Jump to content

ששון הצהוב

משתמשים רשומים
  • Content Count

43
  • Last visited

• Days Won

5

2 Followers

Recent Profile Visitors

1,899 profile views
  1. הכל טוב ויפה, אלא שזה *להסיט @החתול הצהוב
  2. בבית של זניט שחטאר ופורטו אני מתחבא במערה עד סוף החורף ולא טורח לבדוק כמה נגמר.
  3. מה מזל בזה? נקבת פה בשמן של ארבע מפלצות צ'מפיונס, היא בעטה בכולן וזכתה בראשות הבית. מזל זה עצם העובדה שקבוצה מאי נידח בקפריסין בכלל משתחלת למעמד כמו הצ'מפיונס. להדיח בנוסף את ארבעת מועדוני הפאר שציינת זה כבר לא מזל.
  4. וואו. ממש שונה ממך. חיפה 94' זו אחת הטראומות. זו השנה שהתחילו שידור חי שבועי של המשחק המרכזי. זה התחיל כשניצחו אותונו בגמר הגביע של 93' בעקבותיו העפילו על חשבוננו לגביע המחזיקות. הם חתומים על מעבר שלב אחרי כשלונות של בית"ר, ה.פ"ת ושלנו. ועשו את זה בסטייל, שי הולצמן החייל הדיח את טורפדו מוסקבה! הם ניצחו את פארמה הגדולה של תומאס ברולין באיטליה!!! החמישיה זו צלקת שלא ירדה לי עד היום. אמנם שיחקנו אותה בגביע, אבל הם גם שיחקו אותה עלינו חזרה בגביע של 95'. הדאבל של 96' היה הנוקאאוט שלנו. אבל הכדורגל היפה ו- 0 ההפסדים בעונה הארוכה בתולדות הליגה נצרבו. היה לי קשה להאזין לעוזי חיטמן שנים אח"כ. כל הפסד בקריה לרקע הפסקול המציק שלו טילטל. העשור האחרון הוא התרופה להכל, ומצידי שימשיכו להתרפק. אבל אי אפשר לבטל את מה שהם עשו. לגבי חיפה 95', זה אולי בערך אותו סגל אבל ממש לא אותה גברת. וזה אחד השיעורים עבור כל אוהד שמלווה קבוצה, שהכדורגל הוא קבוצתי וממש לא בנוי על שמות. ולכן מכבי נבנתה בהדרגה בין השנים. אבל אין אפילו שמץ של קשר בין חיפה 94' לחיפה לדוגמא של 96'. הם היו גברת אחרת. חיפה 94' נגד הקלינגריזם זה הסמל שלאורו צמחה כל היריבות בין 2 מחנות האוהדים. ואני לא באמת מוצא ברכה בלגמד משהו בהיסטוריה. מכבי היתה גדולה, וגם חיפה של 94'. ובטח גם איביץ'. וזה לא גורע. ואפילו מאדיר אותו.
  5. ממש לא הקטנתי. להפך- אני מעודד במה לשיאים ולהיסטוריה. אבל לא לשכתוב ההיסטוריה! מכבי 54' ו- 58 בטח היתה מרגשת, פשוט לא חייתי אז כדי לספר...ומה שאני כן יודע שהיו אז רק 22 משחקים. את חיפה 94' ראיתי אז משחק אחר משחק ברצף של 46 ללא הפסד. ולא זו בלבד- אלא שפשוט מעבר להיותה בדיחת פורום, חיפה 94' אשכרה גם שיחקו יפה. אגב גם מכבי 94' היתה משובחת. ואני לא פוסל שאולי באמת היתה אז ליגה חלשה, אבל גם זוכר שחזרנו מחיפה עם הפנים בין הידיים. וזה היה אמ-אמא של כל משחקי העונה. אגב, הביטוי "הליגה חלשה" נוצר ב- 2019 בעקבות שב- 2018 היה מירוץ חי ומגוון בכיכובן של כלל משתתפות הפלייאוף העליון. כולל נתניה ובני יהודה שסיפקו גמר גביע הצגה. ב- 2019 הטוענות לכתר התפיידו. 31+ היה ההפרש הודות לסגנות הנמוכה בהיסטוריה. זה כמובן לא קשור לרמה של איביץ' 19', 20' שהיתה עצומה. אבל הביטוי שהליגה 19' היתה חלשה הוא מדויק. והליגה 20' אופיינה כמפלצת דו ראשית. עד שבפלייאוף הפכנו לפרש יחיד בפלייאוף חלש.
