Jump to content

מנג'ר יונייטד

משתמשים רשומים
    2,789
  • Last visited

Everything posted by מנג'ר יונייטד

1. העונה מתחילה ביום ראשון ואף קבוצה עדיין לא הביאה אותו. שוב, למה לשים את תורג'מן באגף באופן קבוע?
  2. דקסטר יא אח, זה משחק לרוטציה מינימלית ביותר. משהו בסגנון של דוידזאדה במקום רביבו, לוקאסן במקום ביטון, גבי או גולסה במקום דביטון וזהו בערך. לתת לזהבי לסגור את הסיפור ואז לשלוח אותו לנוח בדקה 60 ולתת לתורג'מן עוד דקות.
  3. אז שיהיה בקבוצה אחרת. נוכל להביא תואם שבירו או אולי אפילו, לשם שינוי, לקדם כישרון צעיר כמו אבו פרחי או לנסות את כהן או אלמוג בחוד.
  4. תמוה מאוד ששחקן כזה יגיע לישראל ולא לתורכיה או לליגה מזרח אירופית.
  5. ללא ספק שחקן הבית הבא שנייצא, לכל היותר בסיום העונה הבאה. הוא מוכשר, עובד קשה, מתקדם ושני השערים שלו השבוע היו חשובים מאוד לבניית הביטחון. לא הייתי ממהר לזרוק אותו להרכב עכשיו. קודם כל, אנחנו צריכים אותו כמחליף למשחקים שזהבי ינוח או יהיה פצוע בהם, ומעבר לזה, הוא בדיוק השחקן שיכול לעלות מהספסל ולעשות שינוי כשההתקפה תקועה או זקוקה לשער נוסף. זה יעזור לו להתאקלם לכדורגל בוגרים וינצל את היתרון היחסי שלו מבחינת דריבל ומהירות. יהיו לו הזדמנויות לעלות בהרכב במקום כל אחד מהשלישייה הקדמית, לפחות במצב הסגל הנוכחי. אגב, אין לנו צורך בשבירו כרגע. זה רכש קלאסי לינואר כמו שהבאנו את ברק בדש בזמנו. זהבי ותורג'מן כחלוצים הבכירים, כשרק אחד מהם בהרכב, ושילוב של אבו-פרחי, אלמוג, כהן ומי שלא יהיה, יספיק לנו בשביל עמדה אחת בהרכב.
  6. אלקמאר בסכנת הדחה אחרי 1:1 ביתי. גם ליל אחרי ניצחון 2:1 בבית על אוסייק. גם מידייטלנד אחרי 3:3 בבית מול לגיה ורשה. בדרג 2 היחידות שבסכנת הדחה הן גנק שניצחו 2:1 בבית את אדנה דמירספור התורכית ופיורנטינה שהפסידו 1:0 בחוץ לראפיד וינה. ברור שעדיף לנו להיות דרג 1. זה אומר גם שקבוצות חזקות מדרג 3 יתקדמו לדרג 2. נכון, נקבל דרג 2 קשוח ככל הנראה אבל זה ישפר את המצב בשאר הדרגים. אם אני מקביל בין הדרגים מבחינת יריבות קשות פרנקפורט - אסטון וילה ופנרבחצ'ה - פיורנטינה זה קבוצות רמה מעלינו ברמה של לחלץ תיקו ביתי ולא מעבר. ברוז' חזקים מפלזן, גנט חזקים מלודוגורץ, ליל חזקים מבודו גלימט, פרנצווארוש וגנק זה שקול ומידייטלנד עדיפים על מי שלא תעלה מדרג 3. אם איכשהו בשיקטאש יהיו דרג 2 זה ייתן לנו שקט נפשי לגבי דרג 3. דרג 2 סיוט ודאי אבל דרג 3 טוב.
  7. כל מה שגורם לו להיראות לא טוב קשור למי שמשחק לידו (ניר ביטון) ומלפניו (כהן).
