Jump to content

מנג'ר יונייטד

משתמשים רשומים
    2,789
  • Last visited

Everything posted by מנג'ר יונייטד

1. אני לא מבין למה חושבים שיש סיכוי. אין סיכוי. כתבתי את זה. שוויץ ינצחו את קוסובו ורומניה את שוויץ.
  2. זה לא יקרה, אבל גם זה לא יספיק. ניצחון שלנו על רומניה וניצחון ביתי של שוויץ על קוסובו יבטיח לשוויץ עליה. במצב כזה, רומניה ינצחו את שוויץ ואז גם רומניה וגם שוויץ יעלו. בשורה התחתונה, להוציא שלוש נקודות מחמישה משחקים מול רומניה, שוויץ וקוסובו זה לא מספיק.
  3. יעשו חילופי שבויים עם אצילי. אל חשש.
  4. אם הפלסטינים היו רוצים שתי מדינות מזמן היו כאן שתי מדינות. חלאס. מספיק להשלות את עצמנו. בכל דגל, צעיף ומסמך שלהם מופיעה מפת ישראל השלמה.
  5. תראה, בגדול, הציפייה של מחנה השלום, וגם של המחנה שדוגל בהמשך הממשל הצבאי אגב, היא שהפלסטינים יגיעו לאותה הפנמה שהאירים הגיעו אליה, שמאבק מזוין ואלים לא יוביל אותם לשום מקום ולשום עצמאות או שגשוג. הציפייה הזאת מנותקת מהמציאות כי הפלסטינים הם לא אירופאיים, לא ליברלים ונטולי חינוך שיאפשר דו-קיום. לכן, דעתי האישית היא שהמשך "הכיבוש" והממשל הצבאי, לצד חזרה למדיניות יד קשה, העמקת גושי התיישבות גדולים (לא רוצה להגן על ישובים קיקיוניים של חמש משפחות, אלא לקבוע עובדות בשטח), עצירת כספים, תנאי כליאה מייאשים למחבלים שנתפסו וכל פעולה וגישה שתוציא את הרוח ממפרשי "ההתנגדות", חיוניים להמשך חיינו והביטחון שלנו. בעולם בו היינו יכולים לשלוט בתכני הלימוד במערכת החינוך שלהם, הייתה תקווה לשינוי. לצערי, כיום, התקווה היחידה לשינוי היא על ידי דיכוי אכזרי של כל ניסיון להתנגדות אלימה. הפלסטינים מבודדים יותר מאי פעם בעולם. ישראל היא צינור החמצן שלהם, ואין סיבה שנמשיך לסייע להם. לא אישורי עבודה (ראינו מה זה שווה ב-7 באוקטובר), לא חשמל, לא מים, לא דלק, לא סחורות, לא כלום. תן ל"אחיהם" הערבים לדאוג להם.
  6. לרשות ולפת"ח אין יכולת לבצע משהו בסדר הגודל של חמאס, גם כי זה פחות האידיאולוגיה הנוכחית שלה וגם לאור הפעילות הענפה שלנו בשטחים. עם זאת, אסור להתבלבל ולחשוב שהרשות מכירה בקיומנו כאן. כל בתי הספר שלהם מלמדים ומחנכים על שאיפה שכוללת את כל ישראל. אחרת, מזמן הייתה להם מדינה. אני מסכים שהם הרע במיעוטו, אבל זה בעיקר לאור הפעילות הצבאית שלנו לסיכול כל דבר בגדה, ופחות מטוב ליבם או הרצון של הרשות.
  7. גם אם זה אנחנו, אני באמת מקווה שהממשלה הרכה הזאת לא תתקפל אל מול לחץ בינלאומי. המסר חייב להיות קצר, ברור ומהדהד בכל ערוץ תקשורת אפשרי - עד הניצחון. אין ולא תהייה הפסקת אש עד שכל החטופים לא יחזרו.
