Jump to content

hairy2hell

משתמשים רשומים
  • Content Count

3
  • Last visited

• Days Won

1

2 Followers

Profile Information

Recent Profile Visitors

2,446 profile views
  1. טכנית אין החלטה כזו פסילת שער , אלא עבירה, יד, נבדל וכו׳. לפי הסימונים שסימן במגרש, הוא תחילה שרק ליד, ואחרי בדיקה ב-var שרק לפאול. השאלה היא האם הניקוד הוא לפי חוקי המשחק, או לפי חוקים אחרים. אין לי מושג כמובן, אבל דווקא בגלל העצלנות של ארגון השופטים כאן, לא נראה לי שהם טרחו לכתוב תקנון חוקים אחר ייחודי לשיטת הניקוד. ואם ככה, מדדובר בשינוי החלטה שאמור לרדת עליו ניקוד.
  2. דווקא לפי הסימון שעשה, נראה שהוא שינה את הסיבה לפסילת השער שלכם (שינה במקום יד לעבירה). אם ככה זה אומר שהוא ספג הורדה בניקוד פעמיים, על 2 טעויות - היד ששרק בוטלה, והעבירה שלא שרק אליה נקבעה.
  3. אני לא רושם את זה בקטנה. רפואה הוא מאמן לא רע, והיה יותר טוב מרוב המאמנים שלנו בשנים האחרונות, אבל הוא אדם שעושה דווקא, מזלזל בכל הסביבה שלו, וכולם מסביבו טוענים שאי אפשר לעבוד איתו.
  4. רפואה בהתחלה ייבש אותו כי ההנהלה הביאה אותו במקום רכש אחר שרצה, אבל גם הוא בהמשך הכניס אותו להרכב. ניסו לא ייבש אותו, אלא הוא היה עדיין פצוע ולא חזר לכושר מלא.
  5. כל מאמן אצלנו נותן לו את הבמה מהר מאוד, הוא פשוט מהנפצעים הכרוניים.
  6. בגדול אתה צודק, אבל זה אכן קצת משעשע שזה בדיוק אותן טענות
  7. אין לי מושג מה יהיה אחוז הדיפולטים אם הריבית תעלה עוד, מן הסתם, שכן אני לא חוזה עתידות, אבל עלייה כזו לא יכולה לקרות על ההלוואות הנוכחית, והם מחוייבים להודיע על שינויים כאלו. מן הסתם הסיכון יגדל ככל שהריבית מהלווים יותר גבוהה, ואם זה כבר לא שווה את הסיכון, הכסף תמיד נזיל ואפשר למשוך את זה. לי אין מושג מה השווי האמיתי של הבטוחות. אבל זה עובד ״קצת״ יותר בדיקה מפסלים בבקרה התקציבית - אישורי בנקים, דירוג אשראי (המערכת החדשה בארץ) ושמאות. לצד עוד כלים כמובן. אני לא יכול להיות בטוח שלא מריצים עליהם אבו עלי כמו שאמרת, אבל מעבר לזה שהם עוברים פיקוח מתמיד והדוק, שואבים את אותם נתונים שבנקים שואבים מהם, והם לא שוק אפור שפשוט מחליט ככה למי להלוות - גם אם עושים את זה עליהם, זה יקריס את החברה, אבל לא יפגע בהלוואות הנוכחיות שלי. ומן הסתם לא יודע על מעילות בכספים, אבל המשרד נאמנות שלהם, זה שמחזיק בתכלס את הכסף שלי, זה אלטשולר שחם. אם יש שם מעילות גדולות בכספים, המשק בבעיה גדולה, ואני אסבול יותר מרק איבוד הפורטפוליו שלי. אם אני בטוח? לא. ברור שלא. יש כאן מן הסתם סיכון, ומי שזה יגיד שזה כסף בטוח הוא אידיוט או משקר. אבל זה נכון לכל השקעה. לכל השקעה בנדל״ן, במניות של חברה כלשהי, במטבעות וירטואליים, בהשקעה בסטארט אפ, בקרנות וכו׳. בהכל אי אפשר לדעת איך השוק יגיב לשינוי, מה באמת קורה מאחורי הקלעים בסופו של דבר, אחרי לא מעט מחקר שעשיתי, זו האופציה עם האיזון הכי טוב בין סיכון, ריבית ונזילות.
