על זה (וזו כן בעיה חמורה), אלא זה שכל המערכת מוטה נגדם. החוקים שווים, ההתייחסות שונה. התנועה לזכויות האזרח טיפלה בהמון ממקרי הפרקטיקה, וזה היה חשוב בטירוף בשביל להתקדם, אבל היא פיספסה המון מהמהות. ובשביל לשנות מהות, אתה לא יכול לבוא עם רשימת דרישות ספציפית.
 9. הוא דמות מוכרת בעולם הימין הקיצוני ברשת. כבר כמה פעמים הפרופיל יוטיוב שלו נחסם עקב דברי הסתה, וזה הוחזר רק לאחר מאבק משפטי. טוען גם שהרוטשילדים ושאר בנקאים יהודים מממנים את רוב תופעת הפליטים המוסלמים בעולם כדי לכלוא את העולם בעוד יותר חובות, ש-״מרקסיזם תרבותי״ זו קונספירציה יהודית כדי להלחם בערכים מערביים ושה-FBI בסתר מושקעים בבנקים פרטיים בארה״ב ומשתמשים בזה בשביל מימון, ובגלל שאלו נשלטים על ידי שושלות של בנקאים יהודים, הם גם שולטים ככה בממשל הפדרלי. (וכמובן שטוען גם דברים לא על יהודים, אבל הנחתי שאלו מה שישכנעו אותך הכי טוב) הנה גם מחקר ארוך ורציני שאוניברסיטת הרווארד פירסמה עליו, ואיך הוא ביחס לשאר הימין הרדיקלי: https://shorensteincenter.org/anatomy-of-alt-right-youtuber/ הטענות שלו לזה שאין גזענות בארה״ב מגיעות מבסיס של אידיאולוגיה של עליונות לבנה, שוביניזם ואנטישמיות. הייתי נזהר מלהביא אותו כדוגמא ומלהקשיב לו. הוא אדם מאוד מאוד מסוכן.
 10. אתה מודע לזה שאתה מביא כאן סרטון תעמולה של נאו-**** קנדי מוצהר, כן? שאמר פעם בראיון שהוא מנסה להחזיר את הרייך ״סרטון אחד בכל פעם״? שלמשל כשהוא סיפר שסין מנסים להשתלט על העולם מבחינה כלכלית, הוא קרא להם ״היהודים האסייתים״?
 11. א- לחלוטין יש כאן עניין של סדר עדיפיות. בפועל כל השיח כאן מתרכז אך ורק בביזות, ולא במחאה שם. קל להגיד שאתה מתנגד לשניהם, השאלה היא למה אתה נותן את הדגש. לא בראש שלך, אלא בפועל, במציאות. כל שיחה נותנת עוד מידע לאנשים חדשים, שלא מכירים את הסיפור, כל דיון עוזר לעצב דעה. כשאתה מתרכז בבזיזות ולא במחאה בדיונים, זה גם הנושא שאתה בוחר לקדם יותר בתודעה הציבורית. אם במשחק הקבוצה משחקת גרועה והגיעה לה להפסיד בענק ובנוסף השופט עשה טעויות, ובראיון אחרי המשחק המאמן אומר שנכון שהם שיחקו גרוע, אבל מה שהשופט עשה זה ביזיון, ואז ממשיך לדבר רק על זה, כולם כאן היו מסכימים שסדר העדיפויות שלו דפוק, ושגם אם השופט היה גרוע, הוא צריך להתמקד בקבוצה. ב- הדרישות שלהם ברורות: הפסקת הגזענות הממסדית במדינה. זה לא מתבטא בצעד ספציפי כזה או אחר, כי אם זה יקרה, תמיד הממשל יוכל לענות על זה ולהמשיך להיות גזענים בדרך אחרת. הם מצפים מהממשל להתייצב מאחריהם ואיתם, להודות בבעיה הזאת, ולהתחיל בצעדים שהממשל יוזם כדי לנקות את הממסד מגזענות. זה בהגדרה לא יכול להיות מו״מ כמו בצ׳ילה או הונג קונג. מו״מ אומר שהיה דרישה ראשונית שהצד השני לא הסכים אליהם ולא רצה אותם, אבל מוכנים לעשות פשרות בשביל שקט. הדרישה של המחאה היא שהממשל ירצה לטפל בגזענות הזו. שלא יראה בזה צעד שצריך לעשות כדי להשתיק את המחאה, אלא שיראה בזה הזדמנות לנקות את המדינה מהמחלה שאופפת אותה.