  8. תוצאה מעולה. הרביעי והאדום שלהם היו קריטיים. צליה קבוצה מאומנת יותר ממכבי כרגע והביכו אותנו כמה פעמים ביציאה המהירה שלהם במשחק המעבר (לא בטוח שיש לזה פתרון). מילסון נתן כמה דקות מרהיבות אבל מעט תכל'ס וברגע שריירה החליף צדדים בין המגנים והביא תגבור עשה רושם שנגמרו לנו קצת הרעיונות ההתקפיים. חלק גדול מזה נובע מדביטון, שלא ברמה בשביל להיות ה-10 הפותח שלנו, וחלק מזה מהכלים המוגבלים שיש בהתקפה (העמסה על הצד של מילסון, הצטרפות של דור פרץ לתוך הרחבה כחלוץ שני וזהו, לפחות כרגע). יונתן כהן הוא ההיפך הגמור ממילסון. לא עובד כמעט או מספיק על המגרש, כבד יחסית אבל המון תכל'ס מבחינת שערים, יצירת מצבים וכדומה. הבעיה המרכזית היא שהוא תוקע את המשחק באגף ימין. זהבי - אין מילים. באמת. שחקן על. נקום וניפול עליו ורק עליו. תלות על גבול הלא בריאה. מקווה שהמקדמה הגדולה תספיק לנו בגומלין. עד השלישי שלנו הייתי בטוח שאין סיכוי שנעבור. בלי פרץ בגומלין ועם ההגנה הרעועה והלא מתואמת שלנו אפשר להסתבך בקלות. אני עדיין פסימי מאוד לגבי הליגה. אנחנו בחיסרון של שלושה זרים, כשלפחות שניים מהם - בלם ו-10 - זה בגדר חובה בשביל שבכלל נוכל להתמודד על משהו העונה. מעבר לזה, קשה לי לראות מאיפה יבואו מספיק שערים. זהבי ייתן את שלו אבל גם לו יש גבולות ויהיו תקופות של יובש. תורג'מן נראה כמו הדבר הבא בפס הייצור המרגש שלנו (אחרי גלוך ופרץ), אבל הוא לא יתרון יותר מדו-ספרתי נמוך. כהן, פרץ ואולי מילסון יתרמו קצת שערים ובישולים, אבל חסר לנו עוגן משמעותי מבחינת מספרים וייצור מצבים. לפחות עוגן אחד. ההתנהלות מבחינת שחקנים, מיקסום המחירים על שחקנים עוזבים ובעיקר הבאת מחליפים וגיבוש הסגל, מאכזבת על גבול המעליבה. פריצה, יובאנוביץ', פרץ ופארפה נמכרו בשביל מחירים נמוכים מהשווי שלהם לקבוצה ובשלבים בעייתיים מאוד של העונה ומבלי שיהיה מחליף ראוי.
  9. אני לא מסכים. לכל שחקן, כמעט בכל קבוצה, יש מחיר. העיתוי מחורבן ולכן אנחנו יכולים וצריכים לבקש ולדרוש כמה שיותר כסף. בסופו של דבר, ההעברות האלה משפרות את הפרופיל שלנו (מבחינת יכולת למשוך שחקנים זרים) ומאפשרות לנו להביא ולהשאיר שחקני נוער איכותיים יותר (אחרי שנים בהן איבדנו כשרונות לאשדוד ולמכבי פתח תקווה). זה דרכו של עולם הכדורגל ואנחנו לא שונים מקבוצות עם פרופיל דומה. מבחינתי, ככל שנייצא יותר שחקנים ובתדירות גבוהה יותר, ככה יהיה לנו רענון ועצמאות תקציבית. בפועל, העסק של מיקסום התמורה על כשרונות לא פועל כמו שצריך (ע"ע לא למכור את דור פרץ וגלזר אחרי עונת השיא עם איביץ' ולאבד את פרץ בחינם ולהפוך את גלזר לשחקן ספסל), וזה גם מה שמקשה עלינו להיערך לעונות כמו שצריך, מבחינת מחליפים בזמן.
  10. למה הסקת את זה? ברור שזה לא מספיק כדי להתחרות כאן אפילו אם השוער שננחית זה דה חאה.
  11. זה לא שחקן של ארבעה מיליון יורו. בחייאת תורג'ילב, הוא בליגה השנייה בדנמרק.
  12. מכבי לא יעשו דבר כזה כי המדיניות שלנו היא לאפשר לשחקנים ולאנשי צוות להתקדם, וגם כי אנחנו צריכים את הכסף כתעודת ביטוח לאי ההעפלה (המסתמנת? הצפויה?) לשלב הבתים. אתה צודק שלקבל על דניאל פרץ 30% פחות ממה ששילמו על זומר, שהוא שוער בסוף הקריירה שלו, זה לא ראוי, אבל ככה זה כשאתה מועדון קטן מישראל.
  13. אשדוד פחות בעיה מסכנין חוץ לטעמי. המשחק ביום ראשון תקוע כמו עצם בגרון. מקווה מאוד שלא נראה את מאסון, סאבוריט, רביבו, ואן אובריים, פרץ, זהבי ופארפה משחקים בסכנין. פשוט אין סיבה בעולם לסכן אותם.
