Jump to content

ששון הצהוב

משתמשים רשומים
  • Content Count

43
  • Last visited

• Days Won

4

2 Followers

Recent Profile Visitors

1,576 profile views
  1. לא אכנס למניעים מקצועיים אצלנו, העיקר הוא הדילמה "האם למען המחאה אפשר להקריב תמיכה במשחק אחד?" זה לא בהכרח שתפסיד במקום לנצח, אלא גישה מסוימת לגבי קיום מחאה. על פניו, התשובה היא שאנחנו אוהדים שרופים ואי אפשר לוותר על שום משחק. בתכל'ס בחיים אם רוצים לקדם משהו- צריך לדעת להוציא לפועל גם מחוץ לשגרה של עצמך, לשנות כדי שמשהו ישתנה. אם אתה צריך לבחור משחק אחד (1!) כדי למחות, מתי תיווצר לך סיטואציה יותר מדויקת מעכשיו? הדברים שרשמת הם פשוט לא נכונים מתמטית: א- 11 משחקים לסוף העונה? נו שויין זה אפילו לא פלייאוף. ב- אתה בפער של 3 משחקים ממקום 2 אז איך כל משחק יכול להכריע את האליפות? אם חיפה ינצחו את המשחק האחרון הם יקבלו 7 נק' כמו כדור שחור בסנוקר? ג- נתניה לא חלשים? הם בפורמה רעה ובחלק התחתון של הטבלה, אין להם על מה לשחק והם גם לא במלחמת הישרדות. פשוט סתם קבוצה לכל הדעות שאין לנו איתה שום עניין. קבוצה חלשה אגב. מאד. ד- התיקו בסיבוב הקודם לא היה בזכותם. ה- לא מעט קהל שלהם? די נו חחח ו- חיפה לא מצליחה לרדוף אחריך כבר 6-7 מח', הכל בראש. ככל שהעונה מתקדמת הפער רק גדל. ז- בסוף כמכבי- אתה תמיד תאבק על אליפות, ה- 3 נק' שתאבד בנתניה (בתרחיש בלהות) הן פחות משמעותיות מ- 3 שתאבד במחזור 1 בליגה כשכולם על קו ה- 0. ח- אני לא מתרשם מאיתנו העונה- אבל אם אי פעם הגעתי למשחק בחוסר חשש- זה המשחק בשבת, בטח לא ברמה שהקהל צריך להשפיע. **אני מתייחס אלינו מנטלית, לא בבחינת סגל/טקטיקה/איביץ'
  2. דעה לא פופולארית- דווקא הקבוצה לא במיוחד צריכב איתנו. סתומרת היא תמיד צריכה אותנו- אבל מתי היא לא תצטרך אותנו- בפלייאוף? במשחקים גדולים? בגביע כשזה נוקאאוט? באירופה כשזה הישרדות? במפעלים אחרים כשמונח תואר? בפתיחת עונה כשהסגל עוד טרם נדבק ויש חלודה? אחרי הפסד, אחרי תיקו, אחרי ניצחון בקושי? נראה לי שאין אפשרות פחות רעה מנסיבות כמו שנקרו כרגע. להגיד שזה "מאבק אליפות" זה לא רלוונטי, כי כל משחק יהיה תמיד חשוב לאליפות מעצם היותנו קבוצת צמרת. יש רק מקרים בהם הקבוצה פחות תצטרך אותנו- אבל עקב כך גם חשיבות המשחק תפחת ובהתאם כמות האוהדים ויעילות המחאה (לדוג': משחק חורפי בק.שמונה שגם ככה אין בו צפי קהל רב, או לחלופין משחק סוף עונה בגארבג' או בסיטואציה בה לכאורה אין לנו סיכוי- בכל המקרים אין אפקטיביות למחאה כי אין צפי לקהל רב). אז באמת, מתי יהיה מועד יותר מאפשר מאשר כמו במשחק הזה שאחרי 3 ביתי בדרבי מלא כשהקבוצה במומנטום ויש פער משמעותי לטובתנו. מתי מחאה תהיה יותר אפקטיבית, במשחק אליפות? במשחק עונה? דרבי חוץ? מתי?
  3. איזה סתומים אז בסוף במקום להתמודד עם המצב, בחרו לצ'פר את הפורעים בפרס נו..אבל זה מאפיין את רוח התקופה, ענישה מופרכת זה לא דבר שתקף גם בימינו.. אה, רגע...
  4. משער שלא נעים, אבל סוג של פורס- מאז'ור בענישה הקולקטיבית יש כוונת תחילה וזו הבעיה למה שחפים מפשע ייענשו? גם המקרה עם האולם לפי חתול, הוא לא זהה- מניח שאנשי האולם אשמים במידת מה. פה יש נטו ענישה קולקטיבית... לא מבין למה.
