Jump to content

almogzand

משתמשים רשומים
    1
  • Last visited

1. גולדהאר אמר שהם מחפשים איצטדיון לטווח ארוך והם עובדים קשה כדי לעשות את זה ושיהיה מה להודיע הם יודיעו. נשמע שבטווח הארוך אולי מכבי תצא מבלומפילד.
  2. הם הסבירו לגבי התזמון שעכשיו יש פגרה של שבועיים וחצי וזה לא לפני משחק או אחרי משחק ולכן בחרו להודיע על זה עכשיו
  3. כנראה רוצים להתחיל להחתים בקרוב שחקנים לעונה הבאה על דעת המנהל המקצועי או המאמן העתידיים
  4. אני מניח שאם הבלם הזר לא יחתום לא יתנו לו ללכת
  5. מכבי יכולים לנסות לבקש הארכה בכמה שעות ויש סיכוי שיתנו להם. בכל מקרה אם זר לא נוחת עד הצהריים כנראה שהסיפור גמור לחלון הזה. לגבי קבהא לא אמרו שהוא מודיע כבר היום לאן הוא מצטרף?
  6. כתוב בוואלה שמעריכים שכן יסכמו בין הצדדים כי אם לא הם ילכו לבוררות שיכולה להימשך גם חודשים. מדובר על השאלה לעונה עם אופציה לעוד שלוש שנים לפי רוב האתרים ככה שמכבי פ"ת בטח ירצו לסיים את הסאגה כבר עכשיו.
  7. ספורט 5 טוענים שמכבי מתעניינת בקשר אחורי: "בתוך כך, בשבדיה דווח כי מכבי ת"א מעוניינת בקשר הנבחרת ומאלמו, אוסקר לויצקי. חוזהו של השחקן יסתיים בסוף החודש, כך שהצהובים יוכלו להחתימו כשחקן חופשי. תחילה לגיה ורשה הביעה עניין בלוויצקי, אך כעת הוא מחוזר ב-MLS ונציגיו גם יצרו קשר עם מכבי ת"א, כך לפי הדיווח. לויצקי שמשחק כקשר אחורי, כבש העונה שני שערים ובישל עוד אחד ב-30 משחקים בכל המסגרות". http://www.sport5.co.il/HTML/Articles/Article.64.260519.html
  8. כתבה מספורט 5 על התנהלות מחלקת הנוער תחת ואן לייוון לא יודע עד כמה היא נכונה אבל הנה היא לפניכם: נוער שוליים: קריסת המודל של מכבי ת"א תחקיר: נטישת הכישרונות, יחסי האנוש הרעים שבאו לידי ביטוי בהשפלת ברומר, השיטה שהפכה את השחקנים לרובוטים ופירוק ביה"ס לכדורגל שהוביל לצמצום המחלקה. שנה וחצי מאז שפטריק ואן לייוון מונה למכבי ת"א, הסיפורים מאחורי המהפכה שלו נחשפיםעבור אוהד ממוצע של מכבי ת"א שלא חי את ליגת העל לנוער, המספרים של קבוצת הנוער של הצהובים העונה הם הדבר הגרוע ביותר – מקום עשירי עם 10 נקודות בלבד מתוך 24 נקודות אפשריות, פחות אפילו מהפועל תל אביב שחוותה פירוק, והפסד בכל משחק שני עד כה העונה. עבור רבים מאנשי המחלקה ומי שמכיר אותה מקרוב, מספרים אלו הם המספרים הכי פחות גרועים בה, אך כאלה שמסמלים את ההתרסקות שעוברת המחלקה בשנה וחצי האחרונות מאז מונה פטריק ואן לייוון לעמוד בראשה. המספרים המדאיגים באמת הם אלו - 17 מאמנים עזבו את מחלקת הנוער, עשרות רבות של שחקנים נפרדו אף הם, תשעה שחקני נבחרות שעזבו את הקבוצות הבוגרות של המחלקה, והתכווצות של בית הספר לכדורגל מלמעלה מ-600 ילדים לכ-200 ילדים בלבד. מפתיע ככל שזה יישמע, המספרים הללו הם ממש לא כל הסיפור, אלא רק כאלה שממחישים אותו. גורמים במכבי וכאלה שעזבו אותה בשנה וחצי האחרונה מספרים לתחקיר זה, כי האווירה השוררת בקרית שלום הפכה לקשה ופוגענית, וכי המקצועיות ששררה והפכה את המחלקה לטובה בארץ, נעלמה והביאה לסף קריסה של המחלקה, שסיימה את העונה שעברה עם שנתון אחד בלבד שזכה בתואר. "הנוער הנוכחי שמורכב משנתונים 99-00, הם אלו שזכו בכל האליפויות וכל הגביעים לאורך שנים", מספר מאמן שאימן את השנתונים הללו במכבי בעבר וזכה עמם במספר תארים, "זה שני שנתונים הכי טובים בארץ ששלחו את מירב השחקנים לנבחרות. ברגע שהגיע פטריק הכל התפרק לחתיכות". השנתון אולי אותו שנתון, אך השיטה