  14. למה להדליק אותנו סתם על שחקן כמו אלן סוזה, שהוא בדיוק מה שאנחנו צריכים ואנחנו בדיוק מה שהוא צריך ואין שום בעולם שהוא לא בסגל שלנו כבר שלשום?
  15. איתך לחלוטין. כמה מועדונים ישראלים מכרו שחקנים לליגה האיטלקית, לזלצבורג, לבאזל ולפאקינג באיירן מינכן (אחד מחמשת מועדוני הכדורגל הגדולים בעולם)?
  16. יש לו מגבלות ואנחנו משלמים שכר לימוד. זה עדיין עדיף על מה שראינו מקודמו בתפקיד. הוא לא הבעיה אבל נראה שהוא גם לא הפתרון שיסתיר את הליקויים שיש לנו בסגל (ואיזה מאמן בעצם מלבד איביץ' הצליח לעשות את זה?).
  17. העונה הזאת מסתמנת כגמורה מראש אבל מסכים איתך. אין לנו פריבילגיה להקצות עמדת זר לשוער, ותודה לג'נטלמנים של מכבי שלא שורפים את משרדי ההתאחדות כדי לאזרח את סאבוריט, שהוא יותר ישראלי, יותר ציוני ויותר יכול לשחק בנבחרת מאשר מוחמד וסונדגרן.
  18. אני באמת לא רואה איך נעבור את צליה, שנמצאת במומנטום נפלא באירופה, אבל מבט זריז על המשחקים בפלייאוף מראה כמה מזל היה לנו וכמה חשוב להיות מדורגים. תראו איזה מפגשים יש בפלייאוף הקונפרנס: אפועל ניקוסיה מול גנט, היברניאן מול אסטון וילה, מידייטלנד מול לגיה ורשה, ליל מול רייקה, גנק מול אדנה דמירספור, פנרבחצ'ה מול טוונטה, דינאמו קייב מול בשיקטאש, אלקמאר מול בראן, ראפיד וינה מול פיורנטינה, הראטס מול פאוק, נורדשלנד מול פרטיזן, אוסאסונה מול קלאב ברוז'. אני לא חושב שיש כאן קבוצה אחת שאנחנו עוברים במצבנו.
  19. הבור שלנו מבחינת הצורך בחיזוק בדרך להפוך לבלתי ניתן לגישור, בהנחה הסבירה שפרץ יעזוב אותנו. אני לא בטוח שנעבור את הסלובנים.
  20. אני לגמרי איתך, ומקווה שתורג'מן יתחיל לקבל דקות כי אנחנו נצטרך אותו, ורצוי חד מאוד, ברגע שזהבי ייפצע (או יצטרך מנוחה).
  21. המשחק היום היה חשוב בשביל הצוות המקצועי. יש תהליך למידה. למשל, פארפה חזר להרכב, אלמוג כבר לא רואה דשא, מילסון עולה כחילוף ראשון למרות החזרה מהפציעה. לתחושתי, קין מבין שאין לו עם מי לצאת לקרב ומודע למגבלות של הסגל, אבל בו זמנית הוא עדיין מאמן בשלב שכר הלימוד של הקריירה שלו, וזה בעיה מבחינת ניהול המשחק. עם זאת, ברור לכולנו שהסגל הנוכחי לא יכול להשיג יותר ממקום שני בליגה ואני ממש לא בטוח שהסגל זה מסוגל לעבור את הסלובנים. ניצול המצבים ממשיך להיות הבעיה הכי חמורה שלנו. החולשה והרכות ההגנתית שלנו הופכת את ניצול המצבים לבעיה קשה יותר כי אין לנו את השקט מאחורה לחפות על יום חלש במשרד של זהבי ופרץ (המוציאים לפועל העקביים היחידים בסגל הזה), אבל, שוב, ההתמודדות מול לרנקה לא הייתה צריכה להגיע לדפיקות לב ולניסים כמו שנדרשנו אליהם, והפכה למוקש מסוכן לאור רשלנות מול השער. ניצול מצבים זה משהו שאני מצפה ממאמן שהיה חלוץ קילר כמו קין לעבוד עליו עם השחקנים ולשפר.
  22. התוצאה היום היא נס ביחס למה שקרה על המגרש. לא מבין איך הצלחנו להיראות כל כך נרפים וחלשים מול יריבה שהייתה צריכה לקבל שלוש או ארבע מאיתנו שבוע שעבר. השופט היום החזיר לנו על שבוע שעבר ועל סרפסבורג. לא אופטימי לגבי הסלובנים כמו שאנחנו נראים.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.