  6. אולי הוא לא השיג את כל מה שיש. אבל הוא השיג את מה שהוא רצה מבחינתו. ואני לא חושב שבלוח הרצונות שלו מופיעה רשימת מכולת עם כמות תארים שצריך לסמן עליה וי. יכול להיות שהרצונות שלו היו יותר הרושם שעלה מהאימון שלו- לשלוט בחדר ההלבשה להנחיל מקצועיות על הדשא ומבחוץ להשתית סדר ודרך בתהליך ההתפתחות רצה הגורל וזה גם ייצר 2 אליפויות מהדהדות, אבל אני לא חושב שרשימת התארים היא נייר הלקמוס שעליו הוא עומד למבחן (של עצמו).
  7. אין במכבי חיפה של 94' דרך לאיים על מכבי של ולאדן שיא-ביץ' ואין למכבי של שיביץ' איך לאיים על חיפה 94' 2 הקבוצות ראויות אמנם לא מושלמות אבל גם מיותרת ההשוואה נושא השיאים ספציפית נועד כדי לאסוף שורות סטטיסטיות ולא כדי להקטין יריבות עבר, ולעתים כדי לתת קונטרה לשכתובי היסטוריות (לדוגמא, שנה הבאה עם פאקוסלטן יובאשוקסזה הסרבו-פורטוגזי שדובר יפנית-קטלאנית יתחילו להזכיר שאצל איביץ' הקבוצה ככה וככה והשחקנים היו ככה וככה- אז יש מאגר נתונים זמין). בשורה התחתונה, להקטין את המתחרה לא תורם לנו להיות יותר גדולים. זה לא מסר בסוף פרק של פאוור ריינג'רס, אלא פשוט כי כדורגלאית אי אפשר לעשות את ההשוואה הזו.
  8. חח ידעתי את זה ! זרום עם דיון התאורטי...
  9. נראה לי שברור מה השיא, אבל או.קיי, מטופל.
  10. סגל רחב כולם ייחשבו גם השחקן ה - 24
  11. נמחקה לי מגילה על למה הפלייאוף בגארבג' איננו קשה יותר מסיבוב 3 עם קבוצות במאבקי תחתית. השורה התחתונה היתה שסיבוב ב' בפלייאוף היה כולו גארבג', ושלא יותר קל לבקר אצל בית שאן והרצליה הנאבקות על הישרדות. ובכל מקרה האתגר האמיתי הוא בכלל להחזיק את הראש מעל המים בגארבג', זו אווירה של מסטיק שלא מאפשרת להישאר מחויב, והאבסורד הוא שככל שתבטיח יותר מוקדם את האליפות כך תתקשה לא להפסיד בזמן שנותר. נ.ב הפ.חיפה 99' זכתה עלינו באליפות, ובשבת הסמוכה חטפה 7-3 אצל כפ"ס. קצת להתנחם במקרי קיצון קשים יותר מאשר שלנו.
  12. אווירה של אקסים, הייתי רוצה לראות את ההרכב הזה: חנצ'ינסקי רחמים צ'קול ג'פרי ישי פונצ'ץ' אלירן ג'ורג' חסן אבו זייד דולי ג'ונסון רפי דהן גיא שמיר אלעד בונפלד ובחוד, ערירי.... נצח מסובי
  13. להקטין את היריב לא מגדיל אותך חיפה 94' עשתה רצף של 46 משחקים! אתה מדבר על 22 משחקים בעונת 54? היא גם לא הרבתה לעשות תיקו. בעיקר ניצחה. סליחה, שחטה את היריבות. את הטוענת לכתר היא פירקה עם חמישייה במשחק העונה הכי משפיל שההיסטוריה ידעה. היא היתה הכי גדולה ובפער. ואת האמת? גם אם השורה הסטטיסטית שלנו היתה גוברת על שלהם- זו עדיין קבוצה פחות טובה מהם. זו לא שאלה של מי נכנס להרכב, כי הם עשו את זה גם עם שחקנים אפורים בחלקם, אלא שלא רק התוצאות שהושגו, אלא שהם הציגו כדורגל יפה מדי שבוע. זו היתה חיפה של 94', בלי ציפיות וככה יצא. אנחנו מכבי, יש לנו את הדרך שלנו. והיא נמשכת כבר עשור. ולא מתפרקת אחרי שנה.
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.