שונתה וגם שחקנים בולטים רבים עזבו. אצל מוליכת הליגה לנוער, מכבי נתניה, ניתן למצוא את ירין שרעבי, מי שנחשב לדור מיכה הבא, שעזב את הקבוצה לאחר שוואן לייוון הבהיר לו, על פי מקורביו של השחקן, כי הוא לא ישחק היות שהוא לא מתאים להיות שחקן בליגה לנוער ובבוגרים בגלל שהוא קטן מדי פיזית. לצדו משחקים גם ירין מסיקה ויצטרף אליהם בקרוב גם סהר ברמי, שלושתם שחקני נבחרת, שבחרו לעזוב את מכבי לטובת נתניה. זו רק דוגמא אחת מייצגת. עקב כך ששחקנים מעל גיל 15 לא יכולים לעזוב את המועדון בצורה חופשית, שם מכבי הצליחה לעצור במעט את הסחף ולשמור על שחקנים בכירים, אלא שעל פי עדויות מקורבים, גם חלק נכבד, מאלה מרגישים כי הם לא מתקדמים והיו רוצים לעזוב, אם הדבר היה מתאפשר. שחקנים כמו איילון אלמוג ותומר אלטמן, שסומנו כמי שיהיו שווים לכל הפחות לכוכב מכבי פ"ת, מנור סולומון, נעצרו ובמידה מסוימת חווים נסיגה ביכולת. האם הפילוסופיה שלו יכולה להביא להצלחות? (האתר הרשמי) "אין מקום ליצירתיות. השחקנים צריכים להיות רובוטים" על פי עדויות של שחקנים במחלקה, חוסר ההתקדמות נובע משיטת המשחק והאימון שהכתיב ואן לייוון. מרגע שהגיע למועדון החליט ההולנדי כי כל קבוצות המחלקה ישחקו באותה שיטה ויתאמנו באותה שיטה, החלטה מקובלת לכשעצמה. אלא שהוא הנחיל שיטת 4-3-3 המבוססת על הכדורגל ההולנדי המשוחקת כפי שיושמה בשנות השמונים המוקדמות – המגנים מעבירים כדור במהירות קדימה אל החלוצים, ושלישיית הקישור ממלאת חלק הגנתי בעיקר ולא משתתפת כמעט בהנעת הכדור בהתקפה. ההוראות הטקטיות הן ברורות וכל שחקן פועל רק במסגרת התפקיד שלו כמעט ללא חילופי מקום או יציאה מעמדות המוצא המוגדרות. "הכל מקרי, שום דבר לא מתוכנן", מעיד מאמן במחלקה. "הכדורגל לא טוב. אנחנו לא מלמדים כדורגל". "הרגשתי שאני לא מתפתח אלא הולך לאחור", סיפר אחד משחקני הנבחרת שעזב את מכבי. "אין מקום ליצירתיות, לשיפור קבלת ההחלטות ולהתפתח כשחקן, בעיקר בקישור. אתה צריך להיות רובוט וזהו. גם אם זה היה מביא תוצאות והיינו זוכים בכל התארים אני לא חושב שהייתי נשאר, תיקח אליפות בנוער ולא תצא שחקן בוגרים? מה גם שאפילו בנוער זה לא עובד, התוצאות מדברות בעד עצמן". מספר כשרונות אף החליטו פשוט לפרוש מכדורגל, כמו שוער נערים א' גיא לוסטיג. לוסטיג הוא לא השוער הבולט היחיד שעזב. גם שוער נבחרת הנערים, חן עוזרי, עבר בהשאלה להפועל קרית שמונה לבקשתו לאחר שרצה להשתחרר. עומר ניראון בן ה-16, אחד השוערים המבטיחים במדינה, ובנו של דני ניראון, התעקש לעזוב בכל מחיר ולבסוף נמכר לבני יהודה תמורת 180 אלף שקל. האחרון לא שוחרר למבחנים בקבוצה דנית, ובנוסף הוצא מההרכב בבוקר המשחק בו הגיעו לעקוב אחריו סקאוטים ומאמני הנבחרת לאחר שתורגל בהרכב באימון המסכם, כעונש נוסף על עבירת משמעת שעבר למעלה משבוע קודם לכן וכבר נענש עליה, לבקשתו של ואן לייוון על פי מה שנאמר לשוער הצעיר. גם שוער מחלקת הנוער, דניאל פרץ, קיבל זימון לאקדמיה של בריסטול סיטי, אך במכבי לא אפשרו לו לצאת. בנוסף, כל מאמני השוערים, שהפכו את המחלקה למובילה בארץ בנושא השוערים, עזבו את המועדון מאז הגיע ואן לייוון. כך יצא מצב שבמכבי, שרק לפני שנתיים "סבלה" מעודף של שוערים במחלקת הנוער והייתה מוקד עליה לשוערים שרצו להגיע גם על מנת להיות שוערים שלישיים ולא להיות שוערים פותחים בקבוצות אחרות, פרסמה ביום חמישי מודעה בפייסבוק הקוראת לשוערים בכל גילאי הילדים והנערים, כולל כאלו ללא ניסיון, להגיע ליום מבחנים פתוח