Jump to content

hairy2hell

משתמשים רשומים
  • Content Count

3
  • Last visited

• Days Won

1

2 Followers

Profile Information

Recent Profile Visitors

2,555 profile views
  1. לא רק זה - מדובר כאן בחולים בנוסף למחלות הרגילות, בכמות שמקריסה את מערכות הבריאות וגורמות למקרי מוות גבוהים בהרבה גם במחלות אחרות.
  2. לא ניתן עדיין לקבוע מה אחוז ההדבקות בימים האחרונים, עם ירידה בכמות הבדיקות שנבדקו. נמצאים כרגע בעיכוב, ולפי הדיווחים יש כמה אלפי בדיקת מהימים האחרונים שעדיין לא נבדקו. כשיגיעו התוצאות על אלו, נוכל לקבוע את קצב ההידבקות בימים האחרונים בצורה מלאה יותר (בתקווה שישאר כמו עכשיו). אני מניח שכשיגיע משלוח נוסף של ריאגנטים (לפי הדיווחים זה הגורם המעכב) וישלימו את כל הבדיקות, אנחנו נראה אחסון קפיצה קטנה בכמות החולים החדשים, אבל נקווה שהיא תהיה קטנה ככל האפשר.
  3. בדיקות מתעכבות כמה ימים לפעמים, ולפעמים התוצאות מקבלות אחרי תוצאות של בדיקות שנאספו יום או יומיים לאחר מכן, וזה קצת מעוות את הקצב שמפרסמים את מספרי החולים. פרופסור גרוטו (המשנה למנכ״ל משרד הבריאות) דיווח היום בכנסת בוועדת הקורונה שקצב ההדבקה בישראל הוא 1.2 ליום, אז בעיני זה הנתון הרלוונטי הרישמי. הוא גם אמר שהמטרה היא לשמר את הנתון הזה ולהביא את האוכלוסייה החרדית לקצב הדבקה זהה, אז מבחינתי זו המטרה של משרד הבריאות. אם עומדים בה, אז 8018 חולים כפול 1.2 בחזקת 7 זה 28800 בערך. יש דרך להעריך כמה חולים לא יודעים יש. שוב, מי שיש לו סימפטומים זה מי שלפחות שבוע חולה (התסמינים מתחילים להופיע בין שבוע לשבועיים אחרי שחולים). כלומר את מי שנדבק היום, אנחנו נגלה רק עוד שבוע. אבל בגלל שיש לנו את קצב ההדבקה הנוכחי, ויש למשרד הבריאות מטרה על באיזה מספר צריך לשמור את הקצב הזה, אנחנו יכולים להעריך את מספר החולים שיש עכשיו שאנחנו עדיין לא יודעים עליו. ואתה אומר שעושים מדרג ובצדק, ואני מסכים איתך. אבל אני אומר שאנחנו לא היינו צריכים להגיע למצב שאנחנו צריכים לעשות מדרג כזה. 10,000 בדיקות ליום היינו צריכים לעשות כבר לפני שבועיים, כשזה היה מספר רלוונטי למספר החולים הלא ידועים המוערך. לא בתקווה בימים הקרובים, כשמספר החולים האמיתי גבוהה בהרבה מזה, ואז אין ברירה אלא לעשות תעדוף כזה.
  4. כן, עד שבועיים מרגע המפגש. בהצלחה, תהיה בריא.
  5. זה לא נכון להסתכל על זה ביחס לאוכלוסייה, אלא ביחס לכמות החולים המשוערים שלא ידוע עליהם. אחרת הנתון קצת משקר. תזכור שבודקים בארץ רק למי שיש לו תסמינים. כלומר, מי שנדבק עד לפני שבוע ומעלה. מדברים עכשיו על מעבר לבדיקות של האוכלוסייה בצורה רוחבית יותר, ולזה זה לא מספיק. לפי מה שמשרד הבריאות אמר היום בכנסת, קצב ההדבקה אצל החרדים הוא 1.4 ואצל שאר ישראל 1.2, והמטרה היא ליישר את כולם לפי 1.2. נניח שזה ישר מצליח - כלומר עוד שבוע נגלה שיש בארץ כמעט 29 אלף חולים עם סימפטומים. ו-10 אלף בדיקות שאמורות למצוא את מי נגלה עוד שבוע, כשלפי החישוב אנחנו יודעים שמדדובר על 29 אלף חולים, זה ממש לא הרבה.
  6. צריך להגיד - הבעיה היא לא עם מי שיוצא לריצה גם במרחק מהבית שלו. הבעיה היא עם התקהלות וצפיפות. הקושי הוא שאנשים לא מקשיבים להוראות, ולכן מחמירים, וזה ״פוגע״ גם במי שעושה פעולות יותר בסדר. אבל בסופו של יום, זה שרץ בים לבד במרחק 4 קילומטר מהבית שלו כנראה לא היווה סיכון לאף אחד.
