Jump to content

מנג'ר יונייטד

משתמשים רשומים
    2,789
  • Last visited

Everything posted by מנג'ר יונייטד

1. מכבי בשלב בעונה ובמצב סגל שלא מאפשרת לה יותר מדי תשובות אל מול משחק חונק כמו שראינו היום מגנט. לטעמי, קין בחר להתמקד היום בלנסות לבצע את מה שהקבוצה יודעת לעשות טוב ברוב המשחקים. הביצוע לא היה מספיק טוב. כרגע, אין לנו חומר שחקנים או אימון בשביל רעיונות יצירתיים כדי לשבור את הלחץ. חלק מהפתרון זה כנראה להאמין במישהו כמו שחר או לתת הזדמנות אמיתית לדוידה, ולחכות למשיח (קיקו) שיחלים. יש נקודות מעודדות. אפילו היום, הצלחנו לייצר כמה בידודים מעולים בשביל מילסון, וזה התרגיל ההתקפי הבולט והיעיל ביותר שלנו. זה לא משהו לזלזל בו מול יריבה מאומנת ומתואמת כמו גנט. היו כמו מצבים של הצטרפות יפה של המגנים מקו שני, אבל מאסון באמת לדעתי מרחק שני משחקים מלהפסיק לעלות כי אין לנו שחקן אחד בסגל שיודע לתת לו את הכדור לאגף כמו שצריך, ורביבו היה היום במשחק של שכר לימוד באירופה. אנחנו לא מסוגלים לכפות את עצמנו על יריבה ברמת של גנט. לא מבין איך בכלל אפשר לצפות למשהו כזה.
  2. בכל פעם שאנחנו פוגשים קבוצה "אפורה" ומאומנת להחריד, הדיבור הזה חוזר. לכו אחורה להודעות במפגשים מול באזל, בעיקר ההפסד 1:0 שם במוקדמות האלופות עם סוזה. אתה צודק שצמד הבלמים שלנו לא מספיק ברמה ושיוריס לא יכול לתפקד לבד, אבל בסוף, יש שיטת משחק שקין מנסה להנחיל, והיום פערי האיכות בין הקבוצות והסגלים, בשילוב עם תפקוד לא מספיק טוב של כל השחקנים שלנו, למעט מילסון ואולי קצת יוריס, הכריעו. אני איתך. לא הגיע לנו תיקו. גנט שלטו במגרש במשך כל המשחק. ברור שיכלנו לעשות יותר מבחינת ניסיונות להפתיע אבל הפער גדול וגם אם זה לא בא לידי ביטוי מבחינת קצב, היריבה די שיתקה אותנו.
  3. ברור שצורת המשחק שלנו לא עזרה. אני מעריך את זה שקין משחק באותה הצורה ללא קשר ליריבה, ופחות מעריך את חוסר היכולת או הנכונות שלו לבצע התאמות. הקבוצה שלנו מרגישה כמו הסיפור המפורסם על הילד ההולנדי עם האצבעות בסכר. לפעמים מרגיש שחסר לנו בלם כדי לייצר ציוות שיאפשר לקישור להתרכז בבניית המשחק, לפעמים מרגיש שחסר לנו קשר אחורי (כדי שיוריס יזוז קדימה) או מרכזי איכותי יותר (מבחינה הגנתית) כדי שיהיה לבלמים שקט, כל הזמן כמעט מרגיש שחסר לנו שחקן כנף נוסף שישלים את מילסון ואותו הדבר גם לגבי קשר התקפי. בשורה התחתונה, גנט קבוצה עדיפה עלינו, שיתקה לחלוטין כמעט את משחק ההתקפה והנעת הכדור שלנו, למעט הפעמים הבודדות בהם הצלחנו לממש את התכנית של קין לבודד את מילסון באגף.