שיערך בחודש הבא. מתחת לגיל 15 ישנה נהירה המונית החוצה. לאחרונה נערכה פגישת חירום עם הורי שחקני שנתון 2005 לאחר שכמות יוצאת דופן של שחקנים עזבו את מכבי, בהם גם אורי עזו שהגיע בקול תרועה ממכבי חיפה כשחקן הגדול הבא של ישראל לפני כשנה, ובסיום העונה החליט לחזור לירוקים בעקבות אכזבתו מהמועדון. בפגישה של ההורים עם ואן לייוון ועוזרו, ריימונד אוטוולד, הוצגה מצגת להורים על החזון של המועדון. ההורים לא אהבו את מצגת מכירת הקונספט, במקום להתייחס לנושאים המהותיים, ואחד מהם הטיח: "שיחקנו מול רמת אליהו והם היו צריכים לתת לנו 8. עושים דברים הזויים באימונים. לא נשארו שחקנים, על מה אתם מדברים?". בעיקר אוטוולד היה זה שדיבר עם ההורים, עקב היחסים הרעועים של ואן לייוון עמם. "מכבי תל אביבהיתה בית עבור הילדים שלנו ועבורנו", מספרת אם של אחד משחקני קבוצת הנוער. "היום אנחנו מרגישים זרים ואפילו שנואים במתחם ולכן אנחנו לא באים. פטריק לא מסכים לדבר איתנו, אפילו שמדובר בילדים בסופו של דבר, וגם איתם הוא לא מתקשר". כשכבר כן מתקשר עם הילדים, לרוב הוא עושה זאת בגסות, על פי עדויות שהגיעו אלינו מהורים ומאמנים, ומשתמש בביטויים גסים באנגלית. "נכון שזה באנגלית, אבל הילדים מבינים", הסביר מאמן. לפני מספר שבועות נפטרה אמו של אחד משחקני נערים ב'. ואן לייוון ואוטוולד לא טרחו להגיע ללוויה או לשבעה, ואפילו לא שוחחו עם הילד להביע את תנחומיהם או לברר אם הוא צריך תמיכה כלשהי. אין זו פעם ראשונה שדבר כזה קורה. בעונה שעברה הלכה לעולמה במפתיע המזכירה של מחלקת הנוער, נורית מור ז"ל, שהייתה במידה רבה הלב הפועם של המערכת מבחינת המאמנים, השחקנים וההורים. לאחר הלוויה שלה זומן פסיכולוג הספורט, נועם אייל, לפגישה עם אנשי הצוות של המחלקה, שמטרתה הייתה לעזור להם לעכל ולהתמודד עם האובדן. לאחר נאום קצר של אייל שאל ואן לייוון האם מישהו רוצה לשאול משהו נוסף. מרגע שאיש לא התנדב לדבר, הפך ואן לייוון מיד את הפגישה לישיבה מקצועית בה דנו על הטמעת הטקטיקה בקבוצות השונות של המחלקה. זה לא רק יחסי האנוש או הטקטיקה השנויה במחלוקת שהביאה את השחקנים והמאמנים לנטוש. גם שיטות האימון צומצמו לשלושה תרגילים לכל נושא מהם יש לבחור, תרגילים הנחשבים למיושנים. מסיבה זו התפטר עוד לפני תחילת העונה שעבה אורי אוזן מאימון הנוער. לטענת נוכחים בפגישה, בשיחת הפתיחה עם המאמנים הבהיר להם ואן לייוון: "אתם תלכו בדרך שלי או שתלכו הביתה". ההולנדי הבהיר להם כי מנערים ג' עד לקבוצת הנוער הוא זה שיקבע הכל והם רק יבצעו. כיצד יתנהלו האימונים, מי ישחק, מי יהיה בסגל, כמה דקות יקבל כל שחקן וכן הלאה. "הוא החליף את המאמנים הכי מוכשרים בארץ בחיילים", מבהיר אחד מהמאמנים העוזבים. כשמאמנים ביקשו לשנות, הבהיר להם: "מאמנים אצלי קובעים רק מתי הם יכולים ללכת לשירותים, וגם זה באישור שלי". כמה מהשחקנים ישתלבו בבוגרים? (האתר הרשמי) מחפשים שוער. ההודעה שפרסמה מכבי ת"א (הפייסבוק הרשמי של מכבי ת"א) העלבון שספג אלון ברומר כמשל אפילו סמלים מכביסטים, ואנשים נוחים, שאהבת המועדון היא נר לרגליהם, לא חסינים בפני ואן לייוון. כך אלון ברומר, שאימן בעונה שעברה את נערים ב', הושפל במהלך חצי גמר גביע המדינה, אל מול יציע מלא בהורים ואנשי כדורגל. במהלך המשחק, לאחר שהקבוצה לא תפקדה כפי שרצה ואן לייוון, ירד מהיציע אוטוולד, הורה לברומר לשבת וניהל את המשחק במקומו. הקבוצה בכל זאת הפסידה בפנדלים להפועל ת"א והודחה. ברומר בלע את העלבון והמשיך