  8. לא יודע אם אני מסכים עם כל הנקודות שלך אבל אני מסכים עם רוח הדברים. מדובר כאן באיום קיומי על מדינת ישראל. אנחנו חייבים לצאת מהמלחמה הזאת עם מחיר כל כך גבוה שחמאס ישלם (אם יש אפשרות למוטט את השלטון שלו ברצועה ולפרז את עזה מנשק עד כמה שניתן) ואפקט תודעתי שתושבי עזה יבינו שלא ייצא להם שום דבר חיובי מהמשך הטרור ויירעדו להם הביצים לפני כל דבר קטן. חלק מזה נוגע גם למדיניות שלנו אחרי שהמלחמה תיגמר (ועם כל הצער שבדבר, אני מקווה שהמלחמה לא תיגמר מוקדם מדי כי זאת מלחמה לכל דבר ועניין, כמו לפני חמישים שנים). אסור לנו בתכלית האיסור להפסיק לרדוף את ראשי ופעילי החמאס, בכל מקום, ואסור לנו להכיל יותר כל דבר ליד הגבול. חייב להיות שטח סטרילי, עם מכשול משמעותי. לא אישורי עבודה, לא חשמל, לא סחורות, לא כלום. בהצלחה להם עם דאגה מ"אחיהם" ממדינות המערב.
  9. וואלה, עם כל הכבוד לשנאה הספורטיבית ולכמות הפעמים שהוא תפר אותנו בדרבי, יש שחקנים שהרוויחו את השורה הזאת (שלטעמי עבר זמנה ללא קשר לטועמה) הרבה יותר ממנו.
  10. אני איתך. מדברים על אזרחים בעזה? וואלה, הרבה מה"אזרחים" האלה זה פעילי חמאס שמסתווים, הרבה מהאזרחים האלה חגגו ב-9/11 ונכנסו לישראל ובזזו ואנסו ורצחו וחגגו את המעשים הנתעבים של חמאס, הרבה מהאזרחים האלה משמשים ביודעין כמגן אנושי. אם לא נייצר כאן אפקט הרתעתי משמעותי (כי יש לי אפס אמון ביכולת של הממשלה הזאת למחוק את חמאס, אבל הלוואי שאתבדה) שיישלח מסר ברור שמי שרק יחשוב להתעסק איתנו יקבל בראש ברמה של להחזיר אותו לימי הביניים (והמצור זה חלק מזה, והתמונות של פלסטינים באוהלים זה חלק מזה, אבל זה ממש לא הכל), אין עתיד למדינה שלנו.
  11. אפשר דעה לא פופולרית? המריחה האינסופית של התחלת הכניסה הקרקעית יכולה לפעול לטובתנו. ככל שהמלחמה הזאת תימשך יותר זמן העולם ייאבד עניין (תראו מה קרה באוקראינה ובסוריה) ויהיה עלינו פחות לחץ. חייבים להמשיך במצור (זה גם ככה לא הכי אפקטיבי אם לשפוט לפי התמונות שאני רואה באבו-עלי אקספרס וערוצים דומים בטלגרם לגבי החשמל והמים ברצועה). המצור בשילוב עם ההפגזות, ביחד עם החורף המתקרב, ייצרו לחץ פנימי על חמאס ויחלישו אותם. התרגלנו, לצערנו, למלחמות קצרות, אבל כאן צריך מלחמת התשה וכתישה ארוכה. לרכך ולחסל עוד בכיר ועוד בכיר ועוד בכיר ולהפעיל עוד ועוד בניינים, עד שהקרקע תהייה מוכנה למבצע, שבסופו אסור שתישאר מנהרה אחת של חמאס. גם אם זה אומר חומת מגן בעזה. לעבור בית בית מאלה שיישארו. לקחת בחשבון שהמון בתים ודרכים ממולכדים ושרוב הטרוריסטים שניתקל בהם יגיחו ממנהרות ויסתוו בתוך האוכלוסייה האזרחית. אחרי המצור והמהלך שאוי ואבוי אם נימנע ממנו, נגמר הסרט. אין יותר סחורות מישראל ואין אישורי עבודה ואין חשמל. רוצים? שיסתדרו לבד ושכל המדינות שונאות ישראל ידאגו להם. מבחינתי, אם זה היה ישים מבחינה הנדסית, הייתי חופר תעלה ברוחב 2 ק"מ מסביב לעזה וממלא אותה במים כדי שהם לא יוכלו בחיים יותר לחטוף אנשים אליהם. התנתקות על אמת. חשוב מאוד גם לייצר לפלסטינים חוויה שהנכבה זה כלום לעומתה. לתת להם להעביר סתיו, חורף ואביב באוהלים, בלי חשמל, בלי מים, בלי סחורות מישראל. נראה אז איך הם יסתדרו.
