Jump to content

קאוביין

משתמשים רשומים
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  14

Recent Profile Visitors

1,185 profile views
 1. מספר המונשמים היום (82) והמתים (33) הוא פונקציה של מספר החולים לפני 7-10 ימים בערך. השלב הקשה במחלה מגיע בשבוע השני שלה. גם אלף חולים קשה לעיר של 200 אלף זה מספר מטורף.
 2. אם יהיו שם 50 אלף חולים בחודש הקרוב זה אומר ש 5000 יצטרכו הנשמה. אי אפשר להכיל את זה גם עם פי 2 בתי חולים.
 3. עד מחר כנראה בניו יורק יעברו את מספר הקורבנות של ה 9.11
 4. קוריאה זה הדוגמא הכי טובה לאיך זה מתבצע
 5. הדוגמא של הרכבת שוב לא רלוונטית. אתה יוצא מהנחה שעושים את הסגר הנוכחי כדי להגיע ל 0 נדבקים תוך 2-3 שבועות ולעצור את שרשרת ההדבקה - אין שאיפה כזו. זה לא ריאלי. בסין הגיעו ל 0 אחרי חודשיים של עוצר מוחלט ומלא בהוביי שהתחיל שהיו שם 3000 חולים ידועים. ובשאר סין בשלב של 30-40 חולים בכל עיר גדולה (עם אוכלוסיה של 10-20 מיליון איש) התחילו סגר קצת יותר הדוק מזה שיש בישראל. בישראל אנחנו הרבה אחרי המספרים האלו ואין שום אפשרות לעשות מה שהסינים עשו. כל מה שאפשר לעשות זה לצמצם הדבקה בזמן שהבתי חולים מצטיידים. ההדבקה תמשך, הבנאדם שאתה מדבר עליו יעלה על הרכבת וידביק אנשים לגבי טיסות לחו"ל זה כבר תלוי בהתמודדות גלובלית ולא רק מקומית.
 6. אין שום שאיפה להגיע ל 0 חולים, זה לא ריאלי, וחיסון לא יהיה לפחות ב 12 חודשים קרובים. זה עובדה מוגמרת שבשנה הקרובה העולם יצטרך לחיות עם הנגיף ואין אפשרות להטיל סגר מוחלט ומלא לחודש, אפילו שבועיים יחסלו את הכלכלה כנראה. כרגע יש צורך בסגר החלקי הנוכחי כדי לתת למערכת הבריאות להצטייד ולהערך גם ביכולת לבצע בדיקות וביכולת להנשים ומיטות טיפול. אחרי שאחוז התחלואה יירד משמעותית, כמו שבקוריאה זה בערך 1-2 % צמיחה ביום, ויותר נמוך ממספר המחלימים היומי (!) אז אפשרי לפתוח את הסגר בתנאים כמו שהקוראנים עשו : - אין סגר ואנשים הולכים לעבודה. תחבורה ציבורית עובדת רגיל. - אין בתי ספר במתכונת מלאה - עושים 30-40 אלף בדיקות ביום, גם ראנדומליות, אף בנאדם לא מגיע לבית חולים משום סיבה בלי שעבר קודם בדיקה - יש מסעדות ובתי קפה בתנאים מסויימים, (שולחנות מרוחקים) - אין אירועים עם קהל (ספורט, הצגות, הופעות) - חנויות וקניונים עובדים כרגיל. - חובה ללבוש מסיכות. - שמירה על אוכלוסיות בסיכון.
 7. תגיד למד"א שיבואו לבדוק
 8. מדהים שאנשים שעובדים ומשלמים מיסים יצטרכו להישאר בסגר ארוך יותר בכלל החארות האלו
 9. הגיע ועוד איך הגיע גאנה וחוף השנהב עם מעל 100 חולים. אסרו כניסות לזרים ויש המון מדינות שסגרו את כל הגבולות וטיסות. יש באפריקה עוד המון בעיות אחרות שלומדים לחיות איתם (כלומר למות איתם) אבל הקורונה יכולה להיות אחת יותר מידי
 10. התיאוריה שסין חזרה לשגרה שהנגיף משותלל שם ובכל מקום בודקים חום כהצגה - זה קישקוש. יש תיאוריה אחרת שאולי 40-30% מהנדבקים, ואפילו יותר, הם א-סימפטומים - ושסין מזמן יודעים שהם לא מדביקים ולכן הם לא נספרים, או שהם מדביקים בסבירות נמוכה ומחלימים מהר (הנגיף נעלם לה מהגוף בלי שהשפיע והם כנראה לא הדביקו בתקופה שהיה סגר). ולכן אותם סין מהתחלה לא ספרה. בכל הדיווחים שלה בינואר ופברואר לא דיברו על תופעה של א-סימפטומיים. לפי הנתונים מגרמניה וארה"ב שעושות עשרות אלפי בדיקות ביום רואים שיש יותר ויותר כאלו. בישראל ידוע על 10%.
 11. המנוע צמיכה עולמי בשנים אחרונות זה 100 מיליון סינים ממעמד בינוני-עשיר הם מייצרים והם צורכים הרבה יותר ממקבילים להם בעולם המערבי ידוע שמאחוריהם יש מיליארד סינים אחרים שחיים בעוני ואוכלים כל דבר שזה. המערב תמיד גילגל עיניים סביב העובדה הזו. בין אם זה החמלה לבעלי חיים, השלכות בריאותיות או נושא זכויות אדם - אף אחד לא רצה לוותר על מוצרים סינים וכסף סיני. אז אתה חושב שעכשיו העולם כן יתעורר ויכנס להם לצלחת ? לי קשה להאמין. אגב, סין מיום א' אוסרת כניסת זרים.
 12. הגלובליזציה עובדת ככה שהמערב מקבל מסין מילארדי טונות של מוצרים זולים להמונים, ומוכר לסינים מוצרים יקרים ותיירות יקרה להשביע את התאבון שלהם לעושר. זה איזון שעבד יופי לכלכלה העולמית כבר 10 שנים. אז האמת המכוערת היא שיש בסין מאות מיליונים של עניים שאולי יש להם סמארטפון אבל הם אוכלים כל דבר שנושם צומח שוחה ועף. אבל יש מישהו שלא ידע את זה ?
 13. כמו בניקוד לכרטיס לדרבי חוץ לפי איכון פלאפון לתת ניקוד לאלו שהצטיינו בשמירה על כללי הסגר שהפרס הוא הזכות להיות מונשם במקרה הצורך שהרופאים צריכים לבחור.
 14. ארה"ב יעקפו את כולם יש בניו יורק יותר חולים מאשר בווהאן
×
×
 • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.