  4. אני יודע שזה פופולרי לחשוב שגנט חלשים ושאנחנו יכולים לעשות כאן משהו עם קצת יותר תעוזה, אבל גנט מראים בדיוק למה הם קבוצה בכמה רמות מעלינו. השליטה שלהם במרכז השדה והמשחק המאורגן שלהם זה משהו שקשה לנו מאוד להתמודד איתו. הם פשוט מחסלים כל אפשרות שלנו להניע כדור, ובפעמים הבודדות שאנחנו כן מצליחים לעשות את זה ולהגיע לאזור הרחבה שלהם, זה נגמר באיבוד של דביטון או בעבירה על מילסון. כלומר, זה לא מקרי שאנחנו נראים רע, אלא הם משבשים את המשחק שלנו וגורמים לנו להיראות רע.
  5. מילסון פשוט רמה מעל כל הסגל שלנו. להחתים עד הפרישה בהול.
  6. חבל מאוד. גול של חוסר ניסיון וחוסר תיאום. מה חטאנו שמגיע לנו צוות שידור כזה בדמות חביב ונימני?
  7. דביטון פשוט מחרב את המשחק שלנו. מקווה שקיקו יחזור בהקדם.
  8. שכחת את אלקמאר וגם את ויאריאל למרות שויאריאל היה בגארבג' טיים. לטעמי פלזן מעל כולם, גם בגלל איכות היריבה וגם בגלל המעמד והחשיבות.
  9. תורג'מן שחקן והשופט שדד לנו כאן פנדל ודאי.
  10. הרכב של "לא בא לנו להפסיד דרבי וגם תיקו בסדר"
  11. תמיד היו תופעות כאלה. בשביל זה יש את שער 11 ועוד "כיסים" של אנשים שבאים לעודד (חלקים משער 13, 7 ו-8)
  12. חומץ, אם אני מקביל את הקישור לברצלונה של גווארדיולה (שזכתה בליגת האלופות), יוריס הוא הצ'אבי שלנו. אין לנו בוסקטס ואין לנו אינייסטה, אבל אתה צודק שיוריס וההגנה שלנו ייראו טוב יותר אם יוריס ישחק את התפקיד שצ'אבי שיחק בברצלונה הזאת. הבעיה, שוב, היא שאין לנו את השחקנים המתאימים בשביל שהוא יוכל לשחק את התפקיד הזה. גלזר שוחרר, מה שמעיד על כך שקין לא מחפש בוסקטס מאחורי או לצד יוריס, וכל מי ששיחק ב-10 שונה ומתופקד שונה מאוד מאינייסטה. בשביל להזיז את יוריס קדימה, אני חושב שאנחנו צריכים להזיז את פרץ קדימה. זה ישפר את משחק הלחץ אבל עשוי לפגוע בייצור המצבים והאיומים מרחוק (כי פרץ ויוריס לא ממש איום מרחוק, בניגוד לדביטון וקניקובסקי). זה כמובן יעלה את השאלה מי ישחק מאחורי יוריס. גולסה הוא היחיד שיכול, מבחינה רעיונית, לשחק שם. קישור של גולסה, יוריס ופרץ יכול להתאים לרעיונות של משחק לחץ שראינו מקין, אבל יקשה עלינו מאוד מול בונקרים צפופים, למרות התנועה ואיכויות המסירה של שלושתם. אני לא מקנא בקין. אין לו את הסגל בשביל הרעיונות שהוא רוצה ליישם, אבל מצד שני, הוא זה שהתעקש על שוער נוסף במקום 10 או בלם. יש בי חלק שמקווה שעידו שחר יתחיל לקבל דקות וייצר אמצע חזק יותר ליד פרץ, לאו דווקא כ-10, אבל נראה שקין די נעול על לשחק עם 10 מסורתי.