  12. אני איתך. להשתולל. לרוץ לכל ערוץ תקשורת, מסיבות עיתונאים מיוחדות, תדריכי נציגים זרים, להפיץ ולהפציץ סרטונים שמראים את זה. מקווה שהעיכוב זה כי עובדים על משהו שיראה חד משמעית. אחרי זה, הלוואי שיתבעו את כל ה-BBC ודומיהם על הוצאת דיבה.
  13. מטורף. יש אשכרה תיעוד מאל ג'זירה ועוד מלא תיעודים שמדובר ברקטה כושלת ואף אחד מישראל לא מזמן את כל השגרירים, נציגי המדינות, תקשורת זרה ועוד ופשוט מקרין את הסרטונים. ישנים על האף בחיי. זאת נקודה המפנה במלחמה. אם רקטה שלהם הרגה מאות פלסטינים (ולדעתי הם ניפחו את המספרים כי הם מחפשים הזדמנות להפוך את הלחץ שיש עליהם ללחץ על ישראל), זאת לגיטימציה מטורפת לטענות שלנו שהם יורים בשטחים אזרחיים, פוגעים בפלסטינים יותר מישראל וגם מכה ללגיטימיות המאבק שלהם. רבאק, איפה דובר צה"ל וכולם בארץ. הרקטה הזאת יכולה לתת לנו טונות של לגיטימציה ולהעביר את כל הלחץ על חמאס והג'יהאד האיסלאמי.
  14. יש סיכוי (קלוש) שחלק ממדינות אירופה יתחילו להתעורר. גרמניה הראשונה לזהות (ויש שם כמובן את החוקים הנוקשים ביותר בנוגע לגילויי אנטישמיות), צרפת מתקדמת אבל אפילו הנשיא מקרון הודה שאין להם שליטה או משילות על חלק מהאזורים במדינה ובלגיה הבאה בתור. אנגליה במצב גרוע כמו צרפת אבל לא תעשה כלום לאור הקשרים ההדוקים עם סעודיה והאמירויות.
  15. ברור שהכל תוכנן מראש. נוטים לזלזל בהצהרות שלהם אבל כל ההצהרות של חמאס וחזבאללה היו די ברורות לגבי זה שחמאס זה רק החלק הראשון מהתכנית "לשחרור אלאקצא".
  16. הוא אמר, בצורה חד משמעית - Don't. זה לא הזמן להתקשקש עם המעורבות שלהם (ברור לכולם שהם מעורבים). זה הזמן למסר של תמיכה ולאזהרה למבקשי רעת ישראל. נושאת המטוסים בשילוב עם משלוחי הנשק ותגבור כיפת ברזל והמסרים הם הרתעה ברורה לחזבאללה, לסוריה ולאיראן שכדאי להן להימנע מפתיחת חזיתות נוספות. בלי התמיכה האמריקאית ישראל יכלה למצוא את עצמה מול רקטות ופלישות משלוש חזיתות (פלוס אולי איו"ש), וזה לא משהו שאנחנו ערוכים כרגע להתמודד איתו לדעתי, וגם אם כן, המחיר היה כבד ועתיד המדינה בסכנה (בין היתר לאור היעדר הנהגה שיכולה לנהל אירוע כזה, או כל אירוע למען האמת). כל זמן שזאת מלחמה בגזרה אחת, המסר יהיה ברור וההרתעה יכולה לשוב, ואין סכנה קיומית למדינה. כרגע, זאת מלחמה בחזית אחת, או מלחמה רב-חזיתית ביחד עם תמיכה של הצבא האמריקאי, וזה משהו שאנחנו יכולים וצריכים לנצח בו.
  17. כתבתי - לא רק חמאס אלא אף אחד לא יהיה על הגבול או חמישה קילומטרים מהגבול. מצור כולל זאת דרך אפקטיבית להחליש אותם במקביל למהלומות מהאוויר. אחרי כמה ימים כאלה כניסה קרקעית תהייה הרבה יותר קלה, ככל שצריך אותה, אבל המסר ברור - כל זמן שיש ישראלי אחד שמוחזק בעזה, חי או מת, עזה תהייה בתקופת האבן. בול. הלוואי שמישהו מחבורת האפסים בממשלה הגרועה בתולדות המדינה יגדל זוג ביצים ויפעל בנחישות, או שהצבא ייקח את העניינים לידיים ויתפעל.