בעבודתו, עד שבתחילת העונה הנוכחית הגיע הקש ששבר גם אותו: מבנה האימונים שהכתיב ואן לייוון קובע כי חצי השעה הראשונה תועבר על ידי מאמן כושר ולאחריה שעה וחצי של אימון עם המאמן. מאמן הכושר הקבוע של קבוצתו של ברומר לא הגיע, ומאמן אחר במחלקה החליף אותו אך היה צריך לסיים את האימון לאחר 20 דקות על מנת להגיע לאימון קבוצתו. ברומר החל את האימון שלו מיד בסיום אימון הכושר על מנת שהשחקנים לא יתקררו, וסיים אותו לאחר שעה וחצי כמתוכנן, אך 10 דקות לפני המועד המקורי. כשראה אותו ואן לייוון יוצא מהאימון נזף בו אל מול כל ההורים שחיכו בקפיטריה של קרית שלום, דיבר אליו בזלזול ועזב את המקום מבלי להסכים לשמוע מדוע האימון הסתיים לפני הזמן. למחרת התפטר ברומר. על פי שחקנים במחלקת הנוער, ואן לייוון גם קיבל מספר החלטות שפגעו בשחקנים וגרמו לרבים מהם לעזוב. כך קבע אימונים בשעה 11 בבוקר בימי הקיץ ולא הסכים להקדימם לשעה מוקדמת יותר. כך קבע אימונים לקבוצות המחלקה בימי שישי בשעה 18:00 ואף מאוחר יותר, ורק לאחר מספר חודשים בהם מאמנים ושחקנים הסבירו לו כי זה פוגע בשחקנים המעוניינים לקיים ארוחת שבת עם משפחתם, וכי אין תחבורה ציבורית בשעה זו, הסכים להקדים את האימונים, על אף שלעיתים רבות עדיין האימונים מסתיימים אחרי כניסת השבת כשאין תחבורה ציבורית. באופן קבוע ההולנדי מתעקש גם לקיים אימונים בשעות הבוקר על אף שהדבר אומר כי השחקנים הצעירים יאלצו להפסיד ימי לימודים בעקבות כך ולא מוכן להתחשב. ואן לייוון מכנה את האימונים הללו אימוני העשרה ובאופן רשמי ניתן להשתחרר מהם, אך על פי גורמים במחלקה ברור לכולם כי אימונים אלו הם אימונים לכל דבר והילדים מבינים בין השורות כי אין הם יכולים להרשות לעצמם להחמיצם, ואכן כמעט כל הילדים מגיעים לאימונים. כשהתבקש על ידי הורים ומאמנים להתחשב בצורכי הלימודים שלהם הבהיר: "גם ככה אם לא יהיו כדורגלנים יהיו קופאים בחנות, מה משנה הלימודים שלהם? זה מועדון כדורגל פה, לא מועדון קהילה או חינוך". למכבי דווקא היה פתרון מצוין לנושא זה – האקדמיה שהקימו במקווה ישראל, במסגרתו היו מגיעים שחקנים מכל הארץ בהסעות מאורגנות לבית הספר, אוכלים ארוחת בוקר, מקיימים אימון בבית הספר, לומדים במסגרת בית הספר ולאחר מכן מקבלים תגבור על מנת להשלים את החומר שהפסידו בבוקר, אוכלים ארוחת צהריים, יוצאים לאימון ערב בקרית שלום ומשם נוסעים חזרה לביתם. כך הצליחו עשרות שחקנים גם לשחק במכבי ובנבחרות ישראל, וגם לסיים בגרות בהצטיינות ובכיתות מדעיות. אלא שגורמים מספרים שוואן לייוון החליט כי הוא לא מסכים שהאימונים יערכו בבית הספר בעקבות מצב המגרש, על אף התכנון לשפצו בעתיד הקרוב. בנוסף, ההולנדי הקדים את אימון הערב לשעות אחר הצהריים, אז היו השחקנים אמורים לקבל תגבור בלימודים. כך יצא שהשחקנים נאלצו להפסיד לימודים מבלי להשלימם, וההורים החליטו שעדיף שהם ימשיכו ללמוד בבתי הספר בערים שלהם, והפרויקט נסגר השנה. 9 שחקני נבחרות עזבו (האתר הרשמי) "עבודה של שנה וחצי הובילה להרס של עשור" גם בית הספר לכדורגל - בסיס העוצמה של מחלקות הנוער ואלמנט כלכלי חשוב, הצטמק תחתיו מכ-600 ילדים לכ-200 בלבד. חובה לציין שמדובר בהחלטה מודעת וגם בתוצאה של החלטות אחרות. בית הספר מחולק לצפון העיר ודרום. בדרום העיר, המתאמנים בקרית שלום, החליט ואן לייוון כי גם ילדי בית הספר יתאמנו על מגרש שלם ולא על חצאי מגרש. מדובר בהחלטה חיו
  9. יש למישהו מקור מהימן שהם התפרקו חוץ מזה שהעמוד פייסבוק שלהם לא עולה?