  5. באמת לא רואה יותר מ- 7,000 נוסעים מחיפה לת"א בפקקים של ראשון בערב לשחק בבלומפילד עם 7,000 אוהדים, מב"ש עשויים לבוא בערך חצי מהכמות, זה הופך את המשחק ללא ביתי. גם לנתניה לא יבואו מעל 10, לא רואה בעיה. ובהערת מסגרת: איזה עיוות יש בענישה קולקטיבית. זה כבר לא רק ההרחקה הגיאוגרפית של הרדיוס כפי שאנחנו קוראים מהפוסטים של חתול משנות ה- 70'- זה היערכות מחודשת לארוע. סידורי הושבה, כל ההתארגנות של המועדון, כל הטרראם, והאבסורד הוא שמבחינה בטיחותית יש פה איזושהיא הזמנה לבלגאן (לה פמיליה בטרנר נשמע לי לא רגוע). מישהו מדמיין לעצמו מעריץ של אהוד בנאי משליך עליו כוס בבארבי ספק בהתלהבות- ספק בשיכרות, ולמחרת כל הצופים במופע שלו צריכים לנדוד מאמפי ראשון לאמפי שוני? תארו לכם שאתם מארגנים חתונה- ושלושה ימים לפני המשטרה מעתיקה לכם את הארוע מאולמי רסיטל בונבון בקרית שמונה לאולמי רסיטל בונבון בדימונה, מה אשמים האורחים? כולי תקווה שהרצף רדיוסים שכולל הפעם גם את חיפה, ביתר, ב"ש והיום בערב את הפועל יסובב מחדש את הדברים. יש פה זילזול מחפיר באוהד הקטן. חסר לי בטירוף גוף שייצג את אוהד הכדורגל.
  6. הם עושים הרשמה, יענק'ל פותח וואטסאפ עם הקופים כמו לפני חתונה, ויבקש לאשר הגעה כדי שיוכלו להתארגן על מיניבוס בשבילם
  7. נשמע לי כמו החלטה בריאה: א- משער שיתנו להם להחליף בלומפילד במקרה וחריג שייראו שיש הרשמה מטורפת. ב- אין באמת צידוק לאנשים לנסוע באמצע שבוע מחיפה שעתיים דרומה, הם באמת ייבלעו בבלומפילד, ולמעשה סתם יעניקו יתרון לב"ש. נ.ב אם כמה שזה לא פופולארי- הלוואי וההנהלה שלנו בזמנו הייתה מוותרת על × אוהדים וסוגרת את המושבה על חשבון נתניה
  8. זה נכון. בשנים הגדולות שלהם הן בניינטיז והן באלפיים'טיז הן היו אבן שואבת לאוהדים מרחבי הארץ. הם ניגנו על הקטע של הכדורגל היפה, והרבה אוהדים שלא היתה להם זהות הלכו אחריהם. המיתוס שמכבי היא כללית חסרת זהות קצת נשחק כי מכבי הפכה קבוצה אפורה (או לחלופין ווינרית למתעקשים), וחיפה סיפקה מענה עבור מי שלא רצה להיות מזוהה פוליטית (הפועל/ביתר/סכנין/בני יהודה) גיאוגרפית (ב"ש/נתניה/אחר) או להיות שנוא בגלל שהוא מכביסט. ככה הם הצמיחו מלא אוהדים משטחים מתים. כשהמיתוס מעט פג אז קרית אליעזר התרוקן מעט כי הערך מכבי חיפה הוא חזק אבל ממש עוצמתי. ואז כשסמי עופר עמד מוכן אז הוא היווה אטרקציה לאוהדי מעגל שני- משפחות, ילדים, נשים, זקנים, וסתם חובבי ספורט. הרבה אנשים מהקריות, עכו, נהריה, מהגליל, מהעמקים, חוף הכרמל, מנשה, זבולון וכמובן מהמגזר עשו מנויים בזכות המתקן. זה לא אוהדים שרופים, אבל פוטנציאלית כשהקבוצה מצליחה הם עשויים למלא את סמי עופר. זה לא כל כך נח לנו לעכל את זה- אבל יש להם פוטנציאל צמיחה גדול מאוד. זה לא יושב על יריבות נגדנו, לא קשור לחזן וקנדאורוב, ולא לאולטראסים, לא לאיזה עניין בין המועדונים וגם לא לתוצאה כזו או אחרת. אם כבר להפך- העובדה שהם די נטולי שיוך פוליטי- בצירוף לכך שהם מוסד מעוגן שמקושר להצלחה (לא בהכרח שמתבטא בטבלה) הופך אותם למגנט קהל, ואני חושב שהם מהווים איום די רציני.
  9. חחח מי שענה לך גבר רצח למרות שמבחינת הפלטפורמה זו התכתבות בזיונית מצד גורם רשמי
  10. תהיה המסת קרחונים מכבי תארח באולם, והיוזר הכלב הצהוב יספר שאבא שלו היה אוהד עוד מהתקופה במגרש הבלטות.
  11. לא חושב שזה רלוונטי אופי המעמד, אלא נטו ההשפעה על המשחק. סוארז עשה משהו מגעיל ומוצדק מבחינתו, והצליח לו במבחן התוצאה. הציל מהפסד וסיים עם ניצחון. פה אלמוג כהן נענש באדום ישיר (אולי הרחקה כפולה ברצף?), פנדל מיידי (אמנם לא תורגם, אבל פוטנציאלית מתייחסים אל זה כשער), וגם חיסרון שחקן שהתבטא בספיגה של 3 שערים (אפילו ש- 2 מהם מרגליים נתנייתיות). לסיכום, צודקת הדעה שלך שזה כולה שער. היה נקלע לפיגור דקה 6 בק"ש, נו שויין. יכל בכייף לחזור מזה למהפך. במקום זה חטף 3-0 וייעדר נגדנו.
  12. אמת בונא איזה דיכאון לקרוא מה שהלך אורגינל עשה לי חמארה בלב
  13. בדיוק כמו שאמרתי היה סופר עם האצבעות כדי לסמן לשופט - אחרת למה? ולגבי מרדפת ההודעות- תתמודד עם זה בדרך שלך, אני לא אכפה על עצמי לחשוב אחרת בגלל אדם אחר. אתה מוזמן לחסום (:
  • Create New...

הודעה חשובה

בשימוש אתר זה אתה מסכים לתנאים הללו תנאי השימוש.