  18. איזה נאום של הנשיא ביידן. מי שעדיין לא צפה - עזבו הכל ולכו לצפות. מנהיגות כמו שמנהיגות צריה להיות. חד. נחוש. מגבה את המילים במעשים. דמעות בעיניים. הנשיא ביידן הציל את מדינת ישראל, לא פחות.
  19. אני איתך. אין סיבה לסכן חיילים שלנו. המצור על עזה, נעילת המעברים, הפסקת החשמל, המים, הדלק והסחורות זה הרבה יותר אפקטיבי, בשלב הזה, מאשר כל כניסה קרקעית. זה גם יכול להוביל להרבה יותר הרוגים בצד שלהם מאשר כל הפצצה, עם פחות התנגדות מבחינת דעת הקהל העולמית (שכרגע לטובתנו וזה חשוב מאוד בעיקר אל מול האיום בגזרה נוספת, שזאת רק שאלה של זמן). ברגע שכל הישראלים מהרצועה יוחזרו (ואין לי בעיה להחזיר את כל הגופות והמחבלים שלקחנו בימים האחרונים בתמורה, כמו בכל חילופים של שבויי מלחמה), הם יקבלו את החשמל והמים בחזרה. זה ישנה את המשוואה וגם יכול בסבירות גבוהה להפוך את התמיכה של העזתים בחמאס (יש לי ספקות לגבי זה אבל אולי). אפילו אם תגיע כניסה קרקעית, לעשות מהלך כזה אחרי חודש של מצור, כשאין כלום ברצועה, יהיה הרבה יותר אפקטיבי.
  20. הצעדים שסוף סוף נוקטים בהם בהחלט בכיוון הנכון. עם כל הצער שבדבר, המדיניות הפושעת של ישראל בנוגע לחטופים היא חלק מהסיבה שהגענו למצב הזה. הנחת היסוד צריכה להיות שכל החטופים מתים או במצב נפשי שלא יאפשר להם באמת להמשיך ולהתקיים (אני רק מדמיין את הזוועות שהילדים, האימהות והקשישים עברו). יש כאן הזדמנות חד פעמית לנקות את עזה. ניתוק החשמל, המים, הדלק, סגירת המעברים לסחורות והפסקת הכספים זה בדיוק מה שצריך לעשות במקביל להפגזות בשלב זה. לייצר לחמאס משבר הומינטרי שיסכן את רוב אוכלוסיית הרצועה, עד שהם יחזירו את החטופים, במקביל להפגזות ולגילוח שיטתי של קילומטר אחר קילומטר מהגבול. בסוף האירוע הזה, חמאס חייבים להבין שאין רצועת עזה כל זמן שיש ישראלי אחד (חי או מת) ברצועה. נגמר בית הזונות. להציב בחירה ברורה - חטופים או החיים של האנשים בעזה. לשנות את המשוואה ולהשתמש במחיר שלהם - אם כל ישראלי שווה אלף אסירים, אז כל חטוף שווה לפחות אלף הרוגים ברצועת עזה. לנקוט יד תקיפה ליד הגדרות - כל מי שנכנס לטווח של 5 קילומטרים מהגדר מסכן את חייו. לאכוף את זה באדיקות. ירי, הפגזות של טנקים, לא לתת לאף אחד להתקרב לגדר יותר. נגמר. המלחמה הזאת הבהירה שאף אחד לא יגן עלינו, ושמבחינת הפלסטינים הסיפור הוא לא 67, אלא 48. ככל שנבין ונפנים את זה, נוכל לגבש כללי משחק חדשים בסיום האירוע הזה.
  21. אם יש אנשים שעדיין תקועים, תכתבו כאן. הבנתי שיש קבוצות בבלגיה ובהולנד (בדומה לקבוצות שיש כאן בניו יורק ובניו ג'רזי) כדי לארח ולעזור לישראלים שנתקעו בגלל ביטולי טיסות
  22. אני מקווה שמישהו, כלשהו, יראה ויגלה קצת מנהיגות. אסור שבעזה יהיה חשמל, מים, סחורות או דולרים. כן, גם אם זה יעלה בחייהם של החטופים. לבודד אותם עד שיתייאשו.
  23. לדעתי תורג'מן לא יפתח בהרכב העונה, למעט במשחקים בהם זהבי או מילסון ייאלצו להיעדר או לקבל מנוחה. הוא האפשרות היחידה שלנו מהספסל, כרגע, לעשות שינוי במשחק ההתקפה. דביטון מביא מספרים מפתיחת העונה, אז קשה לקין להושיב אותו.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.