  13. כתבתי חוסר החדות הרשלני בהתקפה. זה מתבטא בכמות איבודים מוגזמת כשאנחנו עם הכדור ליד רחבת היריב, בהחטאות ממצבים נוחים (בעיטות אפילו לא הולכות למסגרת), קבלת החלטות רעה (לבעוט כשצריך למסור ולהיפך) ועוד. המשחק הזה היה צריך להיות 3:0 במחצית או 4:1 בפתיחת המחצית השנייה. במקום זה אנחנו בעוד סדרת מתח עד שריקת הסיום, אם בכלל נצא מהדקות שנותרו בשלום, מול יריבה ברמה של ליגה לאומית.
  14. ההגנה הרעועה וחוסר החדות הרשלני בהתקפה מסבכים אותנו משחק שני ברציפות.
  15. דור פרץ חייב להתאפס מול השער. הוא מגיע להמון מצבים וזה נפלא אבל הסיומת שלו נוראית ובמשחקים חשובים באירופה וברוב משחקי הליגה זאת בעיה קשה. ההגנה שלנו ממשיכה להדאיג מאוד. אי אפשר לקחת אליפות כשסופגים בכל משחק. בסך הכל, יריבה נוחה, אווירה טובה ותוצאה טובה במחצית. חייבים לתת את הרביעי מהר ולתת לזהבי מנוחה. דוידה נראה כמו שדרוג באגף בינתיים, למרות קבלת החלטות לא מספיק טובה.
  16. אבו פרחי ובלאי שני השחקנים הכי מעניינים בנוער.
  17. כמה אליפויות לקחנו ב-12 השנים לפני מיטשענק? למי ששכח - איבדנו לפחות אליפות אחת, אם לא יותר, בגלל חוסר מקצוענות של שני שחקני מפתח שלנו, שהפרו את התקנון המשמעתי של הקבוצה, ולפחות שתיים או שלוש בגלל ניהול לא מספיק איכותי. בכל העונות בהן היה לנו צוות מקצועי (ניהול ומאמן) איכותי, לקחנו אליפות תחת מיטשענק, למעט עונת האלופות באליפות הראשונה של באר שבע. אוסיף ואומר - למעט השנתיים האחרונות, סיימנו תשע עונות (אם אני זוכר נכון) במקום הראשון או השני. זאת אומרת היינו במאבק האליפות עד וכולל הישורת האחרונה.
  18. 600 או 700 אלף יורו על אלמוג זאת עסקה מעולה עבורנו. אמנם פחות מהמיליון ומשהו שבית"ר הציעו עליו בזמנו (ואני שלם לחלוטין עם ההחלטה להשאיר אותו ולנסות לפתח אותו לשחקן שיתרום לנו ושאולי נמכור ביותר כסף, בעיקר לאור המצב הדל של השוק הישראלי), אבל אחלה מחיר בשבילנו.
  19. כבש בסך הכל שלושה שערים, אחד מהם בפנדל, מול יריבות חלשות בגביע. לא כבש בליגה מול ציריך.
  20. אני איתך לגמרי לגבי ניסוי של קשר אחורי, קשר מרכזי ימין וקשר מרכזי שמאל. לטעמי, זה גם יותר מתאים לחומר השחקנים שיש לנו (פרץ, קניקובסקי, שחר וגולסה יכולים לפרוח במערך הזה).
  21. אחרי המשחקים בקוסובו ומול רומניה כבר לא יהיה סיכוי לעלות, למקרה שלמישהו היה ספק לעלות. הדבר החיובי היחיד שיכול לצאת מפספוס הזדמנות היסטורית וחד פעמית כמעט כזאת לעלות הוא אם יביאו צוות אימון ראוי, שיוכל לרוץ עם הסגל המוכשר להחריד (שגם משחק באירופה כבר מגיל צעיר). אפילו אופיר חיים כזה מבחינתי.
  22. כל מי שתומך בהפגזת אבוקות - אתם מבינים שמבחינת רוב קברניטי הכדורגל אין שום בעיה שהכדורגל כאן ישוחק מול יציעים ריקים?
  23. תודה על הכל ובהצלחה. מקווה לראות אותו במכבי בהמשך הדרך.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.