  10. קפטן הנבחרת התארח במרכז פרס לשלום: "העזיבה שלי לא הייתה פשוטה", "רואה שהם מנסים לבנות דברים טובים", "רוצה לחזור לבלומפילד ולקחת אליפות" קפטן נבחרת ישראל ושחקן גוואנגז’ו ר.פ הסינית, ערן זהבי, הגיע הבוקר (חמישי) במסגרת ביקורו בארץ לאירוע לקידום הסובלנות עם ילדי נבחרת השלום של מרכז פרס לשלום ולחדשנות. כזכור, לפני כשנה אירח הנשיא התשיעי, שמעון פרס ז”ל, את זהבי במרכז והעניק לו את תואר “שגריר שלום בספורט”, המסמל את מעורבותו וחשיבותו של שחקן הכדורגל לקידום השלום והסובלנות באמצעות הכדורגל, בישראל ובעולם. זהבי אמר: “זה מרגש שאני השגריר האחרון ששמעון פרס מינה. המרכז תמיד לצידי, אני באמת מרגיש שגריר. בקרוב נציין שנה לזכרו ובשבילי זו איזושהי סגירת מעגל. אני אשמח לארגן ביחד עם המרכז משחק ראווה ראשון בין נבחרת ישראל לנבחרת סין” נבחרת ישראל: “עוד לא ראיתי את הזימונים ואני לא חושב שיש עניין של גיל, כל משחק בנבחרת הוא חשוב. מי שמגיע לו, נמצא בנבחרת”. מוקדמות המונדיאל: “ידענו בתחילת הקמפיין שיהיה מאוד קשה לעלות ולהגיע לשלב הבא, בסוף נעשה סיכומים אבל אנחנו יודעים שזה מאוד קשה”. המשך הקריירה: “אני בן 30 אבל אני מרגיש שאני בתקופה טובה, בכושר מצוין ומוכן מנטלית. אירופה? אי אפשר לדעת מה יקרה בעתיד, אני אוהב לחלום”. מצבה של מכבי תל אביב: “אני עוקב אחרי מכבי כל הזמן, בואו לא נעשה מזה טרגדיה, רק התחילה העונה ואני בטוח שהם עוד יצליחו בעתיד. אין ספק שהעזיבה שלי לא הייתה פשוטה, אני רואה שהם מנסים לבנות דברים טובים ואני בטוח שעוד יצליחו וזה מה שאני מאחל להם. הצוות החדש של מכבי שנבנה שם אלו שמות מהשורה הראשונה וזה צריך להיאמר לזכותם של ג’ורדי ומיץ’ שהשקיעו מלא. השאיפה שלי היא לחזור עוד שנתיים למכבי תל אביב, לבלומפילד החדש, לקחת אליפות ולפרוש. לא יודע לאן החיים ייקחו אותי”. במסגרת האירוע התקיים אימון בו השתתפו כ-40 ילדים מראם, עין ראפה, בית שמש, נתיב הל”ה, באר שבע ומיתר. כמו כן, נערך טקס במעמדם של שגריר סין בישראל, ג'אן יונג-סין, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות ובנו של הנשיא המנוח, חמי פרס. חמי פרס אמר: “ערן זהבי הוא השגריר האחרון של המרכז שאבא שלי זכרונו לברכה מינה. גם ערן וגם שגריר סין הינם אחראים על הקשר בין ישראל לסין גם בעזרת הכדורגל וגם בכלל. ערן בשבילי מהווה מודל לחיקוי ואני בטוח שגם בשביל כולם”. שגריר סין בישראל, ג’אן יונג-סין: “יש פה שני שגרירים היום אבל אני יודע שאתם אוהבים יותר אותו (צחק). הסינים גם מאוד אוהבים את ערן, הוא הכי טוב בליגה הסינית כבר השנה הוא הבקיע הרבה שערים ואני מקווה שבעתיד יהיו עוד הרבה יותר. ערן יכניס יותר גולים ויקבל יותר כסף ואני מקווה שהוא יזמין אותי לארוחת ערב כשאבוא לסין. הספורט הוא שפה בינלאומית, השתתפתי פעמיים במונדיאל של המרכז ואני יודע שהעם היהודי והעם הערבי יכולים להיות ביחד. אני מקווה שהמרכז יתרום עוד ועוד לאנשים ולאנושות בכלל”. http://www.one.co.il/Article/17-18/1,1,3,0/297011.html?ref=hp