  8. אתה במידה מסויימת צודק, אבל זו ביקורת שנכונה לגבי כל השקעה שהיא לא להשאיר את הכסף בבנק.
  9. דווקא קריסת החברה זה פחות הבעיה. הכסף לא נמצא ולא מנוהל אצל טריא, אלא אצל חשבון נאמנות נפרד, שלפי ההסכם ימשיך להיות קיים גם במידה והחברה תסגר, ומשרד רואי החשבון הנאמן ימשיך לנהל את זה ולגבות את הכסף, כשהמשך הפעילות ימומן על ידי העמלה שטריא הייתה לוקחת אילו לא הייתה נסגרת. הבעיה היא האופציה לחידלון פירעון.
  10. אז עמית סגל, שמדבר כל הזמן על זה שבג״ץ חורג מסמכותו ומחליט לפי שיקול דעתו מה הייתה כוונת המחוקקים וטוען שהם צריכים להחליט רק לפי החוק היבש, כאן טוען שלמרות שהחוק היבש לא כותב שמותר לתת לו את המנדט להקים ממשלה, ברור מה הייתה כוונת המחוקקים ולכן בג״ץ צריכים להתערב בחוק ולהחליט שמותר? שיחליט מה עמדתו.
  11. לא חדש. באמזון העלות שילוח כוללת את הכל, כולל מכס. הם מחשבים את העלות של המכס המשוערת, ואז גובים את הסכום הזה ממך מראש. זה נקרא פיקדון רק בגלל שאם הם בטעות טעו בחישוב וגבו ממך יותר מדי, אתה תקבל החזר על הפער (ואם הם גבו בטעות פחות מדי, הם יספגו את ההפרש).
  12. שוב, די עם הויכוחים על האם העם החליט שהוא רוצה את ביבי או החליט שהוא לא רוצה את ביבי. העם לא החליט שיט, לכאן או לכאן.
  13. הכמה חודשים האלו זה הלגיטימציה שהוא צריך. הרי אין דבר כזה החלפת ראש ממשלה, אלא צריך לפרק את הממשלה, ואז להצביע על ממשלה חדשה, הסכמים קואליציונים חדשים וכו׳. אם ״במקרה״ יש איזה פיצוץ אז בהקמת הממשלה החדשה (נגיד, על נושא החסינות או הפרקליטות וכו׳), אז אחרי כמה חודשים הולכים שוב לבחירות, ואז כחול לבן לא יכולים לטעון שביבי לא ראוי להיות ראש ממשלה תחת כתב אישום, כי הם כבר הסכימו לכך ואף ישבו תחתיו. זו נקודה משמעותית יותר טובה לצאת בה לבחירות ביחס לנקודה הנוכחית.
  14. על הנייר כן, בפועל לא מכיר מקרה שזה קרה. הם יותר מדי בעומס של חבילות בשביל להתחיל להשוות כל חבילה עם חבילה אחרת, ובטח שבהזמנות של נובמבר, והם לא יתחילו לבדוק אם לאותה כתובת יש 2 חבילות שהוזמנו באותו יום או שזה בימים שונים כמו שנדרש בחוק לפיצול חבילות.
  15. שהעם יכריע לגבי היותה גננת. שיאפשרו לה להמשיך להחזיק את הגן שלה. אם אנשים ירשמו, היא תהיה גננת. אם לא, היא לא תהיה. ואמרתי, החוק זה לא מהות הכל. זה קובע מה מותר ומה אסור, ולא מה צריך לקרות. להגיד שביבי לא צריך להיות ראש ממשלה עכשיו אפילו לרגע אחד לא נוגד שום דבר, ושום חוקה (שדרך אגב, לא קיימת בישראל)
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.