 12. לא ראיתי את זה ספציפית, אבל זה לא צירוף מקרים - זו אכן טענה שצפה הרבה ברשת, ושאני מסכים איתה. ונכון, אני מסכים שמקרי האלימות והבזיזה איומים, ואם זה היה קורה באזור שאני גר בו ומפגין שם, אני מנסה לעצור את מי שעושה את זה. אבל להגיד שאין שום חשיבות לאיך אתה מסדר את הדברים במשפט זה עצימת עיניים. נכון, זה רק משפט, אבל זה מייצג את הגישה כולה. תראה את החדשות - מדווחים כאן כל יום על המצב בארה״ב, כשהסיפור הוא מקרי האלימות והבזיזות, שום מילה על המאבק נגד גזענות. תראה את הדיון כאן - כל העמודים האחרונים עוסקים או ישירות במקרי האלימות, או בשאלה האם האוכלוסיה השחורה תקדם ככה את מטרותיה. שום דיון על המטרות עצמן, שום דבר על מה צריך לשנות שם וכו׳. זה טוב ויפה להגיד שזה נבלה וזה טרפה, אבל בפועל כשמתייחסים רק לבזיזות, זו בעיה, וזה מעיד על סדר עדיפויות דפוק בעיני.
 13. לא שאני אוהב את המהומות הללו, או חושב שאלו המהות של המחאה, כן? רובם זה סתם אנשים שתופסים על זה טרמפ, אבל מקרה רוזה פארקס הצית בין השאר לא מעט מהומות, כולל השחטה של אוטובוסים ציבוריים רבים (המחאה הייתה נגד חברת האוטובוסים הציבוריים), ומרטין לות׳ר קינג הצליח הרבה הוא פעל במקביל למלקום אקס והפנתרים השחורים, שעשו מהומות, ואז לות׳ר קינג היווה את הקול השפוי שהממשל רצה לעודד במקום המהומות, אז החלו בשיחות איתו. זה דפוק לחלוטין, אבל הפעמים היחידות שהממשל בארה״ב הקשיב למחאה הקשורה לזכויות השחורים בארה״ב היו כשהיו התפרעויות אלימות. וכן, זה נורא, אבל זו לא המהות של המחאה. הקטע הוא סדר העדיפויות. מי שאומר שזה נורא הורגים ככה אנשים כי הם שחורים, אבל אסור להרוס ככה חנויות ולבזוז אותן, אולי הוא צודק טכנית, אבל שישקול אולי להגיד את זה הפוך - שזה נורא שהורסים ככה חנויות ובוזזים אותן, אבל אסור להרוג סתם ככה אנשים כי הם שחורים.
 14. נראה לי שאנשים לא מבינים מה זה אנטיפה. זה לא גוף, זה ארגון של דעות. אין שם חברים שיכולים לחלק משכורות, אין דובר שיכול להוציא הודעת גינוי או התנערות ממשהו, אין הנהגה שיכולה לקבל החלטה לקדם פעולות. זה לא עובד ככה. אתה מנגד לפאשיזם ופועל כדי להלחם בזה? אתה חבר באנטי-פה, אם תבחר להזדהות ככזה. זהו. יש אנשים כאלו שהם אנשים זהב, ויש אנשים כאלו שהם חלאות אלימים.
 15. אני כ"כ שונא את ההתנשאות המגעילה הזו. סבבה, אתה לא מסכים עם מה שקורה שם, לגיטימי, אבל מה הקשר בין זה לבין לזלזל כ"כ במי שמוחא כדי לטעון שאין סיכוי שזה אנשים שחושבים ופועלים על דעת עצמם, וכנראה שיש שם מישהו שמפעיל אותם ומשלם כספיים?
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.