  11. לפי הפרסומים הציעו לו יותר כסף מחיפה והוא מעדיף ללכת אליהם (ככל הנראה כי שם יש לו יותר סיכוי לקבל מקום בהרכב)
  12. אני לא מהחסידים הגדולים של קרויף וחושב שהרבה מהטעויות בשנתיים האחרונות ברכש הן באשמתו אבל עדיין ממש הגזמת. יש לנו בעיות הרבה יותר גדולות מאשר הניהול משחק שלו במשחק הזה שהיה לא טוב. אני מקווה שנחזק את הסגל דחוף כי זה לא יספיק לליגה ובטח לא לאירופה.
  13. מה שמפתיע בריאיון זה העובדה שהוא אומר שדודו דהאן אמר לו לבחור במכבי הריאיון המלא: אופיר דוידזאדה: "אמרתי לסוכן שיחליט עבורי, הוא אמר לי שמכבי תל אביב הכי מאמינה בי" "המאמן בבלגיה החליט שאי אפשר לסמוך עליי. הפכתי לשחקן שהמאמן לא מאמין בו. יכולתי להתעסק ברחמים, אבל בחרתי לעבוד עם מאמן אישי. רואים את זה היום במגרש". אופיר דוידזאדה מסביר מדוע לא חזר להפועל באר שבע ואיך הפך משחקן אומלל בבלגיה לרכש הכי טוב של מכבי תל אביבעומר אצילי, כריסטיאן באטוקיו, טינו סוון סושיץ? אופיר דוידזאדה הוא בינתיים שחקן הרכש מספר 1 של מכבי תל אביב. עוד לפני הפריצה הסוחפת באגף ביום חמישי האחרון בדרך לשער הכה חשוב של וידאר קיארטנסון מול אלטאך, היו אלה ההופעות של המגן השמאלי בשלבים המוקדמים של הליגה האירופית שלימדו כי עשתה נכון מכבי תל אביב שחיזרה אחריו וזכתה בשירותיו. לפני שנה הוא היה על גג העולם. אליפות היסטורית עם באר שבע, משחקים נפלאים במוקדמות ליגת האלופות, מעבר יוקרתי לבלגיה ומקום בטוח בהרכב של נבחרת ישראל. ואז באה העונה הקשה בגנט עם החזרה לישראל בסופה ודוידזאדה היה צריך לשקם את עצמו. גם הוא לא האמין שזה יקרה לו כל כך מהר. אופיר, איך אתה מסכם את השנה שעברה עליך? "הרבה שואלים אותי איך עברתי את העונה הקשה בבלגיה. אז אני אומר, בשבילי זו לא היתה עונה קשה אלא עונה מאתגרת. זו סיטואציה שלא התמודדתי איתה בעבר כי תמיד הייתי שחקן דומיננטי ומוביל. מישהו שתמיד בנו עליו ואז הגעתי לגנט והפכתי לשחקן שהמאמן לא בונה עליו ומשאיר אותו מחוץ לסגל. עמדו בפניי שתי אופציות. יכולתי להסתובב שם בבלגיה עם ראש מורכן וכל הזמן להתעסק ברחמים עצמיים או לבחור באופציה השניה ולהגיד לעצמי שיש לי זמן לעבודה קשה, לאימונים אישיים בלי הקבוצה. החלטתי לבחור באופציה השנייה. לקחתי מאמן אישי שיעבוד איתי על האלמנטים שהיו חסרים לי. נשארתי בכל יום באימון ושיפרתי חלק עליון ורגליים. רואים את זה עכשיו במגרש". מה שרואים ממך כרגע זה לא מקרה קלאסי של שחקן שנעדר ממשחקים שנה שלמה, אבל אתה לא מצטער על שנה מקצועית שהלכה לאיבוד? "אני ממש לא מצטער ואני ממש לא מסתכל על זה כך. מבחינתי זו לא היתה שנה מבוזבזת. זו היתה שנה שחיזקה אותי כי האימונים שם הם ברמה גבוהה מאוד. גנט מתאמנת בקצב מאוד גבוה ואני הייתי עושה בכל יום עוד אימון. ברור שיכולתי להשתפר יותר אם הייתי גם משחק, אבל ידעתי שאם אני אוריד את הראש ולא אדאג לעצמי שם, לא אגיע למצב שקבוצה כמו מכבי תל אביב תרצה אותי. ידעתי שאני עומד לפני שנת מבחן". למה הרמת ידיים שם