  7. אם אני שם בצד את זה שאני מאוכזב מהממשלה שהולכת לקום, ברור שאני שמח שנמנעים מבחירות רביעיות. זה עולה המון למשק, לכולם כבר נמאס ובמיוחד בתקופה כמו עכשיו זה היה יכול להיות אסון ולא ברור לי איך היו אמורים לבצע דבר כזה. אבל אני חייב להודות גם שהרגלתי את עצמי כל כך למחשבה שזה כנראה בילתי נמנע - שמשהו בי גם קצת מאוכזב שזה לא קורה.
  8. אחלה, אבל מה זה קשור? ביבי רוצה אותו שם, מכל סיבה שלא תהיה, ולכן ביבי סירב לתת לגנץ את משרד הבריאות. ליצמן הרי לא צד למו"מ הזה, ביבי כן. להגיד שזה לא ביבי שסירב אלא ליצמן זה פשוט לא נכון.
  9. ביבי סירב בגלל ליצמן. ליצמן זה נדוניה של ביבי. טכנית לא צריך אותו בממשלה, אבל ביבי רוצה אותו שם.
  10. מעצבן אותי שעובדים על התפאורה מסביב, במקום לנצל את הזמן לתקן את הליקויים המטורפים שיש בפנים
  11. לפי הפרסומים שרצו (לכו תדעו אם הם נכונים), גנץ ביקש את הבריאות, ביבי סירב.
  12. האוזר והנדל לא יצטרפו אם גנץ לא מצטרף. זה אומר שאין לו מספיק קולות. ואגב, דרך ארץ (הסיעה של האוזר והנדל) וכחול לבן (גנץ ששמר על השם) הודיעו שהם ישארו סיעות נפרדות, אבל יפעלו כמו סיעה אחת. זה אומרת שיש להם את החופש לעשות מה שהם חושבים לנכון, אבל מקבלים שרים לפי המפתח של גנץ ולא המפתח של גוש הימין.
  13. שוב, על כמה מדובר? ואלו מפלגות יעמדו מאחוריו? אתה רואה את ש״ס, הבית היהודי וימינה מעדיפים את גנץ על פני מועמד הליכוד הבא? אתה רואה את ליברמן יתמוך בו אחרי מה שעשה עכשיו? גם אם יגדל (ושוב, בכמה זה כבר יהיה), מי יהיה במחנה שלו? מי יהיו הממליצים שלו?
  14. טוב, התקבלו החלטות בוועדת הכנסת, תמונת המצב בפיצולים - ע׳דיר כמאל מריח תעבור ללפיד, פנינה תמנו שטה תעבור לגנץ. גנץ יוכל לשמור על השם כחול לבן. לפיד ובוגי כרגע יקראו פשוט יש עתיד כרגע, אבל יכול להיות שישנו את השם בהמשך. האוזר והנדל יהיו סיעה נפרדת בשם ״דרך ארץ״ (שם נוראי). לא מן הנמנע שיתאחדו בהמשך עם גנץ, אבל כרגע עדיין לא. סביר להניח שהם חוששים שוב להכנס לתוך מפלגה שהם לא לגמרי מסכימים איתה, אבל אם הם לא יתאחדו בכלל, בבחירות הבאות הם לא יעברו את אחוז החסימה. המשמעות היא שלביבי יש 61 מנדטים עוד לפני צירוף גנץ. הוא צריך אותו, כי בלעדיו האוזר והנדל לא יצטרפו, אבל זה אומר שביבי יוכל להעביר כמעט כל החלטה שלו ברוב בכנסת, גם אם גנץ יתנגד. הוא הופך להיות עוד מפלגה בתוך הממשלה.
  15. כמה קולות? ישאב עוד 3 מנדטים? 5? זה לא מחנה. אתה לא תהיה ממשלת שלטון ככה. אתה צריך להיות בסביבת המפלגות הכי גדולות, שברור לחלוטין שאתה מנהיג הגוש, ושמפלגות אחרות יעמדו מאחוריך. לגנץ כבר לא יהיה את זה. ואגב, בעיני השמאל לא בשלטון (ולא יהיה בקרוב בשלטון) כי יש אמונה ש-״העם ימני״ (ולא שהחיים דינאמיים, כמו שאמרת), זה מצב נתון שלא יוכל לעולם להשתנות, ולכן הדדרך היחידה היא לשבור ימינה ולהתחזות לימין כדי למשוך קולות. התוצאה היא שכבר 20 שנה בערך השמאל לא הציב אלטרנטיבה ראוייה, סט ערכים שיציע פתרונות לבעיות וימשכו אנשים. אף אחד לא מציע לעם שמאל, ואז מתפלאים למה העם לא הולך שמאלה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.