וחזרת לארץ? "שמע, המאמן שלא האמין בי נשאר. לא ראיתי את עצמי מתקדם מקצועית בקבוצה הזו. החלטנו יחד גם אני וגם גנט שעדיף להיפרד. מכבי תל אביב היתה רצינית לגביי. היא האמינה בי ואני רוצה להחזיר למכבי על כך במגרש". מה קרה שם שלא שיחקת כמעט עונה שלמה? המאמן מחק אותך בגלל צהוב שני וכרטיס אדום? "אני חייב לקבל כל החלטה של מאמן. באותו משחק הובלנו וגם אחרי שהורחקתי הובלנו, אבל אז הפסדנו את המשחק. המאמן מאוד התאכזב והתעצבן כי הפסדנו בדקה האחרונה". הוא החליט שהוא לא יכול לסמוך עליך ומחק אותך? "כנראה שהוא החליט שהוא לא יכול לסמוך עלי. שקבלת ההחלטות שלי לא נכונה". ניסית לדבר איתו? "ניסיתי לרכך אותו אבל זה לא הצליח. בסופו של דבר כדורגל זה גם עניין של מזל ויכולתי ליפול בבלגיה על מאמן וקבוצה יותר נכונים עבורי". מהיכן הגישה הבוגרת הזו? "אני חושב שתמיד היה בי משהו מהתכונות האלה, אבל מי ששיפר אותי ושיכלל את זה זו אשתי. מאז שהיא נכנסה לי לחיים רק פרחתי. אשתי תמיד יודעת מה לומר ברגע הנכון. היא היתה אתי באותה תקופה בגנט. זה גם לא היה קל לה אבל הסתדרנו בזכות קשרים עם הקהילה ועם השחקנים הישראלים ששיחקו בגנט". מתי ידעת שאתה חוזר למכבי תל אביב ולמה לא להפועל באר שבע? "אמרתי לדודו דהאן הסוכן שלי שיחליט מה נכון עבורי. הוא אמר לי שמכבי תל אביב היא הקבוצה שהכי רוצה ומאמינה בי". מה היה עם באר שבע? "גם באר שבע רצתה וגם מכבי חיפה, אבל בסופו של דבר מכבי תל אביב היתה הכי רצינית לגביי". היתה אפשרות להישאר בבלגיה במועדון אחר? "היתה אבל החלטתי שהכי נכון לי לחזור לישראל". בעבר שחקנים חששו להגיע למכבי תל אביב מכיוון שהמועדון הגדול הזה היה די מאיים. "הרושם שקיבלתי לפני שהגעתי למכבי תל אביב היה על מועדון גדול, מלחיץ ומפחיד עם ציפיות בשמיים. אבל מאז שבאתי לכאן אני לא מרגיש מזה כלום. אני מרגיש שהגעתי למשפחה גדולה שכל הזמן דואגת לשחקנים. אני עדיין לא מרגיש שום לחץ, בטח לא כזה שמדברים עליו מבחוץ. מכבי תל אביב יודעת לשמור על השחקנים שלה. אני רואה את זה בדינמיקה מול התקשורת וגם ביום יום בחדר ההלבשה". מה ההבדלים בין מכבי תל אביב לבאר שבע? "אני לא מנסה לחפש לעשות השוואות בין שני המועדונים. זה ממש לא נכון לי". גדלת בהפועל באר שבע ושיחקת גם בתקופות הפחות טובות. איפה הרגשת שהנה מגיע השינוי הגדול ובאר שבע עומדת להפוך למפלצת? "אני חושב שהשינוי היה כשאלונה ברקת החליטה להביא סגל מקצועי צעיר ורעב. היא הביאה את ברק בכר כמאמן והוא הגיע עם צוות רעב מאוד להצליח. זו מבחינתי הסיבה הראשונה לשינוי. ההגעה של ברק עשתה את השינוי". וטרנר? "ברור. טרנר זה מבצר כמו שבלומפילד היה מבצר וכעת הוא חסר לשחקנים של מכבי תל אביב". איך זה היה לשבת שם בבלגיה הקודרת ולראות את הפועל באר שבע במסע כל כך קסום בליגה האירופית? "אני חושב שהם עשו מסע יפה מאוד, אבל לא קינאתי בהם לרגע. הייתי כל כך שלם עם ההחלטה שלי לצאת לאירופה כי זה היה החלום שלי. הלב שלי אמר שאירופה זה הצעד הכי נכון עבורי ובכדורגל צריך ללכת עם הלב". מבחינת יכולת אתה מתאים לליגה הבלגית? "ללא ספק. אני משוכנע בכך. אבל אני בן אדם שאוהב מעשים ועובדות על הדשא ולא שיחקתי מספיק כדי לענות על השאלה הזו". איך נראים החיים של כדורגלן ישראלי בבלגיה? "קודם כל יש הבדל בין שחקן שמשחק לשחקן שלא משחק. כשאתה לא משחק הכל נראה קודר וכבד יותר. ההנאה והכיף זה כאשר אתה משחק. ברור שאם הייתי משחק בגנט הייתי נהנה יותר. אבל גם בלי לשחק נהניתי מאוד להתארח אצל משפחות יהודיות באנטוורפן. המשפחות שם מאוד אוהבות לארח את הכדורגלן הישראלי. יש שם איכות מאוד גבוהה של חיים. אפשר גם לצאת משם להרבה מקומות באירופה. אני לא מצטער לרגע שיצאתי לשם. לא הייתי סולח לעצמי אם לא הייתי יוצא לבלגיה אפילו שלא שיחקתי". היית מעדיף שמכבי תל אביב תקנה אותך? אתה הרי מושאל בגלל הסעיף שמחייב את מכבי תל אביב לשלם חצי מיליון יורו לבאר שבע אם היא קונה אותך. "ברור שהייתי מעדיף שמכבי תל אביב תקנה אותי. אני מתרכז כרגע במכבי תל אביב ואני מרגיש שאני נותן יכולת מאוד טובה. אני מפתיע את עצמי ביכולת בה אני נמצא כרגע. תמיד יש לאן לשאוף". הקהל מחבק אותך בינתיים כי היה חסר להם מגן שמאלי מסוגך. "אני מרגיש את ההערכה הזו של הקהל אבל אני ממש לא חשבתי על מה שהיה בעבר ואם היו כאן מגנים שמאליים טובים או פחות טובים ממני". אתה מסכים שכדי להחזיר למכבי תל אביב את האליפות היא צריכה לפגוע בשחקנים שיהיו התשובות לג'ון אוגו ולטוני וואקמה? "אני לא מתעסק בזה. בחיי שלא. יש לנו השחקנים כל כך הרבה משימות ויש צוות מקצועי שיעשה את העבודה הזו של צירוף שחקנים". האליפות תהיה של באר שבע או מכבי תל אביב? "אני לא פוסל את מכבי חיפה ובית"ר ירושלים. תהיה ליגה מאוד חזקה בעונה הקרובה". אתה מצייר בראש את תסריט משחק החזרה שלך לטרנר? "יש עוד הרבה זמן עד אז. זה יקרה רק במחזור השמיני". אומרים שהשתנית? "אם מתכוונים לזה שבעבר הייתי יותר מופנם, אז כן זה נכון. בעבר הייתי יותר מופנם והיום אני יותר פתוח. הייתי סגור ועברתי שינוי בזכות בת הזוג שלי. התחלתי יותר לדבר, להיות משוחרר ואני חושב שזה גם בא לי עם הזמן. אני חושב שדווקא בבלגיה כשלא הייתי בתכניות הרגשתי יותר משוחרר ונפתחתי. בבלגיה הבנתי את החיים. פתאום הייתי בסיטואציה בה לא הייתי מעולם. הבנתי כמה דברים על עצמי. השהייה בבלגיה גרמה לי להיכנס יותר לתוך האישיות שלי והפכתי לאדם יותר חזק בראש". לפני שנה היית מגן הנבחרת מול איטליה ומקדוניה. איפה אתה ממקם את עצמך היום? "אני שחקן יותר טוב ממה שהייתי לפני שנה. גם התקפית וגם הגנתית. אני מאוד רוצה לחזור לנבחרת לקראת המשחקים הקרובים. אני מאוד מרוצה מהיכולת שלי בשלב הזה של העונה". הפועל באר שבע לפני עלייה הסטורית לליגת האלופות. תחזיק להם אצבעות במאריבור? "אני מתרכז רק בהצלחה של הקבוצה שלי. יש לנו משחקים חשובים מאוד השבוע וכל המחשבות שלי נתונות רק לגבי המשחקים שלנו מול בית"ר ירושלים ואלטאך". https://sports.walla.